Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiálny text distribútora)

Triny

Asi jsem přecitlivělá, ale mě se to líbilo. Francouzské filmy jsou prostě neokoukané a mají šmrnc.. Děj byl takový lehký, prostě sympatická oddechovka pro holky :)) (btw. zkoukla jsem posléze i trailer na USA verzi a NECHÁPU TO!! Vše co bylo v ukázce je totožné s francouzskou verzí jen s americkými herci... to se jako amíci báli, že se to k nim přes velkou louži nedostane, nebo už nejsou schopný koukat na nic, kde nehrajou zmalovaný dvacítky středoškolačky?? chce se mi zvracet...) ()

Krosmen

Pokud jste zvyklí, že filmy ze studentského prostředí většinou vypadají jako Prcičky a filmy jim podobné, tenhle francouzský kousek Vám tuto představu vyvrátí. Humor je jemný, rodiče a děti řešící podobné problémy a potíže. Film bez hluchých míst, milý, se sympatickým obsazením. ()

Mr.KarlAdler

No tak jo. Nebudu to nadsazovat. Ale podobně oddechový francouzský komedie střihu právě Lol mi (když mám na ně náladu) vždycky udělaj dobře. V tomhle jsou Frantíci mistři - ukecaný komedie se vztahovým prolínáním mladejch i starších generací. S tim jejich charismatem se totiž obyčejnej příběh škrábe do úrovní, o kterejch se americkejm (českejm ještě výrazněji) ani nezdá. Má to šťávu, Sophie Marceau válí, je to přiměřeně vtipný, všichni se dobře voblíkaj a i ty popový srajdy vlastní díky typicky francouzsky folkovýmu nádechu přiměřenou značku snesitelnosti. Mimochodem, vagína z kuřete je pomocí webky fakt geniální nápad. ()

Autogram

Príjemný film o vzťahoch medzi ľuďmi, mladými aj staršími, s krásnou francúzskou atmosférou, ktorá sa dosť líši od klasických amerických tínedžerskych filmov. Aj americký remake s Lolou mal niečo do seba, ale tento originál je lepší. Hlavná hrdinka s výzorom mladej Geislerky, jej mamou je Sophie, čo viac mi bolo treba... Len som celkom nerozumel tým obrovským účesom na hlavách chlapcov. –––– Od tý doby, co je ti 40, nejsi schopna najít si jinýho chlapa, než zase tátu! ()

ZkuKol

Možná pro mladé punlikum něžného pohlaví je to trhák, ale já jsem zůstal neosloven. Děj je předvídatelná a schematický, charaktery jsou ty nejotřískanější figurky a vše se veze v zajetých kolejích - kluci mají kapelu, všichni jsou zajištění, on je hodný a naslouchá, ona je krásná a zamilovaná a všichni válčí s rodiči. No prostě nuda, jen ta Sophie tomu dává šťávu, ale proč do toho vlastně šla, vůbec nechápu. Mladí a neklidní v Paříži - přesně tak prázdné, jak to zní... 30% ()

casioa....

Nie že by som mal niečo proti francúzkym filmom, ale skoro každý-na teen nôtu, sa snaží vyzerať INDIE, ale málokedy mu to svedčí. V LOL mu to nesvedčilo (aspoň nie mne), a tak iba skonštatujem, že snímok, ktorý ma nenadchol, ale ani neurazil. Sophie je ale aj po 40-tke dobrou MCBP :) ach. ()

!Borec!

LOL není ani teenager komedie, ale ani žádná nezávislá "něcoříkající" tvorba. Stojí někde na pomezí a ne a ne se zařadit. Ačkoli se ve filmu pořád něco děje, šíleně se vleče a je zde plno nepotřebných scén a málo prostoru pro jiné, které by nám odhalily více vnitřních pocitů. Možná zbytečně moc postav na tak relativně složitou stavbu děje, i když chápu, že je to účel a mnohem lépe se vše ukazuje na kvantitě, protože při minimu postav by myšlenka nevynikla. Ale beztak to beru jako právě únik od pořádného zabřednutí do děje. Uznávám ale, že něco do sebe to mělo a na další film této režisérky se velice rád podívám :) ()

