300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

SvobiQ

Lepší 4 než u předchozího dílu...jediné větší mínus je nepřehlednost bitev, ale skvěle to nahrazuje zvukové pojetí akce, a herecké výkony, ze kterých je nejlepší jednoznačně Eva Green x) ()

BalbiJirka

Nepatrně slabší než jednička, ale i tak jsem si to užil. Jsem rád, že jsem to viděl v originále a ne s dabingem, protože takhle jsem si ty dialogy užil a myslím, že v češtině by to nebylo ono. ()

hufnagel

Tak celý film samá spomalovačka až ma to štvalo.Krv sa síce valila potokom,ale príbeh bol dosť slabý.Jediné plus výborná Eva Green.Slabé 3 hviezdy. ()

Prokii

Musím bohužel říct, že je to těžký průměr. Nic co by mě v hodně blízké budoucnosti donutilo se znovu na to podívat, na rozdíl od jedničky, která dle mého, byla lepší. Akorát co bych mohl vyzdvihnout je výkon Evy Green, která film jednoznačně udržela alespoň tam, kde je. ()

Oxik49

Vizuálně výtečně zpracovaný snímek prolínající se s mou oblíbenou Bitvou u Thermopyl. Opět akce za akcí, litry krve, epické bitvy a jako bonus sexuální scéna o něco drsnější než v první "třístovce." V rámci žánru, předlohy atd. se dá prominout řada historických nepřesností a film ode mě dostává téměř 5 hvězd :) ()

WoodoX

Ako čože? Príbeh sa akoby vybral už vopred na dovolenku. Celé je to akosi prehnané, z odseknutých hnátov doslova vyteká krv tryskom a ešte aj na litre. Triezvosť by neuškodila. Naviac je to celé dosť nudné, je to zahrané len na efekt bez akéhokoľvek donútenia sa pozerať to. Bavil ma len koniec a herecký výkon Evy Green. Tú trápnu sexuálnu scénu by som vypustil a radšej sa sústredil na niečo, čo by rozvilo príbeh do hĺbky. Ale darmo, zmena režiséra je cítiť. ()

T0mica

To co na mě v prvním díle tak zapůsobilo už nefunguje. Zpomalené záběry nudí, bitky to samé. Celé mě to nějak nudilo. Nevím čí to byl nápad, ale ty dvě ženské tam neměly co dělat. Z toho jak Cersei dokola vyslovovala "Themistokles", se mi udělalo špatně už po prvních pěti minutách. A největší výkon za Evu Green odvedly akorát tak její prsa. Nikdy jsem sice neviděl někoho seknout mečem do člověka, ale myslím si, že takto nepřirozeně krev z lidí nestříká...ať žije digi doba! Jednička prostě měla větší koule! 2,5* ()

Charlie.Harper

Toto okolo filmu 300 ani nešlo. Rise of an Empire je chabučká verzia pôvodného filmu ktorá sa len zúfalo snaží o dosiahnutie úrovne ktorú mal prvý film. 300 Bitva u Termopyl je a bude pre mňa kultový film a o par rokov sa to bude mladým generáciám prezentovať ako klasika ktorá je jedinečná vo svojom žánri. Perfektný vizuál, hudba a každá druha hláška je pamätihodná. Zatiaľ čo toto smiešne pokračovanie neprináša nič nového a len kazí povesť prvému filmu. Veď to ani nie je o Sparťanoch tak na čo tam trepú ten nadpis 300!!! Mam nie sto ale tristo chuti tomuto napáliť 2* ale musím uznať, že bojové scény si ešte ako tak držali úroveň zaujímavým aspektom bolo aj, že sa film časovo odohráva v tej istej rovine ako prvý a rola Artemisie bola perfektne obsadená. Preto dávam týchto žobráckych 3*. ()

rigby

Potvrzení, že pokračování se nevyrovná původnímu filmu. V tomto případě navíc s absencí hlubšího příběhu. Jen bezduché krvavé orgie, zpomalené a zastavené záběry. Ale vizuální zpracování komiksu je na výbornou - jenže to nestačí. Když už budu mít náladu na něco podobného, raději sáhnu po bitvě u Termopyl. ()

