Spoznáš muža svojich snov

• Česko Poznáš muže svých snů (viac)

Vášne a túžby zmenia životy  manželského páru Alfieho a Heleny, ale aj ich dcéry Sally s manželom Royom. Po tom, ako Alfie opustí Helenu, aby sa venoval energickej a hlavne mladšej známosti, Helena prestane konať racionálne a riadi sa radami kartárky. Sally, ktorá nie je spokojná vo svojom manželstve, sa zamiluje do majiteľa galéria Grega a jej manžel Roy zas do tajomnej neznámej, ktorú pozoruje z okna svojho bytu. (STV)

andrii

Rekové a sirotci v cílové stanici kritických stavů soukromých záležitostí. Čekatelé na bohatě rozvitou kytici citových idolů šťastných chvil. Fenomén (ne)potřebného lidského poznání- splněných přání, pochyb, nejistot, zklamání. Přiťuknutí na živý šarm nejtajnějších očekávání bonvivánů a dam. Slasti, strasti, malé oslavy i průšvihy - to je všeobjímající svět hledačů mysli sentimentu i nadsázky, všeříkající záliba v životních rošádách dle pravidel Woody Allena. ()

gabin(a)

Pěkný příjemný filmík, který mi jen potvrzuje, že ani 10 hvězd kalibru Anthony Hopkinse nenahradí jednoho pomrkávajícího a koktajícího Woody Allena. I když...Woody nehrál ani v Půlnoci v Paříži...a ta se mi líbila o moc víc! Měla něco navíc, co má asi každý z Allenových filmů a to mi tu chybělo: legrace, nadsázka, napětí, fantaskno, filozofie popřípadě utahování si z ní..... A. taky mi potvrzuje, že Londýn není Paříž ani Řím ani Barcelona, díky které jsem vzala na milost pro mě slabou Vicky Cristinu. Asi na film brzo zapomenu. Ale pořád lepší než 90% romantických srágor, tak hojně navíc reprízovaných v TV! ()

papaJA21

Snímek bez výraznějšího děje s myšlenkou říct toho mnoho o hodně věcech. Allen se do toho tolik zamotal až vlastně zapomněl co vlastně chtěl. Ledaže by to bylo o senilitě, v tom případě by to ovšem bylo geniální. Nade vším stojí závěrečná excelentní scéna Sally se svou matkou. Naomi Watts je vážně úžasná. ()

mortak

Bohužel Woody už se nenamáhá svá životní témata rozpracovávat. Newyorští intelektuálové za zenitem, hledající ještě jednou mládí, úspěch, lásku, peníze, jistotu, bezpečí, a pochopitelně končící v ještě větších potížích - to už Allen zpracoval mnohokrát a daleko lépe. Ovšem pořád se tu najde mnoho inteligentních postřehů, i když ty ostrovy jsou už obklopeny mořem hlušiny. Woody začíná připomínat hrdiny tohoto filmu. ()

dr.fish

Woody Allen už čtyřicet let recykluje své frustrace, tvrdí, že peklo je už zde na Zemi, nic nevydrží věčně a smrt je jediné opravdu jisté, co nás čeká. Některé z jeho filmů se tomuhle přístupu vysmívají, jiné ho berou smrtelně vážně, jiné ho parodují, ale všechny jsou o tom samém. Všechno, co se děje, je chaotický Brownův pohyb, jediným spasením je alespoň na chvíli věřit, že věci mají svůj řád a systém, ale Woody sám tomu ani trochu nevěří. Jeho hrdinové v to ale doufají, jinak by si to totiž museli okamžitě "hodit". Příběh několika přátel a jejich frustrací, kolo štěstí ve výměně partnerů, boj o přežití. Vše je v Allenově podání "kurevsky" komplikované, až by člověk podlehl těm jeho "stavům". Přesto musím přiznat snímku zásadní body- obsazení. Herecký ansámbl je vynikající, vdechl autorovým střeleným postavám život a sehrál tuhle fresku dokonale. Jen a jen díky nim to dostalo "nad-allenovský" tj. lidský rozměr a já s překvapením musím říct, že Woody mne po dlouhé době opět něčím potěšil...70% ()

Aquarius

Lol, že romantická komédia! Depresia a pesimizmus, to je to čo som si z tohto filmu odniesol ja. You will NOT meet a tall dark stranger. And if you do, he turns out to be an asshole. ()

StanislachKo

Ďalšia hlboká životná pravda vtesnaná do hodiny a pol famóznych dialógov, perfektného herectva (na všetkých stranách barikády), viac než uveriteľnej psychológie postáv, prirodzenej réžie a skľučujúceho záveru. Paradoxne mi v období, keď mám chuť zasmiať sa na Allenovej klasickej komédií (s neurotickým Allenom v hlavnej úlohe) ulahodilo práve toto.. VIAC! Špeciálne mi utkvel v pamäti skvelý Brolin, o ktorom som nevedel, že sa vie vôbec usmiať (natož prirodzene usmievať). ()

Hafran

Parádní film, s výbornými hercia tajemnou atmosférou Londýna. Příběh o iluzích a morálce v povídkovém, propracovaném scénáři zaujme a příjemně šlape celou dobu a nakonec ještě přidá nějaké ty přesahy a morální poselství. Kdyby to natočil kdokoliv jiný dávám za 5, mám ale dojem že na starší Allenovi filmy tohle přece jenom nestačí. ()

LeoH

Tedy, mám takový dojem, že po slabších cca. patnácti letech (i když i během nich se urodilo pár perel) mě Woody začíná zase celkově hodně bavit. V téhle vztahové tragikomedii (spíš než romantické komedii) pokračuje v úsporné až úsečné filmařině, jakou předvedl ve Whatever Works, načrtne spoustu dějových linek, některé uzavře, většinu ne, není to tentokrát tak chytlavě optimistické jako posledně, ale pořád je tu pro mě něco, co v kinech už moc často nepotkávám – postavy, na kterých mi záleží, během promítání s nimi jejich příběh silně prožívám, a když skončí titulky, začnu přemýšlet o svém vlastním příběhu a o tom, kam bych ho chtěl a nechtěl vést dál, vidím život na chvíli trochu jinýma očima... Ba ještě o dva dny později jsem se přistihl, že se k You Will Meet a Tall Dark Stranger v duchu vracím, a to je u mě starého cynika co říct. Bravo, pane Allene, zas jsem vám to zbaštil i s navijákem. ()

2mig1

klasickej woody, tak jako ho máme rádi, jen tentorkát neslanej nemastnej... což je při takovym hereckym obsazení škoda.. 6/10 ()

JimmyII

Woody Allen píše a točí filmy sice humorné, ale v podstatě strašně opravdové a tudíž tragické. On totiž ví, že život je především boj, že je plný zklamání a nenaplněných snů. V tomhle kousku to ukazuje dvojnásob. Humor jde v podstatě stranou, spíš se tu akcentují vztahy a jejich problémovost, nejednoznačnost a složitost. Je to skvěle obsazené a zahrané, a jediné, co mě mrzí je, že není více rozvedene linka s ukradnutím knihy, protože to je pro umění jedno z klíčových témat. ()

ivan_drago

Velice slušný vztahový propletenec s obrovskou mírou ironie a škodolibosti, jak je u Woodyho zvykem, každá postava do detailu vykreslená... Dialogy briskní a scénář, na první pohled složený z obyčejných životních situací, v celku působící jako klenot... Woody je věčnej... ()

ecceHOMMO

Klasická Woodyovská melodráma......Kto má Woodyho filmy rád...sklamaný nebude...lebo jeho svojské čaro ( ktoré do svojich snímkov dáva) je v príbehu všadeprítomné. ()

VittaBella

Opravdu velmi slabá allenovka, která mě nejen zklamala, ale z velké části neuvěřitelně nudila. Místy jsem se sice zasmála, výběr herců byl také slušný, ale filmu chyběl jakýkoliv spád. Scény byly zmateně pospojované v rádoby melancholický film ve stylu Vicky Cristina Barcelony, což se bohužel příliš nevydařilo. ()

anli

Klasicka horka komedie Woodyho Allena o zivote a o vztazich,jak je vlastne u nej zvykem.Standartne slusny scenar-,tradicni rezie,ale nic noveho pod sluncem.Herci se v Allenovych rukach snazi a dari se jim to.Pribeh je taky klasicky Allenovsky,ale tentokrat me zdaleka tak nepobavil,jak u nej byva posledni dobou zvykem.Myslim,ze je urcen hlavne skalnim Allenovcum,kteri si jej urcite vychutnaji a na Woodyho nedaji dopustit.Prijemne me prekvapilo pozitivni a prijemne ladeni,coz u Allena nebyva zvykem-jeho depresivni chovani postav zname vsichni-a za to si zaslouzi krasnych 70%.Woodyho priznivci si samozrejme aspon 10% prictou. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (viac)