Kedysi bol Billy Beane (Brad Pitt) jednou z najsľubnejších nádejí svetového bejzbalu, no jeho kariéra sa, žiaľ, skončila skôr, než sa vôbec stihla poriadne začať... Na začiatku sezóny v roku 2002 sa Billy ocitá v naozaj nezávideniahodnej situácii, keď jeho katastrofálne financovaný tím Oakland Athletics príde o najlepších hráčov (znovu), ktorí sa nechajú zlákať veľkými tímami (a s tým súvisiacimi nemalými platmi) a on je tak zrazu nútený dať svoj tím znovu do poriadku a odštartovať sezónu s tretinou pôvodného rozpočtu. V túžbe po víťazstve sa Billy rozhodne ísť proti klasickým zvyklostiam, ktoré v bejzbale platia. Spolu s inteligentným ekonómom Petrom Brandom (Jonah Hill) sa skrátka namiesto sedliackeho rozumu, ktorým sa v bejzbalovom svete riadia všetci ostatní, rozhodnú trochu zaexperimentovať a oprieť sa o počítačovú štatistickú analýzu, ktorú bejzbalová administratíva dlhodobo ignoruje. Dospejú k neuveriteľným záverom a začnú najímať hráčov, ktorých zvyšok bejzbalového sveta považuje za príliš starých, príliš chorých alebo príliš problematických, no ktorí sú zároveň všetci veľmi nedocenení. Netrvá dlho a Billyho a Petrove nové metódy a pozoruhodná zostava outsiderov sa stane povestným tŕňom v oku nielen starej gardy trénerov a manažérov, ale i ostatných tímov, médií, fanúšikov i hlavného manažéra ich vlastného tímu Arta Howea (Philip Seymour Hoffman), ktorý s nimi tvrdohlavo odmieta spolupracovať. Napriek tomu však ich experiment nielenže navždy zmení spôsob, akým sa bejzbal hrá, ale zároveň Billymu otvorí nové možnosti – a to nielen čo sa týka športového sveta... (oficiálny text distribútora)

Sany33

Moneyball je pre radového diváka možnosťou vidieť napínavú športovú drámu prvotriednych kvalít, ktorá silno bazíruje na skutočných udalostiach. Pre baseballového fanúšika je to navyše jasná povinnosť a historická epopeja o obľúbenom športe. Filmov so športovou tematikou sa rodí neúrekom, ale po čase sa objaví v žánri taký, ktorý nesporné kvality aj má. A tak ako má americký futbal svojich Víťazov a porazených (Any Given Sunday, 1999), má i baseball popri sentimentálnom Pole snov (Field of Dreams, 1989) svoj Moneyball. 82% ()

lykan9

Mám rád životopisné filmy ze sportovního prostředí a Moneyball patří rozhodně k těm lepším. Brad Pitt si mi v roli Billyho Beaneho líbí, ale mnohem lepší je Johan Hill, který je sympatičtější mnohem víc v charakterních rolích než těch komediálních. Moneyball sice nepatří k těm úplně nejlepším filmům tohoto žánru, ale k dokonalosti mu moc nechybí. ()

JohnSmith

Pro mě byl asi nejlepší film o baseballu Velké vítězství. No uznávám, že nejsem zrovna fanouškem tohoto sportu, ale sportovní filmy mám rád. Tady mě dostal hlavně Pitt a jeho taktizování a vůbec celkový jeho výkon, ale film mi přišel zbytečně roztahaný a dlouhý. ()

blackJag

Sportovní film jako žádný jiný. Sportovní film, který není ani tak o sportu, jako o zákulisí (něco jako sportovní manažerské simulátory) a přesto je sportovnější, než cokoliv jiného, co jsem z tohoto prostředí v poslední době viděl. Je radost sledovat vybroušené dialogy, které jsou tu loženy tak samozřejmě, že trumfy vykládané při mariáši musely by se červenat. Je to až podivně vzrušující, vyvolávající pocit, který jsem naposled zakusil u Fincherovi SOCIÁLNÍ SÍTĚ a to jsem ani netušil, jak moc doma jsem, protože jedním ze scénáristů tohoto filmu je Aaron Sorkin, člověk, který za SOCIÁLNÍ SÍŤ dostal Oscara a za MONEYBALL by si ho tím pádem zasloužil (spolu-zasloužil) také... Z tohoto filmu jsem opravdu nadšený. II Scénář: Aaron Sorkin (vycházející z knihy MONEYBALL: THE ART OF WINNING AN UNFAIR GAME Michaela Lewise). 100% ()

V.Silver

I přes hvězdné obsazení (a určitě i rozpočet) velice komorní snímek, decentní, který se hodně zaměřuje na prožitky postav, komunikuje prostřednictvím výrazů v jejich tvářích a mimiky, kterou často nechává mluvit víc než samotné postavy... a není to na škodu, další "Social Network" by v tomto provedení asi byla nuda. Jsem velice spokojený, ačkoli o baseballu nevím moc - naštěstí to nebylo až tak potřeba k pochopení toho, co se ve filmu děje. 80%. ()

