Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

kenny79

Každý díl je o něčem jiném, ale vše se točí okolo jednoho vesnického fotbalového klubu. Funkcionáři a hráči se snaží díl co díl zabránit nějaké pohromě, která by ohrozila chod klubu což se né vždy podaří. Jeden z těch lepších seriálů od TV Nova. ()

Zed70

Nikdy bych nevěřil, že se mi bude takhle líbit něco, za čím stojí NOVA. Dokonalé obsazení. Kdo někdy zažil vesnický fotbal, potvrdí, že to takhle doopravdy chodí. ()

patsandor

Hodnotím už po 12 dílech i když se snažím seriály hodnotit po celé odehrané sérii. Dělám to z důvodu, že se mi zdá ,že že je tady plno těch co si honí ego tím, že když je to od Novy, tak to musí být zákonitě sračka. Dle mně má seriál vzestupnou tendenci a nezažil jsem seiál, kde by všechny díly udržely 100 % vyrovnanost. Když to srovnám z jinými českými seriály za poslední léta, tak je to pro mně jeden z nejlepších co se točí. ()

route60

Novácký seriál na který se sem tam rád podívam když mám čas, na Novu slušný seriál a hlavně nezvykla role Luďka Soboty kterou zvládl na jedničku. ()

Toumyk

Kvalitní "novácká" záležitost. Super herci, super námět. Zátím je to velmi dobré, suchý, ale kvalitní humor. Pavel Nečas mě tam rozsekává. ()

Milda.

A vy jste jako Buzejanti? Osobně nesnáším serály TV NOVA, ale tenhle se určitě povedl, skvělý Vetchý, vtipy a pan Doktoj Adá :). ()

Chose87

Konečně nový český (mini)seriál, na který se dá koukat. Navíc se u jeho sledování dá pěkně odreagovat od každodenních starostí života. Řekl bych, že role hercům padnou jak ušité, hlavně panu Vetchému. Jenom se bojím, aby seriál nešel s kvalitou dolů natahováním o další díly. ()

x_ander

Povedený seriál, který se po úvodních rozpačitých dílech dost vyšvihl. Je to opravdu dílko, které nabízí inteligentní, nevtíravý humor a svým stylem pokračuje ve stopách dávné Hospody. O to víc překvapuje, že s něčím takovým přišla právě Nova, která snad právě od Hospody kvalitní seriál nevyprodukovala. Jen víc takových. ()

papuchalk

Přestože jsem nejlepší cílová skupina pro Okresní přebor (fotbal hraju i sleduju poctivě odmalička, a několik sezon jsem na vesnici také odehrál), seriál mne nedokázal přitahnout každé pondělí. Zdálo se mi, jakoby tvůrci měli co dělat, aby některé díly na těch 22 minut vůbec dokázali natahnout. Některé fóry zajdou do stracena (občas až do trapnosti) a pak se tam 10 minut nic moc neděje. Dlouhé záběry, dlouhé scénky. Nemám rád když mi někdo vypráví historku na tři věty asi tak půl hodiny. Prostě na jeden díl málo materiálu, což se nejvíc projeví na líném střihu a tím pádem na tempu. V některých dílech chybí fotbal. Přesto musím seriál pochválit, zejména díky Vetchému a jeho postavě (tu mu napsali geniálně), a potom díky některým scénkám, nebo dokonce celým dílům (nový trenér s Trojanem), které se mimořádně vyvedly. Na české seriálové poměry mimořádně nadstandardně skvěle... @@@ Po shlédnutí zbylých epizod mám ucelenější dojem a zvyšuji hodnocení na 4. ()

PartyzanFilm

Velmi kolisava uroven, ale absolutni kometa na poli soucasneho ceskeho serialu. Uveritelne herectvi, dialogy a zpusob mluvy se nikde jinde momentalne nevyskytuje. Nikdy si jako tvurce neodpustim, ze me pan Prusinovsky predbehl mimochodem. ()

Dave_ff

Tento seriál má jakési nepopsatelné kouzlo, možná je to tím, že jsem z vesnice a tvůrcům se podařilo zachytit jakýsi ráz vesnice, resp. části týkající se fotbalu. Jinak, strašně jsem si oblíbil Jirku Luňáka. ()

hadouken

Myslel jsem si, že to bude hrozná kravina, ale opravdu mě to chytlo a celá rodina se u toho hezky bavila. Bylo to vtipné, chytlavé, byly tam krásně vykreslené postavy (Vetchý byl naprosto precizní). Bál jsem se výkonu Luďka Soboty, ale zvládl to velice dobře. Škoda, že seriál má tak málo dílů, doufám, že přibudou nové, nebo že Kohák udělá něco v podobném stylu. ()

Lastsurvivor

Jednoduché věty, každé druhé slovo sprosté, ale omu to vadí, když je to taková sranda, a ještě ke všemu tak reálná-mluvím z vlastní zkuenosti, na fotbalových zápasech podobné "úrovně" jsem byl, a sedí to do puntíku- i včetně trochu obtloustlého plešouna v kožené bundě, který zápas sleduje jaksi z postraní, ale je vidět, že mu na výsledku dost záleží-tedy sponzor. Herecké výkony úžasné, zvlášť Ondřej Vetchý ako fanatický kapitán/trenér týmu. Největší překvapení ale je, že seriál nezůstává jen u fotbalové problematiky, ale nebojí se řešit i jiná úskalí soudobé společnosti, např. když tam Tatiana Vilhelmová přijede udělat dizertační práci z psychologie na téma fotbaloví fanatici, nebo když se zde řeší problematika homosexualismu-opět hlavně pomocí jednoduchých vět a sprostých slov. U některých dílů jsem se nasmál hodně, jiné byly poněkud nevyvážené, zabíhaly do trapnosti, ale opravdu jen zřídka. To jediné mi brání hodnotit tenhle seriál pěti hvězdami. ()

Mr.Lojza

Tento sejiál je hjozná pjča. Ondjej Vetchý exceluje a ostatní se k němu přidávájí. Bylo dobré rozhodnutí, že se udělala jen jedna série. Nerad bych, aby to někdo sprznil přiděláváním dalších a dalších dílu popř. sérií. Na film se hrozně moc těším!!! PS: Dobjej! ()

g.laudeo

Do televizního hlavního vysílacího času dorazila pravidelná suše vtipná klubová zábava. Pozoruhodné. Jeden z drobné hrstky seriálů, při jejichž sledování nemám pocit, že mě mají tvůrci za imbecila. ()

swinevenca

Začátek byl hodně slow, ale pak se seriál parádně rozjel. Fotbal na okresní úrovni je u nás záležitost každý vesnice, takže starosti Slavoje zná spousta lidí a až na pár situací dotaženejch do extrému(např. konvoj) je to natočený neuvěřitelně věrně. Klasicky vidlácký dialogy, na Emmy aspirující Vetchý nebo prostě jen ta blízkost realitě z toho dělaj špičkovej seriál pro širokou masu lidí. Kdysi jsem se bavil Koženým sluncem jako nejlepším filmem u nás s tématikou týhle okresní kopaniny, ale když jsem to viděl po zhlédnutí Okjesního pjeboju, tak mně to najednou přišlo strašně suchý, tak to Přebor přebil. ()