Horúce pozdravy z Paríža

• Slovensko Bez súcitu (viac)

Osobný asistent amerického ambasádora v Paríži James Reec (Jonathan Rhys Meyers) má všetko, čo úspešný mladý muž potrebuje mať. Atraktívnu priateľku, luxusný byt a výborne platené zamestnanie. Jediné, po čom ešte túži je zúčastniť sa riskantnej a veľmi nebezpečnej akcie. V tej chvíli, keď sa dozvie, že má byť po ruke americkému agentovi FBI Charliemu Waxovi (John Travolta) je nadšený. Wax má za úlohu zabrániť teroristickému útoku v Paríži. James však skoro zistí, že Wax sa vyžíva v násilí, zastrašovaní a pre úder nejde ďaleko. Najskôr strieľa a až potom sa pýta, či to niekto prežil. (TV Markíza)

Kailo

Morel umí, jeho akční spektákly mam rád. A v podání s Bessonovo scénářem, je tuhle hustej odvar. Postarší Travolta jako skinhead, je naprosto zničující, role se pro něj dokonale hodila a díky bohu se nikdo nesnažil z něho udělat 50 letýho Kung-Fistu a jeho pohyby jsou v "rámci jeho možností". Jen mě mrzí, že humor, co je cca v prvních 30 min značně ubral na množství. No, a potom ještě jeden dodatek. Nejsem sice pyrotechnik a v bombách mam hodně minimální ználosti resp. nulové, ale bomba připojená přes Jack ? Nepříjemně sem se v tu chvíly smál, možná to byl účel, možná ne. Každopádně skvělá akčnost s notnou dávkou dvojsmyslného humoru. 70% ()

SOLOM.

Pravdou skutečně je, že zdejší scénář je největší slabinou celého filmu, ale já od toho čekal spíš podprůměrný akční kousek s tanečníkem Travoltou a dostal jsem průměrnou akční řežbu, kde první 2/3 filmu zabíjel holohlavý a hláškující o sto šest a to se mi popravdě docela líbilo. Jonathan Rhys Meyers tu spíš jen tak přicmrndával, no Travolta to zachraňoval. Jako žádná oslňující bomba to není, ale sračka taky ne. Pár docela slušných scén, kvůli kterým si to ještě někdy pustím znovu, by se tu určitě našlo. ()

becki_tu

Bohužel jen lehce nadprůměrná, ale i tak docela zábavná a pohodová žánrovka, která výrazně těží z hláškujícího Travolty a jeho sympatického parťáka Rhyse Meyerse. Akce tu také naštěstí není pomálu, pořád je na co koukat, takže ta necelá hodinka a půl uteče rychleji, než by jste řekli "motherfucker". 65% ()

JASON_X

Osmdesátkově slabomyslná střílečka z Paříže. Kdo má rád nekomplikovaný (var. lobotomizovaný) filmy s přímočarým (var. nablblým) dějem bude spokojený, kdo nemá ten nebude. Kdo má rád Travoltu bude spokojený, kdo nemá ten nebude. A to je asi tak všechno, co se k tomu dá napsat. Nenudil jsem se, občas jsem se pousmál (třeba šňupání koksu z vázy na Eiffelovce, nebo nečekanýmu odkazu na Pulp Fiction), občas mě ale nebavilo stereotypně jednoduchý Travoltovo hláškování, nebo stokrát provařený klišé dvou parťáků, kdy jeden je úplně jinej než druhej, ale přece jim to skvěle klape. A taky mě hrozně naštvalo, že na konci překazili ten atentát na konferenci "Pomoc Africe". Nesnáším totiž pomoc Africe. A všechny lidi co pomáhaj Africe. Klasickej film na jedno použití. ()

prome

Druhý vtipnější Taken se nekoná. Hlavním záporem filmu je sám John Travolta, který se do role vůbec nehodí. Hláškování mu sice ještě jde, ale v akčních scénách už tak přesvědčivý není. Jinak akce je tu dostatek a nenudí. Jenže s blížícím se závěrem už víte, jak to všechno skončí (víte to i v průběhu, ale pár překvapení se najde) a začíná to být až příliš monotonní. Lehký nadprůměr jak vyšitý. ()

