300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

pornogrind

300: Bitva u Thermopyl z roku 2006 mě svýho času nijak zvlášť neohromila(3hvězdy) nebo alespoň né tak jako všechny okolo mě. Že je nějaký pokračování jsem popravdě ani nevěděl. Zjistil jsem to až nedávno a to když jsem měl chuť na nějakou řezničinu a hledal jsem na co bych koukl až jsem právě narazil na 300: Vzestup říše. A v tomhle směru mě to opravdu nezklamalo a svůj účel to splnilo. Vlastně můžu říct, že mi to sedlo víc než první třístovka. Ikdyž i tu bych třeba dnes hodnotil jinak. Těžko říct. 300: Vzestup říše je epická řezničinka kde většina akce se odehrává na moři(což mi ale nikterak nevadilo). Na brutalitě se tu nešetří. Velkým bonusem je Eva Green, která si svou roli střihla na jedničku a taky bych řekl, že si ji vyloženě užívala. Krutá psychopatka a zároveň neskutečně sexy. E. Green si zaslouží minimálně jednu hvězdu sama pro sebe. Kaňkou(a to velkou, podstatnou a do očí bijící) je snad jen ta digitální krev. Jinak spokojenost. Bavil jsem se. 4hvězdy. ()

liskam odpad!

Když mě bohové obdařili silou, která nemá hranice. Když jsem získal vytrvalost a moc, s níž jsem se dostal do pražského kina. Když matka a otec požehnali mou výpravu za zvěstováním pravdy o tomto veledíle, rozhodl jsem se nezklamat. Dokázal jsem opanovat svou mysl, z mého nitra tryskala božská trpělivost a objala mne jako modrý plášť hrdého a mocného mořeplavce. A film jsem dokázal dokoukat. Víc prázdných a nanicovatých blábolů, zpomalovaček, dvojitých zpomalovaček jsem nezažil. Prostě děs a hrůza. ()

