Harold Lloyd přjíždí do velkoměsta s ambicemi stát se někým, aby získal ruku svojí dívky. Stane se však pouhým prodavačem a když mu hrozí vyhazov, rozhodne se udělat obchodu nečekanou reklamu - nechá svého přítele vylézt na vrchol mrakodrapu. Protože má ale jeho přítel problémy s policií, rozhodne se první patro vylézt sám s tím, že v dalším patře se nenápadně vymění za svého přítele. Kam až bude muset Harold vylézt? (Rosana)

Lanark

Poctu Haroldu Lloydovi vzdávám svým úsměvem od ucha k uchu za jeho humor a potleskem zpocených rukou za jeho kousky ve výškách, kterým na hrůznosti neubírá ani to, že jsou trochu trikově přibarvené... ()

C0r0ner

Při sledování jsem si tak říkal, kolik lidí asi při těchhle nemožných kaskadérských kouscích muselo umřít. Film jako takový není nic extra, grotesky nejsou zrovna můj styl, ale díky příjemné stopáži to byla docela adrenalinová jízda po jednom věžáku, kde sice scénář moc neexistoval, ale zato to byla zábava. 70% ()

Alfréda

Nečekala bych že mě Lloyd zaujme, i když mám grotesky ráda, moc jsem si od toho neslibovala. ......ale ty jeho gagy XD XD XD XD....fakt jsem z toho nemohla. Nejlepší je poslední scéna, když se mu zujou boty a svlíknou ponožky XD XD..MAZEC!!! ()

kusper

38. LFŠ Je s podivem jak může být 90 let starý film strhující. Bez použití digitálních triků ani zadní projekce! Neuvěřitelné. ()

zette

Celkem solidni scenar, kdy mlady hrdina chce dokazat divce, ze si ve velkomeste buduje karieru a ma dostatek prostredku oba do budoucna zajistit. Ze to tak neni, netreba pripominat. Nejvice me pobavila jeji navsteva obchodniho domu, pro me nejlepsi pasaz z celeho filmu, i kdyz je mi jasne, ze v dobe vzniku, film musel zaujmout predevsim splhanim po vyskove budove. Osobne je mi blizsi humor Chaplina a Keatona a Safety last byl ve sve dobe asi spise akcni podivanou, ale urcite jsem se nenudil... ()

mortak

Před sto lety se v komediích nemluvilo, a jen se vršily gagy a honičky v rychlém tempu na sebe. Dnes je komikem každý, kdo umí říci padesátkrát za minutu fuck (to je hint na tebe, Rogene), ale to, co tady předvádí Harold Lloyd, to už dnes nikdo nepřekoná. Tohle je a bude pořád jeden z vrcholů filmové komedie. ()

smrt.ka

Na LFŠ viděno za doprovodu skupiny Květy, takže hodnotím vlastně trochu jiné dílo, resp. výsledek snažení film. tvůrců z 20. let a brněnských hudebníků z 21. století. Ale hodnotím to jen kladně. Ten film by měl vidět asi každý, protože ta energie, kterou obsahuje, ta pozitivní síla, ta je nepřenosná a nezapomenutelná. Nejvtipnější němý film, jaký jsem viděla! ()

sator

Z němých komiků mi byl Loyd a Keaton nejbližší... Tohle je krásný kousek... Scéna z kabáty... 😀 Harold Lloyd který zde podstupuje riskantní eskapády ve výškách, o mnoho let později přiznal že trpěl obrovským strachem z výšek a první dva dny natáčení nedokázal natočit ani záběr. ()

Hafran

Jedna z nejlepších grotesek, která dokáže výborně bavit celou dobu, ačkoliv prostě nevyvolává žádné výbuchy smíchu. Ale ve srovnání s Chaplinovými filmy, zvláště po choreografické stránce komických scén, nemluvě o složitějším podtextu, prostě nemůže dostat 5*. Lloyd a Keaton jsou mistři grotesky, ale Chaplin je prostě její král! Navíc narozdíl od Chaplina a Keatona si Lloyd své nej filmy nerežíruje, což je podle mého na výsledku trochu negativně vidět. ()

noriaki

Zručně natočená a vtipná němá groteska, anebo šplh na mrakodrap vyřeší všechny životní problémy. V hlavní roli exceluje jeden ze tří nejlepších komiků té doby - Harold Lloyd. Některé scény jsou přímo neuvěřitelné, občas jsem si je dokonce musel pustit dvakrát. Perfektní odpočinkový film. ()

Brain-D

Harold Lloyd jeden z komické trojky z období 20.tých let (Chaplin,Keaton). No Chaplina nepřekonal, ale i tak to byla slušná zábava. Nejvíce jsem si z filmu zapamatoval scénku se zavěšením na věšák a hlavně jak Lloyd leze za svého kamaráda na budovu. Jednoduchá zábava, ale i to stačí. ()

fefee

Legendárna záverečná scénka s hodinami dnes už nikoho snáď nenechá na pochybách že tento film bol majstrovským kúskom už v tej dobe a že tým kúskom zostane asi navždy. ()

IvyH

Kdyby se natáhla první polovina filmu, kdy se Harold snaží udělat dojem na svou dívku a zkrátila ta druhá, která se točí jen kolem toho, že Harold leze výš a výš a nechce/nejde mu to tak... bych asi stejně dala za čtyři. ()

drackula

Úvod filmu bol síce nenápadný, ale Harold Lloyd to postupne naozaj rozbalil a finálna scéna v ktorej zdoláva poschodie za poschodím je napínavým a najmä zábavným vrcholom filmu. Vzhľadom na to, že ide naozaj o starší kúsok, som sa bavil naozaj kráľovsky. Situačný humor nie je založený len na pádoch alebo hromadnej bitke a to je nesporné plus. Ak sa niekto bráni nemým groteskám, nech si pozrie Safety Last a možno zmení názor. 100% ()

Babous

Harold Lloyd ani Charlie Chaplin mi k srdci nepřirostli. Harold proto, že jeho grotesky mi přijdou příliš umělé a nadsazené, přičemž hlavní hrdina si většinu svého neštěstí přivodí svou vinou (Buster Keaton se oproti tomu do nesnází dostává nešťastnou náhodou či shodou okolností). Charlie Chaplin proto, že jeho tulák byl v podstatě zloděj a h*jzlík, jednal nečestně a vysmíval se neštěstí druhých. O patro výš hodnotím třemi hvězdami hlavně kvůli legendární scéně na hodinách a akrobatickému výkonu, který ve 20. let jistila maximálně tak matrace. ()