Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

AlexUnited

Nič moc teda. Približne po prvej hodine si hovorím, že toto je určite na odpad a keby tento snímok vznikol o desať rokov neskôr, tak ho aj dám. Nakoniec som si povedal, že predsa len na rok 1961 to celé pôsobí až podozrivo profesionálne a v určitých aspektoch nadčasovo - za to jedna hviezdička. Inak ma dej absolútne nezaujal, čistá nudná romantická limonáda. Druhú hviezdičku pridávam iba za toho milého kocúrika, ktorý si chudák musel kvôli svojej bláznivej paničke toľko pretrpieť a je tak teda najväčším hrdinom nielen preslávenej záverečnej scény ale i celého príbehu. ()

Petule3

Krásná, čistá, romantická komedie. V téhle době bych chtěla žít, chlapi byli chlapi a ženy byly ženami...ne jako dnes. Příběh není nijak výjimečný, ale jako celek film pohladí po duši. Navíc Moon river....to je božská hudba. Scéna krádeže v obchodě byla úžasná a opravdu jsem se zasmála. ()

VojtaMarek00

Jeden z filmu ktery je potreba videt. Uzasne roztomilou Audrey v jeste roztomilejsi roli si nakonec zamilujete, i kdyz se vam ze zacatku muze zdat drza, nebo tak neco. Urcite je Snidane u Tiffanyho jeden z must-see. Uz jenom kvuli tomu Tiffanymu. A Audrey. ()

DoNotCross

Překvápko. Audrey v šatech z tohohle filmu je všude. I naprostý ignorant prostě musel o nějaký její obrázek zavadit ve svém oblíbeném knihkupectví. Takže jsem byl samozřejmě zvědavý, proč je tahle Snídaně tolik legendární. A musím vlastně říct, že to nechápu. Očekával jsem nějakou jemnou ztřeštěnou komedii a dostal jsem... existenciální povídku? To je asi trochu přestřelené, ale tahle ranní bašta není vlastně dvakrát veselým filmem. Je to vyprávění o dvou podivných existencích, které v sobě pomalu nachází zalíbení, zároveň i o tom, že když si ženská vysní svého pana dokonalého, nepozná přes své ideály ani opravdovou lásku. Audrey je v tomhle bijáku samozřejmě naprosto k sežrání a pro mě poprvé taky skutečně sexy. Je to zvláštní dílko, ale rozhodně stojí za vidění. P.S. Jen ten potrhlý Japončík je naprostý úlet a je mi záhadou, proč tady vlastně je. ()

VlastaFlaksa

Dlouhý a nudný film v podstatě bez děje o mladé nezodpovědné a lehkomyslné dívce, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Jak se , proboha, z toho mohl stát kultovní film........ ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 91% | FDb.cz - 83,5% | Vzácný klenot svého žánru, který na mnoho let určil, kam se romance budou ubírat. Vznikla by pak Pretty Woman?! .... No, odbornosti přenecháme odborníkům a jen napíšeme, že Audrey Hepburn je chodící půvab a (slad)kost a že píseň "Moon River" budeme pravidelně slýchávat ještě pěknou řádku let :) 80% ()

Luciee113

Dneska jsem měla velkou chuť na starou klasiku. Tento film jsem ještě neviděla a vůbec jsem nevěděla o čem bude. Já vím, ostuda 🤭🤭🤭. Musím přiznat, že mě že začátku moc nebavil, dokonce se mi zdál poněkud ujetý. Pak jsem začala chápat o co tam asi jde a že to bude mít asi i větší hloubku... Jj nakonec se mi líbil a jsem ráda, že jsem si ho pustila a hleděla na něj do nekresťanských hodin... Ale dávám zlatý střed 3*, páč z něj nejsem nikterak paf. Jj, zase zítra nevyspaná 😳😴 ()

MirkaP

Hudba a píseň zaslouženě za Oskara, kostýmy a účesy super, Audrey křehce krásná, ale jen dokud nepromluví. Vydržovaná dívka má na skvělé šaty, šperky, klobouky, lodičky.... Paulova milenka působí jako jeho matka.... Těch cigaret... Hnusné chování ke kocourovi... Prostě víc jak 3* nemůžu dát. ()

Syna.1990

Tak tento film by měl obsahovat každý starter pack začínající zlatokopky. Lula Mae, kterou už jako teenagera zneužívali, se rozhodla si změnit identitu a začít žít nový dokonalý život, jenže její narušená osobnost ji né a né dovolit se dostat na vysněné místo po boku nějakého zazobance, který si ji bude vydržovat... Ale vše se změní, když se do bytu nad naší hlavní hrdinku nastěhuje vyžírka jménem Paul V-A-R-J-A-K, který se sice nechává také vydržovat, ale kdo by odolal dokonalé Holly Golightly, které má ještě k tomu v hlavě totálně nasráno. Dá mu hodně práce ji přesvědčit, ať zůstane s ním a vzdá se snu nikdy nepracovat, ale přece jen se to nakonec povede a šťastný konec je na světě... Nejvíc mě však mrzelo, že po závěrečných titulkách nebyla scéna, ve které naše dvojička žádá o půjčku od Home Credit, protože nějak se přeci živit musí. ()

ostravak30

Kdysi mi jeden zábavný prográmek tvrdil, že můj životní film je Snídaně u Tiffanyho. Viděl jsem jej už dvakrát a asi na tom pravdy něco bude. Audrey Hepburn touží po lásce stejně silně jako po zajištění. Film se z větší části nejspíš odehrával ve studiu, což je trochu škoda, ale Amerika šedesátých let je zachycena věrně. Hlavní představitelka je okouzlující stejně jako její postava a povaha Holly Golightlyové do které je snadné se zamilovat. Pro mě je to úžasný film, jehož sto patnáct minut uteče jako nic. A jestli romantický film, pak ten co má hloubku a nádhernou herečku s láskyplným úsměvem. ()

Kanalizato odpad!

Hlavni postava Holly je hloupa a sobecka, co hur neni nijak sympaticka. Je tak nezazivna, ze po prvnich 10 minutach jsem si pral aby tento film uz skoncil... ()

LuckyK

Kouzlo New Yorku je z toho cítit docela dobře, Tiffany tam vypadá lépe a exkuzivněji než v reálu. Kniha je ale mnohem lepší a hlavně uměřenější a minimalističtější. Film mi připadá přeplácaný a hlavní mužský představitel je výborný jen v tom, jak přesně vizuálně vystihli vydržovaného vyfintěného městského hejska, dnes metrosexuála, který je v podstatě velký slaboch a nevýrazná osobnost, což G.Peppard vystihuje perfektně, neboť to by musel být úplně jiný kalibr vyrovnávající se krásné Audrey, třeba Cary Grant. ()

Apoxyomenos

mozem vidiet znova a znova pre mna to bolo este lepsie ako kniha, audrey ako krasna uletena lan vo svete v ktorom si nepripusta realitu a vtyvara vlastny svet. Osobne ked som cital tuto knihu som si nebol schopny predstavit ako to bude mozne natocit tak sialenu a zaroven elegantnu zenu ale dopadlo to viac nez vyborne pre mna urcite najlepsia uloha Audrey ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)