Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a zoufalství. Znuděný vším okolo sebe nasměruje své démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mladé ženě Kláře. Není to láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z šedivé klece a nudy. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací nejen proti tradičním nepřátelům režimu, ale i proti vlastním lidem a systému samotnému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá. (oficiálny text distribútora)

El-Barto

Vždycky mi udělá velkou radost, když se u nás natočí nějaké dobré drama nebo thriller. Antonín Rusnák je jednou z nejlíp psychologicky propracovaných, bezcitně krutých a děsivých postav, které znám. Všechno je tak komunisticky ponuré a to ještě výborně umocňuje ta pomalá režie a nevýrazná hudba. Právě tím a taky zásluhou skvělého Ondřeje Malého mi Pouta připomínají Tahle země neni pro starý. Takže z Pout mám velkou radost, 8/10. ()

kowalski

Hlavní herecké postavě jsem se vůbec nemohl dostat do hlavy. Byl to záměr? Jinak na české poměry skvost. Kamera s filtrem dokonale navodila pocit doby. Elektronická hudba složená k filmu a scénám sedla na míru. No a herecké výkony viděné zde jen tak v českém filmu neuvidíte. ()

Matli

Jeden z mála filmů, kde se kvalita natočení alespoň trošku přibližuje k americkejm filmům, mám na mysli hlavně kameru. Herecký výkony jsou taky na úrovni, nikdo nic nepřehání a člověk jim vše věří, ne jako u kravin typu Babovřesky nebo různé české seriály. Líbilo se mi, že krom Kaisera tu nehrajou žádní známí herci. Ondřej Malý je fakt hustej a dobrej, ale kdyby ho hrál Karel Roden, tak by to nemělo chybu, ten by se na tu roli hodil jako prdelka na hrnec. Ponurý hudební doprovod, který mi připadal jako kdyby byl z nějakýho hororu byl taky na hodně dobrý úrovni. 78% ()

Matthew01

Další filmová pecka na začátku roku a ještě k tomu z české dílny. Leč CZ film vůbec nemusim, musim uznat, že se tohle dílo maximálně povedlo. Celej film jsem byl takovej nervózní a v očekávání co bude následovat v dalších minutách. Film postupně nabíral obrátky a vzbuzoval ve mě větší a větší nervozitu. Jenom škoda úplného závěru, tam to trošku ztrácelo. Malý zaslouží vyseknout poklonu, protože jeho výkon udělal tento film. 90% ()

Eluin

Zajímavý film, který je sice docela dlouhý, ale zato nechává moc dobře vyniknout skvělé hlas - a herectví obecně - pana Malého. ()

koniklecka

Tento film Vás rozhodně nerozveselí, což já osobně nepreferuji. Ale stojí za zhlédnutí. Jako bych viděla knižní předlohu v některých českých psychologických románech doby minulé, které vždy dokázaly uchvátit. Jsem z generace, která nezažila. Nicméně právě tyto zdroje vykreslují, že doba nebyla (a stále není) jednoduchá. Pokud si myslíte, že český film už za nic nestojí, tak tenhle ještě ano. ()

Radek.SCH

Kdo by čekal zázračný film, bude zklamaný (jako já). Ale na druhou stranu je už malý zázrak i to, že se u nás v dnešní době natočí film, který není úpně blbý. - 60% ()

TETŘEF

Když není na scéně Antonín moc mě to nebavilo, tak moc tahá ze začátek film do geniálních poloh. Dokonalá výprava a feeling. Ale pak...to nějak prošumí a z možného gradování až na krev se prostě jen něco stane. Antonín By si zasloužil trochu nadranější finish. ()

derek007

Přiznám se, že jsem čekal, že mě ten film "rozseká" o trochu víc, ani ten Malý nebyl takovej zázrak. Někdy holt ty ukázky filmu spíš ublíží než pomůžou. P.S.: Jsem jedinej, komu Kaiserova postava přišla spíš jako karikatura z nějakýho Stallonova filmu? ()

BathoryMan

Perfektne zahraná česká partia na psychologickú nôtu.Ondřej Malý ako Antonín Rusnák dokonale presvedčivý( jeho face mi príde podobný tomu čo vo filmoch nosí Karel Roden).Dej sa síce derie dopredu trochu pomalším tempom(beriem to ako zámer) ale určité momenty v príbehu sa mi dostali zaručene pod kožu(vyhadzov manželky, napadnutie vedúcej z fabriky...).Zatial čo sa naša Slovenská kinematografia (bohužial) topí v sračkách,tak naši (niekdajší) bratia Česi sa neboja natočiť poriadne hustý psycho/thriller s viac než pozitívnym výsledkom.Trochu ma u Pout aj zamrzelo že nebol Českou Republikou vybraný ako zástupca na Oscaroch(šancu by podla mna mal výraznejšiu než Kawasakiho Rúže) 4,5* ()

