Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

JohnCZ

Variace na Piráty z Karibiku se nekoná. Nebejt tam Depp, tak tam vlastně ani není humor. The Lone Ranger klame tělem, je to vlastně docela vážně se beroucí, byť mírně stylizovaný, western. Moc dlouhý, nutno dodat. Abych pravdu řekl, mnohem více mě dostaly závěrečné titulky se záběrem na vzdalujícího se Deppa a dechberoucí Hansovo hudbou, která tu a tam připomíná jeho snad nejslavnější motiv Time, někdy zase Largo z New World Symphony od Antonína Dvořáka, ovšem nejvíce je tam cítit inspirace hudbou Ennia Morriconeho ze starých westernů. Tenhle hudební myšmaš funguje na 100 %, je to balzám pro uši. Samotný film neurazí, ale ani nenadchne. ()

joehot

První dojmy: Přestože v prostředí Ranga, Ranger bere (nepřekvapivě) více z Pirátů. Mezi Tontem a Sparrowem není moc rozdílu, mezi Johnem Reidem a Willem Turnerem také ne. Atrakce za každým rohem, nějaké ty vtipy. Narozdíl od pirátů však přibyla snaha vypovědět i nějaké názory (což nevadí, hlášky typu: "Americká armáda je vždy otevřená argumentaci!" potěší). Naopak ubyla konzistence a romantičnost - v Rangerovi totiž milostná linie ošklivě nefunguje. P.S. Je docela zajímavé, že Verbinského animovaný Rango je mnohem méně šílený v "over-the-top" scénách, než jeho hrané filmy. ()

corpsy

Vizuál trhá plátno na kusy. Je to vynikajúco natočený a dizajnovo skvelý western. Western? No pokiaľ by sa tam nepromenádoval Johnny Depp vo svojej 167 kreácii na kapitána Jacka Sparrowa, možno by to malo oveľa bližšie k najstaršiemu americkému žánru. A ako by to bolo vyzeralo, keby sa bolo ostalo pri pôvodnom ( ešte drahšom ) scenári, ktorý vraj obsahoval niektoré viac ako nadprirodzené anomálie. No bol by z toho ešte väčší bordel. Neodsudzujem tento letný blockbuster, ktorým tvorcovia PIRÁTOV chceli vytvoriť ďalší megahit ( čo sa im však nepodarí ), už len z dôvodu jeho spektakulárnosti, príjemnej dobrodružnej atmosfére a niektorým výborným akčným gagom a nápadom. Len pán Depp mohol svojho Tonta zahrať originálnejšie a pán strihač s režisérom mohli z filmu vystrihnúť dosť nudných minút. Alebo mohli byť nahradené zábavnejšími a akčnejšími scénami. ()

villon17

Piráti z Karibiku na suchu. Sranda jen občas, propletenec postav jsem moc nechytala, takže jsem jen sledovala, co se děje na plátně a bylo mi to v podstatě uplně jedno. Nejlepší scény jsou rozhodně vlakový honičky a jinak nic moc. Na odreagování fajn, od čsfd zadáčo taky :) a jsem ráda, že jsem ušetřený peníze využila jináč ;). ()

Marek1991

Istú podobnosť Divokým Djangom som tam proste videl, nielen v dĺžke, či hlavných postavách z dvoch národov a vtipkovaní, taktiež sa u Verbinskiho nedá vylúčiť, že jemne nadväzuje svojským štýlom na filmy Piráti Karibiku, aj Deppova rola mala isté podobnosti s tou, ktorú mal v tých filmoch a ja som sa na tom úprimne bavil a ešte ľutujem, že znova nemal poriadny a najmä dlhší priestor, pretože ten, ktorý mu dali tu využili skvelo. Spočiatku som si všímal aj isté prehnané náhody, napríklad rozdelenie okovov, výbuch bomby akurát, keď k nej pristúpili muži, no keď to prišlo k záverečnej akčnej scéne, tak som už na to ani veľmi nehľadel, pretože to bolo vlastne celkom aj na tom postavené a absurdnosťami to dohnali k zaujímavým kúskom, ktoré v spojení s tým humorom správania sa postáv išlo celkom dokopy. Avšak tú dĺžku tomu len tak neodpustím vzhľadom na to, že vtipných vecí tam nedali toľko, koľko by si to zaslúžilo. Úplne zbytočne sem zas priplietli mnohé ženské roly, dokonca aj bez toho fešáka pre dámy, v hlavnej roli šerifa, by som si to vedel predstaviť. No nemám rád tie ľahkovážne správania, aj keď sú realistické, no neinvenciou v takýchto veciach vznikajú zažité postupy, ktoré vytvárajú stereotypy. Radšej mám príklady smerovania k správnym veciam a nemusí ani film dopadnúť dokonale, správny úmysel a snaha o jeho naplnenie, to sa však často zamieňa s alibizmom. ()

