Harold Lloyd přjíždí do velkoměsta s ambicemi stát se někým, aby získal ruku svojí dívky. Stane se však pouhým prodavačem a když mu hrozí vyhazov, rozhodne se udělat obchodu nečekanou reklamu - nechá svého přítele vylézt na vrchol mrakodrapu. Protože má ale jeho přítel problémy s policií, rozhodne se první patro vylézt sám s tím, že v dalším patře se nenápadně vymění za svého přítele. Kam až bude muset Harold vylézt? (Rosana)

FIBO

Zhasněte světla, sedněte si do křesla a nechte se nést filmem. Člověk by nevěřil, jak film z počátků kinematografie dokáže diváka i v dnešních časech doslova rozbít. Nadčasový film, který dokáže i dnešního diváka dostat, pobavit a zejména - dokážete se vžít do děje a co hlavně - mít strach o život herce, což dnešní kinematografie nabídnout nedokáže. ()

see_sawandrew

Možná ne tolik klasické jako Chaplinovky či Keatonovky, ale díky skutečným, reálným scénám na vrcholu budovy jednoznačně nejlepší němá groteska, kterou jsem kdy viděl. Klasické gagy, vymyšlené sto let předtím, jsou v pořádku, když fungují, a závěrečné komediální drama jen podtrhuje velikost tohoto nadčasového filmu. Také příjemná hudba dokázala své. Must see záležitost. 90% ()

Zagros

Při doplňování starších kousků jsem se dostal i k třetímu králi grotesky z počátků minulého století - Haroldu Lloydovi a jeho nejznámějšímu snímku O patro výš. Z neodmyslitelného srovnání s Chaplinem a Keatnem u mě vychází Lloyd jako nejslabší. Charlie Chaplin dokázal mimo skvělé zábavy dát do svých děl vždy ještě nějaká poselství. Díky tomu byla pak jeho díla právě něco více než jen zábava. Buster Keaton sázel své gagy s větší kadencí a jeho grotesky mě bavily častěji a s větší intenzitou. O patro výš je dobrou groteskou s občas skvělými gagy, ale také se místy táhne a nepřidává nic navíc. Dávám pěkné tři hvězdy za několik výtečných nápadů a přidám i doporučení na zábavu na jeden večer, i když sám bych asi volil druhé dva jmenované. ()

Scevola

Tymto filmom sa pre mna Harold Lloyd zaradil medzi "komedialnych" velikanov nemej ery - Charlieho Chaplina a Bustera Keatona. Pri tych kaskaderskych kuskoch v zaverecnej casti filmu som mal az obavy aby sa mu nic nestalo. Inak tento snimok som mal v hladaciku uz davno a ked som videl ukazku tohto filmu v Hugovy tak som sa definitivne rozhodol ze idem do toho. A rozhodne som spravil dobre. 8/10 ()

barcaacrab

Mluveným vtipem umí pobavit téměř každý. Ale pantomimou bavit celou hodinu a neopakovat se, no to je prostě paráda :-) A musím přiznat, že jsem v pár situacích přestala dýchat. ()

Rozjimatel

2,5  Po mnohých filmoch Chaplina (hádam všetkých) a Keatona som si konečne pozrel aj jeden celovečerný film Harolda Lloyda a to jeden z jeho najslávnejších. A môžem povedať, že do charizmy prvých dvoch spomínaných ma Lloyd veľmi ďaleko. To, čo mu chýba z hereckého umenia, doháňa kadejakými prehnanými grimasami. Jeho dvorná herečka a manželka Mildred Davis na tom nie je o nič lepšie, skôr naopak. Nápadom chýba genialita daná Chaplinovi, či Keatonovi, väčšina z nich je strašne predvídateľná. Najväčší problém je ale s humorom. Pri Chaplinových a Keatonových vrcholných dielach mávam záchvaty smiechu, tu som sa iba rozpačito pozeral, ako boli tie akože humorné scény nevtipné. Asi 2 tretiny filmu som bol na pochybách, či som si náhodou nepomýlil film. Až keď Harold začal liezť na budovu, začal byť film ako tak zaujímavý. Celá dlhá scéna lezenia je dosť pôsobivá, kamera ju nasnímala veľmi šikovne, takže to celé vyzerá veľmi nebezpečne, čo vytvára riadnu dávku napätia. ()

Mikino00

Tohle je komedie? Nesmál jsem se. A tohle, že je človek, který má být lepší než Chaplin? Absolutně ne. Charlie má narozdíl o Harolda ve svých filmech myšlenku a spoutu vtipů, inteligentní grotesku. Tohle je taková milá veselohra, kde chlap 30 minut leze na budovu, což se dost omrzí. ()