Morholt

Chachááá! John Travolta běhá po Paříži a krosí všechno, co mu přijde pod ruku. V patách mu běží Joanathan Rhys Meyers s vázou plnou koksu, kterej vůbec nechápe. co to jeho novej parťák vyvádí. Morel vsadil po Neesonovi na dalšího netradičního akčního hrdinu a zase mu to vyšlo. Sice to nedosahovalo kvalit Takenu, ale bavilo to a vo tom to je! 80% ()

Kamca_

Čekala jsem skvělý trhák a vyklubal se z toho jen obyčejný, průměrný, možná místy nadprůměrný film. Aspoň, že herecký obsazení bylo sympatický. 60%. ()

Lacike

Zo zaciatku to pripomina Training Day. Neskuseny agent dostane za partnera skuseneho agenta a vy neviete, ci je good gay bad guy alebo iba magor. Za chvilu vam to zacne byt fuk, pretoze nasleduje mnozstvo solidne natocenych akcnych zbesilosti. V tej chvili to dost pripomina Crank 2. Nie je dolezite, preco sa to deje, ale ako cool je to natocene. Bohuzial v poslednej tretine niekoho napadlo, ze by bolo dobre tomu dat nejaky zmysel. Film sa zrazu zacne brat velmi vazne (nahodia sa temy ako terorizmus, osobna angazovanost jednej z postav), co vobec nesedi s predchadzajucim dejom a film vôbec nefunguje ako celok. Cely film ako tak nad vodou drzi zabavny Travolta, ktoremu ale k dokonalosti chyba väcsia tvrdost. Miestami tie jeho kusky pôsobia ako parodia. Jonathan Rhys-Meyers vôbec nestiha a po vacsinu filmu je uplne zbytocny. Vysledkom je priemerny akcniak s jednym skvelym odkazom na Pulp Fiction. 5/10. ()

Gary

Po dlouhých letech TRAVOLTA RULEZ !!! Nezajímá mě, že v Americe to poplivali a v Evropě to utápějí ve vodách průměru. Já jsem se bavil s každým záběrem, Johnymu jsem to žral (ačkoli jsem ho dlouho neviděl pořádně hrát a z obrázků Paříže jsem čekal další herecký průšvih). Jsem rád, že jsem zase jednou menšina a dávám subjektivně nadšených, akčních, zábavných 100%. Rád se na to budu dívat znovu a znovu, když to pojede za deset let v televizi, což se o některých vysoko hodnocených filmech zkrátka říct nedá. ()

BoPo

Luc Besson a Pierre Morel sa pokúsili o zbesilú akčnú jazdu. Je to však v podstate len slabšia verzia filmu Sejmi je všechny. Travolta sa naďalej snaží oživovať a zabíjať svoju kariéru. Nečakal som veľa a ani som veľa nedostal. ()

Caszidy

"Uhh, come to daddy!" případně "Wax on, Wax off!" Travolta si roli náležitě užívá a trousí jednu hlášku za druhou. Rhys Meyers má ten svůj klasický výraz ve tváři a zběsilá akce střídá akci. Oceňuji poctivou kaskadérskou práci a žádné přehnané zelené pozadí, či závěsné provazy. Akční jednohubka "par excellence"! ()

Hwaelos

Zábavná jednorázovka. Travolta našel po dlouhé době roli, co mu sedne. Meyers tentokrát hrál v hlavní roli pouze přihravače-nekňubu. Akce mohlo být víc a mohla být ještě víc přitažená za vlasy. I z komiky střetů těch dvou se dalo vytěžit víc. Ale nespokojen nejsem. ()

st.ranger

Ohromné překvapení. Po Travoltovo Pelham 123 jsem očekával pomalý přechod v záporný charakter, něco ve stylu Training Day, ale naštěstí se tato zhovadilá a klišoidní přetvářka nenaplnila. Velice mě překvapilo provedení akčních scén, v dnešní době rychlých sestřihů a Parkinsonových záběrů opravdu přehledné a chytře vykonstruované přestřelky. ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (viac)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (viac)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (viac)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (viac)