300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Ravi

Víc, než důstojné pokračování. Ne, ústřední borec není Butler, ale to ani nikdy být neměl. Je to Athéňan a ti jsou o poznání civilnější, než Sparťané, takže slabší frontmen mi vůbec nepřekážel. Film je o něco méně zaměřen na brutalitu, o něco více na děj, což vítám jako pozitivum. Překvapilo mě Xerxésovo korunování a pasování do druhořadé role, tohle trochu přehnali, on to zase takový nekňuba nebyl. Eva Green je sice záporák, jakého jsme v prvním filmu postrádali, perský král tam nestačil, ale celý film táhnout také nemusela. Vzestup říše méně dynamický a více vypravěčský, což u jednoho může vyvolat zívání a u jiného nadšení. Celkově se to povedlo. První film může směle zasalutovat druhému a doufám, že se někde rodí třetí. 80% = 4/5 ()

wenca

Je těžké, dívat se na sequel 300 po osmi letech, kde Leonidova žena pro mě již není Leonidova žena, ale Cersei Lannister, kde posel, kterého Leonidas skopl do studny není už jen posel, ale Doctore ze seriálu Spartacus (navíc učícího bojovému umění). Dřív byl pro nás film 300 něco nového, něco nevídaného, film s nadhledem kde je realita schválně potlačená a film se představuje jako historka nebo legenda předělaná do obrazové podoby. Dneska je takových filmů moc a Rise of an Empire zcela očividně čerpá slávu z 300. Je to vidět nejenom v názvu, zcela nesmyslném, ale i ve všudypřítomných odkazech. Je tam vidět jiskra umění, návaznost není úplně marná, ale bohužel v roce 2014 je pro mě takový film jen průměr. Pokud bych do měl shrnout tak film je ve výsledku úplně zbytečný. ()

Kosmik 1

Propad do hlubokých temnot oproti jedničce. Příliš předigitalizováno a překrvaveno, souboje nucené, nezáživné, až bych řekl groteskní. Příběh mě tedy vůbec neoslovil a celé to na mě působilo poměrně dost neuspořádaným dojmem. Něco jako, že se všichni strašně moc snaží, aby se pořád něco dělo, ale přitom se zase tak moc toho neděje. Fakt nevím, já se příšerně nudil, koukal na hodiny, koukal na čas, kolik, že mi z filmu ještě zbývá a to je špatně. Přitom první díl si dám kdykoliv, bez toho, abych měl obavu, že to v půli vypnu. Tohle bych podruhé stoprocentně vypnul už po deseti minutách. Takže bohužel, pro mě se jedná zatím o největší zklamání tohoto roku, čekal jsem daleko, daleko více. 35% ()

Guzo

Dost slabé oproti jedničce, ale ta byla naopak dost dobrá. Hlavně mi to chyběl Butler, který první díl celý utáhl. Tedy ne že by Stapleton nějak nesympatický, ale hlavní tahoun to bohužel není. Eva Green naopak kradla scény pro sebe a nebýt jí, byl by výsledný film o dost víc zapomeníhodný. Bohužel i režie sázející na třístovkový vizuál ho podle mě zcela nevyužila nebo spíše využila až moc. Co bylo v prvním díle příjemným oživením, tady spíše ruší a je to tu jaksi navíc. Nicméně když divák přistoupí na to, že se jedná o akční výplach a podobných filmů opravdu moc není, tu třetí hvězdu si asi zaslouží. ()

KASUGI

Je to akčnější a rozsáhlejší, než jednička, ale v neakčních scénách už ne tak vymazlené. Do uší bijou velkolepé teatrální fráze a moudra, které pronáší většina postav, skoro jako kdyby to psal Nolan, což by ani tak nevadilo, ale v kontextu některých moderních WTF frází zjevně inspirovaných sračkoidním seriálem Spartacus, působí značně dementně. Do očí zase bije producentský tah za každou cenu do filmu neobsadit Butlera, protože neustále slyšíte Leonidas sem, Leonidas tam, Leonidas právě odešel, Leonidas je u Orákuly, ale neuvidíte ho jako paní Colombovou. Těžká křeč. Ve výsledku, to ale nějak extra neurazí a občas i nadchne (zapalování lodí). ()

