Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 2 - Adam Scott
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Jindros

Druhý až třetí nejlepší komediální seriál jaký jsem kdy viděl. Předchozí "Kancl" pokusy přeskočte a pusťte si rovnou tohle. ()

SonGokussj

Bohužel... Stávající 155. nejlepší seriál a 253. nejoblíbenější seriál na to prostě nemá... Ano, je vcelku zábavný, jsou tam zajímavé chvilky, poslední díl veeeelmi dobrý, ale..... Vezměme to popořadě. Sérií bylo 7. 1 - 2. série velmi dobré, člověk se nasměje, seznámí se s postavami. 3 - 4. série trochu horší, vtipy se stále opakují, stále stejní lidé a Gerry je oběť, jen aby tam měli někoho neschopného.... 5 - 6. série je pak děs a bída. Hlavní postava je naprosto šáhlá ženská, episody jsou v klasickém stylu "1) s mým životem se něco děje, 2) mohu na to zakulatit to, co se děje v práci, 3) jsem poučena prací, 4) aplikuji to v životě, 5) divákovi bylo předloženo moudro vysílaného dílu"... Naprosto otřesné. Nuda, vzdálení od reality, NUDA na to koukat... 7. série se maaaaalinko zlepšila, protože tam bylo mnoho odvážných rozhodnutí a skutků a poslední díl to velmi pěkně všechno spojil dohromady. Nic, co bych si za rok pamatoval, ale alespoň něco... CO SE MI LÍBILO: Hlavní postava to rozhodně nebyla... Jop, ta bloncka na obrázku... Přehledný přehled herců / jejich obsazení APRIL, RON, který NESTKUTEČNĚ válí a cituje ho celý internet v dobách roku 2015-2017, výborný Chris a podnikatelký Tom. Jiné herce bych zde nevyvýšil ani za nic... Tito byli vtipní, byli věrohodní, přesvědčili mě o tom, že takoví jsou i ve skutečnosti a prostě... Super. RON je největší bůh. Už jen kvůli němu se podívejte alespoň na pár dílů. STOJÍ TO ZA TO.... Nebo si najděte jeho hlášky na internetu. Nebudete litovat. Závěrem: Mám takovou tendenci tento seriál srovnávat s The Office (Americká verze) a oproti jmenované věci je to naprostá NUDA. Jen výše zmínění herci to trochu kryjí. The Office je takový dojemný úžasný super romantický zábavný trapný a usměvavý neskutečně vtipný dokonalý a životní příběh, který jen tak nikde jinde nespatříte. Bohužel, resp díkybohu nežertuji. Koukněte radši na to... Ale když tak přemýšlím, jen kvůli RONU SWANSONOVI koukněte i na tento seriál!!! Stojí za to!!! 65 % ()

scroochy

Seriál od tvůrců americké The Office. Bohužel stejně jako The Office trpí syndromem "slabé první sezóny". Pokud vás seriál nepřesvědčil během první řady a jeho sledování jste vzdali, udělali jste velikou chybu. Druhá sezóna je o řád lepší (soudě podle prvních čtyř epizod). Seriál už netápe a nabírá neskutečné obrátky. Pokud jste v první řadě viděli nenaplněný potenciál, dejte tomu ještě šanci, nebudete litovat. ()

PogoJoe

1. šestidílná série tak na 70%, ale pak... Epizodka tohodle seriálu vždy projasní můj den, ty jednotlivé postavičky jsem si fakt oblíbil a těším se na každý další díl. Zařazuji do mé TOP 10 seriálů. ()

Patw

První série skvěle představila prostředí a lidi. Ovšem teprve pak se vše rozjíždí a lepší. Amy Poehler je prostě fantastická. Humor Amy se do seriálu skvěle promítl. Je to zábavné svým vlastním osobitým způsobem. ()

halogenka

Skvělé postavy a především výborná romantická linka. Ano, nic nového oproti Kanclu tento seriál nepřináší, ale proč měnit něco, co je boží? ()

Lauri

TOP10! Nevtipnější seriál ever. Ano, nedělám si srandu a pro mě osobně ještě o laťku lepší, než Přátelé, a to je co říci! A pokud si někdo myslí, že StarLord je vrchol Prattova komedianství, nechť si užije největší překvapení dekády! ()

Pirabin

Po pilotu mi to dost přijde jako zkopírovanej kancl, plus nějaký scény který jsou takový "eeeeh?" Nevím jestli půjdu do dalších. Druhý díl o něco lepší, ale furt takový to, že se chvílema cítíte trapně. V komentářích čtu, že je to jen v první řadě, ale kvalita je lepší už v tom druhém díle. Jsem ochotný zjistit jak to bude dál :) ()

Chen

Zpočátku se možná mohlo zdát, že jde o zbytečnou kopii Kanclu, ale postupem času se z toho vyprofilovala jedna z nejzábavnějších komediálních záležitostí na televizních obrazovkách těžící ze skvělých postav, zábavně-trapných okamžiků a utahování si především (ale nejen) z byrokracie. A byť chápu, že podobný styl humoru nemusí sednout každému, tak hodnocení nižší než dvě hvězdičky je pro mě záhadou. ()

M.i.k.e

nechápu jak jsem tohle mohl minout když se vysílalo.Při hledání "náhrady" za Office přišla řada na chvílemi podobně laděné Parky a byla to skvělé volba.Není to sice bez chybičky,některé díly jsou slabší a má to i svoje nasírací momenty (i když zdaleka ne tolik jako Office),ale většinu času sem se bavil královsky a u některých dílů sem se smál dost nahlas a to u sitcomů zase není úplně pravidlo (ač by mělo).Teď mi tahle partička okolo Leslie a božského Rona bude chybět a časem si dám komplet znova...85% ()

dubinak

Kvalitativně skoro stejně vtipná nálož jako The Office, i když ta mi přirostla k srdíčku asi trochu víc, nicméně, charakter Leslie Knope je s Michaelem Scottem téměř srovnatelný, jen jsou šílení trochu odlišně. Každopádně od druhé série tohle jede jako po drátkách a v podstatě až do konce šesté to neklesá na kvalitě. Vždycky mě mrzelo, když zmizela některá z postav, ale většinou to scénář dokázal nějak zalepit a přijít s něčím, co to vynahradilo. Poslední série po time jumpu asi nejslabší, jak to tak u těchto dlouhých seriálu bývá, ale ráda si Parks & Recreation zase někdy nějakým dílem připomenu. Bylo fajn sledovat i to, jak herci profesně rostou a s každou řadou byly jejich výkony lepší a lepší. ()

danecek24

Zlatý glóbus - nominace (2) - 69. ročník (za rok) 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Amy Poehler ()

Sammya odpad!

Budu upřímná - nemám NEJMENŠÍ tušení, co na tom koho baví. Přetrpěla jsem, ano, přetrpěla skoro dvě epizody a musím říct, že jsem v životě neviděla horší seriál. Tohle má být sitcom? Ani jednou jsem se nezasmála, spíš jsem si jen říkala what the fuck?!. První řada je prý notoricky špatná, zkusila jsem i kousek páté řady a bylo to pořád hrozný. Tenhle typ "humoru" zřejmě nebude pro mě, jelikož tam žádný nevidím. ()

