Do luxusnej štvrte na predmestí sa nasťahuje absolútne dokonalá rodina. Jonesovci sú bohatí, priateľskí, majú lepšie spoločenské styky a návyky než všetci ostatní obyvatelia mesta. Ich noví susedia sú nimi nadšení a Jonesovci medzi nich hladko zapadnú. Ale iba dovtedy, kým ich nepostihne náhla tragédia a oni musia prehodnotiť svoje životné priority. Jediný problém spočíva v tom, že Jonesovci vlastne nie sú rodina, ale zamestnanci tajnej marketingovej organizácie. Oni americký sen nežijú, len ho predávajú... Steve a Kate Jonesovci (David Duchovny, Demi Mooreová) majú všetko, čo si manželský pár môže želať. Ich deti, Jenn (Amber Heardová) a Mick (Ben Hollingsworth), sú inteligentní a atraktovni mladí ľudia, žijú v bohatej štvrti a ich krásny veľký dom je prvotriedne zariadený. Majú drahé autá, s priateľmi sa stretávajú v kluboch, na golfových ihriskách a u módnych dizajnérov. Nedávno sa Jonesovci spriatelili so svojimi susedmi, Larrym a Summer Symondsvcami (Gary Cole, Glenne Headlyová). Lenže nič nie je také, ako sa zdá. Keď sa na Jonesovcov pozriete bližšie, začnete mať nepríjemný pocit, že pod povrchom ich existencie číha niečo zlovestné. Až keď musia čeliť nečakanej katastrofe, ukáže sa, kým v skutočnosti sú. (TV JOJ)

wlad81

požičiam si iný text: Ten tohle má a ten má ještě víc! "A já to chci taky!", se řve z plných plic. Co nás čeká? Kam nás donese řeka? ... Demi má veľa do seba .. ()

maxs

*** za herecké obsazení i výkony, za nápad a odvahu pustit se do tohoto tématu -** za provedení, nějak mi to přišlo nevyužité 3/5* ()

mirika39

Pointu to malo dobrú, ale tam to končí. Demi si opäť nezískala moje sympatie, napriek svojmu úžasne dokonalému zjavu a keď som tak pozerala na Davida, vážne som sa zamýšľala, čo sa mi to na ňom vlastne pred takmer dvadsiatimi rokmi páčilo. (Herecké schopnosti to zrejme neboli.) Celkovo bol tento film slabý, s rôznymi trápnosťami, počnúc tým ako Stevovi vlezie do postele jeho "akože dcéra", až po to, keď v návale svojich emócii vyklopí všetkým susedom naokolo, že nie je tým, za koho sa vydával a jeho rodina v skutočnosti nie je jeho rodina. Film skončil krásnym steelovským happyendom a ja som si vydýchla a ďakovala, že to nemalo viac než 92 minút. ()

IrmaVep

Velmi milé překvapení. Nejdřív vás oblbuje komedií a najednou bum! a máme drama... a končí se (no, dost předvídatelně) sladce. Ale jsem za to ráda, protože jinak by to bylo na depku! Prostě skvělý námět, hercům to šlape, minuty pěkně ubíhají, co víc si přát? ()

Minoka

Vytvořit fejkovní famílii, aby prodala, co se dá. Tomu říkám plán, je však třeba počítat s tím, že plán bude mít pár side-effects. Film tohle ukázal hezky barevně. Herecké výkony super, líbila se mi hudba, která hezky dokreslovala dané situace a rozvíjela zvláštní náladu filmu. ()

kritička

Celkem dobrý film, který ukazuje, jak jsme jako lidské bytosti lehce ovlivnitelní. Viz např. Apple - jak prodat produkt, který nikdo vlastně nechce. Odpověď - kvalitním marketingem, aneb marketing jako zlo v 21. století. ()

leafroller

Film se zabývá skutečnou formou prodeje, skutečným zaměstnáním a jasně nám ukazuje, že tato metoda nejen funguje, ale má vynikající výsledky. Tedy pokud ji aplikují ti správní lidé. O co snazší je předvádět různé vychytávky při jejich denním používání, než například chytat lidi za rukáv za nějakým stolkem uprostřed hypermarketu. A tak si většinu filmu vychutnáváte lehkost, s jakou dokážou naši profíci prodat cokoliv, co jim firma dá na seznam. No a pak přijde konec, kdy se nám tvůrci snaží sdělit svůj názor. Bohužel. A hrdina, místo aby po skončení vynikající sezóny opustil začínající krizovou oblast a vytvořil se svou novou láskou dokonalý tým v podobě tentokrát nefalšované skutečné rodiny, pokazí vybudované pozice nejen sobě, ale i ostatním z týmu a odchází z byznysu. I když nikdy nikoho k žádné koupi nepřesvědčoval, označí se za viníka úpadku svého nenasytného souseda. Tím tvůrce přenáší odpovědnost za neřízené zničující nakupování ze zákazníka na prodejce. Přišel jsem na buben, ale je to tvoje chyba, neměl jsi mi ty věci ukazovat..... Toto uvažování je podle mě škodlivé a pointa filmu nepravdivá. Prošvihli jsme krásný způsob, jak ukázat divákovi, že je to on, kdo může za svoje dluhy a ne nějaká společnost s kreditkami nebo výprodejová akce. No snad příště. ()