Do luxusnej štvrte na predmestí sa nasťahuje absolútne dokonalá rodina. Jonesovci sú bohatí, priateľskí, majú lepšie spoločenské styky a návyky než všetci ostatní obyvatelia mesta. Ich noví susedia sú nimi nadšení a Jonesovci medzi nich hladko zapadnú. Ale iba dovtedy, kým ich nepostihne náhla tragédia a oni musia prehodnotiť svoje životné priority. Jediný problém spočíva v tom, že Jonesovci vlastne nie sú rodina, ale zamestnanci tajnej marketingovej organizácie. Oni americký sen nežijú, len ho predávajú... Steve a Kate Jonesovci (David Duchovny, Demi Mooreová) majú všetko, čo si manželský pár môže želať. Ich deti, Jenn (Amber Heardová) a Mick (Ben Hollingsworth), sú inteligentní a atraktovni mladí ľudia, žijú v bohatej štvrti a ich krásny veľký dom je prvotriedne zariadený. Majú drahé autá, s priateľmi sa stretávajú v kluboch, na golfových ihriskách a u módnych dizajnérov. Nedávno sa Jonesovci spriatelili so svojimi susedmi, Larrym a Summer Symondsvcami (Gary Cole, Glenne Headlyová). Lenže nič nie je také, ako sa zdá. Keď sa na Jonesovcov pozriete bližšie, začnete mať nepríjemný pocit, že pod povrchom ich existencie číha niečo zlovestné. Až keď musia čeliť nečakanej katastrofe, ukáže sa, kým v skutočnosti sú. (TV JOJ)

Luisis

Skvělé, svěží a originální, čehož si v dnešní době cením. Demi a Amber jsou neskutečně HOT. Slintal jsem celý film - 78% ()

Deever

David Duchovny vypadá pořád lépe a lépe, to víme všichni. Ale že Demi Moore vypadá pořád lépe a lépe (asi jí svědčí rozchod s hezounkem Kutcherem), to je pro mě novinka. Každopádně zajímavej nápad, kterej je bohužel zabitej nepřesvědčivým, nezajímavým a předpokládatelným koncem. Celkově ale stojí za shlédnutí. ()

pepa3rd

Originální námět určitě nezklame, stejně jako špičkové herecké obsazení. Nicméně, je to stále "jen" klasická komedie, i když s prvky dramatu, která zaujme a nejspíše stejně rychle odezní. Přesto, originalita se cení, takže výborných 70 %. ()

Plechpetr

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl! Nejoriginálnější děj, perfektní Duchovny a jejich rodina. Plý počet! 5* ()

Jakubik

Průměrné drama/komedie ale tady hvězdička navíc za nápad respektive námět. V podstatě se jedná o odraz dnešní konzumní společnosti. Sice v trochu vyšším levelu ale ono je to všude stejné. I když na to nemám stejně si to koupím, aby nebyl soused/kamarád lepší. Žádné větší či menší nedostatky jsem ve filmu neobjevil… ()

JOZZZKO

Born to buy. Zaujímavá štúdia do srdca materializmu. Videl na prednáške spotrebiteľského správania, ako prípadovú štúdiu. ()

Slimakovec

Dobrej a originální nápad a výbornej začátek, ale nakonec se z toho vyklube klasická love story (já jí/ho chci, on(a) nechce mě, pak mě chce, ale nemůže), kterejch jsou ve filmech tisíce. Ale ten nápad s fake rodinkou se mi vážně líbil a docela bych si na tenhle životní styl dokázal zvyknout :) ()

ljukyljuk

Fajn komediálna dráma. Síce žiaden top, ale príjemne sa na to pozeralo a vlastne takýto film o predaji a produktoch som ešte asi ani nevidel, čiže body naviac rozhodne aj za originalitu v tomto smere. ()

M_A_I_A_

Výborná myšlenka, ale celé se to tak nějak táhlo a z předvídatelnosti a stupidnosti dialogů jsem byla zoufalá. Škoda, čekala jsem víc. ()

waska

Velmi zajímavý a originální nápad, s dobrými herci, ale bohužel tak trochu očekávaným a typicky holywoodským závěrem. ()

danny_21

Čekal jsem něco úplně jiného, čekal jsem, že to bude zábavné, nicméně tohle se tedy nekonalo. Možná zajímavý nápad, ale nijak zajímavě zpracovaný, postavy jsou nudné, jediný kdo to herecky drží nad vodou je Fox. U mě zapadne do šedi průměru takže jen 35 %. ()

E lan

Příjemná, nenápadná, vkusná a celkově dobře promyšlená podívaná. Duchovny se vypracoval ve slušeného a zajímavého herce, Moore působí vhodně křečovitě a když se k tomu přičtě chytrý originální scénář, je to výrazný nadprůměr. ()

Jonatána

Výborný film, David Duchovny super, Demi Moore taky, oba mladí se mi rovněž moc líbili. a komediální byly spíš momenty, jinak to (alespoň pro mě) nic komediálního nemělo. Spíš jsem zauvažovala, nakolik je ro nereálné. Obávám se, že ani moc ne :-(. ()

PedroPo

Teorie Opinion Leaders v praxi. Jako marketingový manuál dobré, jako sonda nebo snad nedejbože obžaloba konzumní společnosti slabé. Nápad dobrý, herecky taky, jen prostě v Duchovnym už asi pořád budu vidět toho borce z Californication... ()