Richard Müller: 44 Koncert

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Slovensko, 2007, 152 min

Richard Müller

Koncert Richarda Müllera s americkými muzikanty z bratislavské haly Incheba z roku 2006. 2DVD přináší celý, přes dvě hodiny trvající, koncert a jako bonus dokumentární film o přípravě koncertu. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Úžastný koncert najlepšieho slovenského speváka Richarda Mullera s vymakanou kapelou zloženou z profesionálnych muzikantov z USA, ktorý odohral v roku 2006 v bratislavskej hale Incheba. Dvojhodinové vystúpenie zložené s jeho najväčších hitov v skvelom prevedení. Richard je vo výbornej forme a kapela, ktorá stojí za ním nemá slabé miesto. Richard Muller - spev, Omar Hakim – bicie nástroje, Will Lee – basová gitara, Clifford Carter - klávesy, Mike Caffrey - gytara, Hiram Bullock – gytara – to je silné ka-tet. Určite je to ten najlepší oficiálny záznam koncertu Richarda Mullera. **** ()

Spinosaurus

Tak tohle ne! Co to proboha Muller provedl se svými vlastními písničkami? Třeba Tlaková níž nebyla špatná, ale remixovat či modernizovat svoje vlastní písničky se mi vůbec nelíbí. Nejvíce mě ale šokovalo předvedení písničky Po schodoch, kterou prakticky vůbec nezaspíval. A proč se při tom vystoupení tváří sakra tak znuděně? Proč vůbec nedotahuje rýmy? Tři hvězdičky dávám opravdu jen za jeho tvorbu. Tohle vystoupení bylo fiasko. ()

MontyBrogan

R.M. nie je ani zďaleka v takej forme ako počas koncertu v Lucerne niekoľko rokov predtým. Ale kompenzujú mu to svetoví muzikanti so svetovými výkonmi. A tiež jeho intrá pred piesňami sú až mrazivo emotívne. ()

sellsakul

Perfektný hudobný zážitok v podaní Richarda Mullera a jeho zahraničných hostí. Všetky najväčšie "pecky" nájdete práve tu a ešte k tomu jemne podfarbené do Jazzu. Maximálna pohodička 100% ()

Biopler

Tento koncert je zážitok ako hrom. Richard Müller je na Slovensku osobitný štýl hudby, ktorý ja žeriem. Keď sa tento chlapík spojí so skvelými hudobníkmi z USA, môže vzniknúť len jediné - nezabudnuteľný koncert plný skvelých a nanovo naaranžovaných Rišových skladieb. ()

Tamdydam

Richard Muller zde už trochu připomíná vyhasínající sopku. V jeho projevu začíná chybět jeho původní švih, naléhavost, suverenita,... Ale pod povrchem to tam stále ještě je a často to i vyplouvá na povrch. Koncert si navíc evidentně užívá a zbytek kapely je tak fenomenální, že k dokonalosti takřka nic nechybí. Snad jen vědomí toho, že kdyby byl koncert v této sestavě natočen o pár let dříve, byl by výsledek nepochybně ještě lepší. ()

Mire

Riša Müllera cielene nesledujem, ale toto DVD sa mi dostalo do rúk a bolo to vcelku príjemné pozeranie/počúvanie. Dobre natočené, vynikajúci zvuk (počúval som v stereu), kultivované vystúpenie všetkých zúčastnených hudobníkov. A k tomu hrsť klasických hitoviek. Za mňa v pohode. ()

mr.bredok

Koncert s americkými instrumentálními hvězdami. Hodnota tohoto koncertu je o to vyšší, že kytarista Hiram Bullock v roce 2008 zemřel. Je ozdobou tohoto koncertu stejně jako bubeník Omar Hakim a další. Pokud se dá toto dvd ještě lacině sehnat vřele doporučuji. ()

GASTON73

Seznam skladeb a autoři DVD 1.Plesový marš (Johann Strauss Sr./Daniel Mikletič) 2. Nebude to také ľahké, drahá (Richard Müller/Richard Müller) 3. 2 líšky (Ivan Tásler/Richard Müller) 4. Viera (Richard Müller/Richard Müller) 5. Milovanie v daždi (/Richard Müller) 6. Tlaková níž (Richard Müller/Jaroslav Filip) 7. Už asi nie si (Richard Müller/Richard Müller) 8. Ria z Ria (Richard Müller/Richard Müller) 9. Ticho a tma (Gabriel Dušík/Richard Müller) 10. Spočítaj ma (Richard Müller/Jaroslav Filip) 11. Karel z americkej Prahy (/Richard Müller) 12. Nepoznaný (Richard Müller/Richard Müller) 13. Do smrti (Richard Müller/Richard Müller) 14. Cigaretka na 2 ťahy (Jaroslav Filip/Richard Müller) 15. Asi to tak musí byť (Richard Müller/Richard Müller) 16. Nahý 2 (Ivan Tásler/Richard Müller) 17. Po schodoch (Ivan Tásler/Richard Müller) 18. Srdce jako kníže Rohan (Ivan Tásler/Michal Horáček) 19. Štěstí je krásná věc (Petr Hapka/Michal Horáček) 20. Prečo sa máme rozísť? (Pálka/Pálka) ()

Tominko12

Špičkový americký hudobníci vytvorili na Slovensku neopakovateľnú atmosféru a k tomu skvelý Richard...každá pesnička úžasne zaspievaná a k tomu sóla amerických hudobníkov boli geniálne. To, čo sa podarilo Richardovi tak ľahko nezopakuje žiadny slovenský spevák. Klobúk dole... ()