Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

ondraok

Videt pany v akci a pospolu je skvele, ovsem cely film zazdiva naprosto dementni "pribeh" a velmi rozklepana a tekava kamera v akcnich momentech -kterych jsem popravde receno v tomto filmu cekal mnohem vice.. ()

Sentinel

Postradatelní působí jako vybledný zaprášený obrázek něčeho pěkného, co jste kdysi dávno dělali, ale co dnes už působí poněkud rozpačitě. Jako poctu jedné generaci akčních filmů a hrdinů film beru, jako plnohodnotný akční snímek těžko. Nebýt zvučných jmen (Dolph Lundgren forever:-) nebylo by o co stát. ()

mouzi

Dost nevyvazeny mix charakteru, ktere mimochodem nejsou nijak blizeji popsany, coz by v tomto pripade bodlo. Jde jen o skupinu "bouchacu", ve ktere nesmi chybet sikmoocka a nigga, aby to bylo dost cool, potom hodne vybuchu, ohne, vystrelu a to vsechno v podani protrelych akcnich ksichtu, i kdyz to ve skutecnosti zas takova slava neni, protoze tam z tech opravdu znamych hraje jen Stallone, Statham, Jet Li a Lundgren, zbytek mi nic nerika, protoze bud hrali v Beckovych snimcich nebo poradne nehrali vubec. Epizodni rolicky Willise a Schwarzeneggera nepocitam, sice to byla kvalitni scena a v podstate u te jedine jsem se zasmal, ale tito OPRAVDU ZNAMI A SKVELI AKCNI HRDINOVE mohli dostat vice prostoru. Celkove takovy akcni mismas bez chuti a zapachu, takze prumerne 2,5* a to se jeste drzim, abych nedal 2*, protoze WTF NA KONCI DELAL ZIVEJ LUNDGREN ZPATKY V PARTE??? To je na me opravdu prilis happy.. ()

Runchair

Skvělá podívaná pro milovníky starých dobrých akčňáků. Drsné hlášky, drsní hrdinové, plno výbuchů, přesně správné množství sebeironie a vtipu a kvalitní padouch a kráska v nesnázích. Poslední záchvěv odcházející akční generace, namíchané s hvězdami současné béčkové produkce. Klobouk dolu, Sly to zase dokázal. Jen mi někdo sakra řekněte, kde zůstal Jean-Claude Van Damme? ()

Davemix

Tak tenhle film mě naprosto zklamal. Taky jsem v osmdesátejch letech byl fanouškem Stallona, Arnolda, Seagala atd., ale to, že se někdo na závěr své kariéry snaží o sebereflexi a o natočení něčeho, co by mělo být o tři třídy kvalitnější než staré akční filmy, mě nemůže přesvědčit o super filmu a o zásadním posunu pana režiséra. Stejný pocit jsem měl u JCVD od Van Damma. S ohledem na minulost těchto hrdinů určitě v mé paměti zůstanou raději filmy jako Rocky, Rambo, Predator či velmi vtipné Commando než Postradatelní. Navíc na výraz plastového Stallona se nedá moc koukat a dost to diváka rozptyluje - 30% ()

popo666

Dej nic moc. Pre mna to bola promenada zlatych hollywoodskych drsniakov :) Trefne dialogy si tu tiez nasli svoje miesto. Zlaty klincek bol pre mna Arnie Schwarzenegger, ta scena mala osobitne caro! ()

freEDelL

Postradatelní? Tak to asi nejvíce vystihuje jaký význam má pro mne tento film. Je postradatelný. Když jsem o něm poprvé slyšel, řekl jsem si, že buď to bude totální pecka nebo naopak to bude totální sra*ka. Můžu říct, že se přikláním k druhé možnosti. 3* film dostal ode mne jen za to, že efekty ve filmu jsou ucházející, rovněž hudba není špatná, herecké obsazení vynikající, ale... Dějová linka je v tomto filmu nulová. A co mě nejvíce dostalo, byl krásný a úžasný "cukerínový" konec, jako z nějaké céčkové argentinské telenovely. Jistě, křehčeji založené dámy si přijdou na své, když jejich hrdina pobije tisíce nepřátel, aby osvobodil dívku, kterou viděl 1x v životě a to ani né hodinu. No jsem možná trošku drsný v hodnocení tohoto filmu, ale čekal jsem víc. Pardon o mnoho víc. Dávám 3* ale ve skutečnosti to jsou 3* s tak odřenýma ušima, že to snad víc ani nejde. ()

Johnysman

Jako film vzpomínající na ,,akčňáky" z let osmdesátých splnili Expendables zřejmě svou roli. Ale člověk si říká, jestli není už pozdě na takovýto film se samými známými scénami, kdy dívák může téměř prorokovat, co se v dalších minutách stopáže bude dít. Shlědl jsem průměrné dílo s otřepaným a klišovitým dějem, kdy konec, jak Gunner se vrátí k partě...je zkrátka shit. Nezaujalo mě to a vůbec ani neohromilo. Špatné 3* ()

BlueNeon81

Starí dedkovia sa vracajú a majú v pláne nakopať zadok ešte raz a poriadne. Takáto poriadna adrenalínová akcia mi za posledné roky veľmi chýbala. Film som si parádne užil, teda až na tie počítačové efekty, to mi vadilo, že digitálne robili výbuchy, strely, krv, aj nože, real je real. Ale inak fakt bomba. :) ()

Trinculo

Mělo to několik světlých momentů, jako například černocha s opravdu velkým kvérem, ale celkově to byl velice slabý vývar akčních filmů z osmdesátých let a přiblížil se jim jenom velice málo. Slyovi to prostě nějak nejde ... ()

Pjotrik

Nějak se v tom "Slájovi" nevyznám. Na jednu stranu prohlásí, že film má být něco jako nostalgická vzpomínky na akčňáky 80. let, ale to se podle mě prvních 40 minut nedělo. byl jsem za to docela rád a mile překvapen. Sylvester nám dokonce představil některé postavy blíže, zavedl nás do kostela, kde jsme si všichni pobrečeli a pak odletěl na ostrov se Stathamem ne jako zabiják, ale jako pozorovatel. Při tomhle průběhu, kdy každá postava dostala svůj prostor (vysloužilec Mickey Rourke, zakomplexovaný Jet Lee, kamarádi Statham a Sly, odpadlík Ludgren), jsem film opravdu hltal. Potom se všechno z minuty na minutu zvrtlo a bylo po nostalgii. Sly si jakoby v půlce filmu vzpomněl, že slíbil divákům nějakou vyvražďovačku, zahodil scénář a vyrazil do akce. Nikdy se nedozvíme, jak se vlastně celá skupina hrdinů dostala tak rychle a bezproblémově přímo do hnízda nepřátel. Scéna s rozmísťováním náloží v kombinaci zpomalených záběrů mě rozesmála (nikde žádné stráže a kluci si běhají jak chtějí a všude rozmisťují nálože za doprovodu hrdinské hudby). Efekty byli někdy až neuvěřitelně umělé, střih šíleně těkající a souboje nepřehledné. Malou náplastí byl pěstní souboj Stallona a Steva Austina, který působil opravdu giganticky (Škoda, že těch soubojů nebylo více, když se to všude hemžilo bicepsy) . Zabití hlavního padoucha proběhlo rychle a nudně a konečná oslava hrdinů byla tak chlapácká, že jim na ni nepřišla ani jedna žena. Nemůžu dát víc než 55% (5%dávám za to, jak na sobě Sly dokázal ve svých letech zamakat). ()

FEAR99

Těžko uvěřit, že po nostalgickém a výborně zakončeném Rockym a dalo by se říct dost nekompromisním Rambovi, přijde Stallone s filmem, který prostě moc nefunguje. Nějaké tempo a rytmus prakticky chybí a chtě, nechtě - Expandables se musí sklonit před Carnahanovým A-Teamem snad ve všech směrech. Zvučná jména vyloženě dobrý film neudělají a chce to i něco navíc. A to je přesně to co Expandables postrádají. Ani by mě nevadil dost přiblblý scénář, ale absence čehokoliv co bych si měl zapamatovat nebo dokonce nějaké scény, které bych chtěl vidět znovu, tu nejsou. Vyčnívá snad jen scéna v kostele, která jako jedna z mála má koule a nějaký vtip. A zbytek převážně dost trpí. Ať už to jsou akční scény (od posledního Ramba krok zpátky), které trpí střihačskou neschopností udělat něco přehledně až po nevyužití všech postav, které se přímo nabízeli jít do popředí. A nesmím zapomenout ani na neschopné záporáky. A-Team se zrovna v tomhle směru může jen a jen smát. Škoda, protože jako na celek se na to nedívá špatně. Očekávání byla hold veliká a ani machr Stallone nedokázal velký potenciál správně ukočírovat. V případné dvojce doufám ve zlepšení, protože tahle banda si něco tak průměrného prostě nezaslouží. ()

david666

Akční jízda jak má být. To nejlepší od hrdinů 80-tek v novém moderním balení. Stallone přesně ví, co od něj fanoušci očekávají. Bojové scény muž proti muži jedna radost. Třešničkou je setkání BIG THREE - Stalone,Willis,Schwarzenegger v kostele. ()

benqsiemens

No jako rozhodně nic převratnýho v tomto bum prásk mozek venku žánru, příběh tisíckrát ohranej, ale tolika akčních herců v jedný kupě je fakt nářez velkýho kalibru a natočit to starej Rocky zvládnul na jedničku. Takže i když by se to mohlo zdát jako zbytečná tuctovka, tak tomu tak rozhodně není. Jo a taky se mi líbila ta jemná recese ač víc by jí taky asi neškodilo..... ()

da_silva

Celkově jsem asi trochu zklamán, protože moje očekávání byla obrovská, ono když přes rok sledujete postupně přibývající jména do cast listu, tak to ani jinak nejde. Jako pocta všem 80/90s akčním filmům to trochu selhává kvůli hrozně ošklivý digitální krvi, digitálním plamenům a až moc zběsilýmu střihu a "akční" kameře, která některý akční scény trohu pokurví. Takle se dělaj akční filmy dneska, a je to trochu škoda. Jinak je to pořád parádní akční film s trochu slabším rozjezdem, ale masivníma koulema. Arnieho scéna je luxusní. Těsně po zhlédnutí je to někde mezi třema a čtyřma hvězdama, ale tady se prostě musí zaokrouhlovat nahoru. //edit, 3 dny po prvním zhlédnutí: Pustil jsem si z filmu znova akční scény a jsem nadšenej víc než poprvý. Ten multi-fight v katakombách je parádní - Austinův nálet hlavou, Crewsova šílená automatická brokovnice, Gary Daniels sympaticky nevzdávající boj ani proti dvěma a to ještě s nožem v zádech - všechný mý oblíbený momenty jsou v něm. Čistý čtyři hvězdy, mám z filmu větší radost než předtim, jen fakt škoda jak je to všechno hnusně digitální. Dolph Lundgren, kterej šel na plátno- jsem šťasten. ()

laurence

Upřímně řečeno, nečekal jsem od Stallona nic seriózního. I přesto se mi líbil styl, jakým zpracoval akční scény, a celkově z toho mám příjemný Rambovsko-Jánošíkovský pocit. ()

peetee7

Slyovi sa to predsa len podarilo. Pozbierať všetky ikony 90-tych rokov a natočiť s nimi plnokrvný akčňák, ktorý síce na prvý pohľad vyzerá ako béčko, no už len vďaka tomu osadenstvu ním nikdy nebude je veľmi obdivuhodné. Celej akcii chýbajú už len spomínaní JCVD a Steven, ktorý si to aspoň trochu vynahradil v Rodriguezovej Mačete. Film je sám o sebe jednoduchý, ale nikto z jeho fanúšikov nemôže namietať, pretože celkový super dojem z tejto tímovky roka stojí za Slyovu námahu. Vďaka za splnený sen! ()

djcremo

Pokiaľ to beriem tak ako bol film prezentovaný ako ohliadnutie sa za 80timi rokmi tak tomu niet čo vytknúť, len pochváliť to, že je to s lepšími trikmi a kamerou. Odporúčam si pozrieť film v pôvodnom znení, lebo dabing je fakt otrasný a je škoda, že ho tak odflákali. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)