Pajky3

Parks & Recreation je v zámoří populární seriál, který u nás patří mezi ty nejpřehlíženější. A nutno říct, že tomu tak je naprosto neprávem, protože jde o opravdový klenot mezi komediálními seriály. Natáčen je také "mockumentary" stylem jako předchůdce jeho tvůrce The Office. *** Upřímně řečeno, první série (6 dílů) opravdu jen načrtne seznámení s postavami a je dost možné, že vás nezaujme, protože pořádně se seriál rozjede až ve druhé řadě a začne krystalizovat to, co je na této show neodolatelné. Největším kladem jsou totiž bezesporu postavy, jež se v Pawnee nachází, a jejich vzájemná interakce, ve které nechybí vtip a zábava. Jen málokdy se mi stane, že bych měl rád všechny postavy, ale právě tohle je ten případ. V průběhu seriálu jsou totiž vybroušeny opravdu k dokonalosti. *** V čele je samozřejmě Leslie Knope, snaživá a zapálená byrokratka, která si jde rozhodně za svým cílem postavit v Pawnee park a nezáleží na tom, jak tvrdě narazí či jak velkou překážku musí překonat. Mojí nejoblíbenější postavou (možná dokonce napříč celým seriálovým světem) je však Ron Swanson. Jde o nadřízeného Leslie, který se netají tím, že je libertarián a touží dokázat, že vláda je zbytečná. Kromě toho je to pravý muž, který nepovažuje zeleninu za jídlo a podle kterého se o sebe musí muž umět postarat. Na jeho obličeji se jen málokdy ukáže úsměv, ale když už tam je, tak jde o upřímnou radost. Ale nejen oni skvělé pobaví, jak už jsem říkal, tak opravdu celá parta dokonalá. Je tady i Andy, neuvěřitelný flákač, který se s oblibou vydává za agenta FBI Burta Macklina. Věčně napruzená April, které nic není po chuti. Podnikavý Tom, který střídá jeden neúspěch za druhým nebo Jerry, který je terčem žertů a na kterého se hází všechno selhání. Nelze opomenout ani Donnu, věrnou parťačku Toma nebo Ann, nejlepší přítelkyni Leslie. I dvojice později příchozích (Ben a Chris) do seriálu skvěle zapadne a dotváří tento dokonalý mix. *** Po nevýrazné první sérii přichází druhá, která má za úkol nás hlavně pořádně seznámit s postavami. Oblíbil jsem si i Andyho, o kterém jsem si po první sérii myslel, že je to jen trouba. Ale když po sobě s April pokukujou, tak mě to asi donutilo mu začít fandit. Upřímně lituji Jerryho, pokaždé když mu je ublíženo, musím si říct "chudák Jerry". V závěru pak dojde k oživení, když do města přijede dvojice Ben a Chris a zdrží se v Pawnee. *** Pokud mě druhá série přesvědčila o tom, že si seriál lze oblíbit, tak třetí mě donutila si ho zamilovat. Na pozadí všech epizod se opět odehrávají vtipné příběhy a skupina z Parks a Recreation baví pořád víc a víc. Úžasný je například díl s Ronovou exmanželkou a skvěle mě pobavil i díl s obrazem. A po odchodu Marka (který jsem zaznamenal až po několika dílech) mi tam nepřijde žádná postava zbytečná či nezábavná. *** Čtvrtá série se převážně zaměřuje na Leslie a její politickou kampaň a samozřejmě končí volbami. Cestou se však odehrává mnoho vtipných situací a přichází nespočet komplikací, které Leslie a její parta řeší svým osobitým způsobem. Pro mě byla jedna z nejlepších epizod ta, ve které se na scénu dostává Ronova první manželka, Tammy One a skvěle mě pobavila také bowlingová epizoda. *** Pátá série nás trochu posouvá v ději. Stane se toho totiž hrozně moc. Kromě očekávaného prvního roku Leslie v pozici radní, dojde také na Tomův nový obchod, Ronovou novou přítelkyni, Benovo novou práci, Andyho snahu stát se policistou, Jerryho odchod do důchodu nebo na to, že Ann požádá Chrise o to, aby ji udělal dítě. Komických situací je nesčetně, skvěle se bavím a vím, že u tohohle seriálu už ani nepřestanu. Jediné co mi vadí je Jean-Ralphio a Mona-Lisa, tuhle ukřičenou sourozeneckou dvojici by mohli vyškrtnout. (Jenže by bez ní nebylo Pawnee kompletní) *** Šestá série se nese v duchu změn. Leslie je nucena opustit svou pozici radní, Tom otevírá opět nový podnik, Ron má syna, Ben získá novou práci a hlavně nás opustí dvojice Ann a Chris. Ale ani po jejich odchodu seriál netrpí nedostatkem vtipných scén. V této sérii se dočkáme i fajnových hostů jako například Tatiany Maslany nebo Kristen Bell. V závěru se dozvídáme, že Leslie je těhotná a přijme novou pracovní nabídku, ale jen za specifických podmínek. Vyžádá si, aby se nová kancelář otevřela v Pawnee. V úplném závěru přichází časový skok o tři roky a malá ochutnávka toho, na co se můžeme těšit v závěrečné sedmé sérii. *** Bylo oznámeno, že sedmá série bude závěrečná a tak tvůrci měli šanci opravdu dokonale seriál zakončit. A vyšlo jim to na jedničku. V úvodu to sice bylo zvláštní, když šel Ron a Leslie proti sobě, ale jakmile se udobřili, tak začala jízda k dokonalému rozloučení. V několika posledních epizodách se našli dojemné okamžiky (Andyho poslední show, Jerryho let balónem), které vyvrcholily v jedno z nejlepších seriálových zakončení vůbec. Vím, že už se začínám opakovat a dost možná i nadměrně užívat slovo "dokonalé", ale o závěrečném dvojdíle a rozloučení se všemi postavami se prostě nedá říct nic jiného. Pawnee mi bude opravdu chybět. *** Partičku z Pawnee jsem si prostě zamiloval a s chutí se k ní brzy znovu vrátím a nechám se bavit, protože to rozhodně stojí za to. () (menej) (viac)

Davosh

Celých sedm sezón se jednalo o jeden z nejpohodovějších seriálů, které jsem kdy sledoval. Oproti sourozeneckému Kanclu si dokázal udržet stejnou úroveň po celou dobu vysílání až do dojemného finále a stejně jako v něm je napěchován neskutečně zábavnými charaktery. Nejvíce ale "literally" vládne trojice Chris Traeger, Andy Dwyer a dokanalý Ron Swanson. Opravdu skvělý seriál. ()

flyboyeda

I pres sympaticke postavy a prijemne bizarni scenar se nemohu zbavit dojmu, jako by to byla jen dalsi a bohuzel jen prumerna variace na US verzi the Office, Steve Carella a jeho sebranku mi tam pripomina prilis mnoho momentu a hereckych vyrazu. Rick Gervais by mel dostat financni bonus i od tvurcu Parks and Recreation. ()

Mr.Ripley

1. série: Nadějný úvod stavící na neotřesitelném charismatu Amy Poehler. 70% ____ 2. série: Hlavním nedostatkem druhé řady je absence hlavní dějové linky, kterou ovšem hravě vynahrazují epizodní příběhy kopající do všeho co je pro Amíky tabu. Pod prvoplánovitou epizodičností se skrývá promyšlený plán, jak přiblížit divákovi postavy co nejblíže, aby si k nim vybudoval vztah. Tento krok je následně zužitkován v závěrečně ďábelské dvou epizodě, která stojí čistě na sympatiích k postavám. Druhá řada je ve výsledku promyšlenější, než se na první pohled může zdát. 75% _____ 3. série: ()

Steelista

Úvodních pět dílů průměrných, ale pak je to jedna bomba za druhou. Ještě jsem nezažil, že bych musel pozastavovat přehrávání a čekat, až mě přejde záchvat smíchu. Navíc postavy jsou zde tak skvělé, že jsem si je naprosto zamiloval. Srdcovka. Jak by řekl jeden z protagonistů: This is LITERALLY the funniest show I've ever seen in my life. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)