Bagr_007

Překvapivě jsem se skvěle bavil. Jasně, je to zbytečné pokračování, které má být něco jako zbytečný druhý díl zbytečné trilogie, ale ono je to náhodou snad ve všem lepší, než otravně digitální nadhodnocená jednička. Není to žádné historické veledílo a v hlavě vám toho moc nezůstane, ale tentokrát má ta přestylizovaná akční řež (a všechno kolem) minimálně i velkou dávku stylu. ()

BloodMax

Sice to není původní 300vka s Butlerem, ale kupodivu to není špatný snímek, řekl bych, že předčil mé očekávání. Jednička hodila laťku vysoko, spíše jsem počítal s nějakým průměrem, takže jsem byl mile překvapen. Spousta krve a ještě víc mrtvol to tak nějak se stává standardem... Ve 3D je to paráááda :-) ()

MiaMoonlight

Chtěla jsem to nazvat špatným vtipem, ale pak jsem si uvědomila, že jsem se upřímně zasmála. Takže asi nic. Celkové zklamání shrnu do několika vět. Peršané se plaví na vlně, která by spláchla celé Japonsko, avšak ve výsledku jen tak zmizí. Themistokles jezdí na koni po troskách lodí a to dokonce po hořících dřevěných troskách. I mean, seriously... Stříkající a létající a všemožně se vznášející krev už od prvních záběrů vypadá jako špatný vtip (někdo se zde očividně snažil o velký 3D efekt, který ve výsledku vypadá prostě směšně). Zpomalené záběry byly v takovém množství velmi otravné, tak strašně otravné že bych si radši pustila Justinovo Baby. A na závěr trocha psychologie a spoilerství: Překrásná (hahahahaha, ten byl asi nejlepší) chodící zfetovaná kostra Artemisie byla znásilněna řeckými bojovníky, přičemž si to natvrdo rozdává s Themistoklem, řeckým bojovníkem, nechá sebou u toho házet z jednoho roku místnosti do druhého a hrozně se jí líbí, jak jí to nandává. Za prvé by musela být opravdu hodně, HODNĚ narušená (což v té době vlastně byli všichni, ale vzhledem k tomu, jak je celý film realistický pochybuji že to není pouze vedlejší efekt a neměla to být jednoduše plánovaná scéna ála musímzaseněkdeukázatkozyprotožezdálkyjetomálo) a za druhé to opravdu, ale opravu nebylo sexy. Kdybych šla na Babovřesky, bylo by to jedno, i když na nich bych se asi tak nepobavila. ()

Lottr

Asi budu muset začít chodit do kina v plínách, protože z toho vizuálu jsem si chvilkama fakt uchcával. Co se ubralo na castingu a epickému hrdinství, to se přidalo v hektolitrech krve a velkých scénách. Nemá to kvality prvního dílu, ale i tak jsem se výborně bavil a opravdu si to užil. Klidně bych si dal ještě nášup v podobě třetího dílu. Třeba bitva u Marathonu, které jsme si tady ochutnali jen kousek. Superakční Eva Green mi Gerarda Butlera nenahradila, jak píšou ostatní, ale Sullivanu Stapletonovi jsem časem ( a s trochou snažení) přišel během filmu na chuť. Ten závěr mi přišel trošku ustřižený, poslední bitvu jsem si představoval delší a hlavně velkolepější a písnička od Black sabbat na závěr mi moc neseděla a malinko mě vynesla z mého hrdinského snění. Ale stejně nemůžu jinak než za 5*. ()

DeathTheKid

Thermopyl v bledě modrém a to doslova (pláááště lidi, mám na mysli pláště :))) A o moc se to ani od bráchy neliší, je to jen trochu slabší. Je tu více krve, stejně té typické stylizace, méně svalů, možná tvrdší sex a boj ztratil trochu svůj náboj, přeci jen lodě nenabízí takovou mobilitu a možnost "levelování". Ve výsledku, film už neměl takové koule, jako Xerxes u Thermopylu ve svém slipo-suspíku. ()

Gunslinger

Rise of an Empire síce už tak nenadnche ako 300, ale ani neurazí.. K tomu celému Xerxes a Artemisia je výborná dvojka, kvoli ktorej som zase raz fandil viac Peržanom ako tým "zásadne bojujeme len v slipoch" grékom.. ()

