Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Z nakrúcania 2
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

Recenzie používateľa Dusty56 k tomuto seriálu (11)

Vtierka Castle (2009)

Jeden z nejlepších krimi seriálů a asi vůbec nejzábavnější. Kvalita děje se liší epizodu od epizody, případ od případu, většina je ale na nadstandardní úrovni. Herecky mě baví každá epizoda, oblíbil jsem si celou čtveřici Castle, Beckett, Javi a Ryan. S tím že první dva musí mít rád asi každý fanoušek seriálu, protože seriál na nich skutečně stojí a druzí dva je skvěle doplňují. ()

Bum! (2010) (S02E18)

Tenhle dvoudíl (společně s předchozí epizodou) je absolutně to nejlepší, co jsem v seriálu zatím viděl (kdybych měl srovnávat, tak předchozí byla o trochu lepší). Důvod je jednoduchý - zápletka je o level výše než v jiných epizodách, všechno je propracovanější, až jsem měl pocit, že se ani nekoukám na seriál, ale na špičkový film. A chemie mezi Castlem a Kate je parádní. ()

Brloh zlodejov (2010) (S02E21)

Jeden z lepších dílů. Jediná jeho vada spočívá v tom, že tentokrát bylo až moc jasný, kdo to udělal (respektive možnosti byli jen tři a o dvou jsem byl dost přesvědčený, že jsou nevinný). Ale jinak mě díl bavil, Tom to hezky okysličil. ()

Nikki Heatová (2011) (S03E11)

Epizoda nemá pořádný krimi případ a hodně prostoru má Laura Prepon, kterou nemám úplně nejradši. A přesto jsem více než spokojený. I když to byla více komedie než normálně (dobírání si falešné Kate atd.), tak jsem se (a možná právě proto) bavil i víc než normálně. A požádání o ruku se povedlo. ()

Knock out (2011) (S03E24)

Tohle je absolutní paráda. Určitě nejlepší epizoda 3. série a asi i celého seriálu. Děj epizody soustředící se znovu na případ Katiny matky je napsán skvěle a hercům tady věřím úplně všechno. Finále série jak má být, po tomhle nejde nepustit si další řadu. ()

Navždy (2012) (S04E23)

Ne že by to bylo slabé zakončení série, ale v tomhle díle mě štvala Kate. Ta její posedlost je už otravná a skoro mi to celý znechutila. A nechápu, když se držela na tý zdi, proč se nemohla chytnout znova i tou druhou rukou, ale držela se jen jednou asi tak 10 vteřin? To jsem se musel smát, že to není tvůrcům trapný. Jinak díl byl docela zajímavý a hlavně poslední scéna s přítelem Montgomeryho se povedla. ()

Po búrke (2012) (S05E01)

Začátek byl parádní odlehčení. Pak se pokračuje v Katiným případu a bohužel mi přišlo, že Kate zase přehrává. Škoda, jinak to bylo dobrý. ()

To je vražda, napísal (2012) (S05E04)

Lehce nadstandardní epizoda. Krimi případ není úplně extra, epizodu hodně vylepšuje druhý "případ" - hledání přítele Kate. Nejlepší scénou byl určitě Ryanův výslech. ()

Stará láska nehrdzavie (2013) (S05E18)

Epizoda stojící na Ryanovi a jeho minulosti v utajení se povedla. Bavilo mě to a Ryan se pomalu stává moji oblíbenou postavou v seriálu. ()

Unesený (2014) (S07E01)

Upřímně jsem se u žádného dílu Castla nebavil víc než u tohohle. Protože to že Castle si "zařídí" únos z cesty na svatbu, dva měsíce se neukáže a pak má (nebo předstírá) amnézií je prostě jeden z nejlepších vtipů napříč seriály. Asi si chtěl ještě naposledy užít mládenecký svobody a tak vymyslel tuhle geniální akci :). Vyskytuje se tam hromada paradoxů a tvůrcům opravdu tleskám, tenhle díl skvěle zapadl do sebe a navnadil na pokračování. ()

Vražedné harmónie (2016) (S08E09)

Případ je tentokrát slabší, moc mě nezaujal. Více mě bavila vyplňující linie s předstíráním rozchodu (Světlana atd.). ()