kingik

Hoj, bídný peršane střež se Themistoklesovy armády! Vzhůru do litého boje za sjednocení Řecka! K tomu nevybízím já, ale udatný generál Themistokles ve druhém pokračování "třístovky" comicsového autora Franka Millera, které změnilo obsazení i režiséra. Tohle pokračování, nebo chcete-li spin-off, je zobrazením událostí odehrávajících se ve vedlejší linii souběžně s událostmi z prvního dílu. Ještě jednou se setnina statečných athénských vojáků utká na digi ploše moderního blockbusteru ve stylu kdo z koho aneb padni komu padni. Odejde po cca 100. minutách (comicsové) řežby divák spokojený anebo otrávený? Možná bude vyhlížet v davu krále Leonidase Geralda Butlera z prvního filmu. Jeho postava zemřela. Místo něj je na scénu vehnán Sullivan Stapleton a nový režisér je přesvědčený, že v záplavě CGI smršti, nebude ani žádné charisma, jaké měl Butlerův Leonidas, zapotřebí.To je velký omyl. Butlera si z prvního dílu pamatuji víc než souboje v krásném vizuálním zobrazení. Snyder přenechal režírování celkem neznámému izraelskému režisérovi Noam Murrovi, jehož filmografii zdobí jen pár stejně neznámých snímků, a osobně se spokojil s podílem na scénáři a film produkčně zaštítil. Jeho produkční dohled, je i tak, na filmu více než znatelný. Nový režisér v podstatě pokračuje tam, kde starý režisér skončil. Do popředí příběhu se tentokrát dostává žena hnaná pomstou. Krásnou a krutou Artemisii ztvárnila na první pohled impozantním způsobem Eva Green. Za vším hledej ženu je tady bráno do důsledků. Konflikt rozvíří právě ona a děje se tak převážně proto, aby Eva Green a její postava působila maximálně sexy, a pro potřeby soudobého diváka, který chce před sebou vidět úchvatnou ženu-manipulátorku. Mužský prvek a testosteron je tady sice zastoupen ve velkém měřítku, ale stačí jedna Eva a všichni jdou k zemi. O hlavní femme fatale je postaráno a není tak docela ve filmu sama. Lena Headey, vdova po králi Leonidasovi, která přestála čistku v rámci přechodu z jedničky do dvojky, je tady rovněž přítomna. Byl jsem žádostiv, jaký film bude ohledně servírování krvavých scén. A krev chlístá na všechny světové strany. Tvůrci obešli pravidlo zaručující vysoké výdělky a rozhodli se film neudělat pro celou rodinu. Zhusta digitální a místy nerealistická krev po probodnutí a seknutí na první dobrou tryská ve velkých gejzírech. Kvalitou sice oscilovala mezi mrkvovým džusem a rajčatovým protlakem hustší konzistence, ale nikdo si nemůže stěžovat, že jí bylo ve filmu málo. Zpomalovat každou druhou drastickou scénu mně přišlo zpočátku, jako výraz efektnosti, ale později už to bylo přehnané a na konci filmu až otravné. Souboje tělo na tělo, respektive meč na meč, mají dost často vybroušené kompozice, ale jak už jsem psal výše, zpomalených záběrů bylo až přespříliš mnoho. Michael Bay by se při takovém značném počtu zpomalovaček dmul pýchou anebo by blednul závistí. Zkrátka, jak se to vezme. Jednotlivé souboje jsou provedeny z technického hlediska dobře, ale netvrdím, že výjimečně, i přestože je krvavý prvek přítomen ve vysokém měřítku. Přímo nad nimi nejásám a ani je neposílám do starého Řecka. Prvky explicitní erotiky se do filmu také vtěsnaly. Tvůrci Evu zahalili do úsporných šatiček s dráždivým dekoltem, který v jedné scéně herečce podlehne, stejně jako vojevůdce Themistokles a divák do té doby odkázaný na fantazírování, co se to tam Evě dme, už mohl porovnávat nakolik jeho představa splnila reálné cíle. Nad Lenou Headey může jen divák slintat, a i když vypadá rajcovně, tak co má pod outfitem se rovná dalšímu nenatočenému dílu Pánu prstenů, pokud jde o divákovo podněcování fantazie, nebot ze svého těla neukáže, oproti své kolegyni, zhola nic. Frekvence bitek je poměrně častá a vítal jsem jí nad dialogy, které jsou prázdné a nikterak záživné spolu s přítomným voice-overem královny přibližující a osvětlující nastalé události, a v podstatě to všechno sloužilo, jako nepříliš důležité předivo pro přechod do další obrazové lahůdky. Film skrývá opravdu efektní a často až impozantní vizuální podívanou, které však nějakým záhadným způsobem schází epický rozměr. S osvědčeným schéma z jedničky se tady pracuje jemně a v rukavičkách, což se filmu v mnohém vyplácí. Divák už je nějakým způsobem připraven, co ho v necelé třičtvrtěhodině čeká a nemine. Určitě bude i překvapen, jak filmu v mnohém jeho efektivita vychází. Hlavní úskalí nastává s tím nejlepším, co film má. A sice s jeho vizuálním stylem, který už tady, zkrátka a dobře, k vidění byl před osmi lety, a navíc divák znalý Millerova obrazového a vypravěcího stylu, už nebude zaražen do sedačky v kině, tak jako kdysi před léty. Zvláště, když nový režisér víceméně svého předchozího kolegu kopíruje, jen v mírných intencích odklonu. Na to, že je však nováčkem v režírování velkofilmu si může pogratulovat, jak je na poprvé dobrý, ačkoliv schopnost megalomanství po Snyderovi nezdědil. K bitvám z větší části dojde na Egejském moři. Velitelka perského námořnictva Artemisia vede svoji flotilu vstříc záhubě, ale i tak se o pozadí konfliktu mezi oběma znesvářenými stranami divák příliš mnoho nedozví, a pokud ano, tak to na něj bude působit všechno dost jednoduše a jednorozměrně, ale ostatně jde o comicsové zpracování, ale i tak se nedalo přehlédnout, že režisér se nechtěl až tak podvolit scénáři a z comiscsového pojetí se chtěl vymanit a pojat film seriozněji, než bylo zamýšleno, což se mu nejednou podařilo. Z technického hlediska občas zazlobilo CGI a z hlediska prožitku nebylo komu fandit. Xerxes, jako mstivý potomek zabitého perského krále, byl upozaděný a jeho autoritu notně podkopala "opircingovaná" a ořetízkovaná image s nádechem čtyřprocentní menšiny. V popředí diváckého zájmu stála dvojice Themistokles a Artemisie. Chrabrý válečník proti psychopatce velící námořní flotile to měl těžké a sympatie ani u jednoho z nich nebyly dostatečně vyladěné, jak by měly, ale jejich společné scény (byly celkem dvě/erotická+závěrečné zúčtování) patřily pro mě osobně k vrcholům filmu. Nejslabší to bylo s vyvoláváním emocí. Přitom všem, jak se toho ve filmu děje a rozhodně toho není málo, diváka nezásáhnou téměř žádné a nemyslím si, že by Murro byl horší vypravěč než jeho slavnější kolega Snyder. A trochu divně působilo, že všichni, ač řeckého nebo perského původu, hovořili plynnou (britskou) angličtinou. Po celkem kvalitativně vyladěné jedničce by leckdo mohl namítat, že její následné pokračování bez přítomnosti vizionářsky smýšlejícího a přehledem disponujícího Snydera na režijní sesli, bude mít film značně nakročeno do béčkového spektáklu, ve kterém není prostor pro konstruktivní myšlenku a nedostatek tvůrčí invence se zastírá řežbou hlava nehlava. Podobných filmů přece vychází na dvd v hojném počtu, tak proč, na to ještě chodit do kina?! Protože tomuhle filmu velké plátno sluší na 300%! Mé hodnocení: 80% () (menej) (viac)

