Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

sator

Je to fajn příběh " ala zázraky "to co je pro mě kontraproduktivní je výkonnost bez které vám společnost ukazuje že nic neznamenáte,co takhle kdyby Michael zůstal jen průměrným a přesto šťastným... ()

sir-dave

Šablonovité, snadno předvídatelné drama, které vůbec ničím nepřekvapí a které už tady bylo minimálně o 6 let dříve v podobě O.C. Tentokrát je to černý tlustý negřík, který se dostane na výsluní ve sportovním prostředí. Hrdina je vtažen do bohaté rodiny, hlavní hrdinku od toho "nečekaně" začnou odrazovat její bohaté paničky, do toho všeho se v průběhu připlete nějaký ten průser, aby to nebylo jenom tak a vše vyvrcholilo happy endem. Sandra Bullock je ok, Quinton Aaron je ok (ikdyž tam nemá moc co hrát, krom jednoho obličeje), má to ten ždímací děj, ale nic co by vybočovalo z průměru. Neurazí, nenadchne.. Od oceňovaného filmu bych očekával přeci jen něco navíc.. ()

TomStall

Příště jen prosím menší dávku zbytečného sentimentu a rozhodně bych se obešel bez náboženské agitky (je zarážející, že američani mají pořád lidskost a sociální cítění spojené jen a pouze s křesťanstvím.. asi potřebují záruku, že za svoje činy budou patřičně odměněni až je bude soudit jejich boss. trochu sobecké, ale to už sem nepatří). Bod navíc za skvělou Sandru (respektive postavu která jí řekl bych dokonale sedla) a hlavně za fakt, že se tenhle příběh fakt stal.. Jen ho bylo třeba zabalit do vzhlednějšího a uhlazenějšího hávu a dobře prodat. A to se povedlo.. ()

Klenotka

Beru, že tohle je podle skutečného příběhu a rozhodně je pravda, že život sám často píše ty nejzajímavější příběhy. Ale nějak pochybuju, že to ve skutečnosti bylo všechno tak prosvětlené, pozitivní, cukrkandlové a že všichni (vážně úplně všichni) chtěli tomu klukovi tak upřímně pomoct. Co se týče samotného filmu, tak samotné čistě americké téma mi nevadí, jenom mi tam v tom chyběl nějaký vyloženě dramatický prvek. Pořád jsem čekala, kdy se něco pokazí, ale i k dramatu směřující okamžiky se vytratily do prázdna. Kvůli tomuhle prostě víc jak tři hvězdy dát nemůžu, protože to byl tradiční, americké hodnoty přehánějící film, kterých existuje plno, jen tenhle dostal o něco víc pozornosti. Sandru mám ráda už od první Nebezpečné rychlosti, a ani některými infantilními komediemi mě neodradila. Tady předvedla zajímavý výkon, rozhodně dokázala, že hrát umí, ale že bych jí za to dávala Oscara, to asi ne. ()

Mr.Ripley

Jedno z nejlepších dramat za hodně dlouhou dobu. Drama, které pohladí po duši a donutí člověka pousmát se. Sandra Bullock si svého Oscara zasloužila právem, až jsem zíral kde se v ní to herecké nadání bere. ()

Vecko99

Klasická hollywoodská pohádka o tom, že svět není tak špatný a že i když nic nemáš a všichni do tebe kopou, tak můžeš potkat někoho kdo ti věří a pomůže ti uskutečnit to o čem si ani nedovolíš snít. Sandra Bullock hraje bohatou manželku, která zdánlivě nic nepotřebuje, ale přitom hledá něco, aby mohla být "užitečná", což se jí splní, když do života jejich dětí vstoupí Michael Oher. ()

Triple H

Klasická šablonovitá story. Pozeralo sa to celkom príjemne, bolo to americké až za hrob. Ale vôbec ma to nechytilo za srdce. Oscar pre Sandru Bullock považujem za sakra veľký úlet - nehrala zle, ale nič iné len svoj štandard. Som celkom prekvapený tej univerzálne kladnej odozve. ()

chelseaman22

Vážně nevím, kolik že Sandře je let, ale ve snímku The Blind Side působí dojmem Maserati Quatroporte 4,2l! Takové auto taky chci domů! Jinak trošku nejapný pohled do pitomého amerického národního sportu. 85% ()

wafc odpad!

