Magická posadnutosť

• Slovensko Praktická mágia (viac)

Keď láskou sklamaná čarodejnica Maria Owensová (Caprice Benedetti) vyslovila strašnú kliatbu, v dôsledku ktorej zomrie každý muž, ktorý sa zamiluje do ženy z rodu Owensovcov, nik ani len netušil, aké ďalekosiahle následky jej kliatba bude mať pre celé jej potomstvo... O dvesto rokov neskôr svojrázne sestry Frances (Stockard Channing) a Bridget (Dianne Wiest) vychovávajú svoje netere Sally (Sandra Bullock) a Gilly (Nicole Kidman), otec ktorých podľahol kliatbe a mama sa utrápila žiaľom. V rodine prefíkaných čarodejníc Owensových je veľa zábavy i vzrušenia - je tu však aj jeden problém: muži, do ktorých sa čarodejnice Owensové zamilujú, sú odsúdení na predčasnú smrť... Tak zomrie i Sallyin manžel Michael (Mark Feuerstein), s ktorým žila spokojným životom, a tak zomrie aj agresívny Gillyin manžel Jimmy (Goran Visnjic), ktorý ju surovo týral a ktorého Sally nakoniec zabije v sebaobrane. Tým sa to však neskončilo, pretože psychopat Jimmy ich ohrozuje aj zo záhrobia. Vzápätí sa objaví sympatický detektív Gary Hallet (Aidan Quinn), ktorý sa postupne do ostýchavej Sally zamiluje. Ona ho síce kvôli obavám pred dávnou kliatbou odmietne, ale čoskoro si uvedomí, že Gary je práve ten muž, ktorý podľa jej dávneho kúzla nemal vôbec existovať... (TV Markíza)

pseudo odpad!

okvětní lístky vířící k úplňku? výbuchy oslepujícího svěla, které vychází ze spojené ženské síly? načerno našminkovaný démon rozežraný šerifskou hvězdou? no potěš... romantická komedie může být jakkoliv plytká, pořád má šanci na body za příjemnou atmosféru nebo přinejmenším kostýmy. přidejte do ní ale pár triků ze seriálu o čarodějnicích pro dospívající, pár nevěrohodných scénáristických zvratů a nekvalitní vizuální efekty a vznikne... seriál o čarodějnicích pro dospívající ve hodině a půl. ()

magicDust

Pekný film, v ktorom bola mágia spomínaná veľmi nenásilnou cestou nediali sa tam žiadne výbuchy ani svetielka tam nepoletovali ako šialené. Mágia ukázaná prirodzenou cestou spojená s nehynúcim príbehom lásky a happyendu. ()

demovka

Sestry jsou zatíženy kletbou své předkyně, nejen že znají umění kouzel a lektvarů, ale také jejich partnery vždy zastihne smrt. Snaží se žít šťastně v dnešní době i se svým stigmatem. Jedna sestra chce zapomenout na kouzla a žít normální život (Sandra). Druhá se k umění hlásí a žije barvitý život plný nesprávných chlapů (Nicol). Bohužel kletba je dožene, Sandře umírá manžel a Nicol se dostane kvůli partnerovi do problémů a hledá pomoc u Sandry. Problém vyřeší díky kouzlům, ale nesprávným způsobem. Tím se setkávají s vyšetřujícím policistou. Jak to skončí? Díky kouzlu opět dobře….. Takže doporučuji ženám. Vy muži se běžte koukat na nějaké akční filmy, tento film pro Vás není. ()

Hadush

Na deštivý odpoledne, kdy se člověk chce akorát tak líně válet u bedny, proč ne. Jedna hvězda je rozhodně za výpravu. Další za Stockard Channing a jedna za oči Aidana Quinna...za víc to tak nějak nestojí. :) ()

darkchipmunk

Další z ikonických filmu mýho dětství. Devadesátková estetika, nádherná Nicole Kidman (film, kde jí to podle mě nejvíc slušelo), sympatická Sandra Bullock... Jo a ve vedlejší roli se mihla moje oblíbená Evan Rachel Wood. Budu to muset po letech znova oprášit, filmy, který jsem viděla poprvý v dětství hodnotim trochu přes takovou nostalgickou, magickou clonu. Nicméně, na to, že tenhle film šel do distribuce v roce 98 (a mám takovej pocit, že téhož roku už jsem ho viděla na VHS), tak je vlastně dost feministickej. I když to jsou Čarodějky z Eastwicku taky. Těm se samozřejmě nemůže vyrovnat, ale i tak to není tak špatný, jak se nám snaží nakecat čsfd. Bez těch hereckých es by to byl o půlku horší film, ale Sally a Gillian jsou díky nim skvělý. Od dětských let už jsem to viděla mnohokrát a úsudek se mi výrazně nezměnil. Prostě magickej film o síle sesterské, resp. ženské, lásky, a v neposlední řadě taky o tom, že někdy je dobrý se držet dětskejch snů... jedno oko zelený, druhý modrý. ()

Aloika

"Chcem muža, ktorý by mal jedno oko modré a druhé zelené" a bum, hádajte kto sa objaví?! Moc presladené, ale pomedzi to niekedy zablúdi vtipná scéna. Nicole Kidman ako filmová postavala a herečka žiari. Ale to je asi jediná žiara. ()

