Umlčaní

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiálny text distribútora)

Frajer42 odpad!

Příšerně amatérské. Režisér si nepohlídal ani blbou prácí s kamerou a každý druhý záběr je z poloviny rozmazaný. Celý příběh se točí kolem jednoho vola s kapucí, který z důvodu divákům raději neobjasněného chytá ženy do svého fajnového kamionu a chová je na své farmě snad místo králíků. Celý film je vybudován na hrozně debilním příběhu, kde se hlavní hrdinové samozřejmě opět chovají jako banda kreténů ovšem krom toho zde zvládají provádět fyzické výkony hodné olympijských her, a to i s dírami v obou rukách a o pajdavé chůzi. Jako horor tento film rovněž selhal. Tolik zde opěvovaná atmosféra mi tak trošku unikla. A samotný závěr filmu hodnotím, jako jeden z nejubožejších, které jsem zatím měl možnost zhlédnout. Vícekrát už tohle ne. P.S. Ten distributor, který se odvážil napsat výše uvedený oficiální text, by zasloužil Sibiř. Hezčí odpad. ()

AppleCore

Kombinace několika starších filmů sjednocena do jednoho nářezu. Film se zaměřuje na jednu konkrétní osobu, kterou je Zakes. Když se to tak veme tak on je jedinej, koho ve filmu vidíme. To je ale ta chyba. Několikrát nastala situace, o který byste řekli, že se během filmu nějak vyvrbí, ale ono ne. Tudíž vznikaj nedotažený a nevysvětlený místa, která když si člověk nedomyslí, tak vysvětlení prostě nedostane. A jak už to bývá zvykem i nelogičnost se v tomhle žánru vždycky najde. To ovšem nemění nic na tom, že to je napínavý, zabávný a doladěný parádní hudbou (ta je bohužel málo využitá). Každopádně se jedná o slušnej nářez. ()

Campbell

Poměrně překvapení, nebo asi takhle první půlhodina je strašně nudná a jednou jsem to vypul abych neusnul ale pak co těch pár minut uběhlo se film pěkne rozjel a celé mě to bavilo, je tu správná atmosféra a napětí se ke konci dalo krájet, takže totálně bez problému. Co mě trošku zklamalo byl konec kterej byl celkem uspěchanej. Nedozvěděly jsme se totálně nic od vraha a nic extra zajímavýho. Nicméně je to krásné překvapení. ()

heyda

Parádní hra na kočku a myš. Tentokrát je však kočka ta hodná a myš ten hajzl. Britové opět dokázali, jak snadné je natočit nadprůměrný thriller se silnou atmosférou. Stačí jeden náklaďák, borec s kapucí, nepřestávající déšť a výborný William Ash. Jediné a opět zdůrazňuji jediné, co lze tomuto filmu vytknout je, že vůbec neznáme motiv násilníka a k čemu mu byli ti pomocníci. 75% a rozhodně se jedná o překvapení. ()

Oktavianus

Nakonec jsem se přistihl, že se mi to docela líbilo. A to i přesto, že tenhle typ hororových thrillerů není mým šálkem čaje, a dokonce i navzdory neskutečnému množství klišé a nelogičností (ta s vybitým, přesto stále fungujícím telefonem mě iritovala asi nejvíc). Jenže Zakes byl sympaťák, Beth sice dost protivná, ale pořád kočka, po prvních několika překvapivých zvratech se napětí stále stupňovalo a celej závěr jsem jen nervózně poposedával a fandil stigmatizovanému (doslova) hrdinovi. Anebo to bylo hemeroidama, co já vím, ale na jednom místě jsem prostě nevydržel. Takže výsledný dojem nakonec nebyl vůbec špatný, třebaže Hush je nejlepší britský horor posledních let opravdu neplatí. Nicméně vyšší hodnocení nedám už jen z toho důvodu, že se vlastně nevysvětlilo vůbec nic. Tolik velkých PROČ na konci filmu (v čele s klíčovou otázkou: proč se to celé vlastně dělo?) je příliš mnoho, i kdyby šlo o úmysl. A tady, jak se obávám, to úmysl anl nebyl. ()

honajz

Pozor, možné spoilery! Britský thriller je křížencem úspěšnějších filmů Duel, Stopař si Zmizení. Avšak s naprosto nesymaptickými hrdiny. On to není špatný thriller, ale už od prvních chvil je ústřední dvojice tak nesympatická, že vlastně nám je jedno, co se s nimi stane. Mladík uvidí v kamionu, co je předjíždí, dívku v kleci. Ale není si jistý. Zavolá policii a na příští benzínce ho opustí jeho holka, která ale však také zmizí a kamion je zase poblíž. Mladík se vydá v ukradeném autě kamion pronásledovat, přičemž sám je policií - pravděpodobně - považován za podezřelého. Říkám pravděpodobně, protože celou dobu netušíte a ani se nedozvíte, oč vlastně šlo. Únosy bílých žen někam do zahraničí? Proč je teda přechovávají na nějakém opuštěném staveništi a nejedou s nimi přes hranice? Nebo další věc - pozor, spoiler! - když by se z takového kamionu nějaká holka dostala ven, proč by s únoscem ještě spolupracovala a nezdrhala na nejbližší policii? A takových míst je několik. Nedá se tomu upřít napětí, vše se odehraje během jedné noci, jenže těch ale se začíná kupit stále víc. Třeba ta ostraha benzínky - to je ta síť překupníků s bílým masem tak rozvětvená, že má lidi v ostraze na jakémkoliv parkovišti po trase? A kam chcete na benzínce odklidit potom mrtvé tělo, aby to nebylo nápadné? Jak to, že ten chlápek z ostrahy pak není ve vazbě, ale na svobodě? Inu, a konec vám nic nevysvětlí. Kdyby zde byl aspoň nějaký twist, jakože únoscem je Leo (viz děj filmu), ale tady to prostě končí ve chvíli, kdy dojde k závěrečnému souboji a sbohem a šáteček. Kdyby si tvůrci víc pohráli s námětem a dali divákovi víc vodítek, možná by šlo o skutečně jeden z lepších thrillerů. ()

