Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

Billie777

Asi nejlepší Clouseau. Oproti prvnímu dílu přibyl pan Dreyfus a místo manželky - mrchy se na scéně objevila krásná Elke Sommer a všechno navíc skončí tak, jak nejlépe může. ()

Han22

Druhý díl série nijak extra nenavazuje na první. Manželka je pryč, Clouseau není ve vězení a není tu ani jinak všudypřítomný Fantom. Místo toho má vyřešit vraždu v jednom zámku. Základem je v podstatě detektivka - mrtvoly přibývají, po Clouseauovi jde vrah, který v geniální scéně zabije omylem 4 lidi, aniž by si ho hrdina všiml a končí to parádní variací na britskou detektivku "teď si sedneme a detektiv odhalí vraha". Bavily mě i další trademarky - running joke se zatčením Clouseaa, jeho btiky s Katem a postupně stále šílenější komisař Dreyfus. A je tu úžasná scéna v nudistickém klubu a její pokračování (aniž by cokoliv bylo vidět). Problém mám prostě jen s tím, že hrdina je prostě děsný idiot a to jeho vrážení do věcí, padání, ničení a trhání všeho mě nebaví a leze na nervy. Jinak silné 4*. ()

eagle-eye

"Co je, co se stalo..." Spadl jste z gauče nemehlo." "To vím madam, že jsem spadl z gauče, to mi nemusíte připomínat, všechno co dělám mám dopředu naplánováno," Geníální spojení Eward vs. Sellers a jedna z nejlepších Panterovek. Clouseau nikdy nezklame, při každém shlédnutí...;-) ()

Rssa

Lepší než úvodní díl, stále ale ne nejlepší díl série. Přehnaná komplikovanost motivů potenciálních vrahů v domácnosti pana Ballona je šílená, naproti tomu je tu odhodlaný Clouseau, poprvé Kato a šílený Dreyfuss. 75 % ()

dopita

Tenhle humor mě nic neříká. Clouseau je kripl, kterej by měl bejt zavřenej v ústavu. Kombinace jeho neschopnosti s jeho dementností mě mě rozhodně vtipná nepřipadá. ()

Stružák

Parodie obecně nemám vůbec rád, ale tohle překvapivě funguje celkem dobře. Clouseauovi se stávaj všechny možný problémy, který nejsou nijak překvapivý, dneska už rozhodně ani originální, ale rozhodně to je docela švanda. Zápletka jako taková je fajn, stejně tak finální rozuzlení. Ale že bych to celý musel vidět víckrát, to snad ani ne. ()

Hanys_

Tenhle díl jsem v dětství nikdy neviděl a taková řachanda, jak jsem doufal, to zrovna nebyla. Jako tajemná detektivka s potrhlým hlavním hrdinou to ale rozhodně šlo. Nejlepší byl samozřejmě Kato. ()

Bouřňák

Pořád ještě příliš rozvláčné. Sice kvalitní začátek této série, ale nedosahuje vtipnosti následujících dílů. Nicméně tento film mírně pobaví a rozhodně neurazí. ()

Hanes88

Tady se už tvůrci polepšili a můžu říct, že narozdíl od prvního dílu byl tento vtipnější i celkově zajímavější, ale zase to není přesně to, co bych od komedie s takovým skvělým hodnocením čekal. ()

prezdivaka

Zvláštní je, že automobil Mini, do kterého nastoupí Clouseau se služebnou Marií, nemá v oknech skla a později, když jede do Paříže už je jimi normálně vybaven. To, že se film snaží být směšný za každou cenu a většinou opravdu je, není málo. Většinou díky Sellersově komice. Je smutným komikem jako Buster Keatoa a Charlie Chaplin a občas nám ho je i líto. Takže se trochu smějeme sami sobě. ()

filipvrbik

Neříkám, že by to nebyla sranda, člověk se s chutí zasměje- ale to je stršně málo pro celovečerní film. Příběh je takový jalový, Sellers se tvářípořád stejně- vyloženě povedená je snad jen ta nudistická kolonie, jinak je to předvídatelné až hanba...50% ()

Macik

Nevím jak ostatní můžou psát že patří mezi ty nejvydařenější,vím je to jejich názor,ale já si v každým díle našel aspoň minimálně jednu scénu kde mě P. Sellers doslova dostal. V tomhle díle to byla například scéna v nudistické kolonii....:) ()

laepus

Zejména díky titulní melodii (paradoxně jedinkrát odlišná od typické růžovopanterovské) dávám místo čtyř pět, rozhodně je to lepší než rozjížděcí první díl, který si Sellers ukradl pro sebe. Tentokrát je to celé postavené na něm. Rozměr původní divadelní hry z toho čiší v dobrém i špatném na všechny strany a nebýt Sellerse, byla by to totální nuda. ()

rsimonyi

Konečně má inspektor Closeau větší roli, na scénu přichází i jeho sluha Kató a také nadřízený inspektor Dreyfus. V tomto filmu sice nejde o ukradený diamant, ale velmi svérázným způsobem se zde vyšetřuje vražda. Zábavná komedie, ale na 3 a 4 díl zdaleka nemá. ()

Phoppy

Já Clouseaua zbožňuju...vyrůstal jsem na něm, směju se pořád stejně jako před 10 leti a tenhle díl je zřejmě ze všech nejlepší... ()

waits

Čekal jsem komedii, která už stihla zestárnout, ale kupodivu se tak nestalo, a to přesto, že většina vizuálních gagů vychází ze sterých grotesek. Peter Sellers po vzoru Bustera Keatona padá s kamenným obličejem do rybníčků a jezírek, kácí kulečníková tága a naráží do zdi a působí stejně zábavně jako před 56 lety. Když se kolem rozvíjí příběh ne nepodobný Lipského 4 vraždám je o zábavu postaráno. Sellers ( a Lom) nic dalšího nepotřebují. ()

Jelly

úplně jsem zapomněl, jak je tento díl skvělý. především první půlhodina. "Omlouvám se, ten trouba řidič zaparkoval hned vedle fontány." "-Váš kabát! -Ano, to je můj kabát." "Být vámi, posvítím si na architekta!" "-Telefon pro vás, inspektore. -Á, to bude pro mě." "Fakta, Hercule, fakta!" "Dobrá, ale dávejte pozor - příště vás můžu vyzkoušet bez varování." "-Clouseau, máte na svědomí 3 nevinné osoby. A teď dalších 8! -Ale tihle všichni byli vrahové; tedy až na Maurice, to byl vyděrač. -Vedle vás to byli světci!" chválím výborný český dabing. a zvláštní zmínku si zaslouží také seržant Hercule Grahama Starka. ()

El-Barto

Můj nejoblíbenější díl série. Je neuvěřitelné jak Peter Sellers pronáší s vážným výrazem ve tváři naprosté blbosti, při kterých stěží popadám dech. Kam se hrabou nové díly se Stevem Martinem, právě tohle je jeden z nejlepších filmů o růžovém panterovi (i když to vlastně není růžový panter). ()