Zagi20

Já v tom teda žádné velkolepé sportovní drama nevidím. Nebavilo mě to, nudil jsem se a ztrácel se v množství jmen a čísel. Možná kdybych se na to podíval ještě jednou ... ale na to už nemám sílu a ani odvahu. ()

ghatos

Dozvědět se něco o americkém národním sportu není špatné, ale ta zvolená forma vyprávění nebyla moc dobrá. Nevýrazné pasáže převažovali. 46%. ()

zigíš

Oceňujem podobný prístup k látke ako v prípade DAMNED UNITED -minumum hry, maximum dramatu- plus decentná zvuková stopa a dokonalá práca Nolanovho Wallyho Pfistera. Nakoniec, nie je tak tažké nechať sa dojať športovým filmom :) ()

MiGi87

Asi moje číslo jedna v kategorii sportovních filmů, navíc skutečný příběh, skvělé obsazení, co víc si přát? Po tomhle filmu jsem se stal fandou Oakland Athletics! ()

J-o-k-e-r

Pěkný filmík podle skutečné události zasazený do dění oblíbeného amerického sportu - baseballu. Než na samotnou hru je příběh zaměřen na manažerskou činnost a vzestup téměř odepsaného týmu, který se téměř na vrchol dostal díky obratnosti statistik a a šťastné taktice - Billyho Beana (bývalého nadějného hráče) a Peta Branda (čerstvě vystudovaného ekonoma). B. Pitt už mě přesvědčil dávno, a jsem rád, že si stále udržuje laťku tak vysoko...Příjemný film, který by si toho Oscara zasloužil. ()

Kurikmoon

Baseball mi absolutne nič nehovorí. Avšak myšlienka tímového duchu sa mi pozdáva, rovnako ako to, že peniaze nie su všetko... Poučný film na jedno pozretie. ()

drackula

Príjemný film zo športového prostredia, ktorý ma ale nejako výraznejšie nezaujal. Pravdepodobne som ho neprežíval tak intenzívne z dôvodu, že baseballu rozumiem len veľmi okrajovo. Odhliadnuc od toho film neurazí, tie dve hodinky ujdú vcelku rýchlo, ale hlbší zážitok nečakajte. 75% ()

Bagr_007

Tak jako je pod tím Sorkin, takže nepřekvapí, že je to chytrý a úplně jiný, než všechno ostatní z filmů kolem sportu, co jsem kdy viděl. Navíc režijně i herecky moc pěkná práce. Je fajn vidět, jak se Jonah Hill posunul. Mám podezření, že to ještě párkrát uvidím a těch pět hvězd tam dám. ()

Jaro.Krafcik

Pod trénerom ako je Brad Pitt by dostali šancu aj podpriemerní hráči ako napr. (Skoki,Riči) ale teraz k filmu. Ide hlavne o športovú drámu, teda baseballovú a kto má rád tento šport film si užije. Pre mňa osobne dosť nuda.. a nebyť skvelého obsadenia hlavných postáv asi by som sa unudil k smrti. Množstvo dialógov a zbytočne natiahnutie filmu uberá na kvalite. 2* ()

Autogram

Baseball je šport, ktorý je mi celkom cudzí, ale tento film mal to šťastie, že nie je vôbec o hre samotnej. Je o generálnom menežérovi a jeho neštandardných metódach, s ktorými najskôr nikto nesúhlasil, ale neskôr sa to ukázalo inak. Ako to vypálilo, to je až v záverečných titulkoch, ale ešte predtým to Brad Pitt pekne odpálil. Keby ma zaujímal aj samotný šport, možno by to bolo aj o hviezdu viac. –––– Tím sa nedá poskladať počítačom, Billy. Baseball nie len o číslach. To nie sú počty. ()

WincKruspe

Problém všech filmů podle skutečné události je, že se snaží delší časový úsek vecpat do zhruba 2 hodin. Za následek to pak má, že kolem nejsilnějšího dějového úseku je plno nezajímavé omáčky a retrospektiv, aby většinou vykresili charakter hlavního hrdiny, který v závěrečných minutách filmu zahraje na emoce diváka. Baseball mě nezajímá, takže asi nedokážu plně ocenit realitu, ale když si to převedu na NHL a jestli takhle opravdu vypadá trade deadline, tak je to fascinující. Samozřejmě vše stojí na Pittovi, kdyby on natočil 2 hodinový manuál k použití toaletního papíru, tak bych se stejně díval a nebyl by to promarněný čas. A ještě by k tomu získal nominaci na Oscara. ()

DeathTheKid

Prostředí baseballu tady nebylo žádnou bariérou. Myslím tím hlavně terminologii. Může vám být úplně jedno kdo nebo co je středopolař atd. Ani mi to nepřišlo tak ukecané, jak tady někteří psali. Příběh může působit nudně a utahaně (hlavně ze začátku) ale to mi nijak nepřišlo, protože jsem se do filmu zakoukal. Sledoval jsem herecké výkony a věřil v úspěch systému "moneyball"a v případě moneyballu platí pravidlo, že někdy je méně více. A ještě bych chtěl pochválit pár záběrů. Nejvíc se mi líbil záběr, jak Hatteněkdo odpaluje míček. Zpomalený záběr letícího míčku na tribuny byl parádní. A výkon Brada taktéž! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)