Do luxusnej štvrte na predmestí sa nasťahuje absolútne dokonalá rodina. Jonesovci sú bohatí, priateľskí, majú lepšie spoločenské styky a návyky než všetci ostatní obyvatelia mesta. Ich noví susedia sú nimi nadšení a Jonesovci medzi nich hladko zapadnú. Ale iba dovtedy, kým ich nepostihne náhla tragédia a oni musia prehodnotiť svoje životné priority. Jediný problém spočíva v tom, že Jonesovci vlastne nie sú rodina, ale zamestnanci tajnej marketingovej organizácie. Oni americký sen nežijú, len ho predávajú... Steve a Kate Jonesovci (David Duchovny, Demi Mooreová) majú všetko, čo si manželský pár môže želať. Ich deti, Jenn (Amber Heardová) a Mick (Ben Hollingsworth), sú inteligentní a atraktovni mladí ľudia, žijú v bohatej štvrti a ich krásny veľký dom je prvotriedne zariadený. Majú drahé autá, s priateľmi sa stretávajú v kluboch, na golfových ihriskách a u módnych dizajnérov. Nedávno sa Jonesovci spriatelili so svojimi susedmi, Larrym a Summer Symondsvcami (Gary Cole, Glenne Headlyová). Lenže nič nie je také, ako sa zdá. Keď sa na Jonesovcov pozriete bližšie, začnete mať nepríjemný pocit, že pod povrchom ich existencie číha niečo zlovestné. Až keď musia čeliť nečakanej katastrofe, ukáže sa, kým v skutočnosti sú. (TV JOJ)

BluT

Námět skvělej, herci skvělý, ale celkový provedení vyznělo tak nějak polovičatě. Trochu škoda. Celkově to prostě nemělo takový to napětí nebo něco, co by diváka pořádně ponořilo do děje. 65% ()

Hanys_

Ten nápad byl docela originální a sliboval mnohé. To by ale scénář nesměl obsahovat všechny možné klišé a tímhle všechen ten parádní potenciál zazdít...Naštěstí se na Demi pořád dobře kouká (o Amber Heard nemluvě) a Duchovny hraje zase spíš postavu bližší Moodymu než Mulderovi, takže i díky tomu panuje u mě v globálu spokojenost. 6/10 ()

Giggs

Vyborna, vtipna a originalna ukažka absurdnosti konzumneho spôsobu života a honby za materializmom, ktoru zabija bohužiaľ už pre podobne filmy tradične debilny, prvoplanovy zaver. ()

Dixiee

Super nápad a pěkná ukázka toho, jak to dneska ve světě chodí a jak dnešní lidé uvažují. Musíš mít všechno co mají ti okolo, protože jenom tak se jim můžeš vyrovnat. Ať žije spotřební svět. ()

adam9

Vyzdvihnu hlavně originální a především zajímavý scénář, neboť díky němu jsem si to pustil a díky němu nakonec hodnotím příliš vysoko. Demi Moore mi jinak nikdy nepřirostla k srdci a ani zde se to nezměnilo. To David Duchovny je jiná káva, a ačkoliv mi tyto role k němu moc nesedí, zahrál prostě skvěle. ()

Scevola

Originalne, trefne, na Demi Moore sa este stale dobre pozera. Bola to typicka lahka hollywoodska zabava, tentokrat ale so zaujimavou ustrednou myslienkou. 7/10 ()

Roman Albach

Velice mě zaujal originální marketingový nástroj, kterým Jonesovi jsou. Nejsem si zcela jistý, jestli by fungoval i v reálném životě, ale budiž. Potud byl film zajímavý. V okamžiku, kdy zabrousil do morální roviny, začal být tuctovým... ()

angloumene

Trochu mě mrzí, že se mi místo zajímavé sociologické výpravy do tajů společnosti dostalo klasické, předvídatelné romantiky. Myšlenka tohoto způsobu ovládání "vyšší střední" skrze propracované marketingové tahy mi přišla velice poutavá. Velká škoda, že tato (svým způsobem poměrně reálná a uvěřitelná) manipulace slouží pouze jako kulisa, místo toho, aby se stala hlavní podstatou filmu a vztahy v "rodince" ustoupily až na druhé místo. ()

airwolfis

Film pro všechny markeťáky ;o). Konečně film trochu moderního pojetí. Duchovny mi sice víc sedí neoholený jako Hank Moody, než jako učesaná dokonalost sama, ale ve spojení s Moore to docela jde. Za sebe 70%. ()

Honzeek95

Ve filmu funguje prakticky vše, pěkně se na to dívá, ale chybí mu nějaká lepší zápletka. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, za klišoidní a nudné zakončení dávám tři. ()

sona123

Líbila se mi hlavní myšlenka (nepřímá reklama), oba protagonisté, i když Duchovny je víc cool v Californication (čím to, že ho tvůrci obsazují do filmů, kde důležitou roli hraje LA, Hollywood, snobismus, pozlátko, luxus a plastické operace? Když honil mimozemšťany, taky mu to slušelo). Bylo to veeeeelmi oddychové a přitažené za vlasy a já si to moc užila. ()