Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

konysua

Svižná, povedená a častá akce bez zbytečného tlachání, povyšuje snímek na nejlepší akčńák poslední doby. Naprosto hloupé ukončení filmu ubírá aspoň dva body. 6/10 ()

Ferenzo

Mechanik je lepší béčko,které bude na Nově megafilmem měsíce. Klasická zápletka plná křivdy a vzteku, učeň šikovnější než sám mistr zabiják. Ale konec mě mile překvapil,protože jsem chvilku váhal :) A za 93 minut to docela odsejpá. I tak ale jen 60%. ()

vipeerr

Statham splnil přesně to co se od něj očekávalo. Párkrát tvrďácky promluvil svým chraplákem, škaredě se podíval a sejmul každýho kdo byl na "seznamu" . Řekl bych horší verze Hitmana, lepší verze kurýra. Stathamovi to prostě sedlo v Death Race a z nějakého stupidního důvodu ho v každém filmu rejžové obsazují do role kde se minimálně 3x za film sveze v nadupanym bávu popřípadě jinym autě. Je to tak 65% .. 4 hvězdičky by byli prostě moc.. ()

4k7

Jen jeden z mnoha podobných akčních filmů, které ničím výrazně nevybočují z průměru. Znáte to... chlápek profi zabiják, tak trochu hračička a drsňák v jednom, co si svou práci užívá. Sem tam nějaké střílení, výbuchy, akční scénky, pár lidí zařve... nějaká pomsta a frajer nakonec výjde s čistým štítem. Je to film, u kterého se divák nažere a rejža zůstane celý ()

jafuska

film, který nemá moc co nabídnout divákovi, film výstižně zachycuje název tohoto projektu zabiják, který je najmut aby zlikvidoval nepohodlného člověka, , slabý akční film, který ani vlastně není akčním no nevím, mám z tohot dost podivné pocity, které jsou spíše hodně negativní, pro mě zklamání ()

coromoro

Jason nesklamal, kamenný výraz v tvári pri vykonávaní hoci aj tej najprimitívnejšej akcie ma vždy vytrhne. Tentokrát ma však viac ako akčné kúsky bavili scény v jeho prekrásnom dome, ktorý mi dal na chvíľku pocit , že vrahovia môžu mať krásny život. Nerozumiem prečo je to tu podcenené, no je to rozhodne jeden z lepších Jasonových výkonov. 70% ()

borohub

No už i název filmu zněl jako naprostá pičovina, bohužel film to jen dotvrdil, totálně nezáživný, jedna hvězda jen za Stathama.. ()

gicous

Skvělé akční scény + dobrý soundtrack + Statham + Foster - primitivní děj - hloupé dialogy = * * * *. Už se těším na Postradatelné 2, kde West určitě dostane k ruce dobrý scénář od Stalloneho. ()

Romeroo

Já jsem si to opravdu chvilku myslel, ale pak mě záběr bezpečnostní kamery vyvedl z omylu...jak jsem si to jenom mohl myslet? Přece by po tolika jeho klasických hláškách nemohl vyletět komínem a ještě u benzínky...kdo neví o kom je řeč ať se na film s Jasonem Stathamem nekouká :D ()

HEED

Simon West to umí i lépe. Zase až tak špatné to nebylo. Od Stathama bych čekal více bojových triků, než přestřelky ve zbrani. Ale opravdu jsem se nenudil. Ve srovnání s Killerem od Johna Woo je to ale pořád slabý odvar. ()

subic

Ke zlomu dojde až zhruba v 60é minutě a najednou je z toho slušná akční podívaná ve stylu MiP, které ovšem předchází celkem plitká hodinka, během které se téměř nic neděje, v podstatě jen vykrystalizuje, že syn chce pomstít otce. Tohle nezachrání ani nadprůměrný Jason Statham. Takže celkově je z toho dejme tomu takový průměrný akčňák na sobotní odpoledne. ()

Pitryx

Velmi dobrý film s dvěma pomalejšími místy, ale jinak to má spád, děj, napětí, překvapení a to vše ve zcela obstojné míře. Samo, že je tu pár nesmyslů, ale to v těchto filmech bývá. Mně se to líbilo takže ty nejlepší tři a půl. Nemohu srovnat s původní verzí - neviděl jsem. 20130707nest. S.Nova//Tři a půl hvězdy :-) ()

johnsnow

Ach Statham prečo točíš takéto priemery. Po kuriérovi som nevidel žiadny film s tebou samotným a ked som mal k dispozícii tento tešil som sa. Akcia začne po 40 minútach čo síce nevadí ale ked je proti jednému je brutálna ale ked proti skupine dojebáva to rýchly strih takže u mňa iba priemer. 20. 8. 2017 Skúsil som tomu dať druhú šancu, či som náhodou nedal málo hviezd ale nie. 3* sú podľa mňa akurát, toto Stathamovi nevyšlo a Westovi tiež nie. ()

Brano

Priemerný akčný thriller o nájomnom zabijakovi, ktorého si tentokrát zahral Jason Statham. Nieže by to bol zlý film, ale na svoje si prídu skôr nenáročný diváci, pretože na môj v kus to bolo celé dosť lacné a príbehovo klišovité. Po dlhšej dobe si nespomeniem ani na jednu výraznejšiu scénu, alebo hlášku, ktorá by sa mi usadila dlhšie v hlave. Ale vyzdvihnem aspoň to, že to malo spád a pozerateľný dej. ()

JackBurda

A sakra. Nemůžu upřít styl a atmosféru, ale je to taková nuda. Ačkoli mi po pár minutách došlo, že to nebude klasickej akčňák, pořád jsem čekal, že se budu bavit. No... ne, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale ani jsem se nebavil. Řekněme to takhle, viděl jsem to včera večer a už si z toho skoro nic nepamatuju. Jak tu už pár lidí psalo, první půlka pomalá s minimem obsahu a druhá až moc rychle uteče. Ale, zas abych furt nenadával, tak akce byla dobrá, příjemně eRková (Deadpool jenom sní o tom, aby byl aspoň takhle drsnej), rychlá a kontaktní, bohužel, vždy rychle skončila. A ty proplánovaný vraždy byly taky dobrý, ale nic vyjímečnýho. Takže, má to styl a ok akci, ale moc se neděje, příběh se v druhý půlce vytratí a konec je wtf. No nic, uvidíme co dvojka. ()

0verseer

"Steve, pokud tohle čteš, pak si mrtvej. Bishop" Určite sa tu nájdu nejaké tie chybičky ani nie tak krásy ako blbosti (zadusenie kamerou), ale olajnil to pes. V prípade Mechanika ako zástupcu skupiny akčných snímkov, pri ktorých chcete na chvíľu vypnúť a užívať si tie efektné headshoty, po ktorých padajú gorilky tak pekne na znak a nie onanovať nad dokonalosťou a zmysluplnosťou príbehu, môžem privrieť obe oči a dať zaprplané 4 fľaky. Dostal som presne to, čo som čakal. Nič viac a nič menej => 70% ()

XXXXXXXX

Po zmrvené dvojce je tohle pomalu stejná revoluce, jako když si po vytáčeném připojení pořídíte optický kabel. Jen byl v tomto případě, jakkoliv nelogicky, optický kabel vynalezen dřív, než ona pevná linka. ()

DJ Kritik

Mechanik zabiják, je film postavený na zásadovosti hlavného hrdinu. A keď práca skríži súkromný život, nastáva zlom v jeho jednaní. Akčné scény sú v tomto filme pekne prepracované. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)