Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

• USA Tales of the Black Freighter
všetky plagáty

Animovaný příběh podle fiktivního komixu "Marooned", který si čte chlapec v komixu Watchmen, o námořníkovi, jehož loď je přepadena Černým škunerem a on jediný přežije na opuštěném ostrově. Jeho jediným cílem se stane varování rodného města… (xxvasa)

Xmilden

Zajímavý doplněk do Watchmenovské sbírky. Nicméně mám tušení že bez této kratičké animované vsuvky by se Watchmeni obešli. Za zmínku tak stojí jako vypravěč použitý Gerard Butler. 70%. PS: V hrané podobě by se jednalo o dost nekompromisní horor. ()

Tom_Lachtan

krátké, silné, výstižné, co víc o tomto říct, snad jen, že nepůsobí nějak zvlášť ohraničeně a vlastně jsem měl v průběhu sledování ten samý pocit, bez nějaké gradace. Ovšem černá duše scénáře tohodle počinu v kombinaci s velmi povedenou animací a Gerardem Butlerem tvoří velmi chutné cosi ()

kinej

Málokterým nejaponským tvůrcům se daří vypiplat převedení komiksu do animované podoby, tak jako tvůrcům Watchmen. Dá se říct, že tento kraťas patří k tomu nejlepšímu (anime nepočítám). Příběh je temný toli, až hraničí se zvráceností. Násilí zde však rozhodně nelze považovat za prvoplánovitou masturbaci nějakého vyšinutého sadistického umělce, ale slouží jako geniální doprovodná ilustrace toho, kdy člověka opuští poslední zbytky rozumu. Stejně jako celovečerní film Watchmen je i tento "dodatek" geniální záležitostí. ()

Shakers

Slušná animácia, hororová atmosféra a príbeh, ktorý v rozmedzí dvadsiatich minút dokáže zaujať, len by to chcelo trochu iný (šokujúcejší) záver. 70% - 3* ()

sheen

Bonusové minidílko, které bylo s jemností vloženo do rozsáhlých Watchmenů je syrové, deptající, kruté, pesimistické, je to nářez. ()

Disk

Animace úžasná, dost tomu pomáhá burácivý hlas Gerarda Butlera. Funguje ovšem pouze v UC verzi celovečerních Strážců Zacka Snydera. Jako samostatné dílko zřejmě neobstojí. ()

eraserhead666

Nejsem žádný komiksový fanda, tohle jde mimo mě, takže vlastně nevím, jakou tohle má spojitost s Watchmen a v jaké podobě je to v nich ukotveno. Takže hodnotím čistě a jen tohle jako animovaný horrorový kraťas. Horrorový, to je to důležité slovo. Skvělé provedení. Řádně krvavé, temné, mrazivé a napínavé. Kvalitní atmosféra. ()

SOLOM.

I já se přidávám k pochvalným komentářům. Tento hororový animák je opravdu kvalitní, atmosféra pěkně mrazivá a děj „logický“ – čímž si mne získal na svou stranu a to i proto, že komiksový Watchmen neznám a ani jsem nikde nepátral, o co v něm jde. Animace rovněž ušla, přestože není nějak závratně špičková-byla dostačující. Navíc jsem tu nezaznamenal žádné nudné pasáže, takže spokojenost nadprůměrná, stejně jako mé hodnocení. Klidně to mohlo být i delší. K mému uspokojení tu bylo i dost krve a kvituju netradiční postavení voru…70% ()

Lucasion

Snímek, co je vpleten do Rozšířené speciální edice Watchmenů, filmového díla Zacka Snydera. Příběh Černé lodě má se STRÁŽCI pramálo společného. První klad je, že dabující hlavního hrdiny je dobrý Gerard Butler a tím tak výčet kladů končí. Snad jen to, že to je dobře naanimované a příběh je vcelku zajímavý. Jako vsunutý příběh do snímku Watchmen je to dobrý nápad a je to velmi příjemné pokoukání. Nicméně jako samostatný film je to průměrný zážitek. (60 procent) ()

