Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

EnneX

Tohle je naprostý posun oproti Růžovému Panterovi. Peter Sellers dostal maximální prostor pro svojí životní roli inspektora Clouseau. Navíc se zde objevuje výborný komisař Dreyfus, se svojí posedlostí zničit Clouseau a šílený Kato. Z celé série se jedná o druhý nejlepší film. ()

grisos

Co dodat, geniálně ztřeštěný film s geniálním Peterem Sellersem. Aneb jak nekňuba vše vyřeší aniž by o tom věděl. Musím dodat, že český dabing tomuto filmu dal snad větší humornost než originální znění - viz milostné tokání Clouseaua: "Vychrápala jste se dobře?" Humor je zde dávkován přesně, úderně a hlavně inteligentně, i když to tak nemusí vypadat - viz Sellers. ()

v.indruchova

Paron, ale moc mě to nebavilo až na pár scének, fajnou hudbu a pěknou Marii. Jinak mě spíš komisař štval a s Drajfusem jsem cítila. Je to celé postavené na tom jak je nešikovný, ale mě to nestačí. ()

zigy

Tady to všechno začalo, úvodní film bych totiž do série nezahrnoval, protože se jedná o trochu jiný žánr a Sellers hraje jen vedlejší postavu.....oceňuji výkon pana Štěpničky jako Dreyfusse, nicméně pan Hrušínský, který jej mluvil v dalších dílech, je nepřekonatelný....o Stanislavu Fišerovi není třeba se zmiňovat, bez něj by byl film poloviční. Několik hlášek je super...."Moli?"."AAA vy myslíte muly, ten létavý hmyz!" Nebo dialog: Dreyfuss: " Máte na svědomí dalších 5 životů" Clouseau: "Stejně to byli všechno vrahové, tedy až na Maurice, a to byl vyděrač." Dreyfuss: "Ale proti vám to byli světci!!" Taky je třeba zmínit neustále komolení jména pana Balona. A ústřední motiv Henryho Manciniho hrající k závěrečným titulkům sedí perfektně (mám na mysli motiv pouze k tomuto filmu, nikoli tu starou známou znělku). Jediný, kdo se ještě trochu hledá, je Kato, ale jeho čas přijde....Na rok 1964 je to fakt ukrutná jízda, humor, který nestárne. ()

LencaN

Mnohem lepší než Růžový panter. Clouseau je tady samá nehoda, samý průšvih, srší vtipnými přebrepty, překrucováním slov a měnění významu slov zase jiných. Konečně už se tu objevil i Kato a komisař Dreyfus. Konec, kdy došlo k vyjasňování, kdo koho zabil byl pravou třešničkou na dortu. ()

Desmi

Co se na tomhle komu líbí? Vždyť veškeré rádoby vtipné scénky jsou založeny jen na extrémní přehrávané nešikovnosti. Je těžké se vůbec zasmát. Francouzské komedie mám rád, ale tahle mezi mé oblíbené patřit nebude. Inteligentní humor to nevidělo ani z letadla. ()

Baroque

kto okrem mňa a inšpektora je ešte väčším trapasákom? naozaj len málokto. i keď, v porovnaní s týmto chlpatým, fúzatým, nikdy si žiadne meno nepamätajúcim virtuózom nemožností, pritom nepochybujúcim o svojej neomylnosti, som len zrnko piesku oproti celému stonehenge. dabing so stanislavom fišerom rozhodne neubral inšpektorovi na intenzite, tak ako sa to podarilo u povestných funésovsko-filipovských verziách, nakoniec sám Louis de Funés sa vyjadril o Filipovskom, že v jeho podaní znejú jeho postavy ešte lepšie, ako s jeho skutočným hlasom. späť k panterovi. vynikajúci retrohumor so svojráznymi výkonmi, ktoré dotvára i Herbert Lom (ten nôž na dopisy :DDD), keď som videl tento film prvý krát, a to som "ťahal káčera", smial som splna chuti, o nič menej tomu nie je ani teraz. bože, ako mi tá trapasnosť pripomína moje faux pas. briti o francúzoch, z toho nemôže vzísť nič normálne :DDD. KATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! ()

Tomulka

Ano v tomto filmu je již Inspektor Clouseau v plném nasazení a je naprosto famozní a nenapodobitelný. Výraz Petera Sellerse je prostě geniální jeho pojetí vůbec je hodno obdivu. Člověk se musí smát i když jen očkem zahlédne inspektora. K tomu ještě Herbert Lom jako komisař se svým tikem a nesnášenlivostí a je to dokonalé. ()