Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

Havaj8

Ostudně jsem se na Okresní přebor vrhl až po sedmi letech, přestože jsem na vesnickým fotbale vyrůstal. O to rychleljš jsem těch 16 dílů ale zhltnul. Není pochyb o tom, že herci tam zapadli, jako kdyby ty role byly stvořený přesně pro ně. Se spoustou momentů se dokáže člověk jako fotbalista či fotbalový fanoušek ztotožnit. I když bych těch vesnickejch narážek na okresní fotbal čekal daleko víc. Každopádně svůj hlavní účel, pobavit, to splnilo. Některý díly byly slabší a mimo mísu, ale to už tak občas bývá. A ačkoli je to už dlouhých 7 let od natáčení, nebránil bych se druhý sérii. ()

William_

Nejlepší komediální seriál, který vznikl na komerční televizi. Nic lepšího už asi naše "komerčky" nikdy nenatočí. Tak skvělá sonda do malých fotbalových FC tu asi už nikdy nevznikne. Postavy, které jsou hvězdně obsazeny a naprosto skvěle a přesvědčivě zahrány. Ondra Vetchý jako Jirka Luňák je legenda nebo Kikinčuk jako vychcaný Ludva je známkou bravurního castingu. Další herecká esa jako Ivan Trojan, Marek Taclík, Županič, Nárožný a mnoho dalších skvěle doplňovala jednotlivé epizody. Seriál který si minimálně 1x do roka pouštím znovu. Už to o něčem svědčí. Některé epizody jsou slabší než ostatní, ale když si to to shrnu, jedná se o kultovní záležitost. Tady není o čem. ()

shyster

Tak kvalita dílu občas není stálá, ale oproti jiným výtvorům české seriálové produkce je to něco neuvěřitelného. Vtipy jsou skvělé, herci tu hrají výtečně a ta půlhodina vždycky uběhne ve svižném tempu. ()

Sinn

Na novácký seriál to je povedené, žádné hloupé vtípky ani křečovité herecké výkony, které bych od Novy očekávala. Většina dílů sice nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. A scéna "mně se točí zuby" mě hodně pobavila! Dala bych tři hvězdičky, na čtvrtou to zvedá Ondřej Vetchý, ten je parádní. ()

Attta

Musím uznat, že televizi NOVA se podařil udělat (pravděpodobně poprvé) zábavný seriál. Seriál, který nemusí být nutně určen pro fanoušky fotbalu a já jsem toho živý důkaz. Fotbal mě nikdy nezajímal, ale když tenhle kousek běží v televizi, tak se na něj rád podívám. Výkon Vetchého je milionový a ani zbytek herců nezaostává. Nikdy to nebude ten seriál, který si stáhnu a budu na něj koukat dokola , ale Okresní přebor je pro mě velké a příjemné překvapení a mezi českými seriály si vede hodně dobře. ()

Aelita

Okresní přebor je kvintesence nejen fotbalu, ale i obecně české lidovosti. Seriál představuje sbírku různých typů a charakterů a plynule navazuje na nejoblíbenější české komedie. Jak by vypadal seriál Okresní přebor v inovovaných názvech populárních veseloher? Zhruba takto: Vesničko má fotbalová. Hnátko-Orlova jedenáctka. Rozprášený a vypuštěný. Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Mančaft základ života. Román pro muže. Fandi, má panenko. Marečku, podejte mi balon. Hovorka to zařídí. Rozhodčí, prchni! Vrať se do hry. Hra jako řemen. Co je na hřišti, to se počítá, pánové. Čtyři góly stačí, drahoušku. Větvička je děvkář. S fotbalem nás baví svět. Vážení přátele, ano. ()

cariada

Dlouho jsem váhal než jsem se na to podíval a musím říct že spolu s Comebackem a Hospodou asi jediný seriály tv Nova na který se dá koukat. jen škoda, že nejsou schopni tak jako ve světě pokračovat v úspěšným seriálu dál. Všude jinde by natočili aspoň 4 a více serií. Tady u nás si neváží něčoho co má úspěch. ()