Všichni, co týhle sračce dali 5 hvězd by si měli koupit v první tržnici malýho Vietnamce a udělat z něj světovýho čempiona v pingpongu, vole. Klišé, klišé, klišé... A ty klerofašistické kecy? A já křičím - Satane, trhej. EDIT: Viděno podruhé. Říkal jsem si, že třeba jsem já ten špatný, hloupý, slepý, nechápající. Že snad konečně spatřim tu genialitu, těch 81% (sic!). A ne, prozření se nekonalo. Pokud bych jednou jedinkrát mohl dát hodnocení ''Mrdka epochálních rozměrů'', tak to použiju tady. Velký rival Máme analního exploréra! nakonec podlehl v tomto prestižním souboji. Až se s budoucí matkou mých dětí budem rozhodovat, co si pustíme k tokajskému a ona vybere tenhle spektátl, tak si flusnu na své čerstvě oholené stehno a budu celé dvě hodiny sledovat, jak se SALIVA táhne dolů (a pak jí dam bitchslap). Bude to rozhodně větší zábava. ()

Sonnik

Na první pohled pohled povrchní "true story" žánorvka o bohaté paničce a přerostlém zaostalém černochovi. Ve skutečnosti dojemný Michaelův příběh, který umocňují závěrečné záběry a fotogalerie při závěrečných titulcích. Herci i režie krásně pohodoví a příjemní. Nechybí tomu prakticky nic. "Who would've thought we'd have a black son before we met a Democrat?" ()

Sokkk_y

Na filmy natočené podle pravdy mám vyloženě slabost, takže hodnocení The Blind Side nebude zas tak nějak extra objektivní. Máme tu velmi jednoduchý příběh - velké černé dítě přijde o rodinu, která fetuje, ujme se ho lítostivá bílá prachatá matka, jež už má svou rodinu a všichni jsou dohromady šťastní pod jednou střechou. Černé dítě vyroste, stane se z něj mistr v americkém fotbalu a jestli nezemřeli, žijí tam až dodnes. Klasická x-krát omletá americká omáčka, ovšem nyní napsaná samotným životem - doslova neuvěřitelné. Kdyby se ale tvůrci drželi scénářem, který napsal ten život, bylo by to přecejen o něco lepší. Takhle z filmu vzešel ten typiše amerikánský sen. Ale budiž.... Dále zde máme zmiňovanou bílou matku v podobě Sandry Bullock. Teda, krásu téhle herečky nepřestanu nikdy obdivovat. Jestli se mi líbila ve Slečně Drsňák, tak tady... tady jsem ji doslova zbožňoval při každé vteřině. Úžasná. Snad díky ní a díky tomu, že snímek je podle pravdy, dostane The Blind Side ****. A pryč od toho, nebo to zase změním. ()

st.jim

Po 5.minutě jsem se obával toho nejhoršího a jsem rád, že mé obavy byly zbytečné. Velmi silný a chytlavý příběh, který je doprovázený nekompromisní Sandrou Bullock a Quinton Aaronem. Jejich herecký výkon mě totálně porazil na zadek. Je pravda, že v druhé polovině, ten zážitek a údiv už nebyl tak intenzivní. Připadalo mi to, jako by byl film zbytečně natahovaný. Přesto je to výborné drama, které můžu jen doporučit. ()

Samuel7

Příjemný film, ale s hodně plochým příběhem. Potěšila ovšem Sandra Bullock a vlastně celá její rodina, rád jsem rovněž viděl Kathy Bates. 65% ()

ecceHOMMO

Nádherný a skvelý dramatický príbeh vyvolávajúci neskutočné pocity na pozadí ktorého sa rodí šampión.....amerického futbalu. Nečudo, že Sandra Bullock získala za rolu Oscara, ale dovolím si tvrdíť, že nie je jediná kto vo filme exceluje.... ()

Karush

Nepovažujem sa za bezcitného človeka, mám rada pekné príbehy, pri ktorých pri ich pozeraní aspoň na chvíľku uveríš, že svet nie je až taký zlý, ale tento príbeh je značne presiaknutý americkou sladkosťou, ktorú dostávame v pekne pomalých dávkach. Je to skutočný príbeh, ale predsa tak veľmi neuveriteľný a neprijateľný (aspoň pre mňa). Konflikty sú úplné obyčajné miestami až pod úrovňou a o tom ani nehovorím, že z 128 minút dostali úplné minimum. Najviac mi ale prekážali tie veľké múdre slová, ktoré samozrejme by mali mať miesto vo filme, ale určite nie tak nasilu vsunuté ako v tomto filme. ()

Mrkvič

Suprovej film. Bohužel ale až moc suprovej. Vše, co tu píše Cival, jsem si celou dobu filmu říkal taky. Jediné dvě trochu dramatičtější scény, jinak milion úsměvů a tuna pozlátek. Většinu času to působí jak náboženská agitka na dobro. Ani tohle všechno ale nezmění nic na tom, že jsem si film moc užil, a dokázal si vychutnat aspoň těch pár náznaků velikosti. ()

Jizni Tlapa

Označení "based on the true story" ve snímku nenaleznete, a tak si celou dobu říkáte, že takováhle slaďárna, to je zase "jůesej" pohádka. K překvapení dojde v závěrečných titulcích, které běží paralelně s autentickými snímky "opravdového" Big Majka. Příběh opravdu neuvěřitelně podprůměrný. To samé konstatuji o několika pasážích, ověnčených brečící Sandrou. Celkově je to ale 60%tní podívaná, pyšnící se hezkými sportovními záběry, sympatickou L.Collins, důvěryhodných gangsta raper gangů a sem tam vtipným scénářem. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)