Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

MulaNula

Dovolím si říct, že doopravdy jedna z nejlepších věcí r. 09. Vynikající příběh byl skvělě nafilmován, skvělé obsazení a nelze, aby to člověka nechytlo u srdce. A dost se divím, že to zatím nebude nasazeno v ČR v kinech zatím:O ()

Bety88

Nikdy jsem si nemyslela, že by mě bavil životopisný film o hráči rugby, ale opak je pravdou. Tak dobře natočené drama a to zábavnou formou, jsem dlouho neviděla, navíc Sandra Bullock s blonďatým přelivem byla v roli rozmazlené jižańské paničky s dobrým srdcem skvělá. Kdo z vás by měl odvahu vzít si do auta a do života cizí černošské dítě. To se může stát jen v Americe. ()

Ondis

Sandra Bullock jak ji neznáme. Svědomitá máma, která by se pro svoje děti rozdala. Má tak dobré srdce, že si vezme pod svoje křídla i opuštěného mlčouna "Big Mika", kterému za pomoci své rodiny dopřeje jak bydlení, tak i základní vzdělání. Nejlepší byla první půlka filmu, kdy se Michael se svou novou rodinou poznával. Opravdu příběh, který dojme. 100% Sandra, The Blind side 85% ()

Milodar

Předvídatelné tak, že stačí užít míchu. Prosyceno sentimentálními dětinsky naivními dobrácky hřejivými myšlenkami plnými naděje, tak, jak to asi lidé v Texasu cítí a chtějí. Sandra Bollock je však naštěstí krásná a přesvědčivá...i když Sandy Egerhazi je ještě o něco přesvědčivější. ()

Figy

Za tenhle výkon si Sandra i Quinton zaslouží plné hodnocení... snad jen tomu omílání křesťanství se mohli vyhnout... ()

DannyBoy80

Docelaá solidní oddychovka podle skutečné události. Výborný výkon Bullock, která zahrála velmi přesvědčivě a je to její nejlepší role. Předtím to prostě byla slabota. Film jako takový je zajímavý, co mě ale vadilo, bylo skoro všudypřítomné křesťanství, americký sen a jiné americké klišé a kýč. jinak z toho maleho ztřeštidla může ještě něco vyrůst. ()

kobe6

Relativně stejných filmů o vyhrabávání černochů z úplné spodiny tady bylo dost. Vždy mě to nějak osloví. Čekal jsem to aji přehnanější, i když mi přišlo, že hlavní představitel je bratr Johna Coffeyho z GM. Tomu jsem se občas pousmál. Sandra jak krásná, tak úžasně hrajíci citlivá zbohatlice. Oscar byl zde asi zasloužený. ()

Darik

Nádherné drama, navíc dle skutečných událostí - je příjemné vědět, že někde na světě (a obzvlášt v Americe) žijí lidé, kteří se nebojí ujmout osamocené duše. A Sandra si za tohle toho Oskara zasloužila - 5/5. ()

Harapes

Velmi příjemný film,který táhne Sandra Bullock a tento film dokáže na diváka působit ze všech stran na city a daří se mu to velmi dobře.Dávám za 4,ale myslím si,že být já Američan,tak je to pro mne velké filmové dílo. ()

Hanes88

Že tento děj je skutečný jsem se dozvěděl až po skončení filmu a musím říct, že to na mě udělalo velký dojem. Zprvu jsem si říkal, že bych byl zvědavý jestli by to ve skutečnosti někdo udělal tak jako Leigh Anne Tuohy, a ono fakt jo :-). Obdivuhodný příběh, který by si zasloužil sám od sebe 4*, ale to že hlavní roli dali právě Sandře Bullock, které to sedlo jako ulité, bylo velice dobré rozhodnutí. ()

