Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Ukážka z filmu 3
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Richie4422

Po prehováraní som sa rozhodol dať tomuto seriálu šancu s tým, že skočím do druhej série nakoľko podľa všetkého je prvá séria hrozná. Musím povedať, že som si na ten seriál navykol a dá sa vďaka nemu fajn zasmiať aj napriek tomu, že väčšina postáv je silno inšpirovaná seriálom The Office; Ron-Dwight, Leslie- Michael Scott, Jerry- Toby, Ben- Jim, Tom- Ryan, April je temnejšia verzia Angely. A práve tá neskutočná podoba postáv a humoru je vykrádačsky nesympatická. Pri mnohých hláškach si pomyslíte " Ha! To by presne povedal XYZ z The Office."Seriál má pre mňa vyumelkovaný feeling a to je ďalšia slabina seriálu. The Office ( porovnávam, lebo je to rip off) mal aj napriek svojej šialenosti a občasnej absurdnosti aj hlbší rozmer, vzťahy boli veľmi ľudské a uveriteľné, tu to chýba. Mimo toho sa dajú nájsť naozaj dobré epizódy a keď si človek zvykne na to, že je to The Office v slabšom podaní, dá sa ho užiť. ()

oceanic6

Od čias Priateľov mi žiadni komediálni seráloví hrdinovia neprirástli k srdcu tak ako táto partička. Dokonalý komediálny timing, ku ktorému sa približne od polovice 2.série pridáva aj (na pomery sitcomu) viac než solídny vývoj deja a postáv. ()

Vive

Najlepší sitkom, aký poznám. Po tomto musím znížiť svoje hodnotenie na HIMYM, TBBT a podobné lacné seriály, ktoré už nemajú čím upútať. Parks je odvážnejší, satirickejší, inteligentnejší. Má úžasné postavy, z ktorých milujem snáď každú (až na Brendanaquitza, ten neexistuje), aj tie sekundárne. Nezakladá si na trápnych sexuálnych vtipoch pre bežnú verejnosť (ak sexuálne vtipy, tak rozhodne Arrested Development - no to je pre niektorých až nevstrebateľná úroveň), nerieši vzťahy, rozchody, hľadanie lásky či životné problémy. Nie, Parks si na mušku berie government, obyvateľov mesta, médiá a prostredníctvom hyperbolických postáv všetko podáva vtipne a sviežo. Čo viac... snáď len že It's the BEEEEeeeEEEesssst ()

Bobik99

Při sledování Praks and Recreation jsem těšil na každou hlášku Nicka Offermana, které se pro mě staly legendárními. Seriál má vynikající obsazení a Chris Pratt se ukázal jako opravdový herec první třídy. ()

entronov

||| Hodnocení seriálového fanatika: 4.4 ||| Velmi povedený, svižný a vtipný seriál se skvělými hereckými výkony. Chris Pratt je velkou hereckou podporou ale nenechte se zmást, jeho role není to hlavní, co vás dostane! Amy Poehler, Rashida Jones a Rob Lowe předvádějí neuvěřitelné herecké výkony. Plný počet hvězd ale dát nemohu, Kancl to prostě není, navíc v poslední sérii jsem čekal explozivní finále, což se tak úplně nepovedlo :) ()

pencho

Až nehorázně okopírovaný seriál Office, a prakticky jen dávající jiná jména stejným postavám, dokonce tam museli dát i člověka původem z Indie (proti jeho kořenům samozřejmě nic nemám), který se jen zajímá o sebe aby podtrhli že se opravdu jedná o naprostou kopii. Nicméně tato verze se zvrtla v nejvíce možnou americkou komedii. Ta se značí tím, že hlavní hrdina vždy vyhrává a opravdu je na konci hrdinou. Všechno je pro ni možné. V první sérii se jednalo stále o věrnou, i když horší, kopii Office. Leslie byla trošku hňup, trošku nevědomě rasistická a celkově splňovala to co jsme si zamilovali na Ricky Gervaisovi, nebo Steveu Carellovi - jejich naprosté nepochopení světa a snaha být zajímavým všemi hroznými způsoby. Dělala si ze sebe srandu. To se ale postupně změnilo v hromadnou onanii nad tím jak je Leslie Knope skvělá a jediné co se jí děje špatného je když někdo ji pokazí plán nějak zlepšit město. Ona ale za nic nemůže a co nejvíce se snaží. A všichni ji neustále podporují. Ann, která v první sérii považoval právoplatně Leslie za blázna, se kterým nechce mít nic moc společného jí najednou pořád opěvuje. Zatímco Leslie neustále všechny přehnaně otravuje, oni si na ní nedovolí ani stěžovat. Pokud ano tak se hned opraví: proč si stěžuju na nejvlídnější ženu na světě?! - možná proto, že se chová jako maniak. Dokonce i jediné dvě relativně zábavné postavy jsou zničeny - Ron Swanson každou epizodu poruší svou klasickou nenávist vůči čemukoli a komukoli aby Leslie dal radu do života a pochválil ji za to jak skvělá je (což zdůrazňují že je to tak vzácné, i přestože to dělá každou epizodu) a Andy, který zezačátku byl srandovně přihlouplý, ale spíše měl zvláštní styl života nežli že by byl vyloženě hloupý, to se ovšem také změnilo a místo normálního člověka z něj udělali dítě, které svým IQ hraničí s mentálním postižením. ()

