Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiálny text distribútora)

sigi2 odpad!

Neviem, prečo keď sa už na Slovensku niekto odhodlá pustiť do rizika s názvom film, vždy sa musí snažiť tým NIEČO ZÁVAŽNÉHO povedať, na NIEČO ZÁVAŽNÉ poukázať, alebo (použijúc citát z jedného o dosť lepšieho filmu) NASTAVOVAT ZRCADLO spoločnosti. Väčšinou z toho potom vyjde takýto blivajz. Jeden z najhorších filmov, aké som v živote videl. ()

MatoMan

Keby nebolo tých super hlášok Jána Kronera, tak tomuto filmu nedám nič. Slabota, úbohé, trápne viac sa o tomto oni tomu vravia filme nedá povedať, totálna kravina. ()

will.i.am odpad!

koncept zaujimavy, myslene dobre.. ale tie herecke vykony OTRAS!! Bananovy v Mafstory viac verim tie mafianske reci, a pritom je to komedia.. tu to bolo myslene vazne, ale strasne trapne to vyznelo. Fialou sice neoblubujem, ale ako herecka nie je zla, no tu to bol tiez otras. Najviac som to asi veril tomu policajtovi co chytil tych sopliakov s travou :D Proste amateri v sudnej sieni to daju ovela lepsie.... sorry ale toto sa teda vobec nepodarilo. mozno honorare boli slabe... ()

Kukolar

Nebolo to vôbec až také strašné ako mnohí hovoria. Obraz doby zachytený cez rôzne typy postáv túlajúcimi sa po uliciach Bratislavy, zažívajúcimi svoje typické problémy.Taxikári, mafiáni,cp-čkari, díleri. Technická stránka veci slabšia, ale vcelku priemerný film 3/5 ()

oasismanik

Celkom slušný priemer. Čakal som niečo na spôsob Veľkého rešpektu a aj som sa vlastne dočkal, ale Veľký rešpekt nemal kto zachraňovať a Bratislavafilm drží ako tak starý Kroner, Jakab, Kostelný, Fialová a hlavne Robert Roth. Banán vyznieval skôr smiešne, ako strašidelne a rešpekt vzbudzujúc, čo je hlavne preto, že si ho každý automaticky predstavuje ako banána, čo som si všimol aj u jojkárskych Profesionálov. Mladí herci sa snažili, nebolo to zlé, ale veľkí herci z nich rozhodne nikdy nebudú. Čo tým chcem povedať je to, že som čakal, že tá hodinka a štvrť bude o dosť horšia, áno samozrejme nemá film žiadnu veľkú myšlienku, alebo jeden normálny dialog, ale nenudil som sa a na slovenské pomery ide rozhodne o ten lepší film, slabšie 3 hviezdy. ()

Black3R

Hrôza sa nekonala, dobré to nebolo. Ani jedna pozitívna scéna vo filme, neviem či to je až tak zlé v blave :) ale nepríjemné to bolo ..... 25% ()

magu odpad!

Ufff, toto bol film? Neveriacky som otváral oči dokorán. Veď to bola rovnaká sračka ako to a akých sa tam hovorilo! Netvrdím, že takáto Bratislava nie je, ale nie je IBA taká! A podané takýmto spôsobom, to bola naozaj len sračka. K filmu to malo naozaj ďaleko... Ak (okrem iného) nerozumiem, čo sa vo filme hovorí, a nie je to tým že nie som hluchý, tak to asi stojí naozaj za hovno. Nezaslúži si to ani tento komentár. ()

Cherry_Bomb odpad!

Ak si niekto nemyslí, že slováci sú hovadá tak po pozretí filmu si to bude myslieť určite. O čo išlo predviesť sa svetu?! Samé nadávky, násilie a príbeh zameraný na nejakých pubertálnych ,,chlapcov", ktorí chudáčikovia nemôžu za to, že vyrastajú v krutej Bratislave a musia sa jej prispôsobiť inak by neprežili. Pravdu povediac čakala som od toho trochu viac.... ()

Mire

Ako toto hodnotiť. No, nápad nie nezaujímavý, ale ako sa to mohlo do kina dostať to nechápem. Zaplatiť bezmála 5 eur za 75 minút s mizernou kvalitou obrazu sa mi vôbec nevidí. Ale bolo to celkom pozerateľné, pri presune vlakom to aj celkom pekne odsýpe :) Ale je to celkom také naivné a ten gay mafián bol trochu moc :D Takže aby som to zrnul a podčiarkol, ako kinofilm určite nie, ako nejaký nízkorozpočtový (čo asi aj tak je) amatérsky "filmový" počin napr. pre YouTube môže byť.. ja dávam 2 hviezdy. ()