Xavi6

Pro mě celkem doják. Nejenže jsem poté obdivoval samotného Michaela, jak to všechno zvládl, ale žasl jsem nad ním, jak to dokázal zahrát. Když už, tak to on měl dostat Oskara a ne Sandra Bullock, protože mě to jako Oskarový výkon nepřišlo. Jinak samozřejmě nemohu vynachválit film, ale přišlo mi tam málo sportu, když už to byl sportovní film. :) ()

tterez

Pouštěla jsem si to se skeptickým názorem, že to zase bude něco o sportu, kterej se mi ani za mák nelíbí. Chyba! Toho sportu tam bylo minimum a vlastně to byl spíš pořádnej doják. Ten námět, že je na světě přece jen ještě nějaké dobro a bohatí běloši mají v srdci místo pro ne zrovna roztomilého černošského teenagera mi učaroval. Navíc mě absolutně dostal výkon Sandry Bullock, o které jsem valné mínění nikdy neměla. Vždyť jsem jí taky měla ve škatulce trapná a herecky průměrná Slečna drsňák. Pro mě tedy film plný překvapení! ()

peetriss

Především další z řady důkazů, že by se Sandra Bullock měla vybodnout na komediální role. Ty vážnější jí sedí mnohem více! Krásný a pozitivní film o dobru v lidech, o síle rodiny, o pomoci slabším a podpoře blízkého k dozažení snu, který je emočně funkční, podmanivý a který se nebojí v pravou chvíli přijít s odlehčením. ()

gumolit

Sandra je moja obľúbená herečka už pekne dlho aj keď málokedy vie dokázať svoje kvality no stále ma niečo do seba a v tomto filme určite konečne dokázala že čím je staršia je skúsenejšia herečka a vie aj hrať /to už potvrdil aj Crash a vôbec by som nebol proti nominácii na Oscara/.Film beriem ako športovú drámu ktorá vie pobaviť aj zasmutiť a rozmýšlať nad tým že fakt také niečo sa stalo a to berie dych nad trpezlivosťou rodiny a nad veľkou láskou ktorú poskytli velkému čiernemu chlapcovi,ktorý síce rozumie všetkému ,ale bez pomoci hlavnej hrdinky by to nedokázal§Pekný film,ktorý otvára možno cestu pre hereckú kariéru Qiuntona Arona ()

Charon11

Jde o "americkou pohádku, jak chudý, zanedbaný černoch bez rodiny k úspěchu a nové rodině přišel". Ale to je jen podklad (ne hlavní motiv) a bylo by nespravedlivé tento film takto zařadit. Tvůrci nevsadili jen na tuto prvoplánovou cestu, ale přidali emoce, vtip, zamyšlení nad tím jací jsme, jací jsou ostatní, jak je možné jim pomoci, jak může taková pomoc přinést štěstí nejen těm , kterým pomáháme, jak málo stačí ke změně života, jak nás utváří prostředí a rodina, jak si lehce zvykneme na to, že máme domov, práci, rodinu, jak si toho neumíme vážit, jak to někteří nemají,.... Velmi mile mě, ač mám Sandru Bullock celkem v oblibě, překvapil a ohromil její herecký výkon. Výborně zahrané (Oskara si zaslouží). Někdo tu psal, že je to její návrat do první ligy, rozhodně s tím souhlasím. Film mohu velmi vřele doporučit, pobaví, donutí k zamyšlení a u mě vedl ještě k jedné otázce : Co proboha ti amíci vidí na té nesmyslné hře zvané americký fotbal. ()

Tomin88

Překvapivě výborné drama s výborně hrající Sandrou Bullock. Dejte k sobě silný pravdivý příběh, sympatické hlavní protagonisty, zručného režiséra a úspěch je zaručen. I když je to tak vlezdoprd.....téma - je tak jemně a s citem natočeno, že zábrany musí pryč. Trochu mi to připomínalo Foresta Gumpa, i když je to úplně jiná liga. Jinak Sandře Oscara přeju, jelikož výborně vystihla situaci v Hollywoodu a chopila se příležitosti. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)