Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko 僕の彼女はサイボ-グ (viac)

22. november 2007: Osamotený študent Jiro Kitamura (Keisuke Koide) má narodeniny, no jediný darček dostal sám od seba. V tento deň sa ale stane niečo neočakávané - stretne dievča svojich snov (Haruka Ayase), ktoré však ešte tú noc zmizne bez stopy.
22. november 2008: Jiro oslavuje narodeniny a znovu stretáva tajomnú dievčinu. Teraz však zistí celú pravdu: Kráska je cyborg z budúcnosti, vytvorený iba pre jeho potreby. Je krásna, má nadprirodzené schopnosti a pre Jirove šťastie by urobila čokoľvek. Má ale jednu chybičku: Nevie cítiť a opätovať lásku. Podarí sa Jirovi naučiť ju ľúbiť? (koba)

runner85

K dobrému Sci-fi či fantasy netreba žiadne prstienky, oživené sošky, ani kostričky, či dráčikov ba dokonca ani krakenov ktorí by chceli potopiť loď ... stačí málo, treba dať pekný príbeh, peknú hudbu, peknú herečku a jedného androida, škoda len že to bolo v závere trošku prekombinované ... ale aj tak som sa skvelo bavil ... ()

Tyckin

Zamilovat se do robotky má svá úskalí i výhody :-) S odstupem 2 let přidávám po opakovaném shlédnutí jednu hvězdičku na plný počet. Velmi příjemný kousek - zdařilý mix romantiky, komedie, dramatu i trochy akce jak se sluší a patří. Hudba rozhodně neurazí, zpívané skladby jsou hezké a dobře sedí do jednotlivých scén - např. návrat do rodného města, ten je opravdu povedený, dojemný až magický. Naopak taková Raoulova polévka zase pobavila :-) Samotný vysvětlovací závěr filmu mi malinko nesedl, ale i tak to bylo pěkné a zahřálo u srdíčka. 90% ()

Eriol

To, co by bylo celkem roztomilé jako půlohodinová epizoda Krajních mezí, působí na ploše 120 minut příšerně nudně a natahovaně. Jen tak halabala za sebou nabalovat epizody ze života obyčejného kluka s vlastní cyber-bodyguardkou a pokoušet se to ospravedlnit rádoby šokující a překvapivou pointou bohužel nestačí, když je hlavní dvojice zoufale nesympatická a nemá spolu nic společného (on: roztomilý a citlivý ňouma, ona: chladná supersexy cyberžena). Ve výsledku tak film jen využívá děje k prvoplánovým vtípkům a efektním trikovým scénám a nenamáhá se nic vysvětlovat (co způsobilo ono "velké neštěstí", proč vševědoucí cybergirl nezasáhne jinak a lépe, jak je to s její osudovou podobou?). Ale nač být náročný a chtít promyšlený příběh, když stačí bezduše se dojímat a plesat nad dojemným koncem... Cyborg girl je film umělý stejně jako jeho hlavní hrdinka. ()

TomikZlesa

Tak tohle se komentuje opravdu těžko. Ze začátku Hancock v dámském provedení a pak spíš Terminátor :-). Že sou šikmoočky krásné ženy není nic novýho ale tahle ? ta se musí vidět, ona bez emocná tvář jinavíc výborně sluší. Z prvu sem si říkal, že mix tolika žánrů nemůže dopadnout dobře, ale povedlo se a žánry se ani vnejmenším neruší nebo netřískají. Až na pár logických a časových neschod není tenhle film skvělý či výborný...ale nádherný! krásný! roztomilý! ....s možná až poněkud ******** koncem, nebudu spojleřit :-) ()

snob

Tak pozor. Ne každý japonský pot smrdí po nádherném zážitku. Ne každý japonský prd voní po extatickém prožití. Cyborg girl je film snad až nemístně impotentní. Scénárista slepil zbytky z šuplete dohromady a hodil to komercí utlučenému režiserovi. Mám velmi rád japonské filmové umění. Tohle bylo jen japonské. Bohužel ne umění a už vůbec ne filmové. Umělá slečna, potažmo její představitelka, se po celý čas této křečovité záležitosti usmívala stále stejným a stále pitomým způsobem. Umělému chlapci museli v závěru filmu spustit déšť, aby nebylo vidět, že zahrát pláč je pro něj nepřekonatalný problém. Uměle nastavený konec, který nám směšně zrekapituloval začátek, mi připadal jako trapně honěná metráž, kdy pod dvě hodiny prostě jít nelze. Film bez otisku jakékoli osobnosti. Film zcela umělý a nezáživný. Jednu hvězdu dávám jen proto, že film dokázal ve své tuposti skončit. To oceňuju. ()

Adush93

Kouzelný příběh, u kterého snad i roboti uroní slzičku. Nicméně prvky sci-fi mi do asijských melodramat, na které jsem zvyklá, moc nesedí. Od Jae-young Kwaka jsem přeci jen zvyklá na něco jiného. I tak jsou ty 4 hvězdy silné, jelikož epilog byl tradičně nádherný. SPOILER! Až na úplně poslední scénu, která kdyby nebyla, konec by byl smutnější, ale přesto o něco kouzelnější a méně přeplácaný. ()