Sir-Filip

Proč?? Proč tohle "Znásilnění historie", proč??? Vím, že je to komiks, a že jistá míra kreativity je na místě (tak jako v případě prvního filmu), ale tohle je prostě moc! Tragické pocity mě nemohou stále opustit. Vrcholem je závěrečný příjezd Sparťanů s jejich královnou působící na diváka asi tak, jako když přijdou fotbalisté Realu Madrid na diskotéku do Blšan.... Elementární soudnost by měla být na místě a ten scénárista by už neměl nikdy nic napsat. Bylo by to pro dobro nás všech! Jsem prostě zhnusen........ "ENJOY IT!!!" ()

zolo23

Dôstojné pokračovanie "300-vky" kde poteší hlavne prepojenie prvej časti a herecké obsadenie. Evička je tak sexy, že umrieť jej mečom by bol doslova orgazmus a česť zároveň. ()

Hollohlaway

Klauniáda s hromadou nesmyslů, svalnatců v kraťasech a hektolitry digitální krve. Tak mě to nudilo, že jsem to v polovině znechuceně vypnul. Vizuálně je to už neoriginální, usekat všem palice a nechat je rotovat zpomaleně vzduchem už mě nadšením nenaplnilo. Afektovaný manýrismus mě neoslovil, herecky také ne, a při některých záběrech z bitvy jsem se vysloveně smál. Navíc Eva Green jako zabiják je dobrý vtip. ()

jefff

Ano, je to hloupoučké, ale zatraceně dobré. Nevím, zda mi to zkrátka jen "sedlo", ale film mě bavil od začátku až do konce a plnými doušky jsem si vychutnával každý vizuálně úchvatný záběr. Možná už má tento komiks styl svou nejlepší éru za sebou, ale mě bavil i nyní. Jediné co bych vytknul, je tentokrát slabší dabing, ale to není chyba samotného filmu. ()

Georgex

300: Bitva u Thermopyl je v dnešní době už legendární film, který nastolil směr, na kterém se svezlo mnoho filmů a seriálů, nicméně kouzlo digitálního prostředí, zpomalených záběrů a všudypřítomné stříkající krve už bohužel v tomto počinu nepůsobí jako v prvním filmu či seriálu Spartakus. Navíc si dovolím tvrdit, že se tvůrci v tomto případě už dostali za únosnou hranu digitalizace a Vzestup říše působí jako velmi nepovedený bratříček, který je bohužel i hluboko za úrovní průměrného dílu seriálového Spartaka. Dalším faktem je poměrně zbytečnost tohoto filmu, jehož hloupý příběh se sice snaží doplnit první film, ale ve skutečnosti ho jenom sráží. Tvůrcům se nepodařilo navázat ani na výběr herců, zatímco první díl táhl charismatický Butler, v tomto figuruje nevýrazný Stapleton, který je stejně jako ostatní herci nepřesvědčivý a nevýrazný. Popravdě nepamatuji, kdy jsem naposled takto protrpěl pokračování, na které jsem se opravdu těšil. Moje hodnocení 25%. ()

Jello Biafra

Sklamanie? ani náhodou!!! Ústredný hrdina Themistokles síce už nemá také charisma ako mal Leonidas, ale jednotlivé lodné bitky, adrenalínová akcia či efektná vizuálna stránka sú v tomto pokračovaní opäť na úrovni. No a samozrejme si pochvalu zaslúži Eva Green, ktorá si tu strihla veliteľku perzského loďstva a zahrala ju fakt brilantne. Je brutálna, vie sa skvele oháňať mečami a zároveň u toho vyzerať maximálne sexi. No a u jednej konkrétnej scénky predvedie aj iné umenie. Príbeh sa odohráva paralelne s príbehom prvého dielu, takže zatiaľ čo Leonidas bojuje proti Peržanom u Thermopyl, grécke loďstvo sa snaží poraziť Peržanov v historickej bitke u Salamíny v egejskom mori. Každý, kto pozná históriu vie, že Gréci tam Peržanov naklepali ako šnicle. A pozorovať túto epickú bitku v úžasnej vizuálnej štylizácii je vyložene radosť. Len mňa moc mrzí že som na tento film nešiel minulý rok do kina, pretože na filmovom plátne to musel byť dvojnásobný zážitok. :) ()

Trapper33

Zbytečné pokračování, které nenabízí nic moc nového než původních 300. Film se snaží být tak epický, až je to epicky trapné, zpomalených záběrů je až moc a nebýt skvělé Evy Green, nevím na co bych koukal. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014