Screamers: Hon na človeka

• Česko Screamers: Hon na člověka (viac)
všetky plagáty

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiálny text distribútora)

Caelos

Původní Screamers jsou skvělé scifi, s parádní atmosférou, efekty, prostředím a proto jsem se na pokračování hodně těšil (ačkoli jsem samozřejmě nečekal zázrak), ale tohle ne, Je to celé špatně. Za něco stojí film až ke ke konci, rozvírací robotická huba vypadá dobře. Opravdu zklamání, nečekal jsem že to bude až tak špatné... ()

Lacike

Dvojka má svižnejšie tempo a to je tak asi jediný jej klad. No a ešte sa dozvieme jak dopadol Peter Weller z jednotky. Film bol evidentne lacnejší, takže namiesto v opustených tovární sa väčšinu času odohráva v jaskyniach. Nabúchaní elitný tím mariňákov prišiel na planétu Sýrius zachrániť posledných ľudí, ale vďaka ich totálnej blbosti o chvíľu začnú bojovať o svoj život. Akčné scény sú tuctové. Zaujmú jedine šťavnatými gore efektami. Postavy mi boli ukradnuté. Užíval som si jedine pohľad na krásnu Ginu Holdenovú. Henriksen sa zbytočne mihne len na chvíľu. Koniec je rovnako béčkový ako v jednotke. Prvý diel za jedno pozretie stál, ale dvojka je zbytočnosť. Nie je to bohužiaľ ani tak mizerné, aby to bola zábava na účet tvorcov. Len je to slabé televízne sci-fi. 4/10. ()

Tommassi3

"Jak se stroj může vyvinout ??" - "Doufám, že to nezjistíme.." Podivný a zvlášt(n)ě nablblý sequel.. Zejména z podstaty scénáře nesmírně bizarní scifi záležitost, která je v důsledku téměř stejně v některých motivech zajímavá jako naprosto příšerná až diletantská.. Ovšem Sheldon Wilson se mi jeví jako velmi šikovný tvůrce.. ()

Terva odpad!

V šesté minutě a čtrnácté sekundě je v záběru vidět kameramanova bunda ( zip ). A k filmu? Již z prvních dialogů ve vesmírné lodi se dá tušit, že to bude blbost. Vítejte na Síriu 6B. Jako na dovolené v Egyptě. Uklidněte se ,tohle je záchranná mise. Bohužel to tento film nezachrání. Vřískám smíchem, je to trapný. ()

JohnCZ

Podobně jako první díl, jsou i druzí Screamers nenáročným béčkem, které navíc působí jako pilotní díl k seriálu. Zpracování je hodně televizní, efekty jsou ale obstojné a prostředí dostatečně výpravná. Postavy jsou hodně typové, od začátku je jasné, kdo nakonec přežije a dokonce se potvrdí i pravidlo, že SPOILER černoch půjde pod kytičky jako první. Postavy často jednají dost stupidně, ale dá se to překousnout. Celkový námět dost evokuje Battlestar Galacticu, včetně typově podobné hudby a faktu, že screamerům postavy nadávající do zasraných toasterů. ()

ledzepfan

Jééj to je zase další podhodnocený kousek.. Neblbněte, vždyť to bylo docela solidní scifíčko. Jasně, na původní Screamers se to moc nechytá a občas tam jsou díry v logice, ale na takové to domácí žvýkání je to vklidu. Béčko jak řemen. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Chápu že je to béčko, ale i béčka bývají cool. Tohle však ne, až na dvě / tři vyjímky je to mizerný film s tak debilním scénářem, že se člověk často v místech kde by se měl bát spíše směje té absurditě. Ztráta času. ()

MartinezZ

3.4.2010 ~ Na béčkových filmech snad může být nejhorší snad už jen to, když jeden trapně vykrádá druhého. Další sci-fi, kdy se letí na jinou planetu zachraňovat a skoro všichni pochcípají. ~ Jo, přesně tak to je. Variace na Misi na Mars a dalších několik podobných filmů. On vlastně ani ten příběh nijak důležitý není. Někde na planetě, kde se cosi těžilo, se začali mlátit těžaři a vědci a vědci vynalezli mechanickou mršku, co zabíjela všechno živé. Mělo se za to, že na planetě nic nepřežilo. Až do chvíle, kdy přišlo SOS. A tak je vyslán tým, co má případné přeživší najít a vrátit se s nimi na Zemi. A protože jde o sci-fi béčkový horor, tak každému dojde, že tenhle film asi nevznikl ve spolupráci National Geographic a Discovery Channel. Bude stříkat malinovka. ~ Co mě překvapilo, že tohle je kanadsko-americká tvorba. Jména postav, kvalita vizuálu i výprava mi spíše přepadala jak nějaká povedená evropská televizní filmařina. Takže nejen, že jde o béčko, ale na to, kde vznikalo, asi i dost nízkorozpočtové. Ale co, fandům žánru by se to líbit mohlo, já bych bez toho zase mohl klidně žít. ()