InJo

70 % za náramně přestylizovaný opulentní vizuál (byť opravdu nejsem velký fanda gejzírů digitální krve), hudbu, famózní psycho-záporačku Evu Green a její d-o-k-o-n-a-l-é koz... ehm, 'charisma'. ;-) ()

IQ Tiqe

Plno potoků krve, zpomalovaček, dlouhých proslovů a taky bitev. Dalo by se to převyprávět za půl hodiny. Nějaké příběhy jednotlivců chybí, všechno je strašně globální, takže postavy mi můžou být ukradený, a tím se nezájem prohlubuje. Aspoň dík za Evu Green. # [monitor, 5.1] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu * ()

JosefGruber

Trošku slabší jak Thermopyly, ale jinak patří 300 mezi špičku. Doufám v pokračování u Platají! PS: Být v té době, hned bych se upsal perskému námořnictvu :) 4-5*, 12.4.2014, pc ()

Anderton

Tento film ťahajú vpred ženy. Na oboch stranách. Eva je najlepší záporák za veľmi dlhú dobu, čo je okrem jej charizmy spôsobené pochopiteľnou motiváciou. Na strane druhej všetko stojí a padá na rozhodnutiach Leny. Akoby tu chlapi hrali iba druhé husle a podľa nie príliš charizmatických predstaviteľov tu sú za cucákov, vrátane nerozhodného Xerxesa. Mimochodom jeho príbeh mu uberá na tajomne, ktoré sa okolo neho vinulo v prvej časti. Prečo Xerxes vyzerá ako Xerxes a nie ako Rodrigo Santoro ma skutočne nezaujímalo. Pridanou hodnotou je možno najlepší sex v rámci fantasy a spomínaný feministický charakter. No či čítať film v zmysle "proti islamskému terorizmu sa musíme všetci spojiť a najhorší nepriateľ môže pochádzať zvnútra", je druhotná otázka. Ale asi sa mi to páčilo vďaka živelnosti viac, ako mŕtvolná jednotka. Tu ale chýba pochopiteľne to okúzlenie novým fikčným svetom. ()

Frajer42

Nezáživný příběh, na jehož pozadí jsou tak krásně nasnímané záběry a tak neuvěřitelně vydařené efekty, že jsem byl skutečně okouzlen. Film mě velmi příjemně překvapil, čekal jsem mnohem více keců a motivačních proslovů a o to méně akce. Naštěstí, to dopadlo tak, že se kecalo přiměřeně a nádherně efektní boje provázely film od jeho počátku až do samého konce. Dokonce jsem poprvé ve svém krátkém životě viděl, jak lodě plují z kopce. A takových nádherných momentů je film plný. Velmi mě okouzlila i celá a jediná smilnící scénka, která byla výborná. Ve většině snímků tyhle scénky téměř přetáčím, ale tady to bylo velmi vkusné až vzrušující. Nebojím se to slovo použít. Zřejmě jsem byl u tohoto snímku spokojenější, než když se válčilo kdesi u Thermopyl. Filmy od sebe dělí cirka 8 let a po stránce efektů je to hodně znát. Bojují zde sedláci, takže svalů pochopitelně ubylo, ale v závěru to kompenzuje asi 5 minutový příchod Sparťanů, kteří pár hodin v posilovně jistě absolvovali, zbytek byl dokreslen. Nevím, co více bych dodal. Snad jen, že snímek doporučuji. Muži budou takřka zaručeně pochrochtávat blahem. Většina žen podstatně méně, ale tak už to chodí. 4 *. ()

Kothy

Jsem docela spokojený, nová 300 mě nezklamala. Ale na tu starou to samozřejmě nemá. Ta má prostě větší šťávu. Navíc na moři se toho asi tolik vymyslet nedá. Frank Miller mě opět potěšil. Akorát je škoda, že už to netočil Zack Snyder Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, Sullivan Stapleton prostě na Gerarda Butlera nemá... Ovšem Eva Green předvádí skvělý výkon a má pořád parádní postavu. Vzhledem k tomu, že se filmy odehrávají zároveň, nedá se mluvit o pokračování. Řecká taktika na moři byla opět skvělě promyšlená. Peršané prostě neměli šanci. Lena Headey mě celý film štvala, až na konci mi udělala radost. ;) Řekové se nakonec spojili a dali jim pěkně na prdel. I když ta scéna s koněm byla dost nereálná. A taky nemůžu opomenout vynikající soundtrack a nádherné závěrečné titulky. :) "Bojuješ usilovněji, než šukáš. " :D ()

AllShallFall

Kvality jako melo 300 to nikdy mit nebude. Alei presto si myslim, ze to nebylo tak zle, jak to kazdy bere. Bylo teda pouzito prilis mnoho efektu slowmotion a hodne a hodne moc krve. Chvilemi az zbytecne moc. Ale co se mi moc libilo, ze bylo veleni vlozeno do rukou velmi dominantni zeny:-) Vitana zmena. Ale ta scena, kde bylo vlozeno vsudypritomne sukani, tam byt nemusela. Bez te bych se obesel. Ale co uz. Jinak konec me opet mile prekvapil. Opet byla moc vlozena do rukou statecne zeny, zeny krale Leonidase. A do toho ta halda vlasteneckych projevu...:-) byl jsem nadsen a ohromen! Takto se brani vlast pred spinou a terorem! Hrdinove Recka a Sparty, byli jedni z tech, kteri kdysy davno pred nasimi letopocty, hrde odolavali najezdum Arabu do Evropy. A dnes stoji na hranicich Evropy jejich pomnik, jako vystraha vsem, co se budou snazit Evropu dobyt. Pripomina mi to jednu pisen, ve ktere se zpiva: V branach Evropy, stoji socha bojovnika, v ni je odkaz odveky, Evropa musi zustat cista! ()

Spinosaurus

Souhlasím s kolegou Enšpíglem, že skutečný název filmu by měl znít: 300: Rise of Eva Green. Ta jediná v tomto filmu stála za pozornost. Hlavní hrdina byl naprosto necharismatický, souboje víceméně nezáživné a kvůli digitální krvi bych neomezoval přístupnost, protože tu jsem já nikdy příliš neuznával. První film měl nějaký nápad a nesmrtelné hlášky, tohle je už jen čistě mašina na peníze. ()

