Inšpektor Clouseau sa dostane do hľadáčika francúzskej mafie, ktorá sa rozhodne na neho spáchať atentát, aby svojim americkým kolegom dokázala svoju silu. Clouseau však už podobných pokusov o jeho život zažil viac ako dosť. Bude tento naozaj tým posledným? (STV)

5150

Asi žádné jiné filmy z poslední doby, co jsem viděl, ve mě nevyvolaly takové znechucení, jako právě tento a předchozí RŮŽOVÝ PANTER ZNOVU ZASAHUJE (1976). Peter Sellers zde střídá převleky a sype ze sebe hlášky, čímž možná inspiroval tvůrce amerických krimi komedií FLETCH (1985) a FLETCH ŽIJE (1989), ale i kdyby se stavěl třeba na hlavu, tak na lepší hodnocení to nebude. // Režisér Blake Edwards si mě vzápětí udobřil westernem DIVOCÍ TULÁCI (1971). ()

Tommassi3

"Samotný prezident mi říkal, když mě vyznamenával, že jsem chloubou Francie.. Že jsem nejlepší francouzský detektiv !!" - "Co jste to řekl ?? Vy !! Já jsem největší francouzský detektiv !!" - "Uklidněte se, pane Poirote !!" ;) ()

Terva

Svět věří, že Clouseau se stal obětí Philippa Douviera, drogového krále, který nechal dům nešťastného inspektora roztrhat na milion kousků..... Scénář : Blake Edwards, Frank Waldman a Ron Clark. Kamera : Ernest Day. ...ale Clouseau se bude smát poslední. ()

Pink.Panther

Známá hra na "vystupte si". A známá hra na "svlékněte se". Ano, ano stará dobrá plomba. Bohužel z předchozích dílů několikrát recyklovaná. 70% ()

bloom

Už to není úplně ono, ale pořád jsem se královsky bavil. Navíc skaldba Hong Kong fireworks se Henrymu Mancinimu jako vždy povedla. Máme tu čest poprvé se setkat s profesorem Augustem Ballsem v podání Grahama Starka, Sellersova celoživotního přítele, který ztvárnil roličku téměř v každém jeho filmu. V Closeauovi na stopě byl Herculem, pomocníkem hlavního hrdiny a v RPZS oním hoteliérem, jehož pes nekouše. Ale postava profesora Ballse, byla napsána už pro RPZS a dokonce byli některé záběry natočeny. Ballse ovšem nehrál Stark, ale oblíbenec Mela Brookse Harvey Korman. Tyto scény se objevily ve Stopě RP. Dreyfus v tomto filmuuž není tak maniakální jako v předchozích dvou dílech, spíš vzbuzuje soucit a jeho pohřební proslov patří k nejlepším scénám. Nakonec poděkování ČT, že ve svém archivu vyhrabala starý dabing celé série. Je sice škoda, že Herberta Loma tu už nedabuje Rudolf Hrušínský, ale Soběslav Sejk je profesionál ve svém oboru a nic nezkazil. ()

kobejn

Nevím čím to, ale najednou to pro mě začlo fungovat a já se skoro celý film, až na úplný závěr, docela dobře, ba i skvěle bavil... ()