AIMÉE

Jedna z nejlepších Haroldových rolí, kde dokázal (také proto, že v té době to jinak nešlo), že komedie nemusí být vždy o mletí pantem některých komediálních herců; v naší době obzvlášť (J. Black a jiní jemu podobní). "Safety Last!" je decentní komediální úsek v životě člověka aspirujícího na lepší život, kterého na této cestě za štěstím čeká bezpočet kaskadérských příhod (počínaje od rozzuženého davu látek chtivých zákaznic, po na hodinách budovy vysícího poctivce konče). ()

Brejlil

Nápad je jednoduchý. Reklamní akce s  lezením na mrakodrap. Co s tím ale Lloyd udělal, je jedinečné. Lloyd se vždy stylizoval do postavy nesmělého mládence ve slamáčku, který ale dokáže nečekaně překvapit. A tady překvapil. Po sladším začátku následuje šplh a jenom držíte palce, aby všechna nečekaná překvapení (ta s hodinami se stala legendární ikonou americké grotesky) Lloyd překonal. ()

Maryinka

Prvních 40 minut je docela nudných a "ukecaných" (tzn. příliš dlouhé a zbytečné titulky). Už jsem měla chuť to vypnout a dát slabé 3*, nakonec jsem se ale rozhodla vytrvat a nelituji toho. Harold Lloyd podal při šplhání po obchodním domě opravdu výborný akrobatický výkon, navíc byl i vtipný. Když tedy obě části filmu zprůměruji, můžu dát s klidným svědomím 4*. ()

Pawlisman

Myslím si, ž i po tolika letech - povedené. Úsměvné a lezení po mrakodrapu je i na dnešní dobu velice povedené a trošku mrazí. Co teprve v roce 1923?? Pěkná komedie, která neurazí ani o sto let později. Jaký film to může říci? Zasloužené plné hodnocení. 9/10 ()

embecka

Príjemná komédia preplnená mnohými skvelými trikmi, sympatický hlavný hrdina... Ja mám z grotesiek vždy tak trocha obavy, nakoľko som si dlho myslela, že tento žáner ide akosi mimo mňa. No tento film bol pre mňa milým prekvapením - zabavila som sa počas filmu viac ako na súčasných akože nasilu vtipných komédiách. ()

jane1106

Absolutně bezchybná, konzistentní groteska, která nemá hluchého místa, chrlí jeden originální gag za druhým a díky úměrné stopáži ani na moment nenudí. Přiznám se, že naprosto předčila má očekávání a řadí se bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy předvedli Chaplin nebo můj favorit Keaton. Harold se svými výraznými brýlemi mi sice není tak sympatická postava, jako věčně kamenný Buster, před jeho bleskovým řešením každé svízelné situace a akrobatickými kousky na výškové budově však nezbývá než smeknout. Závratný (doslova) mix humoru a napětí! ()

Narciska

Ten herec měl neskutečný komediální talent a pohybové nadání, byl v té roli velmi oslnivý a postava jím ztvárněná velmi inspirativní, s ničím si nedělat hlavu a s nonšalancí vymyslet originální řešení, které nikoho neurazí, protože v krajním případě mu zůstane leda tak rozum stát. ()

Modus

Je zajímavé sledovat film a vědět že všichni co na něm pracovali jsou už nejspíš mrtví...I když je to stará klasika rozhodně to nutně nemusí znamenat že se budete nudit...Já se rozhodně nenudil ale přímo královsky bavil, sledovat jak Harold Loyd dělá jednu chybu za sebou a při tom se tvářit smrtelně vážně to je prostě skvělé...I když mám radši z těhle groteskních králů Bustera Keatona tak Harold předvedl že rozhodně není o nic horší...Co mě na tomto filmu vytáčelo k nepříčetnosti byla hudba, všichni ji znáte, stará gramofonová hudba která se pořád dokola opakuje, ještě že to nebylo tak dlouhé...Závěrečná pasáž jak Harold leze po stěně domu aby dostal 100 dolarů je naprosto vtipně natočená...Já vím jak se podobně nebezpečné scény natáčeli a tudíž vím že já bych do toho nešel, proto také tato scéna vešla do historie jako nejlepší kaskadérsky natočená pasáž v dějinách filmů, i když vím že můj názor bude na tento film hodně dlouho osamocen, bude to nejspíš škoda pro vás ostatní že přijdete o takovýto skvost!!! ()