Seattlom otriasa séria záhadných vrážd a Belle znovu hrozí nebezpečenstvo od zákernej upírky Victorie, ktorá ju túži zabiť. V týchto ťažkých časoch sa Bella musí rozhodnúť, či uprednostní priateľstvo s Jacobom alebo lásku k Edwardovi. Edward je upír a Jacob vlkolak - nepriateľ upírov. Chlapci sú ako oheň a voda, spája ich jediné - vzájomná neznesiteľná nenávisť. Akoby to nestačilo, Bella sa musí rozhodnúť medzi životom a smrťou. Bella túži po tom, aby ju Edward premenil. Starosvetský upír však trvá na riadnom sobáši, odmieta sex pred svadbou a odoláva jej zvádzaniu. K mestečku Forks sa od Seattlu blíži armáda krvilačných a krutých upírov, ktorú vybudoval poskok Riley na rozkaz Bellinej nepriateľky, upírky Victorie. Hoci vlkolaci a upíri v mestečku Forks sú odvekými nepriateľmi, obaja rody majú rady Bellu, a tak sa dohodnú na jej spoločnej obrane. (TV JOJ)

fraktal

Originální předlohu jsme s přítulkou vcelku hltali, tohle je ovšem zatmění... :-( Slušní (CGI) vlci a efekty + alespoň trochu lepší hudba => mnou nejlépe hodnocená část série. PS: Holt co naděláme - herci jsou stále jen lidé - a upíři maj bejt d o k o n a l ý . ()

bolf!k

Po zvracení vyvolávajícím druhém díle je to krok kupředu. Upíři se tu konečně začnou řezat. Navíc se spojej s vlkama, a řežou spolu jiný upíry. Tomu říkám pořádná zápletka. Nicméně fakt, že mě tyhle scény jako jediný bavily znamená, že asi nejsem ten pravý pro sledování ukňourané Belly, která furt plká moudra, a Edwarda, který jí naslouchá s totálně vymaštěnym výrazem. Takže to celé nakonec působí jako parodie sama sebe. Ale když se zamyslím znovu, tak jsem se vlastně dobře bavil. 40% ()

VerenaLord

Rozhodně nejlepší filmový pokus ze všech zatím natočených. Jednička ušla, dvojka propadák a tohle konečně vypadá zajímavě, i když stále hluboce pod normou průměrný film. Hlavní pointou již nejsou pootevřené rty Stewartové, začíná se zde objevovat rozumný a vcelku zajímavý náznak děje, ale opět kniha je prostě lepší. Nedokážu pochopit, jak mohla paní spisovatelka schválit scénář a co víc, jednotlivé scény. ()

Stíba

Milostný trojúhelník nám tu vesele pokračuje a akce schopných scén snad ještě ubylo. Cukernatost se ve druhé polovině filmu zvýšila natolik a takovým způsobem, že to bylo až odporné a namísto zesílení dramatičnosti, která měla přijít, to byla jen přeplácená teenage fantasy romanťárna bez hlavy a paty. No a taková scéna ve stanu nebo další, to snad taky nepotřebuje komentář. Kam se tahle série muže ješte vyvinout?? 1,5*. ()

tomik99

Hned první scéna vám napoví, že se budete koukat na trošku jinačí film, než byly ty předchozí. A je to pravda. David Slade dokázal z ubohé knižní předlohy vytřískat to nejlepší. Poprvé trošku funguje příběh, který je jasně dán od první scény až do té poslední a na chvilku máte aspoň v Twilight světě pocit, že se něco děje. Pozornost je věnována i vedlejším postavám, dozvídáme se něco o upírech z Edwardovy rodiny a flashbacky jsou poměrně zábavné. I o vlkodlacích se toho divák dozví poměrně dost, což není na škodu. Problém je, že film se snaží stále tvářit hrozně romanticky, i když romantika už nefunguje od minulého dílu. Bohužel se ani v tomto díle nevyhnete trapným scénám, proslovům a příběhu, který je jen o lásce, lásce a (překvapivě) znovu o lásce. Také se dočkáte konečně nějakých akčních scén, které mohly být natočeny sice trošku lépe, ale jelikož se jedná o nejlepší Twilight díl, lze to odpustit. Série sice nemá co nabídnout, ale po třetím díle jsem se aspoň necítil tak hrozně jako u těch dvou předchozích. Palec nahoru má rozhodně u mě režisér David Slade, který dokázal vytvořit uspokojivé dílo z tak otřesného scénáře. ()

