Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

noriaki

Po zombie horroru, parodii na akční filmy a romantické komedii se Simon Pegg naváží do geeků a sci-fi. A docela mu to jde, i když lehký a sarkastický britský humor se objevuje jenom v náznacích. Ale vůbec to nevadí, film má spád, myšlenku a je dostatečně zábavný a optimistický na to aby bavil i tak. Lehká komedie, pro fanoušky Pegga a Frosta a pro sci-fi nadšence je to povinnost. Kdo je sakra Adam Shadowchild? ()

jjpkohoutek

Škoda že je do toho zamíchána náboženská otázka. Nehodlám bránit nábo-paka jak byly představené ve filmu, ale hází to špatné světlo na křesťany. ()

geklon

Ubijíjející střední tempo, téhle Mind komedie, nezachrání a pitvořící se Frost s Peggem. Americká mise, těhle dvou britských šašků, tady rozhodně nefunguje, tak jako v jinejch jejich taškařicích. Paula měl dabovat spíš Hader, nebo Bateman. Rogen je spíš na reameka Alfa. ()

hroubek

Tak tohle si mě jednoznačně získalo.Film od geeku pro geeky a taky pro všechny co mají rádi sci-fi.A jak takový film může začít?Přeci na Comic Conu, kde se představí dva nejsehranější herci za posledních pár let Pegg a Frost, kteří si své role neuvěřitelně užívají a je radost na ně koukat.A jsou hlavně tyhle dva, kdo najdou trochu jiného trosečníka z jiné planety Paula s neuvěřitelně skvělým hlasem Setha Rogena.Paul mě strašně připomíná Bendera z Futurami v těle E.T., protože taky nadává,krade,kouří,chlastá a ke všemu má vždy skvělou hlášku.Paul je prostě nejzábavnější postava filmu, který si krade všechny skvělé scény pro sebe, ať už je to učení Kristen Wiig mluvit sprostě,scéna v knihkupectví, či samotném závěru s honičkami a přestřelkami.Obrovsky potěší Kristen Wiig,Jason Bateman, který chvilku paroduje hrdiny akčních filmů a pak zvážní a zkouší něco komediálního a to samé platí o Billu Haderovi.Potěší camea Jane Lynch známe hlavně jako Sue Sylvester z Glee,Blythe Danner a hlavně největší akční hrdinky, které se bojí i vetřelci Sigourney Weaver.Radost udělá spousta suprových narážek, ať už jde o E.T.,Blízká setkání třetího druhu(což je celá závěrečná scéna na hoře ve Wyomingu),hudba v hospodě, která je ze Star Wars,narážka na komiksy,Akta X a na Spielberga.Po dalším zhlédnutí budu uvažovat o plném počtu hvězd. ()

Krysa SPK

Ideální film pro chvíle, kdy vám není nejlépe na duši. Simon Pegg a Nick Frost nezklamou a rozesmáli by i umírajícího na eldéence. Kvalit Soumraku a Jednotky to sice nedosahuje, ale za břicho se budete popadat dostatečně. ()

drake31

Frost a Pegg sú zárukou kvality, a ešte väčšou keď sú títo dvaja spolu v jednom filme. Paul už nie je takou smršťou vtipov a nezabudnuteľných scén ako ich predošlé spoločné filmy, ale stále ma čo ponúknuť. Dokáže zabaviť (ale nejaké väčšie výbuchy smiechu som nemal), dokáže zaujať, svižné tempo pridáva na atraktivite. Skvelé postavy len dokresľujú nezameniteľnosť tohoto filmu. Koniec koncov je to menšie sklamanie - ale u väčšiny z nich som sa tak nebavil. Zaslúžené 4*. P.S. Paul je azda najlepší allien aký kedy bol na filmovom plátne ... ()

Imune

Pár otravných dialogů, pár nepovedených vtipů, ale jinak, stejně jako Fanboys nebo The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, to byla pořádná jízda, která nabrala parádní tempo a jen těžko se od toho odtrhávalo. Takových "odlehčujících" komedií by mohlo být i víc. x) 75% ()

Brandon

Když se ufon nepokouší kolonizovat planetu, nebo mu aspoň nesvítí prst, je to h**** emzák. Navíc tahle vesmírná kreatura má vlastnosti spíš člověčí, ni exot ni zábava. 2,5* ()

Aven

Není to tak vtipné, jak jsem čekal - většina nej vtípků je už v našlapaném traileru, ale kupodivu dialogy šlapou celou stopáž filmu, nejen v komediální rovině, což je pro diváka příjemným překvapením. A Paul je bez debat animovaný sympaťák roku. ()

VasaX

Postpubertální britská geek-komedie, na vlně decentní úchylnosti a silné zábavnosti. Paul s hlasem Rogena si to dává, Pegg s Frostem nejsou o nic horší. Celkově to má šťávu a spoustu pop-kulturních až "intelektuálních" odkazů. Oproti tomu stojí lehká obscénnost a šťavnaté vtípky, i když se nejedná o řetěz potrhlých gagů a scénáristických nahrávek na vtip (což se nemusí kde komu zamlouvat - dril hollywoodských komedií je bohužel vtíravý). Film Paul je zábavný, vtipný, má spád a jisté kvality. Na druhou stranu masové oslovení publika nebude jeho silnou stránkou. Přeci jen námětem a obsazením naláká jen určitou část, a z ní jen nějaké části se bude opravdu líbit. ()

Brain-D

Velmi příjemná komedie se známou dvojkou Simon Pegg Nick Frost. Všichni víme, že tihla dva měli zábavnější filmy. Hlas Setha Rogena jako mimozemšťana Paula byl dobře vybraný do takové ptákovinky. Bohužel bylo vše předvídatelné, takže taková průměrná komedie 2011. ()

Danny F.

Vtipné, povedené i zábavné, ale bez energie. Toto je Britům vlastní. Komedie bez náboje. Mě se ovšem líbil Paul a jeho hlášky a vtípky. 70% ()

zdenny

Příjemný film o mimozemšťankovi, kterého chrání dva volové. Děj je naplněn několika vtipnými momenty a více nevtipnými momenty. Také se zde dočkáme několika vulgarit, bez kterých by to asi moc nešlo. Takže přesně ani nevím, komu byl tento filmek určen. Myslím, že dvě hvězdy tak nějak odpovídají. ()

VanTom

Sehrané duo Simon Pegg a Nick Frost suverénně utáhne film i v jeho slabších chvilkách (a že tam těch trapných a cíl míjejících fórků je docela dost), takže výsledný dojem je nakonec rozhodně pozitivní (i přes rádoby dojemný a hodně krkolomný happyend). ()

Kicune

V krátkosti. Pouze pár dobrých scén a několik vtipných hlášek. Jinak naprosto nezajímavé a občas i celkem otravné postavy v čele s Paulem. A WTF ten konec a Sigourney Weaver? ()

Wade

Začneme hlavní hereckou dvojicí Pegg & Frost, kterou jsem před Paulem neznal a jsem opravdu rád, že jsem je poznal. Sranda sranda a zas jen sranda tihle dva se skvěle doplňují a divák se prostě musí zasmát snad každému vtipu. A teď se dostáváme k tomu malému mimozemšťanovi, takový ten týpek co si dělá ze všeho prdel a všechny sere, ale přesto ho všichni milují.  Nasmál jsem se jak už dlouho ne a proto je pro mě Paul jedna z nejlepších komedií. 100% ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)