Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

nikus120

Jednoduchý, dojemný a skutočný film. Veľmi sa mi páčila Sandra Bullock aj ked si myslím, že sem tam v tých namyslených scénach hrala niečo aj s miss agent. Určite ho odporúčam každému kto má rád super filmy podla skutočnosti. ()

JacksLFC

Skvělý film, založený na skutečné události. Příběh mladého, silnějšího mladíka, který má matku na fetu a otce, kterého nezná. Michael poznal milující rodinu, která mu nabídla to, co je pro nás všechny samozřejmostí a bereme jí jako hotovou věc, lásku či dokonce postel, kterou nikdy neměl. Vynikající příběh, kde ze silného chlapce se může stát výborným Linemanem útočné řady v americkém fotbale a dotáhnout to až na tři a dvacáté místo v prvním kole draftu v NFL ( ti nejlepší z Obrany a linemanů nechodí dříve než cca 10-15). Sandra Bullock k tomu přidala tu něžnost a krásu a za mě rozhodně 5* ()

sharka.68

Když máte pocit křivdy a litujete se, tak se náhodou kouknete na tenhle film a z očí vám tečou slzy proudem, profrkáte půl krabice kapesníků a ke konci se stydíte za to,že jste se litovali..protože jste na obrazovce objevili někoho,kdo je na tom mnohem hůř... ()

oSiSko

Nemám rád americký futbal, ale tento film s ním nemá nič spoločné, aj keby tam hrali šach, tak vás to bude rovnako baviť a dojímať. Krásny film, ktorý bol pre mňa veľmi podobný s filmom Coach Carter, ktorý takisto veľmi obľubujem. A ak to teda bolo vážne podľa skutočnej udalosti, tak to hovorí aj o tom, že aj veľmi bohatí ľudia sú tiež ľudia s veľkým srdcom resp. môžu byť. Najlepší film tohto roku. ()

soltak

Opět jsem si o filmu nic moc nezjišťoval, věděl jsem jen, že larelay dělá titulky a to mi stačilo abych se na snímek podíval. Opět jsem udělal dobře, bylo to neuvěřitelné do té doby než jsem se dozvěděl, že je to skutečný příběh!! Poté jsem uvěřit musel. Dlouho jsem neviděl takto fantastiskou Sandru. ()

Jamall

Je to tak americké, je to tak sladké, je to tak předvídatelné, je to tak křesťanské, je to tak rodinné, ale je to tak krásné! Sandra Bullock si zahrála Leah Anne s grácií a přeji jí její letošní úspěch. Blind side je rodinný snímek se vším, co k tomu patří. Vždyť jednou za čas je potřeba vidět takovýto pozitivní srdceryvný snímek. A ty čtyři si to zaslouží. ()

Groower

Krásnej film. Věděl jsem zhruba o co malinko půjde, ale rozhodně jsem nečkal , že mě to bude tak bavit. Michaela a celou rodinu si za chvilku velice oblíbíte a Sandru Bullock si zamilujete, protože to co předvedla jsem od ní opravdu nečekal. Super výkon !!!! ()

HakuSaku

Som a rozpakoch... Skvely scénar a Sandra Bullock vo výbornej hereckej forme a aj tej výzorovej nezaostáva. Film ma chitil počas sledovania a získal si moju pozornosť. Kvalitne spracovaný príbeh s dobrou kamerou a fakt s výbornym nápadom koncových tituliek. ()

Davemix

Po dlouhý době jsem viděl film, kterej je v podstatě velmi pozitivní a plný optimismu a nezavánělo to americkou klasikou, tedy, že přesně víte co nastane a že to skončí trapným a špatným happyendem. Musím říct, že S. Bullock zde hraje svou životní roli s jistou dávkou sebejistoty a důvěryhodnosti. Takže aspoň jeden americkej sen, kterýmu se dá věřit a kterej vás chytne. Je potřeba se zeptat, kdo z nás by tohle v dnešní době udělal ? 80% ()

Jakupb

Jakmile je některý film poctěn Oscarovou nominací, prudce u něj vzroste můj zájem. A ještě že tomu tak u The Blind Side bylo… musím vám dát za pravdu, bez této "prestiže" by přišel o 90% zájemců o docenění jeho zjevných kvalit. Prostě a jednoduše, tento nenápadný počin (ač s big star Sandrou) mi vážně padl do noty! Je vytvořený na bravurním kontrastu, jež mi ještě teď nebere vítr z plachet v usilovném vychvalování. Obvykle jsem u příběhů ze života vcelku spokojen, jenže pár minut po titulkách už myslím na něco jiného – Blind Side je pravý opak. Příběh je vystavěn na bytelných základech a i přes absenci závažnějších zvratů, které by se daly klidně vyčítat, mi tento nekontroverzní styl pojetí nevadil a bavil mě. Vsazení na jistotu v podobě zaběhnutého mustru – ze dna vzhůru, je zpracováno barvitě, detailně a tak nějak pohodově, že vyčítat mi je proti srsti. Navíc s perfektními herci, kterým jejich role očividně sedly. Tím nemyslím pouze Sandru nebo hlavního borce, ale snad úplně každého nevjímaje ztřeštěného klučiny. Herci dělají hodně a zde se to jen potvrzuje. Vhodné je rovněž rozdělení témat, jež hrají prim. Americký fotbal proti vztahům v rodině? Namícháno v nejlepším poměru, řekl bych tak 1:2. Konečně ryze sportovních filmů je až až, takže když se orientují krapet odlišným směrem, jen dobře… děj je na úrovni. Procházení menšími životními zkouškami je načasováno tak, že nuda je slovo patřící úplně někam jinam. Až mi přijde, že je to nějak moc ideální… To se projevuje během průběhu v přílišné náklonnosti paní štěstiny u hlavního hrdiny. Ačkoli se však k tomuhle hledisku stavím skepticky, nic to neubírá na mé upřímné radosti z jeho úspěchů. Kdyby byl nesympatický, jen těžko by se ke mně dostával, jenže jeho povaha mě dostala hned v začátku. Odpouštět lze tedy snadno. Kdo chce být pes, místa pro šťourání si najde, ale nesmí se zapomínat na to, že některé filmy mají prostě za misi zasévat štěstí a ne smutek. Rád jsem jak za sebe, tak i za Sandru, před kamerou se rozparádila v tom nejlepším světle, takže hodnotit budu vysoko. 84%. ()

Rozbik odpad!

Americká idylka o tom, jak hodná a dokonalá bílá rodina zachrání chudáčka černouška bez budoucnosti z ghetta. Být americkým afroameričanem, tak se vyloženě nas** u;-). Herecké výkony také nijak zvlášť nenadchnou, Sandra Bullock hraje sice to, co má, ale zbytek rodiny se zdá být jen doplňkem k její roli. Co se týká druhé hlavní role, nechápu, kde pána vyhrabali. Vždy jsem se domnívala, že k herectví je třeba alespoň základní sada mimických svalů..můj omyl;-). Scéna, kdy Sandra přijede v minisukni do ghetta a usadí gangsta černocha s poloautomatickou zbraní v ruce svou břitkou poznámkou, mi celkem prodloužila život..:-) Zkrátka velmi nepovedený a velmi šablonovitý film. ()

zenit

Ač jsem se na tento film začínal dívat s trochou předsudků, neboť Sandru Bullock nějak nemusím, tak po jeho shlédnutí mi přes všechny mé problémy a mou attitude ke světu zbyl ve tváři úsměv, který tam ještě nějakou dobu zůstane... Viz arachneuss, Bebacek: Je třeba si uvědomit co je to rasismus... Je rasismus ve filmu ukazovat (dle slov arachneusse) zlé, černé a neotesané afro-američany z chudinské čtvrti a bílé slušně hovořící křesťany? Obávám se, že v žádném případě. Je rasismus ve filmu ukazovat zlé, bílé a neotesané bělochy z chudinské čtvrti a černé slušně hovořící křesťany? Ne. Už je mi opravdu špatně ze zfanatizovaných lidí nakažených americkým "anti-rasismem", kdy kdekoli se objeví jiná rasa (nejlépe černoch), běloši se na něj škaredě podívají a tím mu způsobí bebíčko, a tito lidé hned přispěchají a začnou zvesela provolávat, že je to rasismus, jakoby oni chtěli být spasiteli oné rasy. To je jako kdyby někdo ve filmu ukázal normální českou rodinu a jako kontrast by vybral rómskou rodinu, která bydlí v rozbitém baráku. Obávám se, že by to opět rasismus nebyl, neboť by ten film zobrazoval pouze život většiny těchto lidí, i když zdaleka ne všichni rómové tak žijí. Omlouvám se, za tuto malou osvětu... ()

Misterioso

Umělý, strašlivě "americký" (jak já tohle spojení nemám rád, ale musím ho použít) film, který se snaží být dojemný za každou cenu, jenomže ani to se mu nedaří. Sandra Bullock hraje dobře (ne nijak zvlášť oskarově, ale protože letos bylo výborných hereckých výkonů méně než šafránu, tak sošku prostě dostala), ale tenhle film nemůže zachránit. Navíc z těch křesťanských keců se mi chtělo zvracet. Dvě hvězdičky. ()

Vozataj

Tak tento snímek mě opravdu dostal! Sandra je kus, už od mých mladých let a to, co předvádí v Blind Side je boží! Opravdu pecka, ještě k tomu převezmutá ze skutečného příběhu. Milé, rodinné, neútočné prostě parádní! Proti tomu Avatar sucks!:-) Jeden ze snímků roku! ()

jukyn

Pro mě jeden z jednoznačně nejlepších filmů roku 2009, ikdyž film byl plný lásky a až přehnané solidarity ze strany "bílé" rodiny, tak ve mě zanechal moccc příjemný pocit, a Sandra hraje opravdu navýsost skvostně....moc se mi to líbilo a moc gratuluji k zaslouženému Oskarovi:) ()

Dexter666

Sladučký oddychový príbeh, počas ktorého som mal ten nepríjemný pocit vynútený súčasnou kinematografiou, že kedy sa už niečo dramatického prihodí. Nedočkal som sa - jednoducho Amerika ako vyšitá. Dobre podané a zahrané (nie však oscarovo). Jeden z tých filmov, po ktorých si poviete, že stojí za to mať svoje ciele a ísť si za nimi, nech sú akokoľvek náročné. Niekoľko momentov je však príliš presladených - napr. počas zápasu Michaelov vnútorný hlas od Leigh Anne...70% ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)