Ondr@932

Třetí díl je lepší, napínavější, více akčnější, ale jinak vše při starém. Pořád stejně otravně dlouhý. První půl hodinu jsem se nudil tedy fest. Ale poté jsem se do děje celkem ponořil. A závěrečná půl hodina se mi celkem líbila. Souboje upírů a vlkodlaků. Oproti druhému dílu je to určitě lepší a méně nudnější. V podstatě byla jen nudná první půl hodina. Ale jednička pořád překonána nebyla. Tak jsem zvědavý, zdali poslední dva díly vylepší reputaci. Ale pochybuji :-D 45% ()

Luisis odpad!

Hrůza, děs a stupidita, která by se dala po tunách krájet. Po dvojce a mé jedné hvězdě, jsem chtěl dát tomuhle pokračovaní šanci. Opravdu nechápu pro koho je to cílené?Náctileté "Biebrovky"?Bože chraň nás - ODPAD ()

Henry Morgan

jako exkurz do světa mladistvých 13+ to posloužilo dostatečně, nikdy bych tam nešel z vlastní iniciativy, ale hodnocení 60% zhruba souhlasí s mými představami, pokud přihlédnu k ostatním dvěma filmům. Přiznám, že i cikánský Jacob už ukázal něco jiného než nahoněné svalstvo a chvílema byl zábavný. Edward taky nepůsobil jako přizdisráč, ale zarmoucené obličeje Belly a její přehrávaná láska a obava mě dost znechutily. Nevim, jestli to mělo posloužit i nějak výchovně, nicméně radit mladým dívkám nerozhodnost sálající z celé ságy nebo oldschoolovou výchovu chlapců je trochu v rozporu. Snad tam ten výchovný záměr nebyl. posoudit zdali to byla sračka mají právo pouze věkové kategorie na které je to zacílené. Já dám ***, ale přehlédnu naivitu a kýčovitost scén, protože si prostě myslím, že to teens tak viděj. Láskyplné scény byly naprosto úděsné, jak herecky, tak celkově, bohužel je nedokázalo zastínit napětí před bitvou. Ale asi je to především romantický film, takže tohle soudit mi nepřísluší. ()

haWranka

Když jsem předchozí díl hodnotila jednou hvězdičkou, tomuhle musím dát tři. Důvody jsou jednoduché: 1. Režie je mnohem, mnohem, mnoooohem lepší. 2. I kamera je lepší. Nevím, jestli to má na svědomí stejnej člověk jako minule (v tom případě gratuluji ke zlepšení) nebo někdo jinej (v tom případě zaplaťpánbů). 3. Některý scény mě pobavily a kupodivu to byl jejich účel! Jenomže pořád tam bylo dost nechtěně směšných scén a ty dobrý akční úseky střídaly ty nudný dialogový, kdy bylo jasně vidět, že jedinej kdo umí trochu hrát je Dakota Fanning (Robert "Edward" Pattison pořád střídá svoje dva osvědčený výrazy - jeden usměvavej a druhej, při kterým nakrčí obočí a vypadá to, že mu něco děsně smrdí), a že scénář je napsanej mizerně (podle mizerně napsaný knížky). Hudba standartně dobrá. ()

Deftie

Nedostatok filmového (najmä mysteriózneho) materiálu je sviňa, a tak skončil u mňa na monitore aj tento počin. Na rozdiel od Nového mesiaca, som pri pozeraní tohoto filmu dobrú náladu nemala, tak zástancovia, odpusťte (kto nechce spoilery, nech nečíta, aj keď asi každému dôjde, že iný koniec by to ani mať nemohlo). Určite najvydarenejšou pasážou filmu bola konečná bitka s novorodenými, aj keď no, nepreháňajme, až tak skvelá nebola. Avšak, ak by sa im podarilo zabiť niektorého Cullena, šla by som na tri hviezdičky, ak všetkých, nešetrila by som a dala štyri. Ak by ešte k tomu mal režisér odvahu a nechal zabiť Edwarda a následne Bellu Viktóriou, šla by som naplno. Ozaj by sa to oplatilo. Aj napriek tomu, že by prvá hodina a pol bola absolútne zabitie času nudnou uvzdychanou kravinou, ktorá bola dvakrát presvetlená flashbackmi. Ale taký koniec by si to zaslúžil... ()