Okara

Triumfální návrat Snydera, byť nikoli z režisérského křesla. Strach z nedostatku pozemních střetů byl s přehledem vyvrácen a funguje to parádně. Nikoli jako racionální historická rekapitulace s reálnými prvky, nýbrž jako spektakulární krvavá řežba od začátku do konce. Bonusem jsou pak noví protagonisté se stejnou dávkou charakteru jako objemem tricepsů. Největší předností ale zůstává jednoznačně hudba; Junkie o sobe dává vědět a takto dynamický soundtrack jsem už nějaký ten pátek neslyšel. Edit Tak po projekci ve 3D dodatečně zvyšuji hodnocení. Vzestup říše je zkrátka jednoúčelová řežba, která se ovšem nebere vážně a přepočítáno pouze na dojmy se jedná o jeden z nejlepších filmů z kinodistribuce za poslední dobu. Edit II. Počtvrté v kině a stále se nemůžu nabažit. Jen málo, málo takových filmů mne sebralo. Zkuste to zde dostat do modré barvy chcípáci. Edit III. Mám takový nejasný tušení, že Snyder přidal do filmu nějakým způsobem určitou chemickou látku, protože jsem na tomto filmu asi vážně závislý. Po sedmém zhlédnutí se stále nemůžu nabažit. Ať už všudypřítomného charizma, hektolitrů krve, sexy dračice Evy, pro kterou vážně asi stojí za to zabíjet, nebo subjektivně nejpovedenější hudby za poslední tři roky. Takže vy, co jste to vážně dostali pod červenou sedmdesátku, se modlete, ať na vás někde nenarazím. Edit IV. Kolikrát jsem tuhle třístovku už viděl ani nepočítám. Tahle testosteronová smršť je zkrátka něco neuvěřitelnýho. I když uznávám, že soundtrack na tom má ohromnou roli, záruka husiny pokaždé. Takže mi prosimvás, vy vylízaný tupý hlavy vysvětlete, proč tady brečíte, že to je: a) nereálný b) přehnaný c) až moc krvavý - jako e?! Tak se asi z předcházejícího dílu připravim, případně kouknu na trailer a tadyty argumenty by se mi měly v držce proměnit v popel ne? Ubohost nejvyššího kalibru; se rovnou dívejte na záznamy z koncertů Biebera a One Direction a pak to komentujte, že se vám to nelíbí kvůli hudbě. Vzestup říše je nekompromisní reakcí na vzlyky diváků, že v kině nebyl pořádný historický velkofilm od dob Gladiátora, a pro koho ne, tak ať laskavě z čsfd vypadne a nezasírá zdejší hodnocení svým nevyzrálým ovčím názorem. Modrá barva k tomuhle filmu patří jak červená k Babovřeskám. Sráči. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

DwayneJohnson

Kupodivu, spíše lehčí, příjemné překvapení, než nějaká úplná slátanina, kterou jsem asi čekal víc. Scénář nepochybně nevyhraje Oscara, ale o tom konec konců tenhle film není. Je to typická ukázka počítačových triků, zpomalených záběrů a čisté akce, kde aspoň nějaký trošku herecký prim drží Eva Green a Sulivan Stapleton, kteří tomuhle souboji (nejen) na moři dodali ten správný sexy šmrnc. Takže u mě taková mírná, trojková spokojenost, v kterou jsem opravdu moc nedoufal. V případě dalšího, možného pokračování, budu při tom. Slibuju. ()

sarkas21

300: Vzestup říše navazuje na bitvu u Teplých bran, což byl pro mě osobně naprosto zásadní film a jakožto milovník Sparťanské války jsem si ho náležitě užil. Bál jsem se především toho, že nový počin tvůrci přeženou a režisér Noam Murro nezvládne převést onu původní vizi Zacka Snydera. Nakonec se ukázalo, že jsem se bál naprosto zbytečně a nová třístovka je nadmíru povedená, ale Bitva u Thermopyl byla určitě o notný fous lepší...... ()

predators

Opět digitální orgie a stříkající krev před kameru, za kameru a vedle kamery. Díky bohu, že nejde uplně o to samé, ale velká část soubojů se odehrává na moři a taky díky za Evu Green, jinak by mi z té muskulatury bylo zle. Celkově to nebylo špatné, ale hypovat do božských nebes to nebudu. 60% ()

nash.