Very_kuul

Francúzski teenageri v indie outfitoch s indie hudbou v pozadí. Pohodová nie tak celkom komédia. Nájde sa v nej určite veľa -nástročných, poprípadne ich rodičov. Mňa už však trochu viac míňala. Ale všetci tu pôsobili dôveryhodne a sympaticky. Obzvlášt Sophie Marceau. Film na príjemný večer. Nič viac-nič menej. 3,5* ()

Angelino

Pri tomto filme som si opäť uvedomil, že som už o generácu starší ako títo tínedžeri. Ešte že ich väčšinou trápia v tom veku rovnaké veci (keďže s nimi robím), i keď štýl obliekania i komunikácie sa mení. Dávam plus za kostýmy. ()

sona123

Nečekaná pecka. Francouzi se šarmem svým vlastním rozbalili ve 103 minutách konverzačně-situační komedii o dospívání rozverné - asi docela zlaté - mládeže, která není jiná, než byla generace starší (generace rodičů) a problémy mají stále stejné (muži x ženy a ach ta láska). Ale ten způsob, jakým to udělali, to je to, co LOL zvedá téměř do nebeských výšin. Francouzská nedbale elegantní a úžasně šmrnc móda, mladí krásní jako ze žurnálu a hrající jen tak mimochodem, vtip plynoucí také tak nějak sám od sebe, do toho sexy francouzština a pár hudebních čísel, všechno to bravurně funguje a především přirozeně, žádná těžká lopotná práce, na jakou jsme často zvyklí. Já se prostě zamilovala. ()

vi.cky

Veľmi zaujmavý film, z ktorého bolo celý čas cítiť úžasnú francúzsku atmosféru... Príjemné pozeranie,sympatickí herci, aj keď celkom priemerný dej, no mal niečo do seba čím sa odlišoval od iných filmov, preto 4*. ()

Acrux

Tohle mi hned na začátku připomnělo francouzský seriál Škola života, který jsem ráda sledovala. Místy jsem opravdu chytala pořádný LOL, hlavně u scény s kuřetem :D Film, který si mileráda pustím znova, a to nejen kvůli příběhu, kterému porozumí leckterý divák včetně mě a fajn hercům, ale taky moc příjemné hudbě. ()

Pavlinenka

Skvělá komedie, kde si každý najde to svoje. A´t už puberťák revoltující proti rodičům, zamilovaná holka a nebo matka hledající lásku. Film se naštěstí odklání od amerických békovin typu Prcičky. Úžasný soundtrack s francouzskou jiskrou a šmrncem! ()

zahadum

Na prvý pohľad to vyzerá ako tuctová kópia nejakej americkej teen school komédie.Ale skorej mi to pripadalo ako solídna rodinná sonda do života jednej dnes už klasickej rodiny v ktorej rozvedená matka sa trápi s mladou dcérou ktorá sa zase trápi s láskou a všetkým čo súvisí s pubertou. Film je samozrejme ladený humorne a vtipy sú vkusne zakomponované do deja a nepôsobia rušivo ani trápne.... kde je kura ? syndróm Diany alebo ako uspať nevhodné osoby :) Páčilo sa mi ako bol riešený prestrih jednotlivých scén formou SMS alebo MSN správ. Trošku som mal chaos rozlíšiť chlapčenské postavy vzhľadom na dosť podobné image a hlavne nemožné účesy....to neberte ako rýpanie.. :) Sophie Marceau je stále krásna herečka ktorá hrá matku ktorá tiež prežíva svoju druhú pubertu. ()

chelsea17

Konečně zase film, kterýmu můžu dát plný počet, a abych se přiznal, vůbec jsem to původně nečekal. LOL je sice příběh klasických mládežnických problémů, ale je to podaný skvělým způsobem. Přiřadil bych to spíš k dramatu, ale jako komedie se to taky určitě dá brát. Super. ()

tomo41

Veľmi príjemný francúzsky film o matkách a dcérach, ich problémoch aj radostiach. Konfrontácia svetov dvoch generácií vyšla perfektne, európske prostredie fungovalo výborne a herecky to bolo tiež veľmi slušne zvládnuté. Uveriteľný film, ktorý nie je zbytočne vážny a neraz aj pobaví. Vydzvihnúť tiež treba aj výborný soundtrack. Škoda len slabšieho záveru. ()