bono22vox

jednicka dobra, dvojka o nicem a tohle je taky strasna slatanina, od ctyrky radeji nic neocekavat... radeji doporucuji precist knizky, jsou napsane mnohem lepe nez scenare k temto odpadum pro holcicky, ktere chodi do kina ani ne tak kvuli filmu, logice a vubec nam oblibene filmarine, jako hlavne kvuli ,,krasavci´´ Robertu Pattinsonovi... i kdyz nevim co na nem vidi, je to sice prijemne vyhlizejici herec, ale mezi sexualni symboli rozhodne nepatri... ()

Nekroskop

Po slabším začátku a nudné dvojce konečně trocha vzrušení. Honička Victorie, výcvik i závěrečná bitka, neustálé vzájemné provokace mezi Edwardem a Jacobem i pár scén mezi tím vším dělá tenhle díl zatím nejlepším. ()

Oonika

No, dialogy trochu stupidní, výkon Taylora Lautnera příšerný... ale přece jen.. myslím, že si celá tahle sága nezaslouží, aby se s ní jednalo jako s odpadem. Je spousta horších, ba i mnohem horších filmů.... Řekla bych, že spousta lidí má odpor k těmhle filmům jen jako pózu. Rozhodně se na to dá koukat, občas se dá i pousmát a ty akční scény mi nepřišly vůbec špatné. ()

MeaCulpa

Měl jsem nulová očekávání, ale nakonec celkem překvapení. Hlavní plus filmu je jednoznačně David Slade, který se mu rozhodl propůjčit svou typickou nekompromisní režii. Bohužel Slade se snaží co může, ale je strašně vidět jak moc je svázán ratingem a scénářem. Milostné tokání absolutní nuly (Bella - netuším proč se s ní někdo chce ztotožnit, nic nedokáže, v ničem nevyniká, nic pořádně neumí jen se neustále rozhoduje mezi dvěma muži) s emo upírem a vlkodlakem bez trička je šíleně naivní. Během filmu se ale vybuduje relativně slušná zápletka, která by při prosekání téhle dialogové vaty a trošku větším důrazu na akci mohla být i ucházející. Bohužel hlavní epický souboj (vrcholící asi mezi 20 lidmi na nouce :-D) zabírá jen 1/10 stopáže. Škoda 5/10 ()

Design

je to krapet lepší než Nový měsíc. Ten jsem hodně těžko vstřebával. Hlavní hrdinka Bella se posunula z otázky Jacob nebo Edward na mám si vzít Edwarda nebo ne,? a miluju Jacoba nebo ne :D ... ve všech okamžicích kdy se tímto zabývá je to NESKUTEČNÁ NUDA. A zabírá to tak třetinu filmu minimálně. Zbytek je fajn podíváná vlci sou hezcí a bitva upírů taky není zlá. Celkově film není tak špatný jen kdyby se neřešily sračky a víc se jednalo nebylo by to od věci. ()

Martin79

Jednoznačně nejlepší díl série (zatím), což je u třetího pokračování dost neobvyklé, ale v dnešní době už ani tak ne, viz. Harry Potter 3, Mission: Impossible 3...Dřív to tak nebývalo. No ale k filmu samotnému. Ústřední trojice hraje dle mého názoru jako o život a hlavně všichni 3 jsou vážně sympaťáci. Plus Ashley Greene. Vlci jsou uděláni hodně dobře a vypadají mile. Dokonce bych řekl, že i závěrečná bitva má něco dosebe. Hudebně vynikající. Je to pravda trochu naivní snímek, ale pro mně osobně moc pěkný film. 80%. ()

Jan.Mlynar

Za všechny ty dem*ntní kecy, za všechny ty hrozný herecký výkony, za to, že se mi chtělo zvracet. Knížka už byla chvílema zlo, ale tady přichází satan... Ale 2 hvězdy za ten konec a tu upíří bloncku ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (viac)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

04.07.2009

Uklidněte se, milé fanynky (i vy, fandové – všichni tři). Neznamená to, že filmová adaptace hyperúspěšné knižní série Stephenie Meyerové bude nějak chronologicky proházená. Nerežíruje přece Quentin… (viac)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (viac)