Magická posadnutosť

• Slovensko Praktická mágia (viac)

Keď láskou sklamaná čarodejnica Maria Owensová (Caprice Benedetti) vyslovila strašnú kliatbu, v dôsledku ktorej zomrie každý muž, ktorý sa zamiluje do ženy z rodu Owensovcov, nik ani len netušil, aké ďalekosiahle následky jej kliatba bude mať pre celé jej potomstvo... O dvesto rokov neskôr svojrázne sestry Frances (Stockard Channing) a Bridget (Dianne Wiest) vychovávajú svoje netere Sally (Sandra Bullock) a Gilly (Nicole Kidman), otec ktorých podľahol kliatbe a mama sa utrápila žiaľom. V rodine prefíkaných čarodejníc Owensových je veľa zábavy i vzrušenia - je tu však aj jeden problém: muži, do ktorých sa čarodejnice Owensové zamilujú, sú odsúdení na predčasnú smrť... Tak zomrie i Sallyin manžel Michael (Mark Feuerstein), s ktorým žila spokojným životom, a tak zomrie aj agresívny Gillyin manžel Jimmy (Goran Visnjic), ktorý ju surovo týral a ktorého Sally nakoniec zabije v sebaobrane. Tým sa to však neskončilo, pretože psychopat Jimmy ich ohrozuje aj zo záhrobia. Vzápätí sa objaví sympatický detektív Gary Hallet (Aidan Quinn), ktorý sa postupne do ostýchavej Sally zamiluje. Ona ho síce kvôli obavám pred dávnou kliatbou odmietne, ale čoskoro si uvedomí, že Gary je práve ten muž, ktorý podľa jej dávneho kúzla nemal vôbec existovať... (TV Markíza)

carly

romantika a mágia. to ja môžem. takmer v každej farbe, veľkosti a s akoukoľvek príchuťou. a zvlášť v tak kvalitnom obsadení. ()

Radiq odpad!

Jedna z největších slátanin roku 1998. Herecky výkony sou tak strašny (obzvlášť v kombinaci s českym dabingem), že aji tasemnice by to zahrála líp. Ono celkově ty filmy o čarodějnicích, takovejch těch klasickejch americkejch, většinou stojijou za velkou ruku v malé kundě. Kolikrát jsem vubec nechápal, co se to tam, kurva, děje, třeba co měl, u všech hoven, znamenat ten telefonní strom. Jediny co, tak krása Kidman, trochu aji Bullock. Jinak všechny žensky v tom filmu si nezasloužej žít. No, to bych byl moc tvrdej, spíš si nezasloužej hrát... Ale hlavně to je chyba režiséra, že vubec něco takovyho natočil, a producenta, že na to vubec dal prachy... ()

lennyd

Je to komedie? Je to romantický film? Je to horor? Od každého špetka - takže si nikdo nepřijde na své. Sandra Bullock a Nicole Kidman jako dvě sestřičky čarodějnice, které se musí vypořádat se svým prokletím, že každý muž, který je miluje zemře. To by bylo docela jednoduché, kdyby poslední muž Nicole Kidman nebyl až tak úplně obyčejný člověk.... ()

majxik

Dobré herecké osazení, trošku slabší děj ale jinak v celku pěkný film pokud na něj koukáte jako neambiciózní snímek. ()

venison

Lehce kýčovitý film bez solidního děje, ale díky Sandře Bullock a Nicole Kidman je pro mě nezapomenutelný :-D Taková milá romantika plná kouzel :-D Asi nejlepší role, kterou kdy Sandra dostala.. Ostatní jsou buď přehnaně zamilované nebo přehnaně trapné :-) Spíš srdeční záležitost než kvalitka :-D ()

Pavlínka9

Jo, jsem si vědoma, že před 15ti lety to mělo úspěch a sama si moc obře pamatuji, že jsem to viděla a byla jsem z toho pomalu v šoku, ale teď? Trošku něco jiného. Postrádá to plno věcí a pro mě byla nejlepší stejně Stockard Channing :) Je skvělá :) Již od svého prvního filmu :) Na tomto filmu se mi nejvíce líbilo lehké ukázání toho, jak se "magie" dokáže objevovat v našem životě, aniž bychom jsme si toho byli vědomy...Lehké náznaky a možnosti využití. Ve filmu je hodně zpomalených záběrů, důrazů kladených na osudové okamžiky, ale prostě Nicole Kidman a Sandra Bullock? V tomto filmu mě vůbec nezajímaly....:D Spíše než o ně mi šlo o celkové téma filmu a prostředí. A taky bych se chtěla jako hlavní představitelky střískat při natáčení a pak to použít do scény. Je to až moc dramatické a snaží se již od prvního záběru hrát na něco, co ten film rozhodně není :) ()

OHI

Po příjezdu detektiva film sklouzne do obvyklých klišé, ke konci už je to trapné, trapné a trapné. Film pro fanoušky S. Bullock. ()

zdenny

Duo Kidman - Bullock slibovalo kvalitní podívanou na letošní (2014) Halloween. Jenže čarodějky jaksi nečarovaly a ostatní aspekty tohoto slibného filmu byly neuvěřitelně ploché. Velice mne to mrzí, protože atmosféru tento film určitě měl. ()

Josefin

Roztomile zábavné. Já si nemyslím, že by Nicole nebo Sandra hrály špatně. Jen v příběhu o těch našich čarodějkách není nic co nám zůstane v paměti. Ale pro mě pohodový snímek na deštivé odpoledne, tedy, když si na něj vzpomenu:-). ()

Lencha

Když koukám, jak špatně hodnotíte tenhle film, tak já mu přidám jednu hvězdu. Takže místo tří, dávám 4. :-) Mně se prostě tahle čarodějnická pohádka (chvílemi trochu morbidní) s prvky kouzel a romantiky líbila. :-) Mám ráda Sandru a nevadila mi tady ani Nicole. Nečekala jsem od toho žádný veledílo, takže mě film nezklamal. :-) ()

Zagros

Černá romantická komedie... že to spojení nejde moc dohromady? To je pravda, alespoň pro mě v tomto filmu. Zápletka je banální, napětí téměř žádné, romantika nefunguje a humoru jsem moc nenašel. Za sympatickou Sandru Bullock přihodím druhou hvězdu a na film se znovu už nikdy nepodívám. ()