Morholt odpad!

Céčková variace na Centuriona, ve které se má legionář dostat z bodu A do bodu B, aby přivedl pomoc pro obležené vojsko. Víceméně se tu jen pobíhá po lese či po horách, kde na hlavního hrdinu z ničeho nic občas někdo vyskočí, aby mu dal na držku. To by sice nevadilo, ale to by musely mít jednotlivé střety odpovídající kvalitu a to neměly ani náhodou. Co se známých ksichtů týče, tak Kulich s Almeidou si tu odbudou jen krátkou konverzaci a Rourke se čas od času zakecává s Neronovou bustou. Nic jsem nečekal, takže do odpadu to házím bez jakéhokoliv zklamání. ()

Dalfor

bis vincit qui se vincit - Vítěz, zvítězivší nad sebou, je dvakrát vítězem. Nudný film s velice slabými efekty a jakžtakž hudbou od nezkušenných tvůrců, ale s některými známými jmény. Z filmu absolutně nic nemám. I to "Inspirováno skutečnými událostmi" bych zde raději nepoužíval. Ceny za herecký výkon: socha císaře Nera a Mickey Rourke 2/10 České titulky jsou dokončeny.. ()

oveckaoa odpad!

Římské legie bojují proti Parthům, ale jsou obklíčeny a docházejí jim zásoby. Tak povolají tři vojáky z nichž jeden je jakýsi zkušený horolezec a zná tam ten terén, aby se vydaly k jakémusi vojevůdci pro pomoc a to je celý film zhruba. Hlavní hrdina je strašný chcípáček, který ve většině soubojů prohraje, ale vždy ho někdo zachrání Mickey Rourke zde většinu filmu mluví se sochou a scénář psaly 4 lidé (nabízí se otázka proč a co bylo na tom tak těžkého napsat, když jeden člověk jde z místa A do místa B a nazpět) . Nevím nejsem odborník na dějepis, ale v té době tipuji, že se to nejmenovalo Sýrie jinak, když už točíte historický film , který je údajně navíc podle skutečné události nedávejte tam člověka s francouzskou manikůrou vypadá to opravdu divně u té ženské na konci je to taky blbost, ale tam to ještě jde překousnout , ale u něho je to divné a úchylné. 0 procent ()

Cinematrix

Ruskej Ivan peláší, co mu síly dovolí, přes hory a přes doly, aby předal depeši, na sobě kazajku má buvolí. V patách má obrovskou přesilu parthských borců (napočítal jsem nejméně 3), takže o souboje není nouze (napočítal jsem nejméně 3). Ty souboje byly choreograficky podobný, jako když jsem v mateřské školce přetáhl po bembeřici učitelku gumovym mečem, protože se mi nechtělo po obědě jít spát. Kdyby mi tenkrát mohla pustit tenhle skvost, usnul bych hned. Ono co taky chtít od velkolepého historického filmu o římské legii obklíčené uprostřed arménských hor, když tam hraje deset herců a z toho 9 blbě. Navíc ten jedinej, kdo tam hraje dobře, je Mickey Rourke, ale ten má zase blbou roli. ()

vegetol.mp

Jeden no name týpek pobíhá po lese a je to docela nuda, zatímco všichni známý herci si odehrajou svý výstupy v izolovaných scénách, který byly evidentně natočený za jeden den někde ve studiu. A to je všechno. Vrcholem pak je strašnej Mickey Rourke, kterej vetšinu svých scén stráví bláboloidním monologem s bustou císaře Nera. Podobný filmy, když se umí natočit, dokážou bejt dobrý, jako třeba Marshallův Centurion. Tohle bohužel není ten případ. A i když se hlavní herec snaží, nic to nemění na faktu, že by tomuhle filmu prospěla kratší stopáž, větší rozpočet a lepší režisér. ()

• Celá pasáž z lezení po skále od 0:16:30 do 0:19:30 je plná změn. Mění se skály, jen ve střihu vysí voják pokaždý jinde a jinak, mění se úchopy na skále, aby se pak zase vrátily zpátky, mění se letecké záběry a voják putuje nahoru a dolu. (Ace.A.T.L.)
  • Zhruba v čase 0:17:00 lezou 2 vojáci po stěně skály. Skála je rovná a plochá. Když jeden druhého skopne dolu a přiběhne další, tak je střih a voják vysí na úplně jiné skále, než předtím. (Ace.A.T.L.)