anderson

Réžia českého znenia (MAGIC BOX 2009) = Alice Hurychová+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 4.3.2012, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = - Vynikajúci minimalistický thriller s naozaj HOROROVOU atmosférou a až desivo jednoduchým a umne rozvinutým námetom. Režisér je - podobne ako ja - asi fanúšikom "road suspense" filmov ala JOY RIDE. Myslíte si, že po WOLF CREEK je už ťažko možné originálne skĺbiť napätie a tajomno s krvavými ingredienciami ? Mýlite sa ... K deju: Mladík, s priateľkou v aute, cestuje za prácou po diaľnici. Pri odstávke kvôli oprave vozovky, v zle zatvorenom návese ťahača stojaceho pred ním, na okamih zbadá polonahé vystrašené dievča v klietke ... (21.4.2009) ()

SOLOM.

Už delší dobu jsem si nepustil žádnou „dálniční honičku“ a vlastně ani nevím proč, když já mám podobné filmy tak rád. Ani mi moc nevadí, že se většina z nich točí pořád okolo toho samého, hlavně když to má ty správné grády. Tento anglický kousek se od těch amerických liší především tím, že tvůrci po celou dobu mlžili okolo záhadného řidiče kamionu a to ve všech směrech. Téměř se o něm nic moc nedozvíme, stejně jako jeho motiv nám zůstane utajen. Vlastně jediné co nám bylo nabídnuto, je jeho silueta (postava v kapuci) a pak jeho „bejvák“. Podobné tajnůstkaření se mi líbí, přestože otazníky v mé hlavě při závěrečných titulcích mi nedávají spát. Ne to myslím ironicky. Jasně, objevilo se tu několik nelogických situací a žánrového klišé, ale hlavně že jsem se nenudil. Na to že není signál, když to nejvíc potřebuju, nebo nestartující auta jsem si už zvyknul dávno, stejně jako na hlavní hrdiny/ky, které se postupem času změní z trasořitky na akční hrdiny. Ony k tomu vlastně podobné filmy přímo nabádají a bez nich to snad už v novodobých snímcích ani nejde. ()

Karamanlis

Kríženec Spoorloosu a Joy Ride, servírujúci neustále dejové zvraty a napínavú adrenalínovú jazdu, udržiavajúcu diváka v strehu prakticky od začiatku do konca. ()

mm13

Škoda že sa to chvíľami snaží byť aj hororom, nie len "nervydrásajúcim thrillerom". Ten chlapík v kapucni, jeho chvíľami nepochopiteľné správanie, stotinkové zmiznutia hlavného hrdinu zo záberu a hlavne nezmyselná epilógová scéna značne kazia celkovo slušný dojem. ()

Morholt

No občas atmosféra a místy napětí, ale celkově těžký průměr. Zakesovi unese kamioňák a nejspíš i překupník s bílým masem přítelkyni a on, místo aby mu poslal děkovný telegram s dárkovým košem, se jí snaží dostat zpátky. Přitom u sebe objeví schopnosti člena SAS, ale ty jsou celkem zbytečné, protože hlavní zloduch je neschopný idiot. Bohužel se mi nedařilo nemyslet, takže mě chování jednotlivých postav bilo do očí a nebyl jsem schopný ho akceptovat. A nepomáhali ani špatní herci. A nejlepší britský horor posledních let? Tomu se musím smát. 30% ()

Terva odpad!

Zajímavá věta: Mobily na pásku u kalhot nosí jen fotři nebo kokoti. Ve filmu se hodně jezdí (teda pokud jdou auta nastartovat), hodně telefonuje (teda pokud je signál) a hodně kleje (ježíšíkriste). A perlička v celku - Auto nejde nastartovat, není benzín, není signál v telefonu a ještě mu údajně došla baterie (ale stále se volá)..tak pak už zbude jenom křik a pláč. Ještě otázka : zkusil někdo z vás vylést na střechu nákladního auta? Jo a z dírama po hřebících v rukách? Zkuste to bez těch děr, a uvidíte...ano Ježíšíkriste, to je hovadina!!! ()

corpsy

Menšie, neznáme filmy, ktoré vedia prekvapiť. HUSH je jedným z nich. Aj keď je v mnohých pasážach predvídateľný a v závere je prakticky bez konca, ide o slušné remeslo, ktoré zhltnete jedným dychom. ()

mysiak

Nová vlna bristkých hororov/thrillerov je takým čerstvým vánkom v protiklade ku americkým hororom..Umlčení je typickým príkladom...neotrelé predvedenie, fajn gradovaná akcia...opäť solídny thriller z britskej produkcie ()