Amroth666

Když rozsypali Pepu v prvním díle na hřišti, říkal jsem si, že to je konečně pravý český seriál s pravým českým tématem fotbal, litry piva, množstvím trefných hlášek a výbornými herci. Když přišel do týmu Větnamec hrající jako Ronaldinho, skoro jsem umřel smíchy. Když přišla do třetího dílu Tatiana Vilhelmová, všichni se jí strachem báli. Když hráči dostali debku v podobě snu s fotbalem, znovu jsem řekl : Konečně pravý český seriál s pravým českým tématem. Po čtyřech dílech 5*. 1. díl - 100%, 2. díl - 100%, 3.díl - 98%, 4.díl - 90%. ___ Tady někdo je závislý na automatech. Parádní díl s krádeží automatu. 5. díl - 95%. Kdo by se nechtěl potkat s hráčem hrajícím za naší reprezentaci? 6. díl - 85%. Míč Roteiro zdá se divy nedělá. V míči to nebude. 7. díl - 90%. Tak velkou hádku o jednu malou formalitu a trofej. To jsem ještě v našem fotbale neviděl. 8. díl - 100%. Příchází trenér s novými myšlenkami a radami. Je to herec Ivan Trojan. 9. díl - 100%. Rande jak má být. 10. díl - 95%. Takhle nějak si představuji výpravu na zápas venku navíc se šťastným koncem. 11. díl - 100%. Dva buzíci v týmu. To není dobrá vizitka pro takový velkoklub jakým je Slavoj. 12. díl - 95%. Někdo tady čeká dítě. Taková sranda. To jsem zažil maximálně ve všech dílech Okresního přeboru, jinak v ničem. 13. díl - 100%. Upoutávky na díl skvělé, díl o trochu horší. A kdo pak potom podplácí? To mi teda řekněte. 14. díl - 90%. Krásná svatba, ale přednější je fotbal. Lépe řečeno postup do kraje. 15. díl - 90%. Definitivně v kraji. Všechno jistí kraj, pan kraj. Historicky první zápas Slavoje Houslic v krajském přeboru. Ale co to stálo námahy. První zápas v kraji dopadl 1:6 v neprospěch Houslic. V kraji dopadly první rok bledě. S předsedou Houslic to taky nevypadalo moc dobře. Shrnutí seriálu : Neskutečně jsem se bavil. Typické, české, vulgárně na české poměry typické, hrozná sranda a perfektní seriál. ____ http://okresniprebor.nova.cz/ ____ ()

bukowski83

Tak na tohle jsem přátelé čekal, konečně českej seriál na kterej se každý týden těším a nenechám si ho utéct!Ondra Vetchej je úplně nejlepší, ta jeho postava co hraje...no nemám slov - je to bůh! Vřele doporučuju!!! ()

laik_60

Ani sa velmi nedivím vyššiemu hodnoteniu niektorých mojich oblubencov, je to predsa len produkt NOVY, a ta uz odvysielala serialov spústu a podstatne iných :). Napriek tomu som čakal čosi viacej, Čakal som predsa len viacej od protagonistov ako su Sobota, Vilhemova, alebo ten plachosmiešny Vetchy. Priznávam , že to asi dopozerám len na preskačku. Pozitívum serialu je v tom, že diely nie su rozvláčne a dlhé. ()

Pajky3

Po prvnim díle. Hodnocení se bude vyvíjet, doufám, že nahoru. Potenciál na to je. Doufám, že to bude ten správný fotbalový okresní přebor. Postavy zajímavé, Sobota, Vetchý jsou sympaťáci, jen ten Kikinčuk mi vadí, nevim proč. Po čtvrtém díle jsem tam, kde jsem byl, a pořád to ještě není úplně ideální. Nábor hráčů byl skvělej ale fanynka byla průměrná a jesle mě vysloveně nebavili. Trošku lepší byl Forbes, ale ani tak žádný zázrak. V dílu Lucka se to opět zvedlo. Další díly Kopáčák a Schůze byli vtipný. A díl kdy přišel Trojan v dílu Na váhu byl skvělej. ()