teltri

Uf to bol zážitok. Nato že to bol prvý film mladého tvorcu, dosť dobré. Ale som šokovaný a sklamaný z Bratislavy. Ďakujem bohu, že som tam nikdy nešiel žiť ani pracovať. Pred včerom som dopozeral film Na krásnom modrom dunaji. Ako sa len tie časy zmenili? Ten film bol o dosť jednoduchší a primitívnejší, ale bolo z neho cítiť ešte tú komunistickú atmosféru, tie chlapčenské huncútstva v rannom kapitalizme. Ale toto už bolo vážne. Potešil ma Janko Króner, ten vyjadril presne taý pocit z Bratislavy aký mám ja z Brna a nakoniec perlička, kniha Rozhovory s Bohom - to ma dorazilo. Len dúfam, že to vyznelo aspoň ako zlá reklama. ()

jayman

Veľmi by som toto chcel ohejtovať, no pravdou je, že mám asi slabosť na unhappy endy. Ako sociálna dráma ani kritika mestských pomerov neobstojí, produkčne je to stužková, ale ten vygradovaný záver má niečo do seba. ()

PlysovyMacko

Film sa strašne snaží pôsobiť,že aká je Bratislava kruté mesto a Petržalka najdrsnejsie ghetto. Ze mladí sa motaju po sídlisku, chlastaju a hulia to je pravda rovnako ako ze existujú mafiáni ale to platí iba v určitých kruhoch. Keby toto videl cudzinec, myslel by si ze Bratislava je totálna žumpa. Ako to, že známym hercom sa páčil scenár a rozhodli sa do toho ísť? Príbeh absentuje, dejové linky sú iba nastrelene. Batthyanymu by mal niekto povedať, že nevie hrať. Jedinú emócie, čo vo mne film vyvolal bol hnus. ()

Deathproof

Jednu hviezdičku zato, že sa pri ňom divák nenudí. Film je inak prázdny a nič nehovorí, je ako keby nedotiahnutý do konca. Kameň úrazu sú profesionálny herci, ktorý síce robia snímke veľkú reklamu, ale na druhej strane ničia ducha, akým bol tento film vytvorený - ako nízkorozpočtový, nezávislý študentský film. Aj keď výkony Fialovej a Krónera sú super, nesedia. A Peter Batthyany ten tu vyhorel na plnej čiare. Je vidieť, že film sa točil tri roky, čo sa mu krížilo s postavou Banána, ale na to si mal dávať pozor. Pôsobí tak veľmi komicky. A to je druhá veľká vada filmu, mala to byť dráma, no vyšla z toho celého komédia - celé zle. Režiséra však treba pochváliť za odvahu a verím, že v budúcnosti sa na toto bude pozerať ako na svoj smiešny začiatok, ktorý mu však pomohol zdokonaliť sa. ()

exoomer odpad!

Bratislavafail. Nechapem o co tam islo. Ukazat ze v Blave su len fetaci a hovada ludia? A do toho tie uchvatne herecke vykony. -1/5 ()

pali87

Oúúú, z toho sa dalo vyťažiť viac. Len bohužial bez scenára sa ťažko robí film, vôbec tu nemali obsadiť staré známe tváre (Batthyanyi, Fialová a Kroner to zvrhli do paródie) ale ponechať len nehercov a mladé herecké tváre, dokonca sa báli aj poriadne pritlačiť v scénach ktoré si to žiadali (hlavne keď si človek vezme na čo sa tento film hrá), tu sa proste dal vytvoriť zaujímavý a temný svet "slovenského getta" kde by boli posplietané životné osudy petržalskej lúzy, škoda, potenciál tu je... ()

megajalec

Čo mi mal dať tento film, veru neviem, ale viem, čo mi zobral: 75 minút života. Nedotiahnuté, potešila iba Fialová, ktorá si svoju rolu vyslovene užila, scéna so zaseknutým mobilom bola skvelá. ()

jokino

Film ako taký nebudem komentovať, lebo by to bol "odpad".. No ako počin velmi mladého a nádejného slovenksého režiséra, kt.bol pôvodne točený, ako silno amatérsky film a nemal sa ani dostať do distribúcie, musím povedať - keď už to je - dá sa.. Nato, aký sme filmovo chudobní, ako čisto Slováci, to nebolo najhoršie! Ak niekto čaká nejaký silný dojem z filmu, alebo niečo viac - smola. No hoc charakteristika postáv bola celkovo "umelo" viditelná, je to dosť vystihnutý reál dnešnej spoločnosti - doby. Takže, kto má záujem, kludne si to pozrite a sami si urobte názor.. ()

Crybaby

"Tu ťa každý okradne a ojebe. - Neojebeš, nemáš. - Načo toľko fúkaš?" Technicky úplne nezvládnuty film. Na kameru sa nedalo skoro ani pozerať, herecky nevymerané, jediná postava ktorá bola ako tak zvládnutá bol ten mafián a toho zahral Batthyany ajtak až príliš psychopaticky. Nefungovalo tam skoro nič tak ako by malo ale mňa to vcelku bavilo. Zaujímavé. ()