Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

DavidS.

Není to film o americkém fotbalu. Není to film o rasových předsudcích. Je to film o našem lepším nesobeckém já...Film plný dojetí a naděje...A někdy jsou příběhy, které dělají svět lepším místem, potřeba...Zaslouženě jeden z nejlepších filmů Sandry Bullock v její kariéře. Předvádí do puntíku vybalancovaný mix snobismu, emancipované ženy, ale i milující a oddané matky...Z piedestalu nejvyššího hodnocení film sráží zbytečná délka, která emoce i výsledný dojem trochu ředí... ()

uzzi

Přeslazené a předvidatelné. Sandra Bullock zde už konečně pochopila, že ji není dvacet, ale dvakrát dvacet, plus pár... No a jinak, nemám nic proti pozitivním příběhům, naopak. Ale tady je to víceméně hloupé, bez jakýchkoliv pořádných zvratů, pro mě zklamání. 50% ()

Jane18CZ

Sandra Bullock - perfektní herecký výkon. Ona je opravdu snad pro tuhle roli stvořená. Tady mě přesvědčila ještě víc jak ve Slečně drsňák. a Quinton Aaron (pokud to tedy je ten co hrál Velkýho Mika :D) hrál také na výbornou. Atmosférický film, u kterého jsem pobrečívala, jak byl tento snímek procítěný. Vše tak lehce nastíněno, nikde ten film nedrhnul, vše bylo tak ladně natočeno až do samého konce filmu. Pro mě velký filmový zážitek a kdybych nevěděla kdo tento film režíroval, troufla bych si říct, že Clint Eastwood, protože on tvoří emocionální filmy.. Zasloužených 5* ()

Pollock

Tak toto byla síla. Atmosférou mi to trochu připomínalo Gran Torino (atmosférou ne dějem), ale díky bohu za to, že Sandra konečně narazila na snímek, který jí sedí, který není béčko a ve kterém dokáže předvést, že hrát skutečně umí. Proboha Sandro, vykašli se na všechny slečny drsňáky a rychlosti dvojky a toč takovéto filmy, dál a dál !!! ()

leon_id

The Blind Side je dalsi z rady filmu, ktery si zaradim do skatulky "Oskarovy produkt". Tohle na divaky urcite zabira, zvlast na ty za velkou louzi, protoze kdo by si nechtel prozit svuj americky sen. Ne kazdy ma to stesti, tak se na nej mrknem alespon v kine. Uvidime tam dvouhodinovy pribeh plny klise a patosu, ktery je nam ale predkladan v te nejvyssi hollywoodske jakosti. Do hlavni role je tu obsazena Sandra Bullock, ktera me nikdy neprirostla k srdci, ale tady ji to hraje jedna basen. Jeji pihaty synacek Jae Head na me taky udelal dojem, je to castecne dane tim, ze tu scenar pro oba prichystal vyborne napsane role. Pak je tu samozrejme velky Mike, ktereho rodinka zachranila pred jehlou, kulkou nebo v nejlepsim pripade obraceckou hamburgru. Jeho "postavicka" tu pusobi opravdu rozkosne a jeho zivotni pribeh me popravde dostal, takze co...1-2x za rok se to vydrzet da :) 70% ()

M.Niccals

Za prvé: Oscar pro Sandru Bullock. Je zasloužený, v žádné roli jsem ji neviděl takto excelovat, jako tady. Pro mě tady byla úplně jinou herečkou, než jsem ji znal. Za druhé: Bez Sandry Bullock by mě tenhle film asi nijak nevytrhl. Námět o zaostalém černošském chlapci je sice zajímavý a (více méně) sázka na jistotu získat si divákovo srdce, ale tady to prostě nějak nebylo ono. Ano - je vám ho líto, fandíte mu, ale kde je nějaké to finále? Tohle kdyby se dostalo do ruky takovému Robertu Zemeckisovi, určitě by ze mě vyždímal více emocí. Za třetí: Nějak se mi nelíbilo to snobství a jakési znázornění amerického ideálu rodiny (styl -“Miluju tě, táto“ –„Taky tě miluju synu. Pojedeme na výlet? Mám dost prachů, co třeba na Měsíc?“ – „Ano. Jsi nejlepší tátá na světě!“ …a k tomu ještě malý klouček trénující obrovského zaostalého černocha až na dřeň? Ale prosím vás!). Asi jsem z toho cítil jakousi umělost. Bez Sandry za dvě. Se Sandrou za tři. ()

Michelle75

Jsem ráda, že jsem dopředu netušila do čeho jdu, vlastně jen to, že Sandra Bullock dostala za svůj výkon Oskara. Mám velkou radost, že tenhle film je podle skutečných událostí a příběh tak pro mě získal větší cenu a upřímně mě zahřál u srdce, protože kdyby to tak nebylo asi bych si říkala, že je to ten klasický americký doják, který nám hraje na city a pořádně je z nás ždímá. Určitě některé pasáže jsou i tak z idealizovné, ale lidi to mají rádi, takže proč ne. Co se týče Sandry, tak jsem jí zezačátku její výkon moc nevěřila, ale postupně se mi její hrání líbilo čím dál tím víc. Určtitě není jednoduché hrát člověka, který nerad dává najevo své emoce, /uvnitř jich má plný kotel/ a přitom vypadat tak přirozeně a přesvědčivě, jak se to Sandře nakonec povedlo. Jako člověk mi byla velmi sympatická.Myslím ,že Oskara si zřejmě zasložila, protože se krásně našla v roli, která je úplně odlišná od těch předchozích. Quinton Aaron byl taky úžasný a po dlouhé době jsem viděla s velkou radostí i Kathy Bates. ()

casioa....

