Harold Lloyd přjíždí do velkoměsta s ambicemi stát se někým, aby získal ruku svojí dívky. Stane se však pouhým prodavačem a když mu hrozí vyhazov, rozhodne se udělat obchodu nečekanou reklamu - nechá svého přítele vylézt na vrchol mrakodrapu. Protože má ale jeho přítel problémy s policií, rozhodne se první patro vylézt sám s tím, že v dalším patře se nenápadně vymění za svého přítele. Kam až bude muset Harold vylézt? (Rosana)

Stíba

Kam se hrabe Buster Keaton natož Charlie Chaplin. Safety Last je maximálně nápaditá a spádová zábava, která ani na chvilinku nenudí a pro mě nejlepší němá groteska kterou sem zatím viděl. Lloyd byl ďábel. ()

nmafan

Nejlepší němý film, jaký jsem zatím viděl. Mistrná kombinace humoru a napětí, natočená s ohromující vynalézavostí a filmařskou bravurou. Vůči zubu času naprosto imunní. ()

sigf07

Do okamžiku než dojde na slavnou horolezeckou scénu (výraz scéna asi není nejvhodnějším obratem, zdolávání jednoho patra obchodního domu za druhým zabere asi dvacet minut) jde o vtipný, ale jen mírně nadprůměrný sled různých komických nedopatření. O zlatém hřebu není pochyb. Co patro, to nový nápaditý gag a při pohledu dolů na ulici čím dal větší mrazení v zádech, které vrcholí akrofobickým klopýtáním pod korouhvičkou. ()

Colour

Prečo pri dnešných komédiách nemám onen krásny príjemný chlácholivý pocit a široký úsmev na tvári? Tak fajn pri sledovaní filmu som sa dávno necítila. Vynikajúce gagy sypajúce sa snáď každú pol minútu, ktoré ani po desaťročiach nestratili lesk, boli veľmi originálne a svieže. Obraz Ameriky ešte neskreslený snahami vyzerať čo najkrajšie medzi inými krajinami tiež potešil. Záverečné lezenie na mrakodrap doprialo nielen napätie a vzrušenie, ako to ten chlap vôbec dokázal, ale aj krásne zábery na dobovú Ameriku - ruch na ulici, okoloidúcich, mrakodrapy, kde-tu zeleň, ktoré sú krajšie než všetky fotky a pohľadnice. Na dobu tiež mimoriadne vydarený štýl. Klobúk dole, na jednej úrovni podaktorými Chaplinovymi filmami. 91% ()

Duke90

Jedna z mnoha nezapomenutelných klasik z období němého filmu tentokrát s Haroldem Lloydem v hlavní roli. Dříve opravdu lidé nepotřebovali nic jiného než svůj osobitý styl hraní (a režie), aby plnohodnotně pobavili všechny diváky. Je nádhera pohledět na to, s čím vším si vystačili a přesto dokázali oslovit celý svět (Chaplin). Zasloužené blýskající se čtyři hvězdy jsou tu na správném místě a těm co dali plný počet se vůbec nedivím. ()

MaxForValue

Geniálna práca s kamerou už v roku 1923 nútila človeka rozmýšľať, ako to je vlastne možné. A Harold Lloyd ako "posledný záchranca" ukázal, že ono to vlastne je možné. Krásna groteska, ktorá ani po takmer 90 rokoch nestráca nič zo svojho ostrovtipu. Asi mi je Lloyd sympatickejší než Chaplin, hoci ich film, vznikajúce v inej dobe, sa zrovnávať samozrejme nedajú. ()

boombang

Není to úplně kompaktní, ale těch několik geniálních a bránicitrhajících momentů (věšáky, tahanice žen o látky, holubi...) a hlavně celá napínavá scéna šplhání na mrakodrap z toho dělají nezapomenutelný zážitek. ()

lobo87

Môj prvý film s Lloydom, i keď scéna s hodinami mi bola už známa. Bavil som sa veľmi dobre, jednotlivé scénky boli krásne vypointované a Lloyd bol skvelý. Ale u mňa je jednotkou Chaplin... 75% ()

PetraMishka

Dívat se na O patro výš hned po Frigovi na mašině není dobrý nápad, protože nemá stejné tempo a je o trochu slabší. Po pár dnech se mi ale neustále vybavovaly některé scény a zpětně hodnotím, že to vlastně bylo super, i když mi hlavní postava byla nesympatická. Musím to vidět znovu. ()

Desmi odpad!

Příšerně tupý a dávno překonaný rádoby humor. Extrémně hrozná podívaná, kterou bych nepustil ani největšímu nepříteli. :-! ()

Davebohemia

Skvělá podívaná. Když si uvědomím, že se toto dílo natáčelo před bezmála devadesáti lety a to bez klíčovacího pozadí a jiných digitálních efektů, jenom žasnu. Harold Lloyd je pro mně zatím půda neoraná a touto mojí prvotinou se mi dostal hluboko pod kůži. Těším se na další (věřím že) neméně poutavá díla s tímto velikánem filmového plátna. ()

Damnsinead

Harold pracuje v obchodním domě, není moc úspěšný, ale před svou snoubenkou předstírá, že se mu daří výborně. Vlastně prvních 50 minut ničím moc nevynikalo, sem tam nějaká úsměvná scéna, ale to tak bylo vše. Průměrná komedie, ale jen do chvíle, kdy začne Harold šplhat. Zdolávání vysoké budovy je geniálně natočené. Harold musí pořád výš, protože jeho přítel "se vrátí hned, jak se zbaví toho policajta". Pořád jsem trnula hrůzou, že spadne. ()

VashCZ

Jsem spíše neznalec němého filmu, ale viděl jsem některé známější Chaplinovi věci které mě docela učarovaly a po shlédnutí výborného hodnocení zde jsem se dnes odhodlal i na Safety last. Úměrně době, je safety last skvělým filmem. Skvělé prostředí, obsazení, sešroubovaný příběh působí akurátně. Z pohledu dnešní doby však musím dát za pravdu mým kamarádům, že němý film byl již překonaný. Je zde ne úplně málo čtení, které by dnes mohlo být nahrazeno mluvou a pro psané vtipy ve filmu samozřejmě místo není. Není to chyba filmu, ale doby, jenž pokročila a tento film tak zestárnul o trošku více, než jsem původně předpokládal. Přesto si ode mně odnáší zasloužených 70%. Harold Lloyd docela BOREC ()