PKD

Srovnání s předchozím dílem to asi moc nesnese, ale i tak jde pro mne o dosti chutnou SF/H krmi, u které jest poznat, že vypadl O´Bannon a zbyl jen šílený M. T.- Flores.;-) Přibylo krvavosti a hororové atmosféry, která mi připomíná z nějakého důvodu projekty typu Dead Space aj. A hl. zmetka zde hraje ten šášula, co se nám na CW snažil vnutit několik dlouhých let (marně) představu, že je Green Arrow, haha. Tahle poloha (žel nikoli sexuální) mu sedí víc. A Gina Holden? Ta zase dopadla, chuděra. Ale asi o něco lépe, než v AvPr.;-) Henriksena nepočítám, neb není tím hl. důvodem, proč se na to v pochmurných podzimních/zimních měsících...každoročně dívám. Otevřený konec mi velmi vadí, páč by tedy měli spáchati 3, když už. Za 3.5 ()

Freemind

Kanadské sci-fi, nízký rozpočet a Lance Henriksen. Každá z těchto charakteristik věští filmový průšvih, v tomto případě to byl trojitý úder. ()

kaylin

I když se film snaží o to, aby ta paranoia sílila, tak nakonec je finále stejně hlavně o tom, jak se všichni postřílí a kdo teda možná zůstane naživu. Film „Screamers: Hon na člověka“ si pravda na nic moc nehraje, ale ani nepřichází s ničím, co by bylo skutečně originální. Tohle je škoda, protože bych si myslel, že z předlohy P. K. Dicka je přece jenom možné vytřískat trochu víc než jen tohle. ()

Gorehound

Veľmi dobrý sf horor ako zo starých videokazetových čias, kde väčšina rozpočtu šla na vynikajúce gore efekty. Príbeh je skvelý, aj keď veľmi klasický, dva členky skupinky zo Zeme sexy, drží sa to témy a piatu hviezdičku dávam za to, že naozaj z očividne nízkeho rozpočtu vytiahli maximum. Neznámy, skrytý diamantík. ()

Dubro

Lacné pokračovanie lacného béčka Screamers z lacného roku 1995. Japonci si oproti jednotke dali pohov a do filmu nacúval pre spestrenie Lance Henriksen. Za tých 14 rokov od jednotky žiadny pokrok pri zmene režiséra a hercov nebadať a ani úver na film sa zrejme nepodarilo vybaviť. Celé to vyznelo ako slabý vývar z Votrelcov dvojky, len miesto aliens vo filme pobehujú rôzne typy krvilačných robotov. Opäť sa cucá z diela Phila Ká Dicka a opäť ma to neurazilo. ()

cariada

Pokračování scifi hororu, o vřískonech na planetě Sýrius 6B, další skupina vojáků přiletí na záchranou misi jelikož je někdo přivolal. A pak si jednoho podruhém místní superchytré potvory podávají. Po prvním díle je víc než jasné, že věřit se nedá nikomu a nikdo si nemůže být jistý tím kdo je opravdu člověk. Dějově je to poměrně průhledné, ale jako podívaná to jde. Masakry jsou pěkné a docela brutální. ()

kosta73

Slabinou druhého pokračování je stejně jako u původního filmu jednoznačně scénář. U prvních SCREAMERS ale na tuto skutečnost díky parádní atmosféře a příjemně "staromódnímu" zpracování vcelku snadno zapomenete, u pokračování je to tak napůl. Zatímco scénář prvního filmu trpěl hlavně místy až neuvěřitelně slaboduchými dialogy, ale jinak docela držel v kupě, scénář pokračování působí dojmem, že ho přes noc napsalo minimálně pět scénaristů, kteří se mezi sebou ani nedomluvili, o co vlastně půjde a narychlo to doladili až při natáčení. Tvůrcům ale nelze upřít nadšení ( přibylo vkusné krvavosti ) a respekt k původnímu dílku, který se projevuje především zpracováním exteriérů, kde na nás přes moderní kabátek nejvíc dýchne atmosféra předchozího filmu. Jako celek to rozhodně není špatné, punc originality prvního dílu tomu už ale jednoznačně chybí. Tři a půl *. ()

Mrkvič

Od začátku do konce debilní. Když jsem poslouchal nějaký dialog a na chvíli ho trochu víc vnímal, tak jsem si říkal, že snad akce či efekty dělají tenhle film. Když došlo na akci, tak jsem zatoužil po dalším pitomém dialogu, protože i to bylo pořád stokrát lepší. Takže kde nic tu nic, a lepší zahrát si nějakou scifi hru, kde budou animace možná i lepší. ()

Ravi

Bezzubé pokračování vynikajícího prvního dílu se vrací na místo činu, kde volá Alianci o pomoc skupina "lidí". Už to je bolístka a prozradím-li, že bolístek je tu víc, není proč se na druhý film těšit. Ani v rámci žánru, ani v rámci béček. Je to nudné, bez atmosféry a až tragicky kulhající (režie, kamera, hudba, střih, dialogy) za tolerovatelnou mezí. Jedinou světlou výjimkou je Lance Henriksen, jehož postava je zde prohospodařena až běda, a celkově dobře vymyšlený děj. Jenže to je tak všechno ... 25% = 1/5 ()