Haluzz

Stejně jako v mnoha dalších případech letošního velkofilmového léta, se i v rozmrzelém přijetí Osamělého jezdce značí neochota diváků přistoupit na hru se žánry a hraní si s blockbusterovým formátem. Samozřejmě že se jedná o remake rozhlasového seriálu ze čtyřicátých let, ale namísto "nového přístupu" který volí valná většina studií je Jezdec hravou hříčkou, která nejdříve vybuduje funkční westernový svět (sám o sobě velmi působivý, novodobě akční a krásně nasnímaný) aby ho pak mohl vaudevillovými vtípky a "nemístností" celého konceptu postupně shazovat. ()

ConanVJ

Nevim čekal jsem něco jako jsou třeba piráti. Tady je to divnej mix westernu a komedie, kterej podle mě neni špatnej, ale radši bych byl, kdyby se to přiklonilo na tu či onu stranu. Ty přímo westernový části jsou parádní a drsný. Je z toho cítit ta stará škola. Ta část, kdy se film snaží být vtipnej je taky hodně povedená a je to podobný pirátům, ale kdybych na to chtěl jít s prckem, tak bych kvůli drsnějším částem prostě nešel. Depp je opět parádní a jeho krkolomná angličtina a hrášky nejednou rozesmějí. Hammer mi místama přišel, že neví co má dělat a snaží se být vtipnej, ale občas se mu to i podaří. Westernová akce je zde parádní a efekty jsou taky hodně povedené. Příběh není špatnej. Ty dvě a půl hodiny utekly jako voda a u filmu jsem se nenudil. Tentokrát mě hudba vůbec neutkvěla v paměti, což se u Zimmera moc nestává. Celkově to je pěknej filmek, jen je škoda, těcj dvou odlišných částí mixlých do sebe. Takhle dávám 80% :) ()

PauloZ

Námět fajn, herci příjemní, ale Lone Ranger dojel na to samé, co třetí pirátí. Je to totiž předlouhé, zbytečně předlouhé. Zábavné odlehčení, nadsázka, parádní záběry a všechno, co je nějakým způsobem nové a zajímavé, funguje v první polovině filmu velice dobře, jenže v té dlouhé stopáži se to ke konci topí samo v sobě, vytrácí se ta atraktivnost a závěrečná vlaková honička, kterou tu spoustu lidí chválí, mě vlastně vůbec nevzala. Je to pohádka, kterou bych nelítostně sestříhal na slušivých 115 minut. Čímž se dostávám k mému skeptickému názoru na zbytečné vyprávění v muzeu, které nemá absolutně žádný význam. Potom tu máme koně na stromě a jiných "běžných" místech a masožravé králíky! Proč ti tam vlastně byli? Není to žádný kolaps, ale rozhodně to neni ani žádná pecka. Verbinski se v tom stylově nezapře, ale je to takový střed, kdy vnímáte ten dobrý potenciál a zároveň vidíte jasné neduhy, které to pravidelně sráží. ()

draggo

Vždycky když jsem o tomhle filmu něco slyšel před jeho premiérou, tak to mělo souvislost s tím, kolik to stojí peněz a jak se zase překročil rozpočet. Pro začátek tedy vůbec nechápu, jak někoho vůbec napadlo vyhodit tolik peněz za film, kterej podle mě už od začátku neměl žádnou šanci uspět - nedovedu si představit žádnou cílovou skupinu, která by na to do kina vyrazila a nebýt čsfd projekce, asi bych o to ani pohledem nezavadil. Což by ale ve finále asi byla škoda, neboť Lone Ranger vůbec není špatný film. Jen občas neví, čím vlastně chce být, takže zde nejdeme jak dětinské vtípky určené pro nejmenší, tak i docela kruté scény vraždění (kvůli přístupnosti ale bez záběrů na krev). Vůbec jsem měl pocit, že se tu hodně stříhalo a předělávalo ještě za běhu, místy to na mě vůbec nepůsobilo koherentně (ano, hrozně dlouho jsem se těšil až tohle krásný cizí slovíčko někde použiju). Ale jinak je to fajn. Příběh je takový klasický westernový upravený pro potřeby moderního diváka - líbil se mi, párkrát mě překvapil (klasický western je jeden z mála žánrů, který opravdu nemusím) a občas i lehce emocionálně zasáhl. Johnny Depp se vrací v další ze svých nekonečných variací na pošuka, což je sice zase vtipné, ale tentokrát to už není tak zajímavá postava jako Jack Sparrow, takže jsem jen rád, že má po boku pro mě neznámého Armieho Hammera, který se ukázal jako sympaťák, kterému jsem fandil až do konce. Co mě ovšem dostalo na filmu nejvíce, byly ty akční scény. Pirátské lodě tentokrát vystřídaly historické vlaky, ale zábava je to pořád stejná, ne-li lepší. I přes nepochybnou výpomoc digitálních efektů na mě akční scény působily příjemně fyzicky a až old-schoolově realisticky, což byla po tom nekonečném boření digitálních velkoměst ve většině dnešních blockbusterů docela příjemná změna. Ani humor tomu nechybí, Johnnymu tentokrát obvykle stačí vyřknout jediné slovo nebo se jenom úchylně zatvářit, aby se mi začala napínat bránice. Jen škoda těch zbytečných dětských fórků typu zubatých králíků nebo opilého koně, to na mě působilo dost lacině, stejně jako občasné, zřejmě záměrné nelogičnosti typu koně objevujícího se náhodně na střechách atd. Dá se to sice vysvětlit tím, že si starý Tonto (vypravěč) příběh trochu přibarvil, ale i tak to na mě moc dobře nepůsobilo a klidně bych to vystřihnul společně s celou linií o starém Tontovi v zábavním parku, který celý příběh vypráví malému klukovi. Ale jak jsem zmínil dříve, přes všechny přešlapy je Osamělý jezdec docela povedený film, který mi rychle utekl a slušně mě zabavil. /70% a 4*/ ()

ledzepfan

Velké překvápko... Od spojení Verbinski, Depp jsem nečekal nic víc než další prvoplánovou recyklačku pirátů(jen tentokrát bez pirátů), ale ono to bylo docela fajn. Depp si kupodivu našel trošku jinou komickou polohu, pozornost se na něj nesoustředí zbytečně moc. Hammer je sympták který není jen ndhazovačem na smeče. Je tam spousta drobných bočních vtípků a hračiček(masožraví zajíci atd..) kteří celý ten svět hezky dobarvují. Je tam dost černého humoru a nebojí se to i "drsnějších"náznaků. Ve výsledku je to možná trošku delší, některé akce zbytečně přestřelené a chvilkama je to trošku monotónní, ale jinak jde o parádní, trochu jinou westernovou komedii. ()

baribal

Tvrdit, že bez Deppa by to bylo nudné a skoro až nekoukatelné je jako nosit dříví do lesa. Filmy Verbinskiho na Deppovi stojí a role mu jsou psány na tělo a řekl bych, že i Depp má velké slovo v tom, co jeho postava je zač. Možná i v tomto je ten problém, který mám s jeho posledními filmy. Má příliš volnou ruku a producenti s režisérem na něj "nemůžou". Jeho postava je pak sice vtipná, ale jde to na úkor kvalitě filmu. Ten se pak stává jakýmsi jevištěm pro Deppovi "Sparrowovské kreace". A teď k filmu.. Western se dá natočit jako velká zábava a i jako velká nuda. Toto je běžné u všech žánrů, ale podle mého je western jeden z těch těžších žánrů na zfilmování kvalitního díla. Tento styl vyprávění je v dnešní době už přežitý a u Osamělého jezdce má dost negativní vliv na tempo příběhu, především na začátku tyto skoky do přítomnosti děj nesmyslně zpomalovaly a zároven pro vývoj byly naprosto zbytečné. Samotný děj je prokládán typickým Deppovým humorem, který je rozhodně ozdobou všech jeho filmů. Na Hammerovi je rozhodně nejpůsobivější barva jeho hlasu, ale jinak nijak výrazný herec. Plejáda herců Wilkinson, Carter, Pepper a mnoho dalších je naprosto nevyužitá a příběhové zbytečná. Fichtner od pohled působí věru gangstersky, ale jinak výrazný hajzl k nenávidění to není.. přeci kolik indiánských osad bylo vypáleno a vyvražděno a tady mám nenávidět "řadového" hajzla? To nejde, měl to být protipol Hammerovi, ale to nebyl ani zdaleka. Příběh je nuda, jde o stříbro a jakousi osobní mstu. O originalitu tady rozhodně nezavadíte, ale tomu se nemůžete divit. Vlastně je to velmi špatný western, ale komedie to je celkem slušná, ale na velmi dobrou komedii by to chtělo více Deppa. Kupodivu i přes strašnou délku je finále celkem zdařilé a pomáhá tomu šťastně zvolená hudba. Kůň na větvi, kůň na střeše a kůň na vlaku byl opravdu opravdu nečekaný. V afektu bych dal klidně jen za "DVĚ", ale některé části prostě zábavné byly. NEJČISTŠÍ PRŮMĚR, A NIC NENÍ HORŠÍ NEŽ ŠEDIVÝ A NUDNÝ PRŮMĚR. PS: Tonto znamená blázen.. PPS: umělá haxna BonhamCarter mi velmi přípomínala jednu dívčinu z Planety teror.. ()

maddy

Sľubný potenciál zabitý režisérovou megalomániou! Gore Verbinski nadobudol po sérii Piráti z Karibiku pocit, že je guru hollywoodskych blockbusterov ... a rovnako rýchlo aj padol na hubu (pomer náklady/tržby Lone Rangera bude strašiť Disney ešte dlho)! Napodiv však samotný potenciál Lone Rangera nie je až taký márny ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je to síce len obyčajná kópia Pirátov z Karibiku – rovnaký žáner, rovnaký režisér, rovnaký skladateľ, rovnako hrajúci Depp a ako bonus ešte aj Helena Bonham Carter, ale predsa len westernový blockbuster je v dnešnej dobe ojedinelý jav, ktorý mohol pôsobiť v rámci letnej konkurencie príjemne osviežujúco. To by ho však nemohlo zabiť ego Verbinského, ktorý zrejme zabudol, že točí nový film a namiesto toho sa znova ocitol na pľaci tretí Pirátov z Karibiku. Úmorná, nadmieru naťahovaná, nudou pretkaná dva a pol hodinová stopáž nedovoľuje si Lone Rangera užiť. Čo je na škodu, pretože minimálne prvá a záverečná pol hodinka (jediné dve akčné scény s vlakom) majú neskutočný spád, odľahčený humor, štandardne zábavného Deppa, príjemnú westernovú atmosféru a celé je to dokreslené odľahčenou hudbou Hansa Zimmera (motív z Williama Tella je neskutočne nápadito spracovaný!). Lenže medzitým je absolútne zbytočná hodina a pol, v ktorej sa dohromady nič nedeje, jeden zloduch sa prenasleduje asi šesť krát (pritom mohol byť mŕtvy po úvodnej 15 minútovke), motívy postáv sú v závere vykreslené zbytočne prekombinovane, miešajú sa do toho príbehové prvky, ktoré nikoho nezaujímajú (napr. utláčanie indiánov), má to niekoľko nikam neplynúcich odbočiek (múzeum a starý Tonto tam je kto vie prečo, ale aj taká návšteva hostinca k ničomu neslúži) a celkovo sa film nevie rozhodnúť čím chce vlastne byť. Na jednej strane servíruje potvoriaceho sa Deppa a občasný infantilný humor ala Disney, aby o chvíľu mohol bez akéhokoľvek zaváhania priniesť scénu, v ktorej sa vyrezávajú srdcia a strieka krv. Verbinski nezvláda spojiť film v zmysluplný celok a tak pôsobí len ako zlepenec všemožných scénok. Vo výsledku vzniká veľmi rozporuplný film, ktorý na jednej strane tvorí odľahčená zábavka v nápaditých exteriéroch so správnou dávkou humoru, efektnou akciou a štýlovým hudobným doprovodom. Na druhej strane vyplnený nadmernou porciou „vaty“, kde na scénu nastupuje neskonalá nuda, obohrané klišé a trápne scénky, čo by možno šlo prehliadnuť, ak by ich bol len pár do počtu. Pri obludnej dĺžke však tvoria polovicu filmu. Zostrihať na skromnejších 90 minút (a Verbinski by sa v takom prípade nemusel hanbiť ani za ten nekresťansky vysoký a premrhaný rozpočet) a bolo by to snáď aj za päť hviezd, pri tomto zostrihu však viac ako tri ani náhodou. Škoda ... PS: a po pár rokoch to na TV Hnoj alebo TV Narkóza natiahnu s reklamami na celý 6 hodinový poobedňajší blok! ()

VojinRyan

Stará známa parta Bruckheimer, Verbinski a Depp. Parta z PotC. Ale čo z toho, keď film je veľa miestami nudný a plný kecov zo starého Wild, Wild a ešte raz Wild Westu. Sem tam sa podarilo utrúsiť dobrú hlášku a nejakú málinko zapamätateľnú scénu ale to nepreváži celkový dojem, že film je plný zbytočných miest a dialógov o ničom. Na začiatku jediné čo ma chytilo bola hudba od Zimmera, kde som si povedal, že konečne niečo nové. Chyba. Až moc mi to pripomínalo nôtu z PotC a neskôr používal už len známe piesne. Takže celkovo nič nové. Depp aj z tou jeho mŕtvou vranou sa snažili hrať na niečo "duchovné" ale moc mu to nešlo. Stále ho obdivujem, že dokáže v maskérni stráviť polovicu času. Malým pozitívom je samotný vizuál divokého západu a okolitej krajiny. Inač je film zbytočne predražený a s príbehom...Hm...teda akým príbehom?? O čom to bolo?? To boli moje otázky po tom, čo som to videl. Bruckheimerovi dochádzajú nápady a je to veľmi vidieť už od konca PotC The World's End. 50% - 3*. ()

agentmiky

Pořád se mi na tento film nechtělo dívat. Nevím, čím to bylo, ale teď jsem to překonal. Film se mi docela líbil, ale našel jsem tam vskutku velké mezery, které takovému filmu moc neprospívají. Johnny Depp bezkonkurenčně zahrál svou postavu na výbornou a nikdo se mu vůbec svým výkonem ani po paty nepřiblížil. Armieho Hammera mám docela rád, ale role na Divokém západě mu podle mě moc nesedí. Příběh stojí za zlámanou grešli, je plný klišé. Jediná věc, kde si to vynahradil a kde jsem se bavil, byly akční scény, které se povedly.A samozřejmě nesmím opomenout Hanse Zimmera, který svou hudbou tento film doprovázel a bez které by film spadl do šedivého průměru. I tak jsem očekával lepší film. Hodnocení:65% ()

zlabus

Velice čerstvé pocity jsou hodně ovlivněné skvělým akčním finále ve stylu Friga na mašině, zábavným Deppem a Fichtnerem a citacemi asi 15 různých westernů. To jsou hlavní důvody proč budu ignorovat (ohromně) přestřelenou stopáž a idiotsky moralistické prvky prorostlé celou hlavní zápletkou, která místa připomíná ty nejhloupější adaptace Mayovek. Nadsazených 75%. Edit: Napodruhé ještě mnohem lepší! Jdu na plný počet, protože tohle je to asi nejzábavnější, co letos vzniklo, speciálně ten závěr. Naprosto nezasloužený, i když logický propadák. 95% ()

wikked

Verbinskiho pirátská šablona v akci. Má několikrát potvrzené, že to funguje, tak proč to nezkusit znovu a tentokrát na suchu? Okázalé 150minutové nafouklé nic, kde opět táhne děj "kapitán" s havranem na hlavě místo klobouku. Což o to - vyloženě nudný film to není, celkem svižně plyne, má slušnou porci humoru (za který samozřejmě velkou měrou může Deppova postava) a díky rozpočtu je stále na co koukat, ale i tak není stopáž příliš opodstatněná. Odměnou za trpělivé čekaní je alespoň typicky pirátské akrobatické šílenství v závěru filmu na dvou železničních tratích vedle sebe za symfonického doprovodu z Viléma Tella. Potěší také padouch Williama Fichtnera po dlouhé době zase v pořádné roli. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády