Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

Xmilden

Na Clintovy poměry se přeci jen nejedná o žádný velezázrak. Film mě zase tolik nenadchnul, dialogy místy dost hloupé. Odhalení vraha je tady asi zbytečné psát. Prakticky si dává člověk při sledování filmu věci dohromady dříve než detektiv. Něco je tím pádem špatně. Navíc na to, že scénář psal Brian Helgeland působí film dost slabě. Hlavně tedy závěrečné minuty. 55% ()

Phobia

Děda Clint potřebuje novou pumpičku, protože ta jeho stará už se rozhodla na pronásledování zločinců rezignovat. Na nějakou dobu tato zdravotní lapálie vyřadila ex-agenta FBI z vyšetřovacího oběhu, ale stačilo, aby mu před nos strčila své dvě vnadné (věkem nepoznamenané, nepovislé a hladké) oči truchlící afroameričanka a do zkornatělých Clintových tepen se rázem vlila čerstvá míza. Docela mě bavilo sledovat, jak se střípky informací spojují do znepokojivého celku a nebýt těch zakaděných reklam a pošukaných upoutávek, které film natáhly o dobrou třičtvrtěhoďku, jistě bych viděla i posledních několik minut. Takto můj mozek bohužel kolem půlnoci vyhlásil kapitulaci. Tuším jsem prochrněla akční scénu, kdy padouch nasbíral do kožichu něco olova, Clint zachránil svou gerontofilní stíhačku a odkráčeli spolu vstříc zapadajícímu slunci. Závěrem se musím pochlubit, jak je v komentářích k tomuto filmu (a kriminálkám vůbec) zvykem, že jsem totožnost vraha znala ještě před započetím filmu, protože jsem si přečetla, kdo v tom hraje a po dvou jménech měla jasno, heč! To jsem dobrá, co? Ale pokud někdo odhalil pachatele dřív, než byl film natočen, pak má můj respekt! 70% ()

Shakers

,,Prečo bývate na lodi ?" - ,,Nechce sa mi strihať trávnik." Mám rád zamračeného Clinta, Eastwooda ako režiséra a Briana Helgelanda a jeho krimi príbehy/ scenáre. Krvavá stopa kombinuje skoro všetko, čo ma na Clintových filmoch vždy baví. Navyše príbeh ma tiež čo ponúknuť a aj keď nestrhne ako kriminálky od Finchera, určite je zaujímavý. Pre mňa jeden s dobrých filmov, kde ide Clint po krku prefinaknému zloduchovi. 80% - 4* ()

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +zajímavé vyšetřování -nic převratného/// Souhlasím s ostatními, čistá tříhvězdičková podívaná, která je místy překvapivá a celkem koukatelná. Do dnešní doby předposlední Eastwooduv film, v němž je na něm poznat, že je to starý veterán zralí tak na důchod. Ono mu taky bude 77. Ovšem jako režisér se zdá že zraje jako víno, v tomto směru byl film v poho. Jednou však stačí./// Celkem 60%/// ()

Javert

Skrz naskrz průměrná detektivka, u které mě osobně nejvíce potěšil závěr - ne snad tím, jakou obsahoval pointu, ale hlavně svojí podobností se závěrečnou konfrontací se Scorpiem v lomu v prvním Dirty Harrym. ()

kingik

Ale jo, proč si nedát hollywoodského veterána Eastwooda, který s tímto thrillerem nemířil vedle, ale desítku v terči přece jen netrefil. Ocenil bych na filmu jeho snahu otřepat se ze schematismu a nedávat prostor předvídatelnosti. Obsazení Jeffa Danielse do jedné z hlavních rolí mělo svoji pointu. Ještě to chtělo pohrát si více s divákem, přestože ve filmu je hned několik takových úseků, je na diváka myšleno střídavě a není mu dostatečně umožněno ponořit se do filmu naplno. Eastwood svoje osamělé postavy, tentokrát jí je soudní psycholog FBI, hraje nonšalantně, ale i namistrovaně, tedy něco jako všude byl, všechno zná, a film vlastně přes svůj neotřelý námět pojmul jako starou dobrou detektivku s mysteriozními prvky, která neurazí a ani nenadchne. Hlavně určeno příznivcům Eastwoodova chrapláku (já to viděl s dabingem Ladislava Županiče) a jako mistr dedukce by rovněž obstál na výbornou. Detektivní story o transplantovaném srdci od zavražděné dárkyně po "eastwoodovsku" nemohla dopadnout hůř než na přijatelných 60% ()

Snorlax

Ta saltomortální pointa je i v knize, takže ji nelze vyčítat filmu. Naopak film dělá z hlavní postavy faktického sympaťáka, kterému je velmi snadné fandit. ()

Šakal

Komentář číst až PO shlédnutí snímku (anebo vůbec). Nebojte, o nic (zásadního) se tím nepřipravíte :-) Nestopoval jsem (si), v kolikáté vteřině snímku jsem (pro sebe) objevil zápletku (vraha), ale o tom tento snímek v prvé řadě není. Pro mě byla důkazem kvality právě skutečnost, že (i) přes fakt, že jsem samotnou zápletku (vraha) znal (resp. odhadl) dávno dopředu, stejně (díky Eastwoodově režii/herectví) jsem si snímek užíval. Zejména potom kombinaci přímočarého B. Helgelanda a volně plynoucí režie, (která nikam nespěchá) C. Eastwooda. A tak jediná moje (subjektivní) výhrada míří k úplnému závěru. Poslední klapku (resp. „akce jedééém“ bych já osobně zahlásil o nějaké 2min dřív, tedy (SPOILER) v okamžiku, kdy jisté ruce drží hlavu pod vodou a hladina se (ne)milosrdně zavírá. p.s. když už jsme u těch SPOILERŮ- vrahem (uživ. GILMOUR93) je opravdu zahradník. Je ale potřeba také dodat, že rád rybaří s lahví pivka (resp. Jacka Danielse) po ruce... Tak a je to venku! Stejně je to ale každému (max před úvodními titulky) jasné nebo ne.......!? Možná by stálo za úvahu (páni distributoři) dodat na DVD alternativní konec (variantu), kdy vrahem je samotný Terry McCaleb resp. dotyčná, jejíž srdce v sobě nosí. Třeba by potom i několik místních bylo (u)spokojeno a říkali si, „jakej je to ten B. Helgeland frajer, takhle mě přechcat“........ 75% ()

Anderton

Clint vyšetruje nejaké lúpežné prepadnutia spojené s vraždami. Takže chodí, vypytuje sa, občas narazí na stopu, aby mohol ďalej chodiť a vypytovať sa. Všetko bez akcie a čisto rutinne. Dovtedy je všetko fajn, máme pocit, že nás čaká aj nejaká tá hrdinova morálna dilema, pretože sa ukáže, že v nich bude osobne zainteresovaný. Bohužial príde zásadný obrat, ktorý je z daných možných asi ten najhorší. Poteší harmoniková spomienka na spagetti westerny, menej už obligátne akčné finále s prestrelkou. Čistý priemer aj podľa vzácne zhodných hodnotení tunajších užívateľov. Zaujímalo by ma, prečo Clint zabíjal čas niečím podobným. ()

nascendi

Pozrel som si tento film napriek šedému upozorneniu a napriek mizerným výsledkom hľadania kvalitných filmov z posledného obdobia jeho tvorby. Zdá sa mi, že Clint Eastwood uveril svojej predstave, že v 72 rokoch môže bezproblémovo hrať akčného hrdinu, príležitostného milenca a to všetko krátko po transplantácii srdca. Namiesto akéhosi obdivu sa dostavuje iba súcit až pocit trápnosti, lebo Clint si na staré kolená už nemusí nič dokazovať. Filmu ako celku svedčia tri hviezdičky a ani tie nie sú príliš silné. ()

PetrPan

Clint by byl skvělý představitel Harryho Bosche, ale na to holt nikdy nedošlo. Tento konkrétní román od Michaela Connellyho pak neznám, čili nemohu srovnávat s předlohou jinak mého vcelku oblíbeného pisatele. Dostalo se mi pak lehce tuctové, ale řemeslně dobře zvládnuté krimi, kde mi víc utkvěla jen de facto úvodní scéna s infarktem a zbytek už mi teď po nějakém čase od projekce ve vzpomínkách docela bledne. Clint se srdcem oběti a velkou jizvou na hrudi pak ale pochopitelně výbornej, jen v té posteli mu to prostě nejde a nejde. Tři. ()

Slarque

Připadá mi, že obsazení Jeffa Danielse nebyl zrovna dobrý nápad. Jednak jsem hned začal přemýšlet směrem k „ten tady nebude jen, aby dělal Clintovi vola“ a za druhé téměř vždycky, když se objevil na scéně, mi film začal připadat vzhledem k ostatním záběrům příliš odlehčený, až komediální (závěr nevyjímaje). A ač nejsem žádný Sherlock, tady jsem měl před Clintem ustavičně náskok. ()

klerik

Scenár požičaný z nejakého seriálu, zopár smiešnych scén, takmer televízne prevedenie, ale aj tak to má ešte šmrnc toho, čo nazývam Eastwoodovka... ()

korbitch22

Stará dobrá kriminálka,se zajímavou hudbou i atmosférou,průměrně zrežírovaná,výborně zahraná.Clint má charisma,že by sním i v 70ti letech mohl krájet 30ti leté bouchače.Ve filmu se víc kecá,než střílí,což je k věku Clinta logické.Scénář je sice neskutečně předvídatelný a u kriminálky byste si neměli vodříkat všechno vo hodinu dřív,než sám detektiv,kterému to docházelo rychle,asi jako mě kvadratické rovnice o třech neznámých :-) takže pomalu :-) Vraha víte prakticky okamžitě,kdo sleduje kriminálky a pozná do očí bijící castingovou chybu,dojde to každému hned.Ovšem Clint má kliku,že je to prostě Clint,má na to,tuhle průměrnou krimošku,s předvídatelným dějem,sexy černoškou,blbýma fízlama (doufal sem že mexikánec zhebne) utáhnout svým dokonalým herectvím.Lehce nadhodnocuji,nenudil sem se a ještě sem sám vyřešil případ dřív,než samotný Terry McCaleb :-) 65%. ()