Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

rusty09

Je to magořina, jasný. Totální nářez! Je to taková píčovina, kde jsou emoce, příběh, humor a skvěle vložená hudba do momentů, kde přesně má být. Ihned jeden z mých nejoblíbenějších filmů a rád kouknu znova. ()

Mona-Lisa

Vřele doporučuji. To je tak neskutečný mix všech možných žánrů - chvíli si myslíte, že jde o komedii, za pár okamžiků akční scény jak od Tarantina a nakonec vážné a epické momenty jak z Temného rytíře - prostě nářez. A jsem ráda hlavně za Nicolase- že konečně vylezl z průměrných až strašných rolí a vrací se do špičky. ()

max1234

Jakožto fanda superhrdinů jsem čekal další řežbu kolem mrakodrapů, letící auta, i takové to ohrané " Já tě pomstím" No... Vlastně... tohle tam zrovínka bylo... Každopádně jsem si ho pustil a neměl jsem tušení, že se v tomhle filmu dozvím víc sprostých slov než je potřeba vědět...A Taylor J. mi tady přišel jako tipickej nikdo... a to tak i mělo bejt, to tenhle boreček zvládnul, nic na co bych nezapoměl. Chloe tam měla nejvíc sprostých replik... Super!!! Není nic lepšího než koukat se na jedenáctiletou holčičku jak říká 4 sprostý slova v jedné větě. Nejradši jsem tam měl Christophera... Protože... Já vlastně ani nevim... Nicolas Cage mi tam zrovna moc nesedl. A to zejména protože nemám rád, když moji oblíbení herci hrajou trošičku šáhlejší osobnosti viz. Kill your darlings (nic proti gayům). Díky bohu za zasranýho Stronga... Drogovej boss, vrah, mučitel a milujicí manžel a otec. Ten to dal nejlíp. Lynd... Já nevim... Kate je možná kočka, ale má málo wiskastalentu... Příběh super, ale moc jsem ho nesledoval, protože jsem se neustále popadal za břicho... Díky, to trochu ubralo na vážnosti. Akci díky hudbě vo píči sem si moc neužil avšak i tak dávám 5* protože si to tenhle film prostě zaslouží. 90% ()

rexino

Prvá polka filmu je čistá somarina, ktorá pripomína americké tínedžerské komédie, ktoré mám rád asi ako Putin Obamu. Taylor-Johnson je presne ten vlasatý šašek, ktorý sa do tých komédii náramne hodí. A potom príde druhá polka filmu a nástup tej malej dievčiny, ktorá vyseká celú izbu drogových dílerov. OH SHIT. Kompletný úlet mimo všetky filmy, ktoré som kedy videl. A do konca mám ten debilný úsmev na ksichte, ktorý je krížený neskutočným prekvapením,šokovaním atď. atď. doplňte si čo chcete. Matthew Vaughn sa u mňa zaraďuje k tým režisérom, ktorý robia film podľa môjho gusta. Akčné scénky zvládnuté na výbornú. Veľmi dobré použitie kamery, super songy k tomu. ()

sebo9629

Obrovský nárez. Filmu nemám absolútne čo vytknúť a som rád, že sa pre zmenu Nic Cage objavil vo skvelom filme a ešte k tomu bol spolu s Chloë Moretz jeho najlepšou časťou... Hodnotenie: 9.4/10 ()

ASSBURGER

Dave Lizewski. Pod týmto menom vás napadne chlapec na strednej škole ktorého veľký sen je byť super hrdinom. A tak si povedal vyskúšam to. Ale nevedel že natrafí na prípad ktorý to všetko zmení. A tým pádom získa nové známosti ktoré mu začnú pomáhať. A presne tak začína dobrodružstvo. Ktoré navždy zmení život Dava z nudného nezaujímavého nepotrebného stredoškoláka na život plný veľkého dobrodružstva.Ale hlavne splneného snu. ()

sirien

Je to přesně to za co se to vydává + je to zatraceně dobře udělané (scénář, režie, střih...) - tak moc, že si to užije i nefanoušek žánru. Co víc k tomu dodat... není to klasika typu velkých komiksů (Batman, X-men...), ani žánrová perla (Watchmen...), ale rozhodně potěší. Jediné, co mě zklamalo, byl ten happy end na konci - komiks končí tak, že hlavní hrdina dostane od frajera na držku a holku nedostane - protože superhero a real life se nekamarádí. Ve filmu by to vystřihlo správně ironickej závěr, bohužel byl učiněn IMO zbytečný ústupek mainstreamu. ()

Bozvav

Možná kdyby mi bylo o 20let méně, a četla komiksy tak budiž. Nikdy mě nebrali žádní maskovaní metrosexuálové, tak nevím, proč jsem myslela, že teď to bude jinak. Nápad dobrý, pojetí vtipné, ale celkově se to dost táhne. Nicméně v 15ti bych řvala smíchy. ()

Darren98

Kick-Ass je mimořádná komiksová adaptace, jež skrze svou humornou stránku vřele uvítá diváka do reálného světa bez superschopností, aby následně překvapila všemi svými perlami. Přes absenci nadpřirozených jevů je příběh posunut k hranicím svého maxima díky Vaughnově režii. Obyčejné scény jsou jedna po druhé natočené neobyčejnými způsoby. Veškeré prvky k ozvláštnění jednoduchého děje o prostých lidech navíc upevňuje ve své funkci i stylová kamera a především výrazná emotivní hudba. Díky tomu získává film v některých momentech jedinečný náboj, následkem kterého pak vznikají jedny z nejlepších scén. Nejvíc se mi ovšem Kick-Ass zalíbil díky jednomu faktu, nad kterým mě donutil přemýšlet. - Většinu času se jedná o komedii, jenže v jistém okamžiku jeho humorná povaha výrazně zvážní. Kvůli tomu jsem měl potom o dost větší strach o hlavní postavy při scénách, které působily víc emotivně, než obdobné scény vážných tragických dramat. Takže hodina a půl smíchu se rázem proměnilo na jedno z nejlepších citových vydírání, které jsem kdy viděl. ()

molcan2

Fakt som si myslel, že by sa mi tento film mohol páčiť. Od mnohých som počul samé chvály, filmy o superhrdinoch sú moja káva, obzvlášť ak berú iný uhol pohľadu na žáner a tým som predpokladal že sa pri filme zabavím. No, proste mi to celkom nesadlo. Hlavne mi nesadol ten koniec. Svet sa ukazoval ako skutočný až do konca, kde už to s realitou nemalo nič spoločné. Plus Cageova postava mi prišla dosť divná. Tým nechcem povedať, že podal zlý herecký výkon - podal zo seba to čo vždy, len charakter mi nesadol. Prišlo mi trochu čudné ako ho malé dievčatko stále volá Big Daddy. Stále je to však zábavný film, ktorý ma podľa mňa koniec poriadne pritiahnutý za vlasy. ()

Lucretius

Poprvé viděno v roce 2022. Je zajímavé, jak film zestárl. Z něčeho čerstvého ve zdejších dobových komentářích se stala snad ta nejzvětralejší možná koza. Snižovat hodnocení filmu za to, že definoval směr žánru by bylo nefér, Kickass má ale i dost vnitřních problémů. Předně, syntéza žánrových rovin (typická pro superhrdinské filmy poslední dekády) zde moc nefunguje. Díváme se na dva oddělené filmy, překvapivě neaktualizovaný American Pie a pastelově nadneseného Johna Wicka. Přičemž hlavní postava ke konci jen přejde z jednoho filmu do druhého. Oscialace mezi tím, na co se naladit zážitek neposiluje, ale podrývá. Problematická je i předvídatelnost dějě. I lidé, co při filmech takhle neuvažují v momentě kdy je představen Red Mist mimoděk uhodnou zbytek příběhu. Nicolas Cage svou postavu nezvládl. Z vnějšku ujetá, ale pohledu dcery by měla vytvářet funkční a pro ni akceptovatelné pojetí světa. Nic takového ale z otce nevyzařuje, Hit Girl na celou hru přistupuje jen proto, že je to ve scénáři. Cage vlastně táhne film z nevyšší kategorie někam do céčkových filmů (naštěstí nemá tolik prostoru). Mark Strong se pro komiku role záporáka vykolejeného bizarností proti němu vedené akce narodil a herecky je jednoznačně nejlepší, ale i u něj zůstává pocit, že měl na víc. Celkově, Kickass je víc teenage komedií něž komiksovým filmem (resp. dekonstrukcí), či poctou jeho fanouškům. Narozdíl od Deadpoola, Strážců Galaxie, nebo třeba Johna Wicka kde člověk cítí, že v tvůrčím procesu byli i lidé se vztahem k popkultuře (přes samozřejmý producentský vliv), zde je geek rovina jen ozvlášňující kulisa a v podstatě chladný kalkul. To zužuje i cílovku a proto stárne výrazně rychleji než ostatní zmíněné snímky. ()

peetrejr

Tak toto bolo super. Taký nárez a taký hustý film som dlho, ale že dlho nevidel. Tu sa strieda akčný film s trhlou komédiou a Temným Rytierom. Tento kontrast je priam geniálny. Čo keby superhrdinovia neboli iba v komiksoch, ale boli by aj v reálnom svete? Na túto otázku nájde odpoveď študent Dave, ktorý si vytvorí alter ego - Kick-Ass. Čistou náhodou sa stane hviezdou internetu. Potom tu však máme Nicolasa Cagea (fake Batman) s jeho dcérou Hit-Girl. Toto duo taktiež bojuje so zločinom ale po svojskej stránke, takže proste ich masakrujú. To vyvoláva John Wick efekt, ktorý tak strašne milujem. On ten efekt pozostáva z prehnanej brutálnosti (musí to však byť poriadne natočené!), ktorá vyústi do parádnej akcie, ktorá mi nepripadá nechutná. Vážne jedinečný film. A ani Nicolas Cage mi neprekáža, čo sa u neho nevidí často. Mne sa Kick-Ass veľmi páčil, nie je to chlebíček pre každého, ale pokiaľ máte radi komédie a akčňáky pokope, ste na správnom mieste. Musím ešte vyzdvihnúť poslednú akčnú scénu, ktorá bola, bola, proste božská! Tá hudba, akcia, Bože! Milujem to a vždy to budem milovať. ()

TostTom

Tomuhle říkám pořádná akční jízda plná krve, humoru a násilí. Rozhodně velmi sympatický a zábavný film o klukovi, který se rozhodne stát superhrdinou a my tak můžeme sledovat jeho vývoj jak superhrdiny, tak i v jeho osobním životě a celé to dohromady pěkně zapadá. Hrozně se mi líbí, můžu říct, že vlastně glow-up Aarona Taylora-Johnsona, který je zde takový hubený nerd, a když si ho porovnám třeba teď z Bullet trainu, tak je to fakt rozdíl. No a kdo by nechtěl mít za tátu Nica Cage, vždyť na tom střelit párkrát dceru do hrudi a k narozeninám jí dát dva nože, na tom není nic špatného :D   8/10 ()

Ferelen

Pre mňa príjemné prekvapenie tohto roka. Netreba ani komentár, jednoducho chodťe do kina a uvidíte. Určite to stojí za to. Stačí len dodať: Kickass vám všetkým nakope prdel. ()

SpeedyCZ

To jsem potřeboval. Konečně zase kvalitní superhrdinský film, v tomto případě za pár šupů se skvělou akcí, hudbou, Lyndsy Fonseca (!), spádem a dokonce i s koncem navnazujícím na další díl. Chci ještě!! ()

gumbo

Ultimátní mlátička ve stylu Johna Woo, spojená s parodijí a hláškami jak z Leathal Weapon. Zatím je to vkusných 75%, uvidím co udělá druhé shlédnutí. ()

Radek.SCH

Konečně letos přichází letní blockbuster (za 30 mil. dolarů), za který se Amerika nemusí stydět. Mělo to chyby, a spoustu, ale protože je mi jenom dvacet, jsem ochoten jim je (téměř)odpustit. Tak zaprvé: čekal jsem, že tvůrci Hollywoodu ukážou - s prominutím - prdel. To se nestalo. Jenom se to točilo mimoHollywood; výrazové prostředky byly skoro stejné, jaké má i The Dream Factory. Dějově možná až příliš jednoduché. Zvrat skoro žádný. Závěrečná mlátička očekávatelná. Hektolitry krve a usekané končetiny (to jediné jsem ochoten odpustit;-) Prostě: Film, který se tváří, že je nevím jak na dřeň, ale přitom je plný kompromisů. - 80% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu