Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

dee-key

To byla prostě fantazie. Zombie komedie je přesně můj šálek kávy a tadyhle Woody to zabíjel celý film. Jako v každým americkym filmu nakonec musí největší (a pravděpodobně poslední žijící) n00b na planětě sbalit největší (a pravděpodobně poslední) kočku. Ale film nepostrádá šarm i když jako romanci mezi sprchami krve bych to rozhodně svojí milující matce nedoporučil. Moc jsem se pobavil. Enjoy the little things. ()

Gereth

Nikdy nebylo zabíjení zombíků tak zábavné! Dlouho jsem nezavadil o komedii, kde bych se smál od začátku až do konce. Tady jsem jí konečně dostal. Drsňácký, hláškující Harrelson, pravidla, dvojice nevěřícných sester, Murray, buchtička, tento film toho má tolik, že sepsání toho všeho by trvalo déle než shlédnutí filmu samotného. Konečně někdo zase pochopil, že je lepší udělat 80timinutový nářez, než se snažit do toho narvat kde co a nápálit to na dvě hodiny. Děkuji, děkuji // 90% ()

Fanucci

Celkově průměrný film, který udělá silný první dojem (úvodní titulky - nářez!) ale poté začne pomalu ale jistě uvadat, ztrácet na zajímavosti a tempu, až nakonec dospěje do unilého, telenovelovského konce. Iritující milostná zápletka je zbytečná a film uvrhá do nižší filmové kategorie. Naopak originální začátek a zpracování (vsuvky týkající se pravidel pro přežití), věrohodní zombíci a velmi vtipná postava hraná Woody Harrelsonem ho drží v mírném nadprůměru. Celkově víc než 3 hvězdy tedy dát nemůžu. ()

Eldrick

Bez těch keců hlavního hrdiny k divákovi a těch dodržkybijících neústale se opakujících pravidel by to nešlo? Woody Harrelson vládne, opět vynikající vedlejší figurka po 2012. Popkulturní odkazy jsou fajn, ale nejede se na plný koule, z nápadu s Billem Murrayem šlo taky vytřískat víc. A pokud jde o kategorii filmy redefinicujíc svůj žánr, tak tady dál na plný čáře vládnou fláky jako SCREAM nebo DAWN OF THE DEAD od Zacka Snydera. ()

Mikarda

Jednoznačně nejzábavnější zombie film všech dob :-) Spousta vtipných momentů - uplatňování pravidel, scéna s klaunem, Bill Murray, ... -, dobrá hudba a i herecké obsazení se podařilo. Báječně jsem se bavila. ()

Kopik

Ale jo. Správně přiblblá akční komedie se zombie tématikou, naprosto jednoduchá, nenáročná a zároveň zábavná. Tvůrci z toho mohli i vyždímat více, ale i tak jsem se párkrát od plic zasmál. Například zastřelení Billa Murraye naprosto očekávané, přesto mě rozesmálo. Čtyři hvězdičky jsou dle mě adekvátní . (Viděno 5.1.2011) ()

fmash

Byla to moje chyba, když jsem na základě upoutávek očekával povedený humor jako v Shaun of the Dead, zabalený v profesionální audiovizuální krabičce s pentlí. Bohužel se realizovala jen ta druhá část předpokladu. Film opravdu vypadá skvěle, všichni se snaží, nakažení krásně zvrací, jen ten humor jako by tam moc nepatřil. Gore nadsázkové kousky nejsou vtipné vůbec (zřejmě nějaká asijská licence), romantickou teen komedii si zase představuji vtipnější. Našlo se pár dobrých míst (hezky edukativní tlouštíci či auto pásy za komedii, Tallahasseeho sentimentální touha po oblíbené pochoutce, jež mu připomíná dřívější ztrátu, za drama), ale bylo jich krutě málo. V podstatě zklamání a nevyužitý potenciál. ()

Cl3ricK

Jedním slovem nááářez! Od nekompromisního začátku, až po párádní závěr. Film napráskaný hláškama, různyma odkazama, prostě vším, co mám rád. Nezapomínejme na mraky zabitých zombíků. :) Vše co Woody Harrelson v tomto filmu udělá, je kůl. Jessemu Eisenbergovi sem toho ňoumu věřil, byl suprový. Díky ČSFD za báječnou předpreméru. P.S. Povedený Soundtrack. ()

SonG

Silné 4 hvězdy. Konečně přišel zombie film tak odlehčený, že sem se od srdce zasmál. Pohodová jízda v čele s Harrelsonem(který mimochodem válí), je plná hlášek a vkusných scén. Eisenbergův komentář ve filmu nemá chybu, jeho ,,pravidla přežití" jsou fakt k popukání.Pokud si chcete užít parádní komedii plnou krve a vrčících zombií, je tu Zombieland přímo pro vás! ()

zipexx

Woody Harrelson je nejstylovější killer zombie. Každé jeho zabití jest adeptem na "zabití týdne" :-). Jinak ZOMBIELAND je příjemná rodinná komedie, která rozhodně nenudí. A scénka s B.M. je velmi osvežující.-). ()

mahler

Tento film osvěžují ,,pravidla pro přežití" a pomyslná soutěž ,,o nejlepší zabití zombie" (ta s pianem jasně vede) - v podstatě to není nic světoborného ale díky za další svižný zombie film, tři neokoukané herce, drsňáka Woodyho a Billa Murraye. Co mi nejvíc utkvělo v paměti jsou scény s ,,odstraněním" nakažené sestry, zombie zneužívající WC, paní ujíždějící z dětské oslavy která se zapoměla připoutat a pak samozřejmě uvodní titulky při kterých neustále něco teče, běží, hoří a plandá (pro ty kteří film mají stažený je to třetí mínuta, 44 sekund) - Čtvrtá hvězda je za moment kdy jistá postava umírá a druhá se začne smát a pak pronese: ,,Promiňte, dostalo mě to ... ale pořád je to smutný". Pátou hvězdu ubírá finále které patří spíš do nějaké videoherní adaptace a taky to že zombiím pořád něco teče z huby (krev, hnis a tak ...) - to je nechutné a nemám to rád. ()

BoredSeal

Úvod vypadá opravdu slibně - vtipná pravidla, první rande hlavního hrdiny, humor... A pak už to tak nějak upadá do stereotypu. Cestování, pár vtipných zabití šišlajícího Harrelsona a dvě příšerné dívčí hrdinky, které bych vykopnul z auta nebo nechal pojít v lunaparku, nic víc . Nejvíc ale Zombielandu uškodila pověst nějakého nadčasového trháku, což si nezaslouží. P.S. Ale Bill Murray mě opravdu pobavil, to byla těžce pokleslá role. :) ()

maverick10

Zakladni stavebni kamen je porad stejny - typicky kycovity americky bublifuk. Uplny magor, zoufalec, kterej videl podprsenku v quelle a hned ma eroticky sny, dostane perfektni buchtu, kdyz postrili par zombiku. K tomu mu sekunduje druha figurka pribehu, ktera se stara o tu legraci. Pokud se americani nevyklesti z tohohle nafukovaciho kruhu, nebude to nikdy uspesne u vsech. BTW kdyz nad tim premyslim o to jim vlastne nejde - dolary jsou tak co je producentum do nazoru ostatnich. Jeste ze se tam objevil Bill Murray. ()

jhr

Dnes jsem konečně viděl Zombieland a jednoznačně mě to nezklamalo, naopak jsem se skvěle bavil od zčátku do konce. Brutální černý humor je přesně to co mě baví a Woody Harrelson je prostě super stejně tak i ostatní z hlavní party jsou dost dobří, prostě odychovka jak má být. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)