motyka52

Dal jsem pět hvězd Kanclu, musím dám pět hvězd i Odboru. Sice se možná rozjíždí o chlup pomaleji, ale postupem času stejně zjistíte, že tam není jediná nesympatická postava, že je to skvěle napsané a že některé epizody jsou vyloženě "comedy gold". Podobně jako u Kanclu by se to asi klidně obešlo bez poslední série, ale ani ta nakonec není žádný průser. Leslie, Andy, Tom, April, Ron ... člověku se to dostane pod kůži. ()

annacfd

Jeden z těch méně problematických seriálů dnešní doby. | Pokud si přibližně do poloviny půl druhé série nebudete vědět se seriálem rady, nezoufejte, první série je v celku slabá, rozhodně v porovnání se zbytkem. Amy Poehler ale nemůžu upřít originalitu a ač se inspiruje ve stylu The Office (která je dosud na mém to-watch listě), její vtipy jsou doopravdy vtipné. Nemůžu ani říct, která postava je lepší, protože každá v sobě snoubí směs absurdity, čiré geniality a třeskutého vtipu. Rozhodně stojí za vidění. | Jednu hvězdu ubírám asi jen za to, že ač je to satira, jsou věci, ze kterých by se možná až tolik legrace dělat nemělo.. Viz rasismus (epizody s původními obyvateli Pawnee, Native Americans) nebo fatphobia (neustálé se strefování do obezity) atd.. samozřejmě je těžké tohle hodnotit objektivně - je to ok v případě, že je to vtip? Podle mě ne.. ()

Baerdeller

Taková slabší verze The Office. Bohužel v některých ohledech strašně podobná (například velmi slabá první série). Každopádně jsem si těch 125 epizod docela užil. Za zmínku stojí závěr seriálu. Častokrát se stane, že i u dlouhodoběji vysílaných seriálů tvůrci odbydou loučení v posledních deseti minutách... Tak přesně to se tady nestalo, protože tady jako závěr slouží konec šesté série a celá série sedmá. A to je dost nezvyklé. Celá sedmá série je vlastně docela divná. (A to teď nemyslím špatná - jen je nezvyklé něco takového vidět). Trochu slabší, ale pořád 4****. ()

cccGlenisla

První série mě zase až tak moc nechytla. Na druhou sérii jsem se začala dívat jen kvůli April a Andymu. Oba jsou naprosto úžasné charaktery a tvoří jeden z nejlepších páru, jaké jsem kdy v televizi viděla. Leslie Knope si nejde nezamilovat. Jak já bych si přála mít ve svém životě někoho, jako je ona. Od druhé série jsem tomu úplně propadla. Líbilo se mi hlavně, že se celý seriál netočí jen kolem hlavní postavy, ale že se rozvíjí charaktery všech postav v seriálu a že všechny postavy mají nějaké vzájemné interakce. (Což například naprosto chybí v The Walking Dead. Na konci 5. série je Rickova skupina tvořena z poloviny lidmi, se kterými Rick nikdy nepromluvil.) Myslím si, že je to velmi dobře napsaný a natočený seriál, kde vtipné i dojemné scénky jsou v rovnováze. Jen jedna věc mi v tomto seriálu vadí a to je postava Jerryho (/Gary/Larry). Nepřijde mi vtipné, jak se k němu ostatní chovají. Je mi ho líto a trochu mi to kazí celkový dobrý dojem. ()

katikka

Zdanlivo nezaujímavý nápad ako aj názov seriálu prekvapil zábavnými charaktermi postáv. Každá jedna má svoje miesto, len sa treba zapozerať a potom vás už nepustí. ()

Bassko

Chvála bohu, že po otrasne nudnej prvej sérii tento seriál nezrušili, pretože potom nastala neuveriteľne nadupaná jazda. Veľmi skvelý seriál plný skvelých charakterov (kde aj tie najotravnejšie postavy vás vôbec neotravovali) a s poriadnym ukončením. Dávam najsilnejšie štyri hviezdy aké sa vôbec dajú dať. ()

tehol

Nejepičtější seskupení hlavních postav. Opravdu snad žádná, ani vedlejší postava zde není špatná nebo nějak nepatřičná, vše sedí dokonale. NEskutečné množství epických scén, těžké vybrat 10 nejlepších. takze bababoey a zadne kecy o tom, ze prvni serie byla slaba. nebyla. od hernia dilu je to nedostizny sitcom. edit. nejoblibenejsi vedlejsi postava: jean ralphio a mona lisa, jdu s proudem. ()

Majkowski

Tak jsem se konečně dostal ke zhlédnutí tohoto velmi populárního seriálu, který v podstatě odstartoval kariéru dnes již hvězdného Chrise Pratta. A musím říct, že první série byla dost slabá a vážně jsem musel přemýšlet, jestli se mi vůbec chce pouštět do druhé, ale nakonec jsem se rozhodl pokračovat a musím říct, že jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Parks and Recreation je s každou další epizodou stále lepší a lepší, takže pokud vás to ze začátku nebude bavit, tak nezoufejte a věřte mi, když říkám, že to stojí za to dívat se dál. (90%) ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)