Pierre

Přislo rekomandó, nějaká plomba. Objednali jste ji? Ano, objednali. Protože bláznivin  inspektora Clouseaua není nikdy dost. A peněž taky ne. To si asi zase říkal Blake Edwars, když opakovaně nutil Petera Sellerse k další spolupráci, zatímco Sellers snil o realizaci vlastního autorského Pantera bez vlivu Edwarse. BOHUŽEL se toho nedožil a posledním regulerním Panterem (ty další rádoby pokračování ignoruji...fujtajbl, pane Edwarsi) tak zůstává tahle Pomsta, která je zároveň jedním z posledních Sellersových filmů vůbec. Tohle všechno pro mě jako fanouška neznamená málo. Bývaly doby, kdy jsem tento film dost miloval í tak. Teď si spíš myslím, že to není taková plomba jako dvakrát předtím. Jednak se série dostala do určitého stereotypu a taky se nepodařilo udržet relativní návaznost mezi Návratem a Znovu zasahuje a to, že ve Znovu zasauje se vše přirozeně točilo okolo Clouseaua. Zde jsme zpátky, tam kde jsme byli. Úvodní pasáž je jak z nějakého sériózního krimi filmu, zatímco  po titulkách (které dosahují vrcholu kreativity) zase řádí Clouseau, jehož pasáže jsou občas  přerušovány scénami z mafiány. A nejen, že se ignoruje, že Dreyffuse minule zničil laser, ale dokonce žádná z postav nezmíni, že chtěl ještě nedávno zničit svět. Té nenáváznosti je škoda. Jinak by ale určitě nikdo nechtěl, aby se další pokračování obešlo bez Dreyfusse a svět by tak přišel o jeho legendární pohřební  projev. Taky je potřeba uznat, že těch externích kriminálních scén tentokrát není tolik, jsou lépe zakomponovány než v Návratu a Clouseau dostává ze všech dílů snad nejvíce prostoru. Minimálně na převleky, přičemž se konečně dozvíme, kde vlastně vznikají a některý jsou tak hustý (čínaň, tlustý mafián), že  je škoda, že se v nich nepobyde déle. Mně teda přivádí výtlemy samy o sobě (jdeme, Gejšo.:D) Poněkud opadly scény chaosu a demolice na malém prostoru (jako výslech v Znovu zasahuje nebo vysavač v Návratu), na kterých byl humor předchozích dvou dílů  částečně postaven. Rovněž trochu ubylo intenzivnosti dobové atmosféry,, ale trochu se ji tady ještě Edwarsovi podařilo udržet. Opět nechybí Clouseaovy půvabné komoleniny slov  a zase přibyly jiné ikonické momemty jako již zmíněný, projev, převleky, začátek s plombou, přefiknutý papouch (:D) nebo Clouseauovo střetnutí s polykačkou hadou Táňou (:D), které by dneska už asi neprošlo (:D.) Více prostoru dostal Cato a jeho exhibice s brýlemi a zmrzlinářským vozítkem taky není špatná. I Dyan Cannon mi příjde taková aktivnější než jiné Clouseau-girl, o to více zamrzí, že je možná nejméně krásná, ale Veronika Freimanová v českém dabingu ji dodává kouzlo. Jak jsem již zmínil, teď mi to přijde jako trošku slabší díl než předchozí dva, ale pořád velmi solidní zábava. Navíc mám na tento díl asi nejlepší vzpomínky. Když jsem ho měl stažený na školním notebooku, ve volných hodinách jsem ho kdysi s úspěchem pustil spolužákům a u  mých sourozenců měl rovněž vždycky úspěch. Pěkně se u toho dá hromadně zasmát.  Byl jsem schopný to vidět třeba sedmkrát do roka.  Naposledy jsem na tom nejvíce ujížděl v době první karantény.:D Co se týče dabingu, tentokrát není původním a druhým takový rozdíl. Ve druhém byl použit překlad z prvního a v obou případech dabuje Dreyfusse Sejk,  nikoliv Hrušínský, ale Sejk je jistota. Přesto bych opět doporučil ten původní díky většímu počtu hlasů, lepší atmosféře, Veronice Freimanové, lepšímu mladšímu Fišerovi a většímu počtu slovních hříček.................Tak sbohem, inspektore Clouseau. () (menej) (viac)

kaylin

Tohle už prostě není ono. Nemohu si pomoct, ale u tohohle filmu už jsem se tak nebavil, a co si pamatuji, nebavil mě tolik ani v minulosti, když jsem ho prvně viděl česky v televizi. Jasně, že jsou zde dobré scény, ale už mi to přijde trochu vyčpělé a trochu moc přitažené za vlasy. Pořád ale ještě dobré. ()

Maq

Po shlédnutí téhle komedie mne ovládl úžas. Úžas nad tím, že ani jeden její moment mi nepřipadl vtipný. Fenomén Clouseau se stal svěrací kazajkou. ()

topi

Další záplava gagů s inspektorem Clousoem, která se v poslední části filmu zvrhne v šílenou grotesku. Je to klasika a nenapodobitelná série. ()