ScarPoul

Desivá a stiesnená predstava ľudskej šialenosti a bezútešnosti okorenená o prvok existencionalizmu, ktorý vytvára jeden z kľúčových príbehov vo vesmíre zvanom Watchmen. Dokonalé animované dielko, ktoré je neskutočné sledovať a ktoré plynie naozaj pozoruhodnou rýchlosťou a pritom je schopné zanechať nám stopy vedúce k odhaleniu ľudského trápenia a bolesti. To čo Moore napísal a Gibbons nakreslil, previedli Del Purgatorio a Smith k dokonalosti čo sa týka animácie. Jediná otázka zostáva - vyzeralo by to lepšie ako hraný film? Rozhodne ano. ()

Caszidy

Opravdový krátkometrážní animovaný horor. I když je příběh v druhé polovině snadno předvídatelný, zpracování a myšlenka přesto způsobuje úzkost, jelikož kapitánovo šílenství je tak pochopitelné a věrohodné. Animace potěší svým opravdu ponurým stylem a chraplavý hlas Gerarda Butlera bych bez jeho jména v titulcích nepoznal. A závěrečná píseň Pirate Jenny od Niny Simone je úžasná! ()

BrooksW.Here

"Hope can be a horrible thing." _____________ Príbehy Čiernej lode by som si v Snyderovom filme veľmi nedokázal predstaviť, prišlo by mi to tam celkom zbytočné a pre ľudí, ktorý komiksových Watchmenov nečítali by to asi nemalo žiadny hlbší význam... Avšak vo forme krátkeho animovaného filmu sa jedná o naozaj pôsobivú záležitosť, ktorá ohromí svojim vydareným (no poriadne pesimistickým) vizuálom a mimoriadne pochmúrnou atmosférou (podobne ako v komiksovej verzii)... Okrem toho je to aj veľmi pútavé a hlasový prejav Gerarda Butlera vzbudzuje ohromný dojem... Jediné, čo tomuto kraťasu chýba k piatim hviezdam je pár minút navyše, ocenil by som o niečo dlhšiu stopáž... Každopádne sa však jedná o naozaj vydarený doplnok ku filmovým (a vlastne aj komiksovým) Watchmenom. ()

Terva

.....a pak jsem ji uviděl....černou loď a černé plachty té lodě mířící do pekel na pozadí žlutého nebe Indie. Krutě krvavý a černý komiks přenesený na filmové plátno, v kreslené podobě, nás, mimo jiné, upozorňuje na to, že syrové a ještě teplé maso se jíst nedá..... Na dvd jsou ještě dva dokumenty. Jeden o The Culpeper minute a druhý je o natáčení Watchmenů z názvem Under the Hood. Pak ještě dvd obsahuje první část komiksu Watchmen v kreslené podobě. Citát - O půlnoci všichni agenti a superhrdinové vylezou a došlápnou si na ty, co vědí víc než oni - BOB DYLAN. ()

M.Macho

O tom jak vypadá peklo vypráví ztrápený námořník - o tom, jak neexistuje nebe a nic než moře v rozpravě objasňují žraločí čelisti a kusy těl námořníků. V poslední řadě pak o hloubce, čistotě prostoru a naději mluví sám příběh. Bizarní vyprávěný skrze umnou jak jinak než naturalisticky zvrásněnou animaci a hrubý, pod hladinu několik stop hluboko položený Buttlerův hlas. Krásná off-krmě...! ()

corpsy

To čo sa nedá ( nechce ) sprostredkovať na plátne, na to sú tu animované príbehy plné krvi a strašidelnej atmosféry. Je naozaj škoda, že producenti celovečerákov stále myslia iba na mládež ( aj keď je jej len niečo okolo 30% celkovej populácie planéty ). Tomu sa hovorí spravodlivosť. ()