Za toto dostala Sandra sošku? Ale koko* :D "Sprostý retardovaný černoško" zalepí vnútorné očká prachatej bielej ženskej. Tá je potom "za-vodou" (jedna z naj ŠPZ, ktoré na SK jazdia:) To má byť ten americký sen? Fuck, márnosť nad márnosť. Ak Oscar, tak to už skôr za Návrh (ale nie, jasné že nie). Akademici, crazy bastards. Toto nám majú prdelky ako Sandra v kine predávať? ´Aint no fuck, I don´t buying it! A čo Vy, ľudkovia? ()

darwin

Původní pohádka o tom, jak velký černoch s nízkým IQ ke štěstí došel. Je to film pro celou rodinu, tak nečekejte žádné hluboké sociální drama. Místo toho film nabízí hollywoodsky podané ztělesnění konservativní zásady "noblesse oblige" v jižanské verzi. - 70% ()

KoRner

Nechutne sentimentálny film. Ale ja také rád... až na to, že podobne ako u "Wrestlera" sa tam nič neudeje. Nijaká nečakaná zmena, žiadne zauzlenie. Až na konci keď som si myslel, že sa to konečne začne, začali sa akurát záverečné titulky. ()

Kuny27

Začátek byl hodně smutný, ale strašně moc se mi to líbilo, rozhodně to není žádné béčko. Líbilo se mi to opravdu hodně jediné co bych vytkl je strašně příjemný happyend... ale opravdu velmi dobrý film, který by měl vidět každý. ()

Mistickzz

Na môj vkus až moc samaritánske, no neprestávam veriť, že sa takto príbehy vo svete naozaj dejú. Sandra Bullock príjemne prekvapila a do Lilly Collins som sa hneď zamiloval, škoda, že nedostala viac priestoru. Aj napriek pár suchých miest sa na to dobre pozeralo a nečudujem sa, že to akademikov tak zaujalo. 79% ()

jondoe

Tu nevaham ani na chvilku. Jednoznecne plny pocet. Ja milujem taketo filmy a o to zvlast ak su podla skutocnej udalosti. Sandra neskutocne prekvapila aj ked som si o nej nikdy nemyslel, ze bybola zlou hereckou. Skor by som povedal, ze si upisala zlym filmom. A prave tu ukazala kolko v nej je potencialu a charizmi. Tento zivotny pribeh si zasluzil z filmovanie a aj kriticke odcenenia. A po pozreti sa aj svet zda o nieco lepsi. Kiezby bolo takychto filmov a hlavne skutocnych pribehov o nieco viac. ()

terin.manka

Není pochyb že Zrození šampiona je smutný film. To hlavně díky roli Quintona Aarona. Není nad smutného opuštěného kluka který moc nemluví a je dobrý ve sportu,ale tím to jen začíná. Přijmou ho do fotbalového družstva a on neví jak na to. A na dobré rady jsou tu ženské, tedy Sandra Bullock. Film má děj,emoce taky. Nic co by se mi na filmu nelíbilo napsat asi nemohu. ()

Seti

Americká pohádka pro dospělé o tom, jak nešťastný černoušek ke štěstí přišel, a to v podobě nechutně bohaté rodiny a skrze ni úspěchu v americkém fotbalu. Osobně nebudu rozhodně do filmu rýt pro jeho jednoduchou stavbu a kýčovitost, jelikož příběhy tohoto ražení jsou prostě takové, a komu se to nelíbí, tak ať se na ně nedívá. Jediná věc, která mi přišla skutečně podivná, je bezprostřední přijetí někoho do rodiny, o kom nevíte zhola nic a zrovna jste ho potkali na ulici. Jinak The Blind Side šlape přesně tak jak má a to jak po příběhové, tak i po emotivní stránce, takže pokud potřebujete povzbudit nějakým optimisticky laděným zážitkem, tak je to film přesně pro vás. Jo a samozřejmě Sandřina polostepfordská panička s velkým srdcem exceluje. ()

YoZo8

Takto nejako by mal podľa mňa vyzerať moderne natočený film. A to nehovorím o deji a zameraní filmu, ale o jeho spracovaní. Páčila sa mi hlavne práca s kamerou. Taktiež ani dej filmu v ničom nezaostával za kvalitným spracovaním. Skutočný príbeh opusteného "veľkého chlapca", ktorý hľadá sever v dnešnom uponáhľanom svete je naozaj zaujímavý. Každý krok tohto robustného chlapíka z úplného dna až na vrchol má len málo hluchých miest a pomerne dynamický dej. Chválim výkon obrovského černošského a pomerne neznámeho herca Quintona Aarona. No ale najviac sa mi páčila postava Sandry Bullock, za ktorú právom získala sošku oskara. Rázna a prísna žena navonok a vo vnútri krehká a jemná kresťanka. Ja síce kresťanské filmy beriem s rezervou, no tu mi náboženské motívy neprekážali, skôr naopak. Čo mi vadilo, ako skoro u všetkých amerických (športových) filmoch bola až prehnaná americkosť. Nie je to čistokrvných 5*, ale presvedčila ma Sandra a skutočne zaujímavý osud Michaela Ohera. Hodnotim 4,5* resp. 80% ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)