Colonist

Pomstít se nám nechtěl Panter, ale Blake Edwards. Po výborném, možná dokonce nejlepším RP znovu zasahuje, nám předhodil toto. Z počátečního krimikomediálního tématu se v Honkongu stává obyčejná fraška. Vtipné momenty se zde pořád ještě najdou, ale některé scény se už opakují (viz scéna s bombou ne nepodobná té z Návratu RP). Tímto dílem se ukázalo, že Blake Edwards chce poslat tuto sérii do kytek, což se mu nakonec (naštěstí už bez Sellerse, to by si nezasloužil) povedlo. Původně jsem chtěl dát ještě menší hodnocení, ale je to Clouseau a navíc poslední regulérní Panter se Sellersem. ()

OG_Swifty

V 80. letech následovaly ještě dva díly bez Sellerse, ale upřímně, Růžový Panter stál a padal právě s tímhle hercem. Cato (Burt Kwouk) dostal v tomto pokračování mnohem víc prostoru, což není špatné, ale celý film je již pouhým stínem zábavy, kterou tato filmová série symbolizovala. Padne tam pár dobrých vtipů (nejlepší byl asi ten čínskej bordel u Clouseaua doma) a uvidíme pár debilně vtipných kostýmů (Clouseau mafián), celkově je to ale už slabší. Ani Dyan Cannon není bůhvíco - byly tam větší krasavice. Ale ta sedmdesátková diskotéka byla dobrá. ()

lekr

Sellers nezklamal!! Opravdu skvělá jízda od začátku až do konce...první tři růžoví panteři jsou prostě věční..už jen kvůli té kultovní melodii!! ()

Martin741

Takto - nemam rad Pitra Sellersa /su i lepsi jako on/ ale humorom je to perfektne stale ...... Ruzovy panther sa mi zacina coraz viac vidiet . 100 % ()

tomtomtoma

Stále příjemně zábavná kriminální parodie. Prvek trapnosti je větší než by bylo milé, ale přesto je tu stále spousta velmi kvalitních částí. Vrchní inspektor pařížské policie Jacques Clouseau (dobrý Peter Sellers) je lovnou zvěří pro francouzskou mafii, která chce dokázat svou akceschopnost, ale i pro svého nadřízeného. Nebezpečný nešika odráží všechny útoky, a ve stínu předstírané smrti odhaluje mezinárodní gang obchodníků narkotik. Z dalších rolí: vrchní policejní inspektor Charles Dreyfus (Herbert Lom), nenávidící svého podřízeného, kterému usiluje o život, úskočný a všehoschopný Clouseaův osobní sluha Cato Fong (Burt Kwouk), provozující v domnění pánovi smrti nevěstinec, mafiánova odvržená milenka a sekretářka Simone Legree (Dyan Cannon), pomáhající Clouseauvi při nebezpečném dobrodružství z osobní pomstychtivosti, milionář Philippe Douvier (Robert Webber), hlava francouzské mafie, a jeho první poskok Guy Algo (Tony Beckley), Julio Scallini (Paul Stewart), kmotr amerického podsvětí, a jeho pravá ruka Al Marchione (Robert Loggia), policejní seržant François Chevalier (André Maranne), Dreyfusův trpělivý asistent, profesor Auguste Balls (Graham Stark), výlučný dodavatel převleků a masek Clouseauovi, transvestita-kriminálník Claude Russo (Sue Lloyd s hlasem Michaela Bella), Dr. Paul Laprone (Ferdy Mayne), Dreyfusův psychiatr, Tanya (Valerie Leon), práskající nebezpečně bičem, a pan Chong (Ed Parker), neohrožený ninja-zabiják. Stále zábavné a vtipné, s napětím, výbuchy, množstvím převleků, krásným závěrečným vyústěním v Hongkongu a vtipnou animací při úvodních titulkách. ()

C0r0ner

Poslední díl Pantera, který ještě za něco stojí. Potom už to bylo jenom horší a horší. Je zvláštní, že u určitých sérií si tvůrci prostě neumí říct dost a s postupem let celý dojem strašně zkazí (Policejní akademie, Rychle a zběsile). Samozřejmě to platí i tady. Když se vyčerpají všechny trumfy, tak už potom není moc s čím hrát. 70% ()

andrii

Stoupá. Od pocty k poctě. Bůžek masakru. Z růžku do blat kmotrů. Vklouzne pod masku. Druhé nechá uklouznout po asfaltové "slupce." ()