Andre3000

O českých seriálech na nově si myslím své. A proto je tento přebor přeborníkem a dal sem mu 3 malé vyhublé hvězdičky. Humor občas dobrý, jindy trapný, ale jde to jde to. Já osobně bych to určitě nesledoval, ale spolubydlící na privátě se na to často dívají, takže tomu neuteču. ()

Flynn

Pro mě naprosté překvapení, že něco takového dokázala vypotit TV NOVA. Prostě skvělý seriál u kterého jsem se smál jak už dlouho nikdy. Vyníkající. Vetchý je tam naprosto úchvatný, a další postavičky jako Jarda Kužel, Jarmil a spol.... prostě lahoda, o vedlejších rolích ani nemluvě.... Spojtu Zdaj. Nazdaj!!! ()

MarekT

Dlouho jsem odolával jenom samotnému shlédnutí, ale jak už to tak na světě chodí, Prušinovského svěřenci dokázali měnit obraz hry, udělat pár dobrých střídání... a po dlouhých čtrnácti letech, tj. od dotočení Hospody, došlo podle mě k oživení českého sitcomu se vší parádou. Je krásně vidět jednak oproti Comebacku naprosté pominutí Ameriky coby nějaké stěžejní můzy (umělým smíchem počínaje, neúměrným natahováním konče) a dále také zpracování klasického tuzemského tématu po svém, civilně, žádný závan místy pochybného positivismu a'la Hřebejk, nebo té trošky nepojmenovatelných produktů. Nemám problém s tím, že běhání za kulatým nesmyslem zde není alfou a omegou celého děje, přesto nebýt čistě sportovních záležitostí, nenašel by můj fanouškovský zápal pro věc své uplatnění. Nejlépe je to vidět na příběhu s názvem "Konvoj", mimochodem jedné z nejúchvatnější televizních věcí, co znám. Jak vlastní zkušenost praví, na výjezdech si kolikrát zažiji až nečekanou porci, a je jedno, jestli tomu tak je s Kometou, Zbrojovkou nebo Houslicemi. Mimochodem, líbí se mi poměr hlavního motivu vůči ostatnímu, o to více zpětně "vyniká" veřejnoprávní debakl jménem Poslední sezona. Samostatnou kapitolou na rozhovor je zdejší herecká squadra. Jakkoli Vetchého nebo Novotného mám v paměti i v jiných dresech, pro mě se nálepky Jirky Luňáka, resp. Jardy Kužela stěží zbaví, hlavně prvně jmenovaný se zde našel. A další hvězdy? Kupříkladu z nižší soutěže vytáhnutý Leoš Noha (ani tak ne pjo svoji ajtikulaci), dále Luděk Sobota, odepisovaný veterán, jehož nikdo nechtěl ani na lavičku náhradíků, a nerad bych zapomněl na do soukolí zapadající hostovačky (Trojan, Nárožný, Taclík...). Dojem ze seriálu je natolik silný, že mě přinutil přehodnotit poměrně stablní žebříček oblíbené desítky. 100% ()

dr.fish

Není to špatné, ale radši si dám Comeback. Tohle mi místy připomíná některé hodně špatné české filmy od Hřebejka, Trošky , Olmera, Soukupa a spol. Přesná trefa do stylu "Lidová zábava". ()

blitzer

Tohle se vážně povedlo. Původně v televizi jsem Okresní přebor vůbec nezachytil, ale teď jsem ho zkouknul naráz během dvou dnů. Až na pár excesů mi to přišlo skutečně jako ze života... prostě taková lidová sranda, kterou jsem naposledy viděl asi v Hospodě. Některý dialogy jsou fakt smrtelný a výborně jsem se u nich bavil. Poslední dvojdíl je potom důstojným zakončením celého seriálu. Co se týče herců, tak naprostá spokojenost; nejvíc se mi líbil charakterní Luděk Sobota a hlavně cholerik Ondřej Vetchý... kdykoliv spustil ten jeho ječák, tak jsem se musel rozesmát. A to bylo přesně to, co jsem dnes potřeboval (stejně jako 27.4.2024). ()