Mohl bych začít slovy jako „Páni, netušil jsem, že krev je jako želé, správný chlap jí má v těle deset litrů a pokaždé je všechna v místě, kde se kůže setká s čepelí.“ Nebo bych mohl psát o tom, že kdyby se všechny zpomalené záběry promítly normální rychlostí, byla by druhá třístovka docela svižným půlhodinovým kraťasem, nebo bych mohl poznamenat, že je se všemi těmi fetišistickými záběry na napínající se svalstvo ještě víc gay než jsme doufali a filmem s největší hustotou osvalených naolejovaných chlapů na centimetr čtvereční, nebo krychlový (podle toho jestli uvidíte 2D nebo 3D verzi). Na to tu ale máme jinačí intelektuální elitu, která tu bude nad filmem okázale zívat. Já za sebe říkám, jo, je to tak, ale kašlete na to! Protože druhá třístovka je mnohem lepší než první díl (odehrávající se ve stejný čas o pár kilometrů dál). Zdaleka to není taková prázdná nuda. Bitvy jsou monumentální, efektní, brutální, dokonale zmáknuté a nejsou tak jednotvárné jako Butlerovo zaháknutí u Thermopyl. Každá je jiná a plná nápadů. Podívaná je navíc nabitá emocemi, které některými postavami cloumají tak silně, že by to potěšilo i pantátu Shakespeara. Občas to sice časově zakolísá, několikrát zakopne logika a jednou to celé uklouzne na zcela zbytné trapnosti, ale to vše bohatě nahrazuje velkolepý a do posledního detailu vymazlený vizuál jehož stylizace je dotažena na hranici pružnosti mezi úžasem a trapností. Je plný fantastických obrazů, které by si všechny zasloužily zarámovat a pověsit na zeď. Režie Murroa je o třídu výš než Snyderova, Stapleton je jako Themistokles víc člověk než sebestředný macho Leonidas a také mnohem zajímavější coby postava, ale i on se musí sklonit před Evou Green, která zcela ovládla plátno i příběh. Její pomstou posedlá Artemesia je fantastická. Pokaždé, když se objeví na plátně, nutí diváka zadržet dech a couvnout před silou její pochopitelné a zcela oprávněné nenávisti. ()

PetrPan

Bitva u Thermopyl mne svým stylizovaným filetováním zcela uchvátila, těšil jsem se tedy na další krvavé obrázkové leporelo. Jenže podruhé už se z hovna bič uplést nepodařilo, námořní dovádění zženštilých, ale krutopřísně odhodlaných, Athéňanů s jatečnými Peršany postrádalo ten správný šmrnc , letěla včela bum do čela a všechny ty opakovaně se srážející bárky mi po chvíli lezly krkem i jinudy. Gerard Butler měl charisma, Sullivan Stapleton má sice divný jméno, ale to k utáhnutí akčního filmu obvykle nestačí, to by zvládl jen Michael Duddikoff či David Hasselhoff, a to ještě možná. Bitva nepotřebovala kozy, pokud se tedy šeredně nemýlím a nějaká vydařená hanbatá scéna tam nebyla, Vzestup ukáže dvě malá kůzlátka Evy Green, a kdyby se mi byla bývala líbila, přihodil bych nadrženou čtvrtou hvězdu. Takhle za klasickou lidovku. ()

cukorek

Najhoršia forma blockbustra akú som kedy videl, dokonca miestami mi už aj vadilo opakované dunenie morských vĺn a lodí, ktoré sprevádzalo takmer každú akciu. Nič nové druhé pokračovanie 300 neprinieslo, skôr naopak pohorelo vo viacerých bodoch. Zatiaľ čo prvá časť hovorila a odkrývala osud chlapca, ktorý sa stal sparťanským bojovníkom, kde vzbĺkli emócie a vzrástli sympatie k mladému chlapcovi tu sa takmer celú hodinu a pol roztočil kolotoč zabíjania s krátkou prestávkou na rýchly sex. Sklamanie pre mňa prišlo aj v podobe príhovoru Themistoklesa k svojím vojakom, to bolo úplne bez duché akoby si "popáral len trochu v nose". Hodením záchranného kolesa pre tento historický epos bola voľba ženskej postavy, ktorú očarujúco a zaujímavo zvládla mladá herečka Eva Green. Mám pocit, že dávať prehnaný dôraz na akciu v týchto historických snímkoch sa vypláca stále menej, veď zoberme si podobný starší film Trója, nebolo to až také megalománske a predsa to bolo úspešnejšie. Prižmúril som oči a dávam 40%. ()

Pedestrian

Božská řežba. A nebýt toho občasného patosu a předvídatelnosti (i když stále v míře), je to perfektní. Akce správně brutální a krásně přehledně natočená a hlavně vyprávění nebolí. A chci spin-off pro Artemesii s více soft-porn scénáma! Lepší než jednička a po vlažných ohlasech a nic moc trailerech stejné překvapení jako loňské Kick-Ass 2. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014