Před dvaceti lety byla Země zničena nukleární apokalypsou. To, co zbylo z lidstva, se ukrývá na Měsíci - který se ale rozpadá úplně stejně. Jedinou nadějí lidstva je vyslat malý tým do středu Země a získat mýtický svatý grál. Vše, co jim stojí v cestě, je starověká rasa ještěrovitých humanoidů a armáda dinosaurů. (valmez79)

VanTom

Přes záměrnou brakovou přepálenost (Hitler na dinosaurovi, iSekta :-)) se film tváří nečekaně vážně, s mnoha seriózními momenty, které nepřekvapivě nefungují. Přímočará zápletka (nedávající moc smyslu) vystačí sotva na hodinu a půl včetně 10minutových titulků, přičemž odlehčeně pobaví především dobrodružná výprava do duté Země s roztomilým špičkováním postav. Jako triková sci-fi jednohubka s nejistou režií (v akci či při vedení herců - nezkrocení "skečových" výstupů) ale uplyne svižně. ()

HAL

Tak je to jasné - zábavnost prvního Iron Sky byl omyl co se stal úplnou náhodou a už se nebude opakovat. Dvojka působí ukrutně nuceně, a zjevně je napsaná člověkem který vůbec nepochopil, proč byl originál tak povedený. Že to nebylo jen o vršení bizarních blbostí typu "Hitler na Tyranosaurovi" na sebe, ale hlavně o tom že se film svým příběhem vůbec nebere vážně a má hodně vtipně napsané postavy a jeden promyšlený gag střídá druhý. Tady humor zastupuje hlavně parafrázování současných popkulturních fenoménů typu Steve Jobs nebo Nokia 3310, což tu jednak není moc vtipné, ale hlavně je to fail už z toho jednoduchého principu že za pár let to vůbec nebude relevantní a ani pochopitelné - ale hlavně zbytek filmu kolem toho se pokouší být úplně běžnou dobrodružnou trikovou podívanou. S vážným příběhem, patosem, emocionálními scénami, velkolepou akcí. Je fakt bizarní že si ti autoři, nepříliš schopní amatérští filmaři, mysleli že něco takového dokáží zvládnou v koukatelné podobě... a navíc tam pořád mít ty hromady hovadin s nazi mimozemšťany a dinosaury ve středu Země. Takhle to působí jako hodně nepovedené céčko od Asylum, jenže i ty bývají sebeparodičtější. Větší punk a nápaditost, to tomuto výrazně chybí. 3/10 ()

666Carnage

"Sieg Heil, Motherfuckers" Těmito slovy nastupuje Hitler sedící na T-Rexovi na měsíc. Je to horší než první díl to určitě protože ten byl zajímavý a vtipný. tohle je taková slátanina a i když jsem se párkrát zasmál bylo to prostě odfláklé dobrodružství z měsíce do středu země a zpět. Víra v apple byla taky vtipná. 40% ()

Morholt

Dlouhé čekání a pak tohle. Pokud pominu pár vtipných scének ze středu Země, tak se nepodařilo prakticky nic. Největší problém je v tom, že tvůrci nenašli nějaké pořádné téma. Měsíční náckové na Zemi dávali jedničce celkem velký prostor, který se dařilo solidně vyplnit a navíc v kurzu byla Sarah Palin, což byl pro satiru ideální cíl. Tady se nic takového nenašlo. Jediné, co film mohlo zachránit, byla pořádná řezničina ve středu Země, ale ani tady se Vuorensola nevyznamenal. Efekty v dnešní konkurenci působily lacině, akce mě také z ponožek nevystřelila a o nějakém gore si může člověk nechat tak akorát zdát, ačkoliv uznávám, že to se tady ani čekat nedalo. Nijak zvlášť mi nesedli ani herci, takže suma sumárum se jedná o jedno velké zklamání. 25% ()

korbitch22

Od minule narostl rozpočet, na druhou stranu klesla kvalita scénáře, ale spíš v celkovém výsledku a pojetí příběhu, než-li v samotné satiře, která má opět neskutečné koule. První věc, která se musí Vuorensolovi nechat, že s neskutečně malým rozpočtem dokáže vizuální zázraky. Film vypadá fantasticky a efekty až na pár výjimek nebijí do očí. Lara Rossi je jednoznačně objev roku a doufám, že se tahle holka dočká velké role v nějakém širším měřítku, protože jak ta ženská táhne celý film je neuvěřitelné. Příběh pokračuje po 20 letech od jedničky a zlé prezidentce se podařilo zničit planetu, zbytek lidí kteří unikli obývají společně s nácky bývalou měsíční základnu a po návštěvě starého známého fašouna se vydají do středu země kde žije banda ještěřích lidí, včetně Hitleroještěra, Stalinoještěra, Zuckerbergještěra a všech možných podobných vyjebaných diktátorů. Zní to opět šíleně a je to opět šílené, zábavné a neskutečně nadsazené. Tenhle film neocení jen zapšklý prdi nebo dementi s IQ banánovýho jogurtu jako je incestní komunista Livingdead. Satira dnešního světa v kabátu úplně stejném, jako má milovaný Kung Fury. O proti předchozímu dílu to přes větší rozpočet vypadá bohužel trochu víc lacině, jenže ne v efektech ale v ději,. Pořád je to ale super komedie a s přihlédnutím za jakých podmínek se točila, opět uznale smekám. Mám rád tyhle šílenosti. 46% je jenom odraz dnešní doby, trochu inteligentnější divák se bude bavit.65%. ()

• Na film se vybralo přes 600 tisíc dolarů na Indiegogo.com. Za vyšší příspěvek vás mohl ve filmu např. sežrat T-Rex. (BloodMax)
  • V závěrečných titulcích se objevují kresby z Voynichova rukopisu. Jedná se o tajemnou ilustrovanou knihu napsanou neznámým písmem, která je předmětem zájmu mnoha kryptologů a má spojitost s českými zeměmi, jelikož zde byla možná napsána. (pajik)