Laputa

Skvělé pojatý film, romantika a sci-fi vytváří velice ojedinělou kombinaci. Skvělá hudba, skvělý příběh, skvělí hlavní hrdinové. Užásné zpracování a výsleked je super. ()

forsythia

Pozor SPOILER: Prvotřídní terminátor v šikmookém ženském balení sbalí osamělého podivína a ke konci příběhu se z něj stane prvotřídní Meresjev. Ještě že tu máme živou předlohu z masa a kostí, jinak by se mi samou lítostí mohly poničit integrované obvody. Jinak vcelku milý příběh o kybernetické lásce. ()

markuc

Tak takto netradicne pojaty a kvalitne natoceny romanticky pribeh jsem uz dlouho nevidel (jakoze tyto pribehy jinak nemusim). Mam proste pro vychodni (az extremne vychodni) kinematografii slabost. Pocinaje hereckymi vykony (az jsem obcas neveril, ze tu androidku hraje zena), strihem (krasne prolinani suocasnosti, minulosti a budoucnosti), hudbou (v podstate milostne pisnicky, ale japonskeho "strihu"), kamerou (netradicni zabery na znicene Tokio nebo jen na zabodnutou kridu v tabuli) a konci rezii (v nasich koncinach nevidana) cini z tohoto dila originalni podivanou. Plny pocet * je v tomto pripade plne zaslozeny. Ani neprijde, ze se dve hodiny divate vlastne na romanticky pribeh. ()

neoBlast

Kyborg z budoucnosti, místo velkého vyvinutého svalovce vyvinutá slečna, místo ničení města mu pomáhá - zkrátka Terminátor naruby + nějaká ta romantika. Prvních 15 minut vypadá přesně jako vystřižených z MSG, ale dále se snaží Kwak vydat jinou cestou, a dle mého tou správnou, zdařilou. Cyborg Girl je přepálená sci-fi, přepálená romance i komedie. Ale nic z toho nevadí, protože režisérovi žánry drží slepené dostatečně pohromadě (narozdíl od My Mighty Princess). Technicky slušně zvládá - hudba, kamera, triky (a že jich je požehnaně), jen stopáž je trochu delší. Celkem slušných: 80 % ()

Savo

Sice je to pořád to samé jako u předchozích Kwakových filmů, ale hvezdička navíc za slušivý sci-fi kabátek a další hvězdička za Haruku Ayase. Kam sakra na ty ženský chodí.... ()

galba

Když opomenu, že tam bylo dost logických chyb, tak musím podotknout, že na můj vkus to byl moc doják, ale opravdu zajímavej projekt a dost mě tenhle film překvapil. ()

terunka003

Smutné, ale i hezké, romantické, místy vtipné, japonské, sci-fi. Takový hezký příběh o budoucnosti, minulosti a přítomnosti. Je hezké mít někoho kdo se o vás stará a zachraňuje vám život. Někdo, kdo ztvárňuje vaší životní lásku. Smůlou je, že je to robot, který nic necítí, je chladný a vy ho můžete něčemu málu lidskému jen naučit. Scény se zemětřesením byly dost depresivní a nehezké. Film pro klidný večer. "Přišla jsem z budoucnosti.." ()

Ace.Anita

Typický prezenčkový film: Cestování časem? Zde. Paradox, nad kterým jde přemýšlet v tramvaji, když si zapomenete iPod? Tady. Je to natolik překombinované, že vám to připomíná vlastní duši? Jo. Je tam divná láska? Divná láska? Je tam? Jo, tady.. ()

VanTom

Roztomilá romantická komedie, nádherně fungující ve své první polovině, kde se uťáplý student a lidský cyborg (s vizáží krásné dívky, jím v budoucnosti sestrojený a poslaný časem pro vlastní ochranu) vtipně sbližují. Pak přijde nezbytný milostný konflikt a snímek trošku ztratí tempo, následná živelná katastrofa působí už hodně přehnaně a vykonstruovaně, nicméně finální pasáž v budoucnosti a emocionální pointa z minulosti i současnosti snímek perfektně, promyšleně uzavírají. ()

Kalidor_

Dojemná robotická romantika :-) Oddanost Cyborga člověku dosahovala oddanosti Bishopa ve Vetřelcích, taky se pro něj mohla přetrhnout :-) No ale bylo tam hlavně to, no takové to jak on ji cítí a ona jeho furt ne, no ta... láska :-) ()

Pedross800

Se divím, že tu dokonalou a neporazitelnou Haruko si nevzali mezi svá křídla Avengeři. Svou krásou a mega schopnostmi i Scarlett strčí do kapsy. Kašlat na city, já bych její srdce slyšet nepotřeboval :-)) Bo vše ostatní na té Japonečce bylo naprosto kouzelné a vzrušující. A jaká s ní byla prdel, oslava narozek a další hlody, to nemělo chybu. Parádní sci-fi romantická oddechovka co mé očko tuze potěšila. ()

Hollohlaway

Konec to vytáhl na tři, jinak do té doby šíleně nevyrovnané. Hlavní hrdina výjimečně pitomej, sice zápletka zajímavá a Haruka Ayase krásná jako vždy, ale scénář silně drhne a určitě to potenciál nevyužilo. Ale konec je naštěstí romanticky vypointován, takže ve výsledku ta podivnost dopadla ještě dobře. ()