História je písaná krvou. Bojuj alebo zomri... Píše sa rok 117 nášho letopočtu. Rímske impérium sa rozprestiera od Egypta po Španielsko a na východe siaha až k Čiernemu moru. Len v severnej Británii sa nedarí dobyť územie obývané divokým a krutým kmeňom Piktov, ktorí hravo porážajú organizované rímske jednotky partizánskym spôsobom boja. Centurion Quintus Dias, ktorý ako jediný prežil piktský útok na rímsku pohraničnú pevnosť, tiahne spolu s legendárnou Deviatu légiou pod vedením generála Tita Flavia Virila na sever, aby splnili jasný rozkaz - zniesť všetkých Piktov zo sveta a zničiť ich vodcu Gorlacona. (TV JOJ)

MURALI.SHOOK

Nejlepší Marshall. ....... Možná je to částečně tím že si konečně vybral pro svůj film herce a dal jim charakter ........ a nebo tím že to nebylo přehnané a furt to samé do kola .... no každopádně 4* ()

george82

Přijde mi to jak na jedno brdo. Římané, země zmítaná na pokoji někde na severu (Británie) a malá skupina vojáků prchá, plánuje se pomstít nebo vymýšlí jiné paskvily. Už to tu párkrát bylo a stejně se to točí a točí dál. Kdyby to bylo trochu pestřejší, tak by to i šlo. ()

Vämpiriüs

Co říci o tomto snímku ... poutavý děj, který parádně vtáhne diváka. Drsná příroda, potoky krve a spousta bojů toť asi ke shrnutí snímku Centurion. Za sebe říkám, že mohu doporučit ač vím, že určitě ne každému tento snímek naprosto padne. Čekal bych, že bude mít alespoň okolo 90% a proto mě pouhých 66% velmi udivuje. ()

Havala

Fassbender je opravdu excelentní herec. A na to misím dojít až po Prometheovi. Trochu se divím tomu hodnocení mě se to celé líbilo. Taky bondgirl Kurylenko je dost dobrá a měla pěkný scénář. ()

BadAs

taky tady pro mne poprve a mega zzaril pro mne neznamí michael fasbender a od tý doby tě sleduju chlape .-) napínavý...dobrý příbběh..drsná olga kurylenko .....bitvy .-) a krasna muzika ..michael je tahoun filmu jeste s westem ()

Mr_Moon

Slabe a tupe to je... anorekticky likviduji ve velkem nabouchane a vyzbrojene typky elitnich jednotek rimskych legii....tak jo proc ne ()

Pitryx

Skvěle uděláno, jen té digi krve je škoda, vůbec tam nesedí. Ale jinak to vcelku ušlo, byť to nemělo děj. Jde o nenáročný snímek, na který se dá dívat vícekrát. 201401120000/0000 *** a půl ()

Brano

Filmy z vojnového a historického prostredia patria medzi moje najobľúbenejšie a tento film sa rozhodne zaradil k ním. Úžasná Olga Kurylenko, ktorá stvárnila úlohu stopárky a nemilosrdnej vrahyne na jednotku. Zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva legendu o stratenej deviatej légii. Možno som trochu očakával od príbehu viac, ktorý zobrazí drsný boj o život vojakov, ktorý prežili. Nebolo to zlé, ale určite sa dalo z príbehu vyťažiť viac, takisto aj zo záverečnej bitky. Dávam 4*, pretože podobných a hlavne kvalitných filmov o rísmkých légiach je málo. ()

kubilov

Po roli spartského bojovníka v bitvě u Thermopyl si zde můj oblíbenec Michael Fassbender zahrál římského centuriona, tedy role ve dvou nejvýznamnějších starověkých impériích během pouhých čtyř let a s tím já jsem naprosto spokojen. Adrenalinový starověký war survival masakr se spoustou brutálností, s cákanci krve, odťatými údy a se supercharismatickým německým Centurionem v hlavní roli a s římskou vyvražďovačkou aka germáni v Teutoburském lese. Boj o severní Británii byl asi hodně rough. ()

XXXXXXXX

Historický akčňák a doklad toho, že vás může podrazit i váš vlastní národ. A kde pak hledat útěchu lépe, nežli u krásné děvy??? Od filmu neočekávejte historickou přesnost ale spíše slušnou zábavu. Dějová linka sice není úplně bez chyb, ale pokud hledáte slušný film na těch 90 min, svůj účel plní na jedničku... ()

subic

Z Deváté legie jich zbylo 7, pokusí se ještě zachránit svého generála, kterého odvlekli Piktové. Ale neúspěšně. Pak už jde jen o to vrátit se domů po svých, ale s Pikty na koních pořád v patách, takže je z toho boj o přežití. Michael Fassbender jako Quintus Dias opět nemastný, neslaný, aspoň že tam je jako další voják Liam Cunningham. Naštěstí film je akorát tak dlouhý, jde trochu i do hloubky a poslední mlátička ho hodně pozvedne. O rok mladší Orel Deváté legie (2011) je o něco působivější. 55% ()

Arccos

40% - Shodou okolností jsem dřív viděl Orla Deváté legie a celkem se mi tento sequel líbil. Proto jsem asi měl na Centuriona vyšší očekávání a zklamal mě. Dostalo se mi průměrné akční podívané se spoustou zbytečné CGI krve. Nebýt umístění v neobvyklých scenériích a době, nebyl by film vlastně vůbec ničím zajímavý. ()

regentor

Centurion alias Michael Fassbender kontra Olga Kurylenko. Keltský kmen Piktů po římské okupaci Británie ztratil značnou část svého území, neztratil však čest ani válečnického ducha. Systém "partyzánské války" který provozují místní se Římanům krajně zajídá, neboť ztrácejí své vojáky a zdejší honorace své jméno a vliv . Řím je sice daleko ale špatné zprávy se tam dostávají rychle..Po jedné z dalších akcí Piktů se do pevnosti vrací jediný voják a tak je rozhodnuto ,vyslat Legii která má vyčistit okolí i vzduch. Celá trestná výprava však záhy končí fiaskem a zůstane jen hrstka přeživšich legionářů , kreří ztratili mnohé,smysl pro čest a povinnost však nikoliv.Muži záhy pochopí, že pokud chtějí přežít a osvobodit svého zajatého generála, musí přistoupit a zdokonalit taktiku partyzánského vedení boje.V kulisách drsné ale velice krásné skotské vrchoviny tak sledujeme příběh lovce a oběti i když role se občas vymění... Zděšení v hlavním městě které vyvolá ztráta celé legie je obrovské a nastupují intriky a zrady jako protiklad cností řadových legionářů .Solidní herecké obsazení , kvalitní výkony hlavních aktérů jakož i zajímavý příběh i jeho vyústění jsou určitě tím lepším co na toto téma z dávné historie Británie bylo zfilmováno. ()

knihovna

Proč jsem dal 5? Protože mám rád filmy s jasným dějem, z období starověku či středověku, a pokud možno bez draků, či jiných fantasy propriet. Zde bych vytkl pouze Olgu Kurylenko, která tam nemá co dělat a při její rachatické postavě tak možná maximálně konkubínu někomu z hlavních postav. Její souboje se stokilovými zkušenými zabijáky jsou z říše snů a naivních genderových představ o světě. Ale filmu to prominu, dnešní doba podobné pitomosti prosazuje. Zbytek - luxus, alespoň pro mě. ()

fordhont

Syrovost a surovost se k atmosféře hodí, nicméně děj poněkud povrchní a jednoduchý, make-up a pohyby hlavních herců jaksi nevěrohodné. ()

mrclTV

Nezáživná rutina, ktorá by bez (dosť častých, nutno povedať) leteckých záberov anglickej divočiny bola ešte nezáživnejšou. A aj tá hodina a pol sa mi zdala dosť rozťahaná. ()

Mamlas

Další nějaký takový historický film, jeden z mnoha. Komparz v kostýmech, meče, bitky, nepovedená digitální krev. Pak jedni někam jdou, druzí je hledají, pak je najdou. No, nic moc. (31%) ()

helrohir

Je to béčko ako hrom, s množstvom logických lapsusov v scenári, priamočiarym až jednoduchým dejom a občas zmätočným strihom, ale na druhej strane je solídne obsadený, v bitkách výživne krvavý a natočený v krásnych škótskych exteriéroch. Vzhľadom k svojej dĺžke nestihne začať nudiť a v podstate má dej slušné tempo. 55%. ()

p.i.t.b.u.l

Co napsat k tomuto filmu? Historické filmy mám rád, jak jsem již psal dříve, proto si nenechám ujít každý nový kousek. Tento film není špatný a na druhou stranu má své mouchy. Ale opět po dlouhé době jeden z těch lepších. Líbil se mně více než Solomon Kane. Film pojednává o 9. římské legii, která má za úkol zničit poslední vzdorující území Piktů. Jenže jsou přepadeni a celá legie je povražděna. Zůstalo jen 7 přeživších. Ti se ze začátku pokusí osvobodit svého generála, jenže ne všechno vychází jak si to naplánovali a tak musí utíkat před kmenem Pitků směrem na jih, kde ještě zůstali zbylé legie. Po celou dobu jsou pronásledování krvelačnou "čarodějnicí" a výtečnou stopařkou. Ta na mně působila tak, že německý ovčák je pro ti ní hadr, co se týče sledování stopy. Ale to je jen takový detail. Filmu musím pochválit skvělou atmosféru legií, výtečné souboje a samotný děj. Hektolitry krve, které je ve filmu, už jen navodí tu atmosféru středověku. Film si vzal od každého filmu trochu. Ať už to je král Artuš a jejich ústup, nebo Asterix a slavné nedobytí jedné vesnice či film Poslední legie aj. Pro mně to bylo především milé překvapení. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Pokud nás tvůrci čím dál sledovanější Hry o trůny něčím rozčilují, určitě je to vyhýbání se velkým bitevním scénám. Když už ale náhodou k nějaké akci dojde, stojí to za to. I proto byla epizoda… (viac)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Tvůrce Pádu do tmy, Soudného dne či Centuriona si loni odskočil do televize a bitevní epizodou Blackwater si vystřihl zdaleka nejlepší hodinku druhé série Hry o trůny. Není divu, že o jeho služby v… (viac)

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (viac)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (viac)