CarlaBrunn

Aj napriek tomu, ze sa mi pocas "praktickej magie" podarilo zaspat, stale ma cosi tahalo dopozerat do konca. Priznavam, ze sice aj po druhykrat som pri nom vyborne zaspala, ale to ma nezavazuje dat nizke hodnotenie. Co ma zaujalo primarne? Nazov a titulny obrazok...ale teraz vazne. Tiez pohlad na rodinne zvyky, tym ze boli netradicne (magia, sila carovania, odriekavanie magickych slov....) Vedeli, ako si "zjednodusit", ci "stazit" zivot. Skvely namet, zivot dvoch sestier, ktore boli od mala vedene k carovaniu. Jedna z nich porodila dve dievcata, ktorym uz ale carovat nedovolili, aby sa vyhli natlaku zo spolocnosti. Esteze pri kazdom probleme stali ich (pra)tety (skusene bosorky), ktore vzdy vcas zakrocili. Miestami mi to pripominalo serial Sabrina (aj tou nenapravitelnou podobou kocura Salema). Ak hodnotim globalne, film bol mimoriadne prijemny, light, sviezi s tym spravnym nabojom, v ktorom sa snubi mysterie/fantasy so specifickou davkou romantiky :) ()

KyoroChan

Vyjadřovat se k hodnocení nemá smysl. 100lidí - 100chutí. Film má krásný vizuál, mám rád Sandru ve spoustě filmů, ale tady je prostě dokonalá. Příběh byť by se mohl zdát trochu infantilní nebo naivní, tak přeci jen poukazuje na jakési moudro, které lecjaký cynik který dává 2hvězdy prostě neuvidí.. A tím moudrem je pevné pouto k někomu, s někým. V dnešní době je takový vztah zázrak, ale ne nemožný. A proto moc děkuji za tento snímek, který ve mně vdyčky vyvolá touho něco takové najít a prožít. ()

Aileena

Pokud to budeme brát jako pohádkovou romantickou fantasy pro holky, kterou také je, vidím tento film jako docela zdařilý. Takže chápu, že mužskou část diváků asi neosloví. Pro mě však má, už několik let, své nepopiratelné "kouzlo". ()

Meteora17

Nevím proč, ale mi se to prostě líbilo. Je to možná proto, že věřím v nadpřirozeno. Sice ne takové, ale něco tam bylo. Možná je to i proto, že jsem to viděla, když jsem byla menší. A něčím mě to zaujalo. ()

LiSaiFun

Po nějaké chvíli jsem usnul. Pak jsem se probudil a chvíli opět sledoval. Pak jsem zase usnul. Asi ve třech čtvrtinách manželka začal volat: "Prosímvás, vypněte to už někdo!" Tak to někdo vypnul. Tolik ode mne k tomuto filmu. ()

Rathe

Naprosto vtipnotrapný snímek se Sandrou Bullock a Nicole Kidman, který ve výsledku je docela trapný. Začátek zase tak špatný nebyl. Ale čím dál film pokračoval, tím mě bylo více trapné se dívat... no a ten konec... to raději nekomentuji. To bylo docela k smíchu. ()

Jirkacek

Na film Magická posedlost jsem se díval doma povinně, protože moje manželka je čarodějnice a moc se jí tento snímek z roku 1998 líbil. Ne vážně, taky jsem se docela těšil na zajímavý příběh sahající z historie do současnosti a také na dvě představitelky hlavních rolí Sandru Bullock, Nicole Kidman, které si zde zahráli sestry, jejichž matka, babička, prababička i tety a pratety byly čarodějky. Neodradilo mne ani nízké hodnocení zde na ČSFD a bohužel musím potvrdit správnost tohoto bodování, neboť příběh nestál na nic. Celé to bylo postavené na tom, že každá čarodějka, která se zamilovala, do pár let přišla o svého manžela a to se stalo také Sandře, zatímco Nicole si užívala sexu a nezávazného života v jiném státě USA. Když ji však její přítel zbil, zavolala si na pomoc sestru a po dramatickém únosu jej otrávily. Společně se vrátily do domu dvou ztřeštěných stárnoucích tetiček, u nichž od dětství po smrti mámy bydlely. No a netrvalo dlouho a objevil se agent a sháněl se po mrtvém milenci, kterého sestry zakopaly na zahradě u domu. Přes varování tetiček se mrtvého pokusily pomocí čar oživit, což však přineslo jen problémy. Byl jsem tedy zvědav, jestli půjde do vězení Nicole nebo Sandra nebo obě nebo nikdo jak to vlastně dopadne s živoucí mrtvolou, tetičkami, dětmi Sandry a tak. Leč jak jsem psal, příběh to byl jednoduchý, děj očekávaný a žádné velké překvapení se nekonalo. Pravda je, že jsme se doma občas zasmáli, ale celkově nic moc. Proto ode mne za obě hlavní postavy a humor Magická posedlost dostala dvě posedlé hvězdičky **. ()

CSGoddess odpad!

Píčovina o dvou kundách co čarují metelesku blesku a jsou prokletý takže každý chlap co je ojebe zdechne na to tata. Kdyby magie fuckt existovala tak by si tyhle pipky ani nevezli páč by je přečaroval i Hery Potrat. Ta mě odpad a ztráta času. Navíc Bullock měla i lepší filmy a Kidman nesnáším jelikož jako herečka za starosta belu a ten její ksicht nemůžu ani cejtit natož vidět. ()