Tinuviel

Tak toto bolo veľké sklamanie. 1* kvôli obľúbenej Lene Headey, ktorá bola super ako vždy. Inak nemám čo ohodnotiť. Dej, akcia, efekty, príbeh, všetko nezáživné a vágne. Ten milostný akt si tiež tvorcovia mohli odpustiť, bolo to celé nejako nasilu vtesnané do kontextu. Toto poračovanie prvej časti nesiaha ani po členky! A čo bolo vtipné? Že prežili len muži s modrým plášťom :-D A tie namaľované tehličky na bruchu, proste hrôza! ()

Jyrka

Dost akční film s menším množstvím emocí než první díl, přehnaným množstvím krve (ne, že by to bylo nechutný,ale je to zkrátka přehnaný) a hodně nesympatickou zápornou postavou, děvkou z východních moří, která se vyspí i s nepřítelem a nepřizná vlastní chybu nebo prohru. 85% ()

st4nford

Pecka film! Osobně mi to přišlo jako takový datadisk k prvnímu dílu, který je prequelem, sequelem a současně nahlíží na události Bitvy u Thermopyl z jiného subjektivního pohledu. Není to tak visuálně propracované jako díl předchozí a jde tam i více poznat, že je to točené ve studiu, ale celkově mě to bavilo. Dle hodnocení sem od toho nečekal nic extra. Nakonec jsem byl mile překvapen. Nejvíce na mě zapůsobila Xerxova přeměna. Hudba výtečná, akce taktéž. Příběh o něco málo slabší. Čekal sem větší napětí, ale i tak je to nadprůměr. Pět hvězd! ()

retrix

Krevní oddechovka pro masy, specifická vizualizace odrážející zrod původu. Je to typ filmu, u kterýho se mi chce fandit záporňákům, protože vím, že budou nakonec rozsekáni na hadry. Řekové jsou ze železa a nic je nezastaví a Peršani jsou chodící párátka, které by porazil snad i Medvídek Pů. No a aby to nebylo až moc okaté, tak tu máme zlého ošklivého Xerxese a zlou pěknou Artemes. Ale na druhou stranu chápu, že v komiksovém ladění film ani jinak vyrobit nelze. ()

ariari odpad!

popová mlátička, nesúhlas, že sa na to dobre pozerá. ani len anatómiu dobre netrafili . juchúú mačovia!s reálnymi náznakmi histórie naprosto nič. Zvláštne, ako vždy  - brouk pytlik ala Verbal kritizuje  na kamere a kostýmoch všetko podstatné a robí to dobre, ,teraz mu zjavne vďaka efektom tieto defekty  nevadili  .tak ak sa radi pozeráte na látačky, poďte na exkurziu na hoďku a pol na traumatologiu na Motole, toto je pekné a zlé a otrávi mi po šichte na traumatológii voľný čas. ()

mucho3

Oproti první třístovce je to poněkud slabší,ale i tak vizuální pastva,chybí zejména Butlerovo charisma a Snyderův osobitý rukopis. ()

Bruce_cz

Jdu blejt. To jsme ty roky čekali na tohle?? Taková cípovina, koňě skákajícího po vodě ještě beru, ale že po každém úderu vyletí z člověka pět litrů CGI krve, to ani nelze brát jako nadsázku, je to trapné od třetího úderu, 2/3 příběhu de facto kopírují dej prvních 300 a jen přidávají tři ubohé bitvy na moři. Jediná dobrá věc na tomto filmu je Eva Green, ale když na konci zazněla klasika od Black Sabbath, musím dát o hvězdu méně za zprznění klasiky v takovém škváru. ()

Bobby18

Ve finále lepší než jsem čekal a to hlavně kvůli tomu, že Vzestup říše je spíš takovou nadstavbou na povedenej původní film. Připadá mi, že se drží dost zkrátka a používá vlastně stejný motivy a z části i postavy z jedničky, dokonce i nejdůležitější zvrat pokračování spočívá v události z původního 300. Umírněný je i, co se týče bizarních kreatůr a postav (viz. například faun, kat, nesmrtelní nebo obr v jedničce) a ve finále tedy nemá šanci dělat svému předchůdci ostudu nebo ho nějak výrazně poškodit. Nenadchne ale ani neurazí. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014