Magická posadnutosť

• Slovensko Praktická mágia (viac)

Keď láskou sklamaná čarodejnica Maria Owensová (Caprice Benedetti) vyslovila strašnú kliatbu, v dôsledku ktorej zomrie každý muž, ktorý sa zamiluje do ženy z rodu Owensovcov, nik ani len netušil, aké ďalekosiahle následky jej kliatba bude mať pre celé jej potomstvo... O dvesto rokov neskôr svojrázne sestry Frances (Stockard Channing) a Bridget (Dianne Wiest) vychovávajú svoje netere Sally (Sandra Bullock) a Gilly (Nicole Kidman), otec ktorých podľahol kliatbe a mama sa utrápila žiaľom. V rodine prefíkaných čarodejníc Owensových je veľa zábavy i vzrušenia - je tu však aj jeden problém: muži, do ktorých sa čarodejnice Owensové zamilujú, sú odsúdení na predčasnú smrť... Tak zomrie i Sallyin manžel Michael (Mark Feuerstein), s ktorým žila spokojným životom, a tak zomrie aj agresívny Gillyin manžel Jimmy (Goran Visnjic), ktorý ju surovo týral a ktorého Sally nakoniec zabije v sebaobrane. Tým sa to však neskončilo, pretože psychopat Jimmy ich ohrozuje aj zo záhrobia. Vzápätí sa objaví sympatický detektív Gary Hallet (Aidan Quinn), ktorý sa postupne do ostýchavej Sally zamiluje. Ona ho síce kvôli obavám pred dávnou kliatbou odmietne, ale čoskoro si uvedomí, že Gary je práve ten muž, ktorý podľa jej dávneho kúzla nemal vôbec existovať... (TV Markíza)

mikhail

Film u mňa boduje vynikajúcou hudbou. Štvorica čarodejníc tiež nemohla byť lepšie zvolená. Celkovo má tento film pre mňa svoje kúzlo a dá sa naň opakovane pozrieť bez toho, aby sa človek nudil. ()

Pitryx odpad!

Na začátku ubohé efekty, ke konci poměrně slušný duch. Jinak jde spíše o romantický film. Je to hodně ukecané a děsně statické. Já tyhle snímky v oblibě nemám. Ani herecké hvězdy tento propadák /u mne/ nezachránily. Prostě jsem se nudil a film občas „přejížděl“. Celkově jej hodnotím jako hodně podprůměrnou podívanou. Je vhodný spíše pro romantiky. Takže, do koše s tím. Prima060109-9622/9813 ()

vitac.

Šílená nuda. Jeden a půl hvězdičky za Nicol, půl za Sandru... Na motivy bestselleru - tu knihu bych (ne)chtěl mít v ruce. I když, ona i Bible se dá označit za bestseller, že...?:) ()

worm14

Tak tohle jsem dokoukal vyloženě jenom ze setrvačnosti. Nebýt dvou lehce ucházejících hereček v hlavních rolích (Bullock a Kidman), hodnocení by šlo ještě níž. Děj, stejně tak scénář byly neuvěřitelně slabé a o efektech ani nemluvě. Nikdy více! ()

Runespell

Čistě sentimentální cena tohothle jinak průměrného filmu ho u mě řadí do nejvyšších příček. Od malička jsem ho milovala a čarodějky jsou prostě moje téma:) ()

natalanka

Ano souhlasím s tím, že je to nejspíš béčko. Ale kouzelné béčko. Líbí se mi atmosféra filmu, napětí i vtip. Líbí se mi ten kousek duchařiny, která nemusí být nutně jen v hororu. Líbí se mi hudba i střih. A musím uznat, že se při tomhle filmu slezem u telky všechny holky v naší domácnosti. a pokud má film plnit funkci pobavení, u tohohle snímku to platí na 100%. :-)) ()

route60

Nejslabší film s Nikol Kidman ale pravě ona a Sandra Bulock zato rozhodně nemůžou, režiser Griffin Dunne film neuvěřteně pokazil. ()

DePompon

Kiežby aj dnešné filmy mali v sebe poetiku, s akou bol natočený tento film. Nechcem si ani predstaviť, ako by mal vyzerať podľa ostrých kritikov čsfd, keďže sú zrejme bez fantázie. No a ten dom pri útese, to je nádherný dom snov. :) Už len kvôli nemu stojí za to si ho pozrieť. Oddychová čarovná romanca. ()

AgentMarvel125

Super film poprepletany magickom - tak ako to mam rada ... A to male tmavovlase dievcatko Sally na zaciatku v slovenskom dabingu dabuje zase Zuzka Porubjaková :-) ()

Leyla

Já vím já vím....není to zrovna výbornej film...ale já mám pro něj slabost...z velký části kvůli krásně zrzavé Nicole:-) ()

kverula

Tak nízké hodnocení...Překvapuje mě, jak moje filmové cítění těžce nekoresponduje s většinou, za to bych možná měla být jen ráda. Parádní černá female-romantická komedie ukazující sílu rodiny, bezmeznou sesterskou lásku a trochu snění o tom pravém. A k tomu kouzla, čáry, dvě supersexy kočky v podání Bullock a Kidman, no co víc si přát? Nejde přeci o žádný thriller nebo krimi, aby to mělo kdovíjakou logickou zápletku. Rozum stranou a city v dlaň. ()

Sublog

Tak tohle byla příšerná blbost, kterou zachraňuje jenom Nicole Kidmanová a Aidan Quinn. Bullocková je jako vždy průměrná. ()