Phillippe Le Tallec je vynikající vědec v oblasti molekulární biologie žijící ve Spojených státech amerických již patnáct let. Namísto dalšího budování kariéry se však rozhodne vrátit do Francie a starat se o svoji patnáctiletou dceru a dohnat tak ztracený čas zasvěcený biologii. Jenže jeho pubescentní dcera má rozhodně jiné zájmy, než budovat vztah se svým vědatorským otcem... (claudel)

claudel

Nemyslím si, že by to byla tak špatná komedie, že by si musela vysloužit kolem 40 procent. Samozřejmě je to celé ustřelené, pár vtipů se nepovedlo, ale mě Auteuil zkrátka baví, je to pro mě bezkonkurenční nejlepší francouzský herec, který umí rozesmát. Navíc mu zde pomáhají další výborní komici Abelanski, Damiens, Berléand a Chabat. Rozhodně to není propadák, poměrně dobrá zábava na nedělní odpoledne. ()

MUNRO

Hned jak jsem spatřil hodnocení zde na ČSFD,řekl jsem si,"tady něco nehraje".Že by se takový bard jako je Daniel Auteuil upsal takové kravině?..Druhá myšlenka,která naskočila byla-"hochu,jsi na ČSFD,artovém a rádobyuměleckém ráji,raději se sám přesvědči o kvalitách tohohle filmu".A ejhle!Naprosto pohodová a místy dost vtipná komedie v provařeném tématu o dohánění zameškaný otcovských povinností u dospívající dcery.Jediné,co nedává smysl a působí naprosto rušivě je imaginární postava Alberta Einsteina alias Francoise Berléanda.Takže uživatelé jako grandir,nebo claudel:za vyšší hodnocení se nestyďte,to by měli udělat jiní! ()

Tyny

Tady Auteuil asi drobet přestřelil, jelikož tenhle film se vůbec nedá považovat za komedii. Jakožto labužník francouzských komedií musím říct, že mně "Patnáct z Paříže,, dost zklamala, jak po herecké stránce, tak po obsahu filmu. ()

• Tento film byl volně inspirován románem Vincenta Ravaleca Ma fille a 14 ans. (claudel)