#47

Příběh sadistického psychopata se služebním průkazem STB, který má pocit absolutní moci nad osudy ostatních. Antonín není motivován láskou k socialismu ani k plnění služebních povinností, je to zrůda podléhající vlastnímu hněvu. Český lev by Ondřeji Malému neměl uniknout. ()

Zaitsev

Žánrově čistý snímek bez špetky optimismu. Ondřeje Malého znám velmi dobře díky působení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Nejvíce na mě zapůsobil v Othellovi - hrál Jaga... Záporné role mu jdou a opravdu jsem se u jeho hereckého projevu bál, jak byl sugestivní a dobrý. Silný zážitek! ()

Rockerman

Po Habermanově mlýnu je tento film můj další kandidát na "Českého lva". Film ukazuje v plné nahotě zrůdnost komunistického režimu. Neustálé výslechy, ponižování, zastrašování, vyhazovy z práce, donášení, udávání a to i od nejlepších přátel. Ano milí mladí kolegové na tomto fóru, v takové době jsme po čtyřicet let žili (a bylo hůř!). Přesto se najde ještě spousta lidí, kteří na komunismus nostalgicky vzpomínají a stále volí jen tu jedinou "správnou" stranu. Pro mě neznámý herec Ondřej Malý zahrál cynického, chladného a bezcitného "estébáka" skvěle a přeju jemu i celému filmu nejednoho "Lva". Další důležitý a potřebný film je tedy na světě a já nemohu hodnotit jinak, než za 5*. ()

Olík

Na české poměry vysoce kvalitní psychologické drama se od filmů s podobnou tématikou výrazně liší. Prioritně se nezaobírá pohnutými osudy obětí tehdejšího režimu, ale do hlavní role staví s vnitřními démony bojujícího agresivně psychopatického tajného policistu Antonína (zahraného dle mého názoru žhavým kandidátem na Českého lva O. Malým). Antonín se zvláštním druhem iluze upne na pro něj nedosažitelnou dívku Kláru (K. Farkašová), která mu má vnitřně pomoci od jeho nahromaděnému znechucení proti všem a všemu. Pouta mne zaujali hned z několika důvodů: A) silný příběh, který by svým způsobem byl implantovatelný do jakékoliv doby. B) kvalitní herecké výkony až na výjimky neokoukaných herců C) hudba Tomáše Vtípila (http://www.vtipil.cz/) D) charakterová nejednoznačnost jednotlivých postav. ()

HoleToFeed

vynikajúci film opisujúci príbeh ŠtBáka. Neuchyľuje sa k tendeciám väčšiny filmov o období spred 89, teda také tragikomické až komické ponímanie tej doby - Pelíšky, Pupendo, najnovšie Občanský prukaz. Chladný film - ako doba v ktorej sa dej odohráva. ()

tragos

Pětihvězdičkový porevoluční český film se jen tak nevidí a tady navíc není o čem pochybovat. Těšim se naviděnou, pane Špačku! ()

kacirek_

Po 40min. sem si odešla číst, přiznávám, vůbec mě film nechytnul, ničím mě nebavil. No, nepotěšil ste mě pane Špačku, ani já vás nepotěším...Nechápu naše drahocenné akademiky, že filmy jako Občanský průkaz, Habermannův mlýn a Kájínek nechají bez ocenění a dají je skoro všechny téhle šedi a nudě. Už vůbec nechápu lva za mužský herecký výkon - pro mě to každopádně jednoznačně vyhrál Roden. ()

agassi68

Po povrchu plávajúce, rozťahané a väčšinu filmu nudné zobrazenie tvrdej totality. Na vytvorenie strachu z chápadiel eštebáckej moci však zábery na ikony socializmu /fľaše piva, vína a klasickej malinovky/ nestačia. Tiež mi prekážalo to česko-slovenské rečnenie. Oceniť však treba výkon Malého a Oldu Kaisera, ktorý mi svojim kamenným výrazom silne pripomenul nášho policajného šéfa Spišiaka. Kto by chcel vidieť špičku tohto žánru nech si pozrie Životy tých druhých.. ()

ivamka

Serou mně ty věčné návraty do doby, která vůbec nebyla tak akční, jak filmy vypovídají. To už kua nemůžou natočit něco fantasticky prdlého aby z toho člověku zamrazilo v zátylku, ale jen ty pitomé žvásty. Na film o totalitním režimu bych nikdy nešla znám jej jen z ukázek a i tak stačilo. Skutečnost byla mnohem truchlivější a obyčejnější až zakyslá, tak k čemu se furt vracet. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz