Do luxusnej štvrte na predmestí sa nasťahuje absolútne dokonalá rodina. Jonesovci sú bohatí, priateľskí, majú lepšie spoločenské styky a návyky než všetci ostatní obyvatelia mesta. Ich noví susedia sú nimi nadšení a Jonesovci medzi nich hladko zapadnú. Ale iba dovtedy, kým ich nepostihne náhla tragédia a oni musia prehodnotiť svoje životné priority. Jediný problém spočíva v tom, že Jonesovci vlastne nie sú rodina, ale zamestnanci tajnej marketingovej organizácie. Oni americký sen nežijú, len ho predávajú... Steve a Kate Jonesovci (David Duchovny, Demi Mooreová) majú všetko, čo si manželský pár môže želať. Ich deti, Jenn (Amber Heardová) a Mick (Ben Hollingsworth), sú inteligentní a atraktovni mladí ľudia, žijú v bohatej štvrti a ich krásny veľký dom je prvotriedne zariadený. Majú drahé autá, s priateľmi sa stretávajú v kluboch, na golfových ihriskách a u módnych dizajnérov. Nedávno sa Jonesovci spriatelili so svojimi susedmi, Larrym a Summer Symondsvcami (Gary Cole, Glenne Headlyová). Lenže nič nie je také, ako sa zdá. Keď sa na Jonesovcov pozriete bližšie, začnete mať nepríjemný pocit, že pod povrchom ich existencie číha niečo zlovestné. Až keď musia čeliť nečakanej katastrofe, ukáže sa, kým v skutočnosti sú. (TV JOJ)

vlk++

Překvapivě dobrý film na sobotní večer, David Duchovny i Demi Moore už mají sice hvězdné období za sebou... nebo před sebou?, ale dá se to na to koukat, je to postaveno na dobrém nápadu, nenudilo a lepší 3*. ()

Alvin

Agent Mulder a paní ex-Willisová v filmu, který není ani dobrou komedií, ani dramatem, ale jen další hollywoodskou sterilní fraškou, natočenou jen chvíli poté, co Američany zastihla ta fuj fuj ošklivá ekonomická krize. Snad proto si tu naivně hrají na to, že by mohla fungovat jakási reklamní rodinka, která ovlivní nákupní košík svých sousedů, které už přestalo bavit jezdit v Lincolnu MKS a z obyčejné sousedské závisti si taky koupí ty čtyři kroužky pro teploušky. No vydržel jsem to až dokonce a vyplatilo se. Spoiler. V závěru jeden ze sousedů neunese pohled na své vyluxované bankovní konto a na zahradním traktůrku vyrazí vstříc smrti ve svém tři metry hlubokém bazénu, tato událost natolik otřese svědomím agenta Muldera, že zkoprnělým sousedům vyklopí, jak se věci mají. To byla tak dojemná a skvěle zahraná scéna, že se mi po tváři kutálely slzy jak hrachy. To že se do sebe oba hlavní protagonisté zamilují, je doufám každému jasné už od začátku. No zkrátka David měl radši s Deminou natočit extra díl ke Californication, kde by jí přetáhnul (nebo ona jeho?) na devět způsobů a klidně by si u toho mohli říkat Jonesovi. ()

m.satty

Příjemná oddychovka. Demi More je záruka, že se je na co koukat a David Duchovny příjemný herecký výkon. Scénář uměle vytvořené rodinky pro účel prodeje výrobků je super a inovativní. Bavilo mě se koukat :-) ()

juluch

tema originalna a vypointovana, skoda, ze v poslednej tretine troska rozpustena v lacnej sentimentalite. ked pominie moment prekvapenia, je to uz len taka "zabavna nuda" ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie, která přichází s docela originálním nápadem na děj. Jistě že se tu najde několik povedených scén, nicméně hlavní je to poselství, jež tento film přináší. A to že marketing je vlastně legální lhaní od rána do večera. Škoda jen, že závěr filmu byl poněkud méně nápaditý a překvapující. ()

Thomas43

Opravdu povedený film. Dobře natočená komedie, která má opravdu kvalitní příběh. Pokud patříte mezi lidi, kteří se rádi podívají na film zachycující moderní způsob života, určitě se mrkněte. Jde taky o originální nápad. Představte si, že máte nové sousedy. Na první pohled skvěle fungující rodinku, z které se nakonec vyklubou obchodníci. Ti mají za úkol svým způsobem života "donutit" lidi v okolí, aby chtěli být jako oni a kupovali si věci, které mají oni. Taková marketingová rodinka. Taková fajn "oddechovka" na večer. ()

Lukkyn

Upřímně se divím , že něco takového nefunguje v Čechách , kde si sousedi závidí nos mezi očima :-) nápad je výborný a podání není vůbec špatné. Duchovny tomu dává š'távu a Demi má stále čím zaujmou. Příjemná oddychovka. ()

sarianna

Nápad vskutku originální a zajímavý, až jsem si říkala, že se toho možná skutečně chytne nějaká reklamka a vytvoří nějakou reklamní rodinku. Člověk se musí zamyslet nad tím, kam ten náš svět vlastně spěje a jestli všechno tohle opravdu potřebujeme. Na druhou stranu mi přišla vyloženě slabá ta přidružená milostná zápletka, bylo to průhledné, nezajímavé a nudné. Navíc herecké výkony mi nepřišli kdoví jaký a Demi Moore byla taková celkově toporná. Škoda, mohl to být zajímavý film, ale takhle je to takový průměr. ()

Kinderr

Film, kde je skvěle ukázané jak funguje skrytá reklama a jak se lidi nechají lehce ovlivnit a musejí mít co má ten druhý. Oddychová komedie, samozřejmě, že zde nesmí chybět láska........ ()

Pythonator

Originální námět, z kterého šlo vytřískat daleko víc. Místy je film nezáživný až nudný. Ještěže ta Demi je tak sexy, ještěže ta Amber Heard je tak sexy a ten Fox Malder je takový sympaťák... No nebylo to špatné a každopádně to trefně vystihlo dnešní šílenou marketingovou dobu. ()

Jardatekk

Přiznám se, že bych podobný job nějaký ten pátek vydržel dělat a popravdě ani bych se nenechal dlouho přemlouvat. Velmi přijemná záležitost. Jen mi tak nějak nesedí David s jeho přiznáním, ale to bude asi tím, že už je to prostě Hank z Californication :) Já se nyní natáhnu ve své grazonce na gauč ,navlečuji si pižamo neznámé značky, dám si Kofolu, k tomu sušenky Opavia , budu sledovat televizi značky Phillips a u toho budu přemýšlet o Audi R8 které nemám :) ()

Awer

Film je o jednu scénu delší než by mu slušelo, ale to už je holt Hollywood. Jinak příjemná podívaná pro volná dopoledne a deštivé večery. ()

Joachim36

Kupujte více, kupujte lépe, kupujte sofistikovaněji, kupujte, kupujte, kupujte. Chcete být přeci stejně úspěšní jako váš soused! Půjčte si více, půjčte si lépe, půjčte si sofistikovaněji, půjčte si, půjčte si, půjčte si. Chcete být přeci stejně úspěšní jako váš soused! Jo, film pro celou rodinu a ještě k zamyšlení. ()

DrifterSoul

Vtipně na vážné téma: (a) jaké přetvářky a manipulace jsou schopni lidé v honbě za penězi, (b) a jak se ti druzí jimi nechají hloupě indoktrinovat. Velmi aktuální téma.  Variace na prastaré americké přísloví, vystihující přízemní motivace velkého procenta lidské populace: "Keep up with the Joneses" ()

wairau

I když jsem ze spoilerů věděl, co můžu očekávat a nepředpokládal, že mě to osloví, opak byl pravdou. Příjemný film. I takhle vzniká ta spousta "cool" a "in" věcí, které nás obklopují a my si říkáme, kde se to proboha vzalo, taková pitomost a proč to najednou má (nosí) každý.... ()