Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Majklkm

Určitě podařený remake, i když pro mnohé je původní verze s Charliem Bronsonem z 1972 klasika. Já se spíše klaním k tomuto remaku. ()

fikee

71% Statham moc hrat neumi, ale nemluvni drsnaci mu jdou a Foster si posahanyho kretena bez zabran celkem vychutnal. Umirneny strih i kamera dodavaji brutalni, fyzicke a primocare akci na prehlednosti a to je taky duvod, proc po delsim vahani davam 4*. Na druhou stranu scenar s nametem mistra a nezdarneho ucednika vubec nepracuje a naprosto selhava v detailech. Velka skoda, protoze v nekterych ohledech ma film nakroceno k nadcasove hardboiled detektivce. ()

marien1039

Příjemné béčko...i když to asi má společného jen herce, bavilo mě to více než Kurýr, podobné béčko...člověk se občas musí podívat na něco lehčího a čekat od toho něco lehčího... ()

rodan21

Film ma nesklamal, ako ani herecké výkony, z ktorých vyzdvihujem Jasona Stathama. Napínavý dej, vrámci ktorého dochádza k nejednému zvratu a prekvapeniu. Kvalitné, na úrovni akcie + charizmatický ason Statham nesklamú a zaričia kvalitný filmový zážitok. ()

Pythonator

Film o prostém zabíjení lidí mi příjde v podstatě nechutný, protože se mi to téma hnusí. Ale dívá se na to krásně:-) Ne, že bych si liboval v krvavých záběrech, to jen ten příběh je tak zajímavě napjatý až do poslední minuty, že se na to dalo prostě podívat. Ba co víc, mezi akčními filmy poslední doby je to jeden z nejlepších. Namísto hnusných hip-hopů, zde máme příjemnou filmovou hudbu připomínající hudební doprovod jaký používá Michael Bay např. ve Skále či Mizerech a často zde zazní dokonce kytara. Na druhou stranu, doba je bohužel taková a i ten hip-hop tam jednou zazní. Další Skála se sice nekoná, ale i tak tu máme dobrý akčňák, jehož největší předností je asi ta hudba. ()

Copter

Díval sem se na to v televizi protože jinde dávali sračky a mě se ještě nechtělo spát.Příběh nic moc,ale některý ty vraždy byli dobrý a pobavila mě scéna, jak zabíjákuv "učen" bodal do toho nabušenýho teplouše a on né a né chcípnout. ()

DannyBurino

Tenhle film je jedno z mých největších zklamání ( kromě deadpoola ) film nebyl špatný měl styl, pořádnou akci a atmosféru, ale první polovina filmu je nudná, příběh byl slabý a měl spousty děr, záporákův motiv neexistoval a konec byl WTF. Aspon je to Rkový film narozdíl od deadpoola ( crappoola ). ()

Michal118

Další ze skvělých akčních thrillerů Jason Stathama. Fascinuje mě styl bojového umění, jenž Jason ve filmu používá. Film po vizuální stránce nadprůměrný a herecky samozřejmě skvěle zahraný. 90% ()

as-minor

Toto bol vlastne taký ten bežný akčný film, ktorý nijakým spôsobom nevybočoval z rady jemu podobných. Neurazil, nenadchol. Občas ma milo prekvapili uvážené dialógy oplývajúce šarmom. Na druhej strane snímok degradoval celkom tuctový príbeh pomerne tuctovo konštruovaný do výsledného celku. Stačila by možno jemná nuansa, respektíve malá odchýlka, ktorá by vybočovala z „klišoidnej” kostry príbehu a mohli by sme sa baviť o úplne inom hodnotení. Ostávam však len pri slabšom priemere. ()

Zix.

Další kokotina s dokonalým elitním zabijákem, na kterého můžete poslat hromadu jiných kolegů a stejně ať se stane cokoliv, tak přežije.  Samozřejmě nesmí chybět ani nepřítel, který ho zradí a úplně nečekaně ho na konci filmu sejme. Jiný je to maximálně v tom, že tady má učence Stevea kterýmu se cítí být dlužný kvůli smrti jeho táty a tak ho učí jak zabíjet. Jenže jakmile se Steve dozví pravdu a chce nečekanou pomstu, tak nám Bishop vše samozřejmě prokoukne, zabije naopak on jeho a poté mizí asi někam do klidu. ()

Bragi66

Ano, je to solidní kousek v oblasti filmů o nájemných vrazích. Je to bez přetažených pyrotechnických prskavkových efektů, bez závalu nepravděpodobných honiček nebo bez ochrany malých holčiček a bez srceryvných nářků nad rozpadem rodiny skrzevá zabijáckou práci. Filmové řemeslo je z toho vidět a akce jsou vcelku dobře odvedené.  Bytostnou vlastností filmů je děj, a ten to má. Kdo by chtěl raději prožít 162 minuty založené jen na vyčpělé filmoklubové atmošce, tak tomu doporučuji třeba film Stalker (1979), který svojí bezpříběhovostí volá do nebes, byť knižní přdloha má atmošku, ale i řízný děj. ()

soukyd33

Vymyslet pro každou vraždu přesný plán, není jen tak. Nájemný profesionální zabiják, hledá pomocníka či svou náhradu. Kdo bude další cíl, a kdo příští? Akční a trošku i improvizační jízda. Štěstí přeje připraveným. 👍👀 Hvězdiček 3 ()

surprise

Dlouho jsem Stathama ignoroval, domníval jsem se, že je to bezduchá mlátička, ale mýlil jsem se a minimálně od tohoto filmu budu mít k němu respekt, neboť důstojně pokračuje cestou, kterou vyšlapal Bourne, Rambo  nebo James Bond. Chytrý, ženy okouzlující, fyzicky nezdolný